X
Ładowanie...

Tanie loty do Arrecife

LANGM_JS_LP_PRICE_FROM LANGM_JS_LP_NO_PRICE

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Lanzarote

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Lanzarote

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Lanzarote

Przewodnik po lotach Lanzarote

Tanie loty do Arrecife


Tanie loty do Arrecife - informacje o wyspie

Lanzarote zadziwia już w momencie lądowania, kiedy spragnionym rajskich plaż turystom ukazuje się księżycowy krajobraz właściwy wyspom powstałym w wyniku erupcji wulkanów. Skały magmowe z wolna ustępują fantazyjnym, egzotycznym widokom znanym z katalogów biur podróży, ale pierwsze wrażenie pozostaje. Wyspy Kanaryjskie to niesamowite ogrody cudem wyrosłe na magmowych skałach. Nie dziwi, że UNESCO włączyło część wyspy do Rezerwatu Biosfery. Najwyższym wulkanem na wyspie jest wnosząca się na 609 n.p.m. Monte Corona. Wysokość możne nie imponuje, ale widoki są niezapomniane. Stolicą wyspy jest Arrecife, ale odwiedzający wyspę częściej wybierają miejscowość Playa Blanca, która słynie z przepięknej piaszczystej plaży El Papagayo. Na Playa del Carmen znajduje się wiele szkół nurkowania, wypożyczalnia jet ski, sprzętu do parasailingu, windsurfingu. Z portu można się wybrać na otwarte morze na nurkowanie i połowy ryb. Białe plaże na Lanzarote nie są oczywistością. W okolicy rybackiej wioski El Golfo szmaragdowe jezioro (Charco de los Clicos) otoczone jest czarnymi jak smoła plażami i różnobarwnymi skałami. Z kolei Los Hervideros to rzeźbione przez fale fantazyjne urwiska, których magię najsilniej odczuć można w czasie zachodu słońca. Mieszkańcy wzbogacili krajobraz o malownicze winnice. Aby na wulkanicznym podłożu La Gerii wyrosły winorośle, mieszkańcy otaczają każdą roślinę półkolistym murkiem, który chroni ją przed wiatrem i ułatwia nawadnianie.

 

Tanie loty do Arrecife - Ważne telefony i adresy

Ambasada RP w Madrycie

C/Guisando, 23-bis28035 Madrid, Espania

tel. +34 913 736 605

tel. dyżurny: +34 629 864 508

fax +34 913 736 624e-mail: madryt.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www: madryt.msz.gov.pl

Konsulat RP w Las Palmas de Gran CanariaC/Triana

104, 5° D35002 Las Palmas de Gran Canaria

tel. +34 928 366 982

fax +34 928 366 982

e-mail: consul@polonia.nom.es


Polonia na Wyspach Kanaryjskich:http://www.poloniacanarias.com/pl/

 

Tanie loty do Arrecife - wylot z Polski

Poniżej przedstawiamy listę polskich miast, z których można kupić tanie loty do Arrecife:

Tanie loty Gdańsk Arrecife
Tanie loty Kraków Arrecife
Tanie loty Katowice Arrecife
Tanie loty Poznań Arrecife
Tanie loty Warszawa Arrecife
Tanie loty Wrocław Arrecife

 

Tanie loty do Arrecife - historia wyspy

Wykopaliska archeologiczne wskazują na to, że Lanzarote była pierwszą zamieszkałą wyspą archipelagu. Wiele śladów dawnej kultury zniszczyła pięcioletnia seria erupcji wulkanów w XVIII wieku i kolejna z 1824 roku. Guanchowie, pierwsi mieszkańcy wyspy, nazywali ją Titerroy Gatra, czyli Czerwone Góry. Obecną nazwę nadano w XIV wieku na cześć  genueńskiego nawigatora, Lancelotto Malocello. Od starożytności Fenicjanie, Grecy, Rzymianie wyprawiali się na Wyspy Szczęśliwe, ale dopiero w XV wieku, w dobie podboju Ameryki, Królestwo Kastylii przyłączyło do swego terytorium Kanary. Z tego okresu pochodzą najstarsze zabytki architektoniczne: kościoły i twierdze broniące mieszkańców przed piratami. Nową epokę w dziejach wyspy stworzył (dosłownie!) malarz-architekt-wizjoner Cesar Manrique.

 

Cesar Manrique

Pomyśleć można, że biały kolor wszystkich domków na wyspie to element folkloru, jednak okazuje się, że to zamierzone przedsięwzięcie estetyczne powzięte z inicjatywy Cesara Manrique. Urodził się w 1919 roku na wyspie. W młodości brał udział w wojnie domowej po stronie generała Franco. Po ukończeniu madryckiej akademii sztuk pięknych wyjechał do Stanów Zjednoczonych i zdobył tam uznanie jako artysta. Jego wielbicielem i mecenasem był Nelson Rockeffeler. Wróciwszy na wyspę, podjął szereg działań służących z jednej strony zachowaniu specyfiki miejsca, z drugiej – stworzeniu atrakcyjnego celu podróży dla turystów z całego świata. Zaadaptował jaskinię na potrzeby sali koncertowej, wybudował restaurację na wulkanie, a swój dom postawił w korycie dawnego potoku. Zaprojektował Ogród Kaktusów i ozdobił całą wyspę ruchomymi rzeźbami. Jego projekty zawsze miały na uwadze troskę o środowisko naturalne.

 

Tanie loty do Arrecife - linie lotnicze:

Poniżej lista linii lotniczych, które oferują tanie loty do Arrecife:

Tanie loty Air Europa Arrecife
Tanie loty Air France Arrecife
Tanie loty British Airways Arrecife
Tanie loty Iberia Arrecife
Tanie loty Lufthansa Arrecife
Tanie loty LOT Arrecife
Tanie loty Swiss Arrecife
Tanie loty Czech Airlines Arrecife

 

Tanie loty do Arrecife- Klimat i pogoda

Na wyspie panuje wieczna wiosna. W styczniu temperatury oscylują w okolicach 18°C. Wtedy też zdarzają się opady deszczu, ale i tak sezon na wyspie trwa cały rok. Lato nie jest upalne, temperatury osiągają około 25-30°C, jednak trzeba stosować ochronę przed słońcem. Występuje zjawisko zwane kalimą. Jest to wiatr, który przynosi odrobiny piasku znad Sahary. Okolica wydaje się wtedy zasnuta mgłą.


Tanie loty do Arrecife - Atrakcje dla turystów

Dla znudzonych błogim wylegiwaniem się na plażach i sączeniem kolejnych drinków turystów czekają liczne atrakcje. Wystarczy wypożyczyć autobus lub wykupić wycieczkę. Można wykupić bilety zbiorcze, które pozwalają nieco zaoszczędzić. Koszt sześciu wejść to ok. 27 euro.

Najbardziej wyjątkową częścią wyspy jest Park Timanfaya obejmujący teren Gór Ognistych (Montanas del Fuego). Można w nim podziwiać surowe, nieziemskie krajobrazy: lawę zastygłą w fantazyjnych kształtach i stożki wulkaniczne powstałe dopiero w latach 30. XVII wieku. Kilka kilometrów pod powierzchnią wciąż płynie rozgrzana magma. Samo centrum parku i Droga Wulkanów (Ruta de los Volcanes) nie jest dostępna dla prywatnych samochodów. Można je zwiedzać w określonych godzinach w specjalnych autobusach. Warto zajść do wyjątkowej restauracji El Diablo. Jest to chyba jedyne miejsce na świecie, gdzie podają potrawy ugotowane dzięki ciepłu wydobywającemu się z krateru.

Na wyspie można zwiedzać też przedziwne jaskinie powstałe w wyniku zróżnicowanego stygnięcia lawy – Cueva de los Verdes, w której powstała naturalna sala koncertowa i Jameos del Agua, wyróżniająca się zbiornikiem wodnym położonym 50 metrów poniżej poziomu oceanu, zamieszkałym przez gatunek raka zwykle występujący na głębokości 3 tys. metrów.

Wizytówką stolicy Arrecife jest zamek świętego Gabriela zbudowany na Isolte de Fermina. Przechodzi się do niego po moście zwodzonym. Będąc w tym mieście, trzeba zajść do Museo Internacional de Arte Contemporaneo Castillo de San Jose, gdzie zgromadzono interesującą kolekcję nowoczesnego malarstwa, w tym dzieła Cesara Manrique, ważnej dla Lanzarote postaci. Dom artysty można zwiedzić w środkowej części wyspy, został zbudowany na rzece zastygłej lawy, co ma symbolizować symbiozę kultury i natury na wyspie.

Miłośnicy botaniki zajrzą do Ogrodu Kaktusów (Jardin de Cactus) z XVIII-wiecznym młynem i kameralną kawiarenką. Udało się zebrać w jednym miejscu prawie półtora tysiąca gatunków tej rośliny.

Rodziny z dziećmi powinny zdecydować się na wielbłądzie safari lub godzinny rejs łodzią podwodną Submarine Safaris z Puerto Calero.  Kursy odbywają się o 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00. Łódź opuszcza się na głębokość 30 metrów. Inną atrakcją dla młodszych turystów jest Ranczo Teksas, gdzie przeprowadza się pokazy ptaków drapieżnych, lwów morskich i fok oraz tresowanych papug. W skansenie miasteczka z Dzikiego Zachodu można szukać złota lub przepłynąć się kajakiem po sztucznym jeziorku.

W niedzielę warto wpaść do najstarszego na wyspie miasteczka Teguise na targ rybny  oraz zwiedzanie ocalałego z pirackich najazdów piętnastowiecznego kościoła Matki Boskiej z Gwadelupy i potężnego zamku (Castillo de Santa Barbara).

 

Tanie loty do Arrecife - Przyjazd i pobyt

Pomiędzy Arrecife a Puerto del Carmen funkcjonuje lotniska Lanzarote (nazywane też Guacimeta) z dwoma terminalami. Pierwszy obsługuje loty krajowe i międzynarodowe, a drugi połączenia między wyspami. Linie latające na Lanzarote to m.in. Aer Lingus, Air Berlin, Austrian Airlines obsługiwane przez Lauda Air, Enter Air, Ryanair, Spanair. W dobrej sytuacji są osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii, mogą wybierać między różnymi przewoźnikami. Od niedawna funkcjonuje bezpośrednie połączenie do Lanzarote, ale także można skorzystać z wyczarterowanych lotów biur podróży lub przesiadać się np. w Madrycie, lub w Barcelonie. Warto śledzić oferty niemieckich biur podróży i linii lotniczych, szczególnie w okresie polskich świąt (np. majówki) niepokrywających się z niemieckim kalendarzem. Można znaleźć wtedy korzystne cenowo przeloty. Sezon trwa zasadniczo cały rok, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by dostosować termin urlopu do konkretnego przelotu. Oprócz tego można dotrzeć na wyspę promem, ale podróż z wybrzeża Hiszpanii trwa przynajmniej 30 godzin. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą zabrać ze sobą swój samochód. Głównym port znajduje się w Arrecife. Z promu warto skorzystać, udając się na inną wyspę.

Bogata baza hotelowa skupia się przede wszystkim w stolicy i w Playa Blanca. Alternatywę dla dużych hoteli, kurortów stanowią domki letniskowe i kwatery wynajmowane od mieszkańców lub ludności napływowej, położone w interesujących okolicach. Planując pobyt, warto sprawdzić kalendarz lokalnych świąt, by wziąć udział w prawdziwej fieście. Kanaryjczycy mogą wydawać się w pierwszej chwili nieśmiali, ale są bardzo otwarci, a uliczna zabawa to udowadnia.

Na wyspie działa komunikacja autobusowa. Przystanki są oznakowane kopertą na ulicy, ale brak rozkładów jazdy sprawia, że turyści nie zawsze wiedzą, gdzie czekać na swoje połączenie. Można skorzystać z taksówek, ale ceny są stosunkowo wysokie (bilet autobusowy 3 euro za osobę, trasa pokonana taksówką 20 euro). Wielu turystów decyduje się na wypożyczenie samochodu. Ceny za dobę zaczynają się od 12 euro (im dalej od głównych miast, tym taniej) i zależą od modelu samochodu. Warto zapytać o te pojazdy z większą mocą silnika, ponieważ teren bywa górzysty. Wypożyczalnie polecane przez linie lotnicze i biura podróży przeważnie mają nieco zawyżone ceny.


Tanie loty do Arrecife - ważne informacje

Wyspy Kanaryjskie są częścią Hiszpanii, a więc obowiązuje waluta euro. Z tego powodu ceny posiłków i restauracji są dosyć wysokie. Jakby w ramach rekompensaty Lanzarote należy do specjalnej strefy podatkowej, w której nie obowiązuje VAT. Jest to ukłon w stronę tradycji wysp, leżących na szlaku handlowym do Ameryki. Trzeba pamiętać o przepisach celnych i ograniczeniach w wywozie kosztownych pamiątek. Obecnie ich wartość nie powinna przekroczyć 160 euro, ale trzeba sprawdzać tę informację przed wyjazdem.

Lanzarote znajduje się w strefie Schengen, dlatego mieszkańcy Unii Europejskiej nie muszą wyrabiać wizy, jeżeli ich pobyt jest krótszy niż 3 miesiące. Należy mieć ze sobą ważny dowód tożsamości lub paszport i prawo jazdy, jeżeli chce się wypożyczyć samochód. Według zaleceń Ministerstwa Spraw Zagranicznych warto wziąć paszport, ponieważ część hoteli odmawia uznania jedynie dowodu tożsamości. Istnieje obowiązek meldunkowy, ale najczęściej wypełnia go obsługa hotelu.

Przed wyjazdem należy zdobyć kartę EKUZ. Wydanie jej w rejonowym oddziale NFZ jest bezpłatne i trwa najczęściej kilka godzin. Dzięki temu ma się dostęp do darmowej opieki medycznej w podstawowym zakresie. Warto jednak wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Nie istnieją zalecenia co do szczepień przed wyjazdem.

Mieszkańcy wyspy posługują się na co dzień dialektem języka kastylijskiego, ale w hotelach, restauracjach i w usługach turystycznych bez problemów można porozumieć się w języku angielskim lub niemieckim.

Dobrym zwyczajem jest niechodzenie w strojach kąpielowych poza basenami i plażami. Do cen usług nie wlicza się napiwków, dlatego warto zaokrąglać rachunki, szczególnie jeżeli obsługa zachowywała się przyjaźnie. Trzeba pamiętać o sjeście obowiązującej od godziny 14 do 16 i samemu korzystać z czasu odpoczynku. Wszystkie te rajskie atrakcje są teraz na wyciągnięcie ręki, kup tanie bilety do Arrecife na FRU.pl!