Bilety lotnicze Kijów
ceny od 353 zł

*Całkowita cena lotu w dwie strony

Sprawdź promocje na loty Kijów

Kalendarz lotów Kijów

Ceny podane w zł
 • Kwi   2014
 •  
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
771 692 770 692 771 576 674
576 576 576

Loty Kijów

Kwi 576 zł
Maj 490 zł
Cze 386 zł
Lip 353 zł
Sie
Wrz
 
0 zł
353 zł
427 zł
502 zł
576 zł

Promocje biletów lotniczych Kijów


   Zapisujemy liczbę pasażerów...

   Zapisujemy liczbę pasażerów...

Prosimy wybrać liczbę pasażerów!

353.40 PLN x Dorośli = PLN
353.40 PLN x Dzieci (2-12) = PLN
353.40 PLN x Niemowlęta (<2) = PLN
Razem PLN
Więcej pasażerów
353 *
Wylot Środa 16-07-2014 Szczegóły    

WizzAir
13:35 Katowice
16:10 Kijów
Liczba przesiadek: Lot bezpośredni
Czas podróży: 1h 34m
Powrót Środa 06-08-2014 Szczegóły    

WizzAir
12:30 Kijów
13:05 Katowice
Liczba przesiadek: Lot bezpośredni
Czas podróży: 1h 34m

Prosimy wybrać liczbę pasażerów!

386 PLN x Dorośli = PLN
386 PLN x Dzieci (2-12) = PLN
386 PLN x Niemowlęta (<2) = PLN
Razem PLN
Więcej pasażerów
386 *
Wylot Piątek 27-06-2014 Szczegóły    

WizzAir
13:35 Katowice
16:10 Kijów
Liczba przesiadek: Lot bezpośredni
Czas podróży: 1h 35m
Powrót Piątek 04-07-2014 Szczegóły    

WizzAir
12:30 Kijów
13:05 Katowice
Liczba przesiadek: Lot bezpośredni
Czas podróży: 1h 35m

Prosimy wybrać liczbę pasażerów!

379.96 PLN x Dorośli = PLN
379.96 PLN x Dzieci (2-12) = PLN
379.96 PLN x Niemowlęta (<2) = PLN
Razem PLN
Więcej pasażerów
380 *
Wylot Środa 25-06-2014 Szczegóły    

LOT
11:25 Warszawa
14:00 Kijów
Liczba przesiadek: Lot bezpośredni
Czas podróży: 1h 35m
Powrót Czwartek 03-07-2014 Szczegóły    

LOT
14:45 Kijów
15:20 Warszawa
Liczba przesiadek: Lot bezpośredni
Czas podróży: 1h 35m
* Cena promocyjna nie jest gwarantowana i może ulec zmianie. Cena nie zawiera opłaty transakcyjnej o wartości od 39zł do 119zł (zależnie od ceny biletu i trasy), która będzie widoczna w wynikach wyszukiwania.

Przewodnik po lotach Kijów

Loty na Ukrainę

Jeżeli chodzi o połączenia lotnicze na Ukrainę z Polski, podróżni mają możliwość udania się bezpośrednio do następujących ukraińskich miast:

 • Kijów Żuliany: z Katowic,
 • Lwów: z Warszawy i Krakowa,
 • Kijów Boryspol: z Warszawy,
 • Odessa Central: z Warszawy.

Loty na Ukrainę w przypadku wyżej wymienionych kierunków obsługują linie lotnicze Wizz Air Ukraine, Wizz Air, LOT, EuroLot oraz Aerosvit Airlines. Jest również możliwość wyszukania połączeń na loty na Ukrainę z innych polskich miast, lecz w takim wypadku trzeba liczyć się z faktem, że nie będą to już przeloty bezpośrednie.

 

Tanie loty na Ukrainę

Połączenia lotnicze na Ukrainę z Polski zwykle nie są obarczone zaporowymi cenami biletów. Na Ukrainę polecieć można za około 300 – 400 lub nawet taniej, wszystko z zależności od tego z jak dużym wyprzedzeniem loty na Ukrainę zostaną zarezerwowane. Najlepiej zrobić to jak najwcześniej, wtedy jest największa szansa, by „upolować” tanie loty na Ukrainę.

 

Lotniska na Ukrainie

Dwa najważniejsze porty lotnicze na Ukrainie to:

 • lotnisko Kijów Boryspol (KBP): ten międzynarodowy port lotniczy jest największym i najważniejszym lotniskiem na Ukrainie. Jest to lotnisko najpopularniejsze wśród podróżnych i obsługuje zarówno loty międzynarodowe jak i krajowe. Jest portem docelowym głównie dla tradycyjnych linii lotniczych oraz zaledwie kilku tanich przewoźników,
 • lotnisko Lwów (LWO): jest to stosunkowo małe lotnisko, które usytuowane jest w odległości 6 km od centrum miasta. Obsługuje głównie mniejsze linie lotnicze na trasach międzynarodowych oraz krajowych. Na potrzeby EURO 2012 lotnisko zostało nieco przebudowane i unowocześnione.

Dojazd na lotniska na Ukrainie

 • lotnisko Kijów Boryspol: port lotniczy jest doskonale skomunikowany z centrum Kijowa. Najszybszym rozwiązaniem będzie metro, lecz autobusy nie są takim złym rozwiązaniem zważając na to, że oferują również połączenia nie tylko z Kijowem, ale także z innymi większymi miastami na Ukrainie.
 • lotnisko Lwów: na lotnisko można bez problemu dostać się ze wszystkich dzielnic w mieście. Takie połączenia oferują trolejbusy, autobusy lub taksówki. Jeżeli chodzi o te ostatnie, warto umówić się z kierowcą na konkretną kwotę przed rozpoczęciem podróży. Autobusy i trolejbusy kursują z dużą częstotliwością.

 

Miasta na Ukrainie

 • Kijów – największe miasto, a zarazem stolica Ukrainy urzeka turystów swoim pięknem oraz licznymi cerkwiami, które wkomponowane są w zatłoczone miasto. Zwiedzając Kijów można tak zaplanować trasę, by zobaczyć zabytki, które zaliczane są do Siedmiu Cudów Ukrainy - wpisane zostały na listę zabytków UNESCO. W Kijowie często odbywają się dość kontrowersyjne festiwale, na przykład takie, które poruszają aktualne problemu kraju, jak łamanie praw człowieka.
 • Lwów – miasto to uważane jest za najważniejsze w zachodniej części Ukrainy. W architekturze tego miasta można doszukać się śladów burzliwej historii jaka dotyczy tego miasta. Lwów to w zasadzie niekończące się zabytki oraz niezwykła atmosfera miasta, którą budują jego mieszkańcy, a także zawsze obecni tu obcokrajowcy. Lwów to także znaczący ośrodek naukowy.
 • Charków – jest to miasto, które stanowi dość znaczący na Ukrainie ośrodek przemysłowy oraz kulturalno – naukowy. Ponadto jest ważnym węzłem komunikacyjnym: lotniczym, drogowym i kolejowym. Charków charakteryzuje się również dość interesującą architekturą: większość budowli w mieście jest monumentalna.

 

Atrakcje i zabytki Ukrainy

 • Cmentarz Orląt Lwowskich we Lwowie – jest to miejsce bardzo ważne dla Polaków, spoczywają tu osoby zasłużone podczas wojny, a także wiele polskich osobistości, np. pisarze czy artyści,
 • Odessa – miasto portowe na Ukrainie, a także znany kurort, który już od wielu, wielu lat przyciąga osoby pragnące podreperować swoje samopoczucie w licznych sanatoriach i uzdrowiskach,
 • Aleja Chreszczatyk w Kijowie – na tej ulicy, która ma swój początek na Rynku Besarabskim, dochodząc do Placu Niepodległości, można podziwiać najznakomitsze zabytki, takie jak Filharmonia Narodowa czy Poczta Główna, które reprezentują lata 50-te XX wieku. Jest to również jedna z najsłynniejszych ulic na całym świecie,
 • cerkwie w Kijowie – tych znaleźć można w Kijowie bardzo dużo i nic dziwnego, ponieważ miasto to uchodzi za najstarszy ośrodek religijny w całej Europie,
 • Bukowina – to region dla miłośników przyrody. Na tym terenie, który leży pomiędzy Karpatami i Dniestrem, można obserwować dość duże zróżnicowanie etniczne, co może okazać się bardzo ciekawym doświadczeniem.

 

Kuchnia na Ukrainie

W każdej ukraińskiej kuchni królują przede wszystkim ziemniaki, kasze oraz wszelkie potrawy mączne. Do niemal każdego dania jada się chleb, niestety już coraz rzadziej pieczony w domach. Mieszkańcy Ukrainy bardzo lubią zupy i podobnie, jak większość Polaków, nie wyobraża sobie obiadu bez talerza przepysznej zupy. Najbardziej znaną ukraińską zupą jest oczywiście barszcz ukraiński podawany z konkretną ilością kwaśnej śmietany. Bardzo popularnym daniem są również pierogi, zwane warenyky. Jeżeli chodzi o nadzienia i farsze – są niemal identyczne jak w Polsce. Ukraińcy bardzo lubią mięso, szczególnie wołowinę, ale inne rodzaje mięsa są jedzone równie chętnie. Tradycyjna kuchnia ukraińska obfituje także w ryby, lecz obecnie nie cieszą się na Ukrainie takim uznaniem jak mięso. Napojem, który idealnie gasi pragnienie oraz pasuje do większości ukraińskich potraw jest kwas chlebowy. Czasem podaje się go z różnymi dodatkami takimi jak jagody, sok z brzozy czy mięta. Na Ukrainie można również spróbować rozmaitych win, piw oraz wódek.

Promocje lotów Kijów

z Katowice (16 Lip-06 Sie) 353 zł
z Katowice (27 Cze-04 Lip) 386 zł
z Warszawa (25 Cze-01 Lip) 380 zł
z Warszawa (26 Cze-02 Lip) 380 zł
z Warszawa (25 Cze-03 Lip) 380 zł
z Warszawa (29 Cze-07 Lip) 380 zł

Kijów

Ukraina jest krajem, w którym Polak może poczuć się prawie jak u siebie. Pełna historycznych symboli, ale również i zaskakujących miejsc, które należą do tych bardziej nowoczesnych, co sprawia, że Ukraina jest miejscem, gdzie trzeba pojechać choćby na chwilę.

 

 • Stolica: Kijów,
 • Najważniejsze miasta: Lwów, Charków, Odessa, Donieck,
 • Waluta: hrywna (UAH),
 • Język urzędowy: ukraiński,
 • Religia: dominuje prawosławie,
 • Polecamy: Zwiedzanie, przyroda, kuchnia, wypoczynek.

Czytaj więcej >>

Hotele - Kijów

Hotele - Kijów Rezerwuj

Wynajmij samochód - Kijów

Wynajmij samochód - Kijów Sprawdź

Gwarancja
najniższej ceny


albo zwrot różnicy w cenie + 50 zł zniżki!

Czytaj więcej

Dlaczego FRU.PL?

 • Porównaj loty wszystkich linii lotniczych

Na FRU.PL sprawdzisz i porównasz najtańsze oferty lotów wszystkich linii lotniczych, także tanich linii lotniczych. W naszej ofercie jest ponad 600 tradycyjnych linii oraz 130 tanich linii.

 • Wygodne płatności: kartą, przelewem, gotówką

Szukając lotu wybierz najbardziej dogodną dla siebie metodę płatności. Rezerwuj teraz - płać później! Zabezpiecz rezerwacją najlepszą cenę lotu, a potem opłać przelot wygodnie: kartą kredytową, przelewem tradycyjnym lub online, bądź wpłać gotówkę w biurze FRU.PL lub siedzibie banków: PKO, Pekao S.A., Alior Bank.

 • Najlepsza obsługa klienta

Na każdym kroku planowania podróży, Centrum Rezerwacji FRU.PL służy poradą i pomocą. Wszyscy nasi Konsultanci to eksperci w planowaniu podróży i wyszukiwaniu najtańszych lotów spośród wszystkich dostępnych na rynku opcji. Gwarantujemy miłe doświadczenia i doskonałą obsługę. Sprawdź nas!

Centrum Rezerwacji czynne 7 dni w tygodniu, w godzinach Pon-Pt 8:00-21:00, Sob-Nd 10:00-17:00.

© FRU.PL Wszelkie prawa zastrzeżone
FRU.PL – rezerwacja biletów lotniczych w programie innowacyjna gospodarka FRU.PL – rezerwacja biletów lotniczych w programie innowacyjna gospodarka

Polityka ochrony prywatności FRU.PL zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo danych osobowych oraz ich przetwarzanie zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. Stosowane przez FRU.PL najwyższe poziomy zabezpieczeń transmisji informacji chronią dane osobowe przed nieuprawnionym dostępem osób trzecich. Więcej informacji o polityce prywatności i ochronie danych Więcej informacji o polityce prywatności i ochronie danych.

DeloitteFRU.PL zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych. Obsługa kart kredytowych realizowana jest we współpracy z zaufanymi partnerami, gwarantującymi bezpieczeństwo płatności. Więcej informacji o bezpieczeństwie zakupu.


×

Dołącz do Klubu FRUwacza
i odbierz Ubezpieczenie GRATIS! (jesteś już zapisany?)

Skorzystaj »
Podany e-mail jest błędny. Spróbuj jeszcze raz

Dołącz do nas, a na Twój adres e-mail wyślemy kupon na darmowe ubezpieczenie podróży do 7 dni.

 • Ubezpieczenie gratis do 7 dni!
 • Oferty tylko dla Klubowiczów
 • Promocyjne loty na Twój e-mail