X
Ładowanie...

Tanie loty do Kijowa

LANGM_JS_LP_PRICE_FROM LANGM_JS_LP_NO_PRICE

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Kijów

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Kijów

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Kijów

Przewodnik po lotach Kijów

Tanie loty do Kijowa – przewodnik

KIJÓW

Kijów to kolebka słowiańskiej cywilizacji. Spacerując po mieście co chwila natkniemy się na wiekowe cerkwie zwieńczone charakterystycznymi złotymi kopułami. Do dziś stolica Ukrainy uważana jest za święte miejsce dla Prawosławia, gdyż właśnie tu znajdują się najstarsze sobory i ławry. Mimo to Kijów to nie tylko piękne, zabytkowe świątynie. Miasto poleca się do zwiedzenia wszystkim, którzy bez konieczności wyrabiania wizy chcieliby poczuć prawdziwie postradziecki klimat. FRU.PL oferuje tanie loty do Kijowa, dzięki czemu sami będziecie mogli odkryć położone nad Dnieprem, największe z miast Ukrainy.

Tanie loty do Kijowa – top 10 atrakcji

Cherszczatyk – ulica o długości 1,2 kilometra, funkcjonująca około 300 lat i powszechnie znana na całym świecie. Przechadzając się nią, nie sposób nie zwrócić uwagi na różnorodność architektoniczną. Na przestrzeni lat wszystko, co w Kijowie nowe, swój początek miało właśnie na Cherszczatyku. Po wojnie w wyniku zniszczeń ulica zyskała nowy wygląd, jednak wciąż stanowi najbardziej reprezentacyjną aleję spacerową miasta, którą koniecznie trzeba zobaczyć.
Aleja Niepodległości – lub inaczej „Majdan” to główny plac w Kijowie. W 2002 roku uległ gruntownej przebudowie, aby nadać mu bardziej nowoczesny wygląd. To tutaj odbywają się wszystkie ważne uroczystości państwowe i wydarzenia kulturalne.
Złota Brama – najważniejszy zabytek staroruski. Jedna z trzech bram wjazdowych do grodu Jarosława I Mądrego, wzorowana na Złotej Bramie Konstantynopola. Według legendy w 1018 roku Bolesław Chrobry miał wyszczerbić w starciu ze Złotymi Wrotami swój słynny Szczerbiec. Do naszych czasów przetrwały jedynie ruiny, które w 1982 roku obudowano specjalnym pawilonem ochronnym.
Muzeum Jednej Ulicy – jedyne na świecie muzeum w pełni poświęcone dziejom jednej ulicy – Andriejewskiego Zjazdu. Ekspozycja dotyczy historii kultury Ukrainy sprzed rewolucji. Zwiedzając je, poznamy historię wnętrz mieszczańskich i sklepów, z którymi związani byli często nie tylko Ukraińcy, ale też Żydzi, Polacy i Rosjanie.
Pomnik Matki - Ojczyzny – monumentalna rzeźba stworzona jeszcze za czasów radzieckich. Przedstawia postać kobiety w długiej szacie, która w prawej ręce trzyma wysoko uniesiony miecz, a w lewej tarczę z herbem ZSRR. Wraz z podstawą, w której mieści się kilkupiętrowe Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, mierzy 102 metry i waży ponad 530 ton. Wart obejrzenia choćby ze względu na swe niecodzienne rozmiary.
Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej – W rzeczywistości pełni funkcję muzeum upamiętniającego II wojnę światową. Ekspozycja koncentruje się głównie na prezentowaniu udziału Ukraińców w walkach na froncie wschodnim i przebiegu konfliktu z ukraińskiego punktu widzenia, z charakterystycznym propagandowym wydźwiękiem. Kompleks muzealny rozciąga się na obszarze niemal 10 ha. Poza eksponatami w salach obiekt dysponuje także wystawą plenerową obejmującą ciężki sprzęt wojskowy, co może stanowić gratkę dla miłośników militariów i nie tylko.
Ławra Peczerska – najstarszy i największy monaster na całej Ukrainie, jeden z 7 cudów Ukrainy, wpisany na listę zabytków UNESCO. Poza szerzeniem prawosławia miał niewątpliwy wpływ na rozwój ukraińskiej nauki i kultury. To tutaj mnisi pisali ikony, drukowali księgi, a niejaki Nestor stworzył Powieść lat minionych będącą podstawowym źródłem informacji o Rusi Kijowskiej. Ze względu na liczne cerkwie, świątynie i pomieszczenia wchodzące w skład kompleksu, rozmieszczone zarówno na powierzchni ziemi, jak i pod nią, na zwiedzanie warto zarezerwować sobie co najmniej kilka godzin.
Sobór Mądrości Bożej – nazywa się go również Soborem Sofijskim lub Sofią Kijowską, prawdopodobnie na cześć słynnej Hagii Sofii, aby podkreślić jego świetność. Nie bez powodu znalazł się na liście 7 cudów Ukrainy oraz został wpisany na listę zabytków UNESCO. Świątynia pełni obecnie funkcję muzeum / rezerwatu architektonicznego, nie należy do żadnej organizacji religijnej i nie odbywają się w niej nabożeństwa. Obiekty sakralne, które można podziwiać wewnątrz datuje się już na X wiek zaś freski malowane w stylu bizantyjskim na XI-XII. Charakterystyczne zielono-złote kopuły sprawiają, że sobór wyróżnia się na tle miasta i ciężko go przeoczyć.
Monaster Św. Michała Archanioła – charakterystyczna świątynia o złotych kopułach. Pomimo swojej trudnej przeszłości i pełnienia po rewolucji październikowej kolejno funkcji magazynu i hali sportowej, po odrestaurowaniu prezentuje się wspaniale. Uwagę przyciąga zwłaszcza okazały ikonostas.
Narodowe Muzeum Architektury Ludowej i Życia Ukrainy - Pyrohiv – skansen położony jest na południe od centrum Kijowa. Budynki (a jest ich ponad 300!) zostały tu przeniesione z innych części Ukrainy, a następnie starannie zmontowane. Dzięki temu zwiedzający może poczuć się, tak jakby przeniósł się do ukraińskiej wsi z przełomu XVII i XVIII wieku. Na szczególną uwagę zasługuje karczma serwująca tradycyjne ukraińskie dania i trunki. Muzeum najlepiej zwiedzać w weekend – wtedy dzieje się tu najwięcej.

Tanie loty do Kijowa – kuchnia

Kuchnia ukraińska to nic innego jak swojskie potrawy kojarzące nam się z wiejskim jedzeniem, być może przez dominację charakterystycznych składników. Będą to wyśmienite chleby, potrawy mączne oraz na bazie kasz. Popularne są tzw. warenyky, czyli potrawy z ciasta gotowanego we wrzątku, jak i pierożki pielmeni. Nie zapominajmy też o barszczu ukraińskim! Za narodową potrawę narodu znad Dniepru uważa się także słoninę, którą je się tam we wszystkich postaciach (nawet na słodko w formie deseru).

Tanie loty do Kijowa – klimat i pogoda

Zastanawiając się nad ofertą tanich lotów do Kijowa, warto zaplanować odpowiednią porę podróży.  Na terenie Ukrainy panuje klimat umiarkowany, podobny do naszego. Warto wybrać się do stolicy latem – w słoneczne dni malownicze uliczki Kijowa prezentują się niezwykle pięknie.

Tanie loty do Kijowa – wiza

Przy korzystaniu z tanich lotów do Kijowa warto wcześniej dowiedzieć się jakie dokumenty będą wam potrzebne, aby przekroczyć granicę. W przypadku pobytu poniżej 90 dni obywatele Polski muszą mieć jedynie ważny paszport. Zostanie wam wydana specjalny dokument meldunkowy stanowiący potwierdzenie waszego legalnego pobytu na terenie Ukrainy.

Tanie loty do Kijowa – lotniska

Tanie loty do Kijowa odbywają się na lotnisko Kijów Boryspol. Zostało ono umiejscowione w Boryspolu leżącym około 20 kilometrów od stolicy Ukrainy. Powstało ono na początku lat 60. poprzedniego wieku i jest w stanie obsłużyć niemal osiem milionów pasażerów w ciągu roku.

Dojazd na lotnisko Kijów Boryspol

Na terenie lotniska znajdziecie kilka postojów taksówek. Warto pamiętać, że koszt podróży może was wynieść około 300 hrywien, więc jest to dosyć droga opcja dojazdu na miejsce.
Dobrym pomyslem może okazać się skorzystanie z autobusu. Na terenie lotniska znajduje się przystanek linii 322 (Sky Bus), który kursuje do dworca głównego w Kijowie. Cena biletu to około 40 hrywien.

Tanie loty do Kijowa – linie lotnicze

Podróż do Kijowa zabierze w najszybszej opcji, z tego powodu zdecyduj się na linię, która daje wygodę – koszt biletu nie powinien stanowić głównego rezerwacji konkretnego przelotu. Przedstawiamy listę linii lotniczych, które umożliwiają tanie loty do Kijowa:

Tanie loty Aegean Air Kijów
Tanie loty Air France Kijów
Tanie loty Alitalia Kijów
Tanie loty Norwegian Kijów
Tanie loty Eurowings Kijów
Tanie loty Ryanair Kijów
Tanie loty Adria Airways Kijów
Tanie loty KLM Kijów
Tanie loty Lufthansa Kijów
Tanie loty LOT Kijów
Tanie loty Swiss Kijów
Tanie loty Austrian Airlines Kijów
Tanie loty Ukraine Intl Airlines Kijów
Tanie loty Brussels Airlines Kijów
Tanie loty EasyJet Kijów
Tanie loty WizzAir Kijów

 

Tanie loty do Kijowa – inne miasta wylotu

Do Kijowa jest szereg tanich lotów z Polski. Porównaj pozostałe miasta wylotu:

Tanie loty Bydgoszcz Kijów
Tanie loty Gdańsk Kijów
Tanie loty Kraków Kijów
Tanie loty Katowice Kijów
Tanie loty Łódź Kijów
Tanie loty Lublin Kijów
Tanie loty Poznań Kijów
Tanie loty Rzeszów Kijów
Tanie loty Szczecin Kijów
Tanie loty Warszawa Kijów
Tanie loty Wrocław Kijów

 

Tanie loty do Kijowa na FRU.PL

Skąd wiemy, że na FRU.PL zarezerwujesz najlepsze cenowo tanie loty do Kijowa? Odpowiedź wydaje się oczywista, mimo że za wyszukiwarką FRU.PL stoi najbardziej nowoczesna technologia. Stwarzamy Ci możliwość rezerwowania każdej linii lotniczej na świecie, także tych, u których nie da się kupować w Polsce. Znajdują się wśród nich tani przewoźnicy oraz luksusowe linie lotnicze, więc – na początek od razu dostajesz dostęp do wszystkich możliwości. Nie, nie na każde lotnisko dolecisz bezpośrednio i właśnie dlatego wyszukujemy też loty z przesiadką – to robią praktycznie wszyscy, jednak tylko my składamy w jedną ofertę loty przewoźników z różnych hubów lotniczych – takie loty sygnujemy nazwą Smart Connection.

Na FRU.PL zobaczysz bezprzesiadkowe oferty do Kijowa, tanich firm i regularnych linii lotniczych, przeloty realizowane przez 2 przewoźników (wylot z jedną firmą, droga powrotna z np. Ryanair), a także przeloty z normalną przesiadką albo Smart Connection. Wiemy, że nie dostaniesz tańszego połączenia niż na naszej stronie i gwarantujemy to – zobacz Gwarancję Najniższej Ceny od FRU.PL.

Jak znaleźć tanie loty do Kijowa na FRU.PL ?

Naprawdę tanie loty do Kijowa zarezerwujesz dzięki wyszukiwarce lotów na górze tej strony. Zobacz również Kalendarz z cenami biletów i aktualizowany na bieżąco wykaz najlepszych cen na loty do Kijowa w nadchodzącym półroczu. W wynikach wyszukiwania możesz podejrzeć, ile zyskasz, zmieniając datę lotu do Kijowa o kilka dni. Otrzymujesz także dostęp do aktualnych kosztów biletów lotniczych do Kijowa z okresu podróży. Mamy dla Ciebie jeszcze coś.

Stworzyliśmy użyteczne narzędzie, które sprawią, że będzie łatwiejsze znajdowanie najkorzystniejszych promocji biletów lotniczych do Kijowa. Przetestuj Alarm Cenowy. Wystarczy, że określisz cenę, która wydaje Ci się odpowiednia, miejsce, może być Kijowa, a my wysyłamy Ci powiadomienia, gdy tylko ceny spadną od wyznaczonego poziomu. Nie trzeba już monitorować każdego dnia cen lotów do Kijowa, zostaw to nam.

Jeżeli szukasz świetnych promocji i tanich biletów, dołącz do nas i zapisz się do Newslettera FRU.PL. Dobieramy najlepsze oferty, informujemy o bieżących cenach i w dobrym momencie doradzamy, w jakim terminie najlepiej rezerwować przeloty. Selekcja ofert jest skrupulatna, więc otrzymujesz wyłącznie te wyjątkowo korzystne.

Hotel i wypożyczalnie aut w Kijowie

Nasza strona oferuje znacznie więcej niż tylko tanie loty do Kijowa. Pragniemy dać Ci szansę kompleksowego planowania wyjazdów – a nie wyłącznie przelotu. Zabukujesz z FRU.PL hotel i wynajmiesz auto, które pozwoli Ci zobaczyć znacznie więcej. Zaplanujemy razem transfer z lotniska Kijów i odpowiemy na każde pytanie. Skontaktuj się z naszym Centrum Rezerwacji.

Jak podróżować tanio do Kijowa? Rady od FRU.PL

Kochamy latać i właśnie dlatego wiemy wszystko o tanich lotach i miejscach, które widzieliśmy lub dopiero chcemy odkryć. Chcemy dzielić się naszym doświadczeniem i mamy dla Ciebie wskazówki, jak podróżować tanio do Kijowa.

Połączenia do Kijowa mają najniższe ceny około 2-3 miesięcy przed podróżą. Właśnie wtedy jest najlepszy czas na rezerwację tanich biletów lotniczych oraz hotelu.
Kiedy tylko możesz, lataj z bagażem kabinowym – na kontynentalnych połączeniach i przy pobycie do 2 tygodni będzie w zupełności, a koszty za bagaż nadawany do luku w tanich liniach lotniczych są czasem wyższe niż za sam przelot.
Nie zapomnij, stawić się w porcie lotniczym co najmniej 120 minut przed wylotem. Bramki kończą pracę w większości linii lotniczych na 45-30 minut przed planowanym startem.
Nie bierz drogich, delikatnych rzeczy, a jeżeli musisz – schowaj je w bagażu podręcznym. Zmniejszy to szansę, że się uszkodzą.
Nie obawiaj się przesiadek – często pomagają obniżyć do 60-70% standardowej ceny.