Sprawdź naszą nową stronę internetową. Sprawdź teraz ×

Bilety lotnicze Kijów
ceny od 219 zł

*Całkowita cena lotu w dwie strony

Loty Kijów

Kalendarz lotów Kijów

Ceny podane w zł
 • Gru   2015
 •  
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
745 782 700 408 1031
783 498 783 783 596 578 579
579 398 596 690 765 538 717
695 816 783 696 783 696 813
698 538 783 448

Loty Kijów

Gru 398 zł
Sty 309 zł
Lut 309 zł
Mar 299 zł
Kwi 310 zł
Maj 258 zł
 
0 zł
258 zł
305 zł
351 zł
398 zł

Promocje biletów lotniczych Kijów


   Zapisujemy liczbę pasażerów...

   Zapisujemy liczbę pasażerów...

Prosimy wybrać liczbę pasażerów!

219.03 PLN x Dorośli = PLN
219.03 PLN x Dzieci = PLN
219.03 PLN x Niemowlęta = PLN
Razem PLN
Więcej pasażerów
219
Wylot Wtorek 14-06-2016 Szczegóły    

WizzAir
06:00 Katowice
08:35 Kijów
Liczba przesiadek: Lot bezpośredni
Czas podróży: 1h 34m
Powrót Czwartek 23-06-2016 Szczegóły    

WizzAir
09:05 Kijów
09:40 Katowice
Liczba przesiadek: Lot bezpośredni
Czas podróży: 1h 34m

Prosimy wybrać liczbę pasażerów!

239.13 PLN x Dorośli = PLN
239.13 PLN x Dzieci = PLN
239.13 PLN x Niemowlęta = PLN
Razem PLN
Więcej pasażerów
239
Wylot Sobota 18-06-2016 Szczegóły    

WizzAir
06:00 Katowice
08:35 Kijów
Liczba przesiadek: Lot bezpośredni
Czas podróży: 1h 34m
Powrót Czwartek 23-06-2016 Szczegóły    

WizzAir
09:05 Kijów
09:40 Katowice
Liczba przesiadek: Lot bezpośredni
Czas podróży: 1h 34m

Prosimy wybrać liczbę pasażerów!

258.01 PLN x Dorośli = PLN
258.01 PLN x Dzieci = PLN
258.01 PLN x Niemowlęta = PLN
Razem PLN
Więcej pasażerów
258
Wylot Wtorek 17-05-2016 Szczegóły    

WizzAir
06:00 Katowice
08:35 Kijów
Liczba przesiadek: Lot bezpośredni
Czas podróży: 1h 34m
Powrót Sobota 21-05-2016 Szczegóły    

WizzAir
09:05 Kijów
09:40 Katowice
Liczba przesiadek: Lot bezpośredni
Czas podróży: 1h 34m
* Cena promocyjna nie jest gwarantowana i może ulec zmianie. Cena nie zawiera opłaty transakcyjnej o wartości od 39zł do 119zł (zależnie od ceny biletu i trasy), która będzie widoczna w wynikach wyszukiwania.

Przewodnik po lotach Kijów

Loty na Ukrainę

Jeżeli chodzi o połączenia lotnicze na Ukrainę z Polski, podróżni mają możliwość udania się bezpośrednio do następujących ukraińskich miast:

 • Kijów Żuliany: z Katowic,
 • Lwów: z Warszawy i Krakowa,
 • Kijów Boryspol: z Warszawy,
 • Odessa Central: z Warszawy.

Loty na Ukrainę w przypadku wyżej wymienionych kierunków obsługują linie lotnicze Wizz Air Ukraine, Wizz Air, LOT, EuroLot oraz Aerosvit Airlines. Jest również możliwość wyszukania połączeń na loty na Ukrainę z innych polskich miast, lecz w takim wypadku trzeba liczyć się z faktem, że nie będą to już przeloty bezpośrednie.

 

Tanie loty na Ukrainę

Połączenia lotnicze na Ukrainę z Polski zwykle nie są obarczone zaporowymi cenami biletów. Na Ukrainę polecieć można za około 300 – 400 lub nawet taniej, wszystko z zależności od tego z jak dużym wyprzedzeniem loty na Ukrainę zostaną zarezerwowane. Najlepiej zrobić to jak najwcześniej, wtedy jest największa szansa, by „upolować” tanie loty na Ukrainę.

 

Lotniska na Ukrainie

Dwa najważniejsze porty lotnicze na Ukrainie to:

 • lotnisko Kijów Boryspol (KBP): ten międzynarodowy port lotniczy jest największym i najważniejszym lotniskiem na Ukrainie. Jest to lotnisko najpopularniejsze wśród podróżnych i obsługuje zarówno loty międzynarodowe jak i krajowe. Jest portem docelowym głównie dla tradycyjnych linii lotniczych oraz zaledwie kilku tanich przewoźników,
 • lotnisko Lwów (LWO): jest to stosunkowo małe lotnisko, które usytuowane jest w odległości 6 km od centrum miasta. Obsługuje głównie mniejsze linie lotnicze na trasach międzynarodowych oraz krajowych. Na potrzeby EURO 2012 lotnisko zostało nieco przebudowane i unowocześnione.

Dojazd na lotniska na Ukrainie

 • lotnisko Kijów Boryspol: port lotniczy jest doskonale skomunikowany z centrum Kijowa. Najszybszym rozwiązaniem będzie metro, lecz autobusy nie są takim złym rozwiązaniem zważając na to, że oferują również połączenia nie tylko z Kijowem, ale także z innymi większymi miastami na Ukrainie.
 • lotnisko Lwów: na lotnisko można bez problemu dostać się ze wszystkich dzielnic w mieście. Takie połączenia oferują trolejbusy, autobusy lub taksówki. Jeżeli chodzi o te ostatnie, warto umówić się z kierowcą na konkretną kwotę przed rozpoczęciem podróży. Autobusy i trolejbusy kursują z dużą częstotliwością.

 

Miasta na Ukrainie

 • Kijów – największe miasto, a zarazem stolica Ukrainy urzeka turystów swoim pięknem oraz licznymi cerkwiami, które wkomponowane są w zatłoczone miasto. Zwiedzając Kijów można tak zaplanować trasę, by zobaczyć zabytki, które zaliczane są do Siedmiu Cudów Ukrainy - wpisane zostały na listę zabytków UNESCO. W Kijowie często odbywają się dość kontrowersyjne festiwale, na przykład takie, które poruszają aktualne problemu kraju, jak łamanie praw człowieka.
 • Lwów – miasto to uważane jest za najważniejsze w zachodniej części Ukrainy. W architekturze tego miasta można doszukać się śladów burzliwej historii jaka dotyczy tego miasta. Lwów to w zasadzie niekończące się zabytki oraz niezwykła atmosfera miasta, którą budują jego mieszkańcy, a także zawsze obecni tu obcokrajowcy. Lwów to także znaczący ośrodek naukowy.
 • Charków – jest to miasto, które stanowi dość znaczący na Ukrainie ośrodek przemysłowy oraz kulturalno – naukowy. Ponadto jest ważnym węzłem komunikacyjnym: lotniczym, drogowym i kolejowym. Charków charakteryzuje się również dość interesującą architekturą: większość budowli w mieście jest monumentalna.

 

Atrakcje i zabytki Ukrainy

 • Cmentarz Orląt Lwowskich we Lwowie – jest to miejsce bardzo ważne dla Polaków, spoczywają tu osoby zasłużone podczas wojny, a także wiele polskich osobistości, np. pisarze czy artyści,
 • Odessa – miasto portowe na Ukrainie, a także znany kurort, który już od wielu, wielu lat przyciąga osoby pragnące podreperować swoje samopoczucie w licznych sanatoriach i uzdrowiskach,
 • Aleja Chreszczatyk w Kijowie – na tej ulicy, która ma swój początek na Rynku Besarabskim, dochodząc do Placu Niepodległości, można podziwiać najznakomitsze zabytki, takie jak Filharmonia Narodowa czy Poczta Główna, które reprezentują lata 50-te XX wieku. Jest to również jedna z najsłynniejszych ulic na całym świecie,
 • cerkwie w Kijowie – tych znaleźć można w Kijowie bardzo dużo i nic dziwnego, ponieważ miasto to uchodzi za najstarszy ośrodek religijny w całej Europie,
 • Bukowina – to region dla miłośników przyrody. Na tym terenie, który leży pomiędzy Karpatami i Dniestrem, można obserwować dość duże zróżnicowanie etniczne, co może okazać się bardzo ciekawym doświadczeniem.

 

Kuchnia na Ukrainie

W każdej ukraińskiej kuchni królują przede wszystkim ziemniaki, kasze oraz wszelkie potrawy mączne. Do niemal każdego dania jada się chleb, niestety już coraz rzadziej pieczony w domach. Mieszkańcy Ukrainy bardzo lubią zupy i podobnie, jak większość Polaków, nie wyobraża sobie obiadu bez talerza przepysznej zupy. Najbardziej znaną ukraińską zupą jest oczywiście barszcz ukraiński podawany z konkretną ilością kwaśnej śmietany. Bardzo popularnym daniem są również pierogi, zwane warenyky. Jeżeli chodzi o nadzienia i farsze – są niemal identyczne jak w Polsce. Ukraińcy bardzo lubią mięso, szczególnie wołowinę, ale inne rodzaje mięsa są jedzone równie chętnie. Tradycyjna kuchnia ukraińska obfituje także w ryby, lecz obecnie nie cieszą się na Ukrainie takim uznaniem jak mięso. Napojem, który idealnie gasi pragnienie oraz pasuje do większości ukraińskich potraw jest kwas chlebowy. Czasem podaje się go z różnymi dodatkami takimi jak jagody, sok z brzozy czy mięta. Na Ukrainie można również spróbować rozmaitych win, piw oraz wódek.

Promocje lotów Kijów

z Katowice (14 Cze-23 Cze) 219 zł
z Katowice (18 Cze-23 Cze) 239 zł
z Katowice (17 Maj-21 Maj) 258 zł
z Katowice (15 Mar-22 Mar) 299 zł
z Katowice (17 Maj-24 Maj) 308 zł
z Katowice (14 Maj-21 Maj) 318 zł

Kijów

Ukraina jest krajem, w którym Polak może poczuć się prawie jak u siebie. Pełna historycznych symboli, ale również i zaskakujących miejsc, które należą do tych bardziej nowoczesnych, co sprawia, że Ukraina jest miejscem, gdzie trzeba pojechać choćby na chwilę.

 

 • Stolica: Kijów,
 • Najważniejsze miasta: Lwów, Charków, Odessa, Donieck,
 • Waluta: hrywna (UAH),
 • Język urzędowy: ukraiński,
 • Religia: dominuje prawosławie,
 • Polecamy: Zwiedzanie, przyroda, kuchnia, wypoczynek.

Czytaj więcej >>

Hotele - Kijów

Hotele - Kijów Rezerwuj

Gwarancja
najniższej ceny


albo zwrot różnicy w cenie + 50 zł zniżki!

Czytaj więcej

Dlaczego FRU.PL?

 • Porównaj loty wszystkich linii lotniczych

Na FRU.PL sprawdzisz i porównasz najtańsze oferty lotów wszystkich linii lotniczych, także tanich linii lotniczych. W naszej ofercie jest ponad 600 tradycyjnych linii oraz 130 tanich linii.

 • Wygodne płatności: kartą, przelewem, gotówką

Szukając lotu wybierz najbardziej dogodną dla siebie metodę płatności. Rezerwuj teraz - płać później! Zabezpiecz rezerwacją najlepszą cenę lotu, a potem opłać przelot wygodnie: kartą kredytową, przelewem tradycyjnym lub online, bądź wpłać gotówkę w biurze FRU.PL lub siedzibie banków: PKO, Pekao S.A., Alior Bank.

 • Najlepsza obsługa klienta

Na każdym kroku planowania podróży, Centrum Rezerwacji FRU.PL służy poradą i pomocą. Wszyscy nasi Konsultanci to eksperci w planowaniu podróży i wyszukiwaniu najtańszych lotów spośród wszystkich dostępnych na rynku opcji. Gwarantujemy miłe doświadczenia i doskonałą obsługę. Sprawdź nas!

Centrum Rezerwacji czynne 7 dni w tygodniu, w godzinach Pon-Pt 8:00-21:00, Sob-Nd 10:00-17:00.