X
Ładowanie...

Tanie loty Korea Południowa

już od 2258 zł
04 cze 11 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Korea Południowa

Bilety lotnicze Polska Korea Południowa

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Wrocław
12 paź (pon)
KLM
Seoul
24 paź (sob)
KLM
Wrocław
12 paź (pon)
KLM
Seoul
25 paź (nie)
KLM
Wrocław
12 paź (pon)
KLM
Seoul
26 paź (pon)
KLM
Wrocław
12 paź (pon)
KLM
Seoul
27 paź (wto)
KLM
Wrocław
12 paź (pon)
KLM
Seoul
28 paź (śro)
KLM
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Korea Południowa

Przewodnik po lotach Korea Południowa

Loty do Korei Północnej

Wszystkim osobom planującym lot do Korei Północnej polecamy zaznajomić się z najistotniejszymi wiadomościami, które w znaczny sposób ułatwią i podpowiedzą, jak zorganizować udaną podróż w daleki ląd.

Korea Północna to państwo zarządzane ciężką ręką Kim Ir Sena. On rządzi całym krajem, nie dopuszczając żadnych granic demokracji. Niestety z podróżowaniem turystów po Korei nie jest wcale lepiej. Wycieczka po jakimkolwiek miejscu i poruszanie się poza hotel możliwe jest tylko i wyłącznie w towarzystwie koreańskiego przewodnika, a kontakt ze zwykłymi Koreańczykami jest wręcz niemożliwy. To niestety nie sprzyja prężnemu rozwojowi gospodarki turystycznej, a większość wybierających się zwiedzić to państwo korzysta ze zorganizowanych wycieczek, które zapewniają zarówno zakwaterowanie, wizę jak i przewodnika. Jeśli jednak zdecydujecie się na własną rękę zwiedzić Koreę Północną powinniście przed wylotem zaplanować dokładnie każdy krok i dowiedzieć się jak najwięcej o kraju, aby nic nie było w stanie was zaskoczyć.

Chętnych odwiedzenia reliktu komunizmu nie brakuje, jednak należy trzymać się ściśle określonych zasad, aby być bezpiecznym. Jakie są wyznaczniki możliwości odwiedzenia i zwiedzenia Korei północnej?

 

  • Należy trzymać się przewodnika i w żadnym wypadku nie oddalać od swojej grupy.
  • Nie wolno rozmawiać z mieszkańcami.
  • Przed zrobieniem fotografii należy zapytać przewodnika o zgodę.
  • Pod żadnym pozorem nie wolno wspominać ani krytykować panującego ustroju politycznego.

Oczywiście po wykupieniu przewodnika można zobaczyć tu naprawdę wiele rzeczy, a także poznać zupełnie inny świat, wstrząsający i tak bardzo różniący się od tego w którym dano nam obecnie żyć.

Korea Północna dzieli się administracyjnie na 2 miasta bezpośrednio administrowane przez rząd, 3 regiony specjalne i 9 prowincji. Graniczy z Koreą Południową, Chińską Republiką Ludową oraz Rosją. Od strony zachodniej na dostęp do wód Morza Żółtego oraz Zatoki Koreańskiej, a od strony wschodniej do Morza Japońskiego. Długość linii brzegowej to 2 495 km. Najwyższym szczytem jest wygasły wulkan Pektu-san 2744 m n.p.m. masywu Gór Wschodniomandżurskich.

 

Korea Północna – loty

Organizując samodzielnie swoją podróż do Korei Północnej sam musisz zorganizować wszystkie obowiązkowe wytyczne nałożone z góry przez państwo. Jeśli chcesz wykupić bilety lotnicze do Korei Północnej powinieneś zrobić to nawet z półrocznym wyprzedzeniem posiadając dobrze ułożony plan podróży. Obowiązkowo musisz skontaktować się z północnokoreańskim buirem turystycznym w celu ustalenia noclegu oraz przyznania przewodnika, wcześniej także trzeba złożyć wniosek wizowy. Loty do Korei Północnej oraz oferty hotelowe są na stronach tanich linii lotniczych.

Z Polski nie ma bezpośrednich lotów do Korei Północnej. Z Europy można tam dolecieć jedynie z Moskwy. Pozostałe połączenia dostępne są tylko z krajów azjatyckich takich jak Pekin, Szanghaj, Kuala Lumpur czy Singapur.

Po wylądowaniu w stolicy Korei Północnej na lotnisku dostajesz przydzielonego przewodnika i najczęściej rozpiskę planu zwiedzania atrakcji turystycznych.

 

Korea Północna - lotniska

W Korei Północnej wszystkie lotniska nadzorowane są przez Koreańską Armię Ludową i są używane zarówno do celów wojskowych, jak i cywilnych. Przeważająca część portów lotniczych ma połączenie lotnicze jedynie ze stolicą państwa i odbywają się na nich loty krajowe. Jedynie port lotniczy z Pjongjang jest lotniskiem międzynarodowym.

Port lotniczy Pjongjang-Sunan to lotnisko oddalone 24 km od centrum Pjongjang. Jest największym portem lotniczym w Korei Północnej obsługujący 3 razy w tygodniu loty Air China z Pekinu. Resztę połączeń lotniczych gwarantują krajowe linie lotnicze Air Koryo. Kursują do większych miast azjatyckich oraz Moskwy.

 

Korea Północna – co zwiedzić

W Korei Północnej gałąź turystyczna nie jest zbyt rozwinięta, ani popularna. Wszystko to za sprawą ustroju jaki panuje w tym kraju oraz zaostrzonym rygorom wobec mieszkańców oraz przyjezdnych. Władze komunistycznego państwa totalitarnego mocno ograniczają ruch turystyczny, ale to samo właśnie przyciąga tu turystów, którzy chcą zobaczyć to na własne oczy. Co warto zobaczyć będąc na wycieczce w Korei Północnej?

 

  • Piengjang to stolica Korei Północnej i główna atrakcja przyjezdnych do kraju turystów. Przewodnik zaprowadzi was tylko tam, gdzie macie prawo wejść, oczywiście w jego obecności. Zwiedzić można fragmenty murów obronnych z bramami, m.in.: Chilsongmun, Pothongmun, Tedongmun, Hjonmumun oraz Pubjokru, wzgórze Mansudae, które jest pomnikiem Kim Ir Sena, Studio sztuki Mansudae, grobowiec króla Tongmjonga, pomnik Czhollima, Łuk Triumfalny na górze Moran, 150-metrową Statuę Idei Dżucze, będąca prezentem od narodu dla Kim Ir Sena, Ludowy Pałac Kultury, Pałac Młodzieży i Studentów, Pałac Kumsusan, świątynie: Sungin i Sungnjong, hotel Ryugyong. Stolica mocno szokuje wszystkich przyjezdnych. Jedyny ruch stanowią autobusy, które dojrzeć można rzadko. Ludzie poruszają się rowerami bądź pieszo, a na skrzyżowaniach mimo to stoją policjantki sterujące ruchem. Ludzie absolutnie nie narzekają, ale widać ich skrajny głód i biedę. To przytłaczające państwo zazwyczaj pozostawia jedynie obraz niedowierzania w to, że ludzie potrafią żyć w ten sposób.
  • Warto, jeśli pozwoli na to przewodnik wybrać się nad Jezioro Niebiańskie na szczycie wciąż aktywnego wulkanu Paktu-san.

 

Korea Północna – wiza

Polacy wybierający się do Korei Północnej muszą złożyć podanie o wizę do ambasady w Warszawie. Wizę otrzymuje się po minimum 3 tygodniach oczekiwania. Aby uzyskać wizę, należy mieć paszport ważny przynajmniej przez okres 6 miesięcy. Należy również wyrobić wizę do Chińskiej Republiki Ludowej, ponieważ przelot do Korei Północnej możliwy jest właściwe tylko z tego miejsca. Nie ma również możliwości przekroczenia graniczy lądowej. Na miejscu turyści mają obowiązek pozostawienia paszportu w recepcji hotelu. Indywidualne wyjazdy możliwe są jedynie za pośrednictwem miejscowego – koreańskiego biura podróży, które organizuje cały pobyt w kraju, przejazdy, zakwaterowanie w hotelu oraz przewodnika. Wszystko to można załatwić przez Internet.

 

Korea Północna - pogoda

Korea Północna leży w strefie klimatu kontynentalnego umiarkowanego z porą deszczowa i czterema porami roku. Lata jest dość krótkie, ciepłe i wilgotne za sprawą napływających monsunów. Średnia temperatura latem waha się od 23 do 29 °C. Możliwe są również tajfuny. Zimy charakteryzują się mroźną pogodą, która przynosi wiatr wiejący znad Syberii, średnia temperatura to od -3 do nawet -13 °C. Najlepiej wybrać się tam w miesiącach maj – wrzesień.