X
Ładowanie...

Tanie loty Litwa

już od 255 zł
21 lis 28 lis Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Litwa

Bilety lotnicze Polska Litwa

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
15 gru (nie)
LOT
Lot bezpośredni
Kowno
18 gru (śro)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
15 gru (nie)
LOT
Lot bezpośredni
Kowno
19 gru (czw)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
15 gru (nie)
LOT
Lot bezpośredni
Kowno
20 gru (pią)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
16 gru (pon)
LOT
Lot bezpośredni
Kowno
19 gru (czw)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
16 gru (pon)
LOT
Lot bezpośredni
Kowno
20 gru (pią)
LOT
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Litwa

Przewodnik po lotach Litwa

Loty na Litwę

Loty na Litwę z Polski możliwe są z dwóch miast. Jest to Kraków i Warszawa. Jeżeli chodzi o bilety lotnicze Litwa proponuje tylko jedno miejsce docelowe jakim jest Wilno. Loty na Litwę z Warszawy są bezpośrednie, natomiast te z Krakowa uwzględniają przesiadkę w Warszawie. Rezerwując bilety wcześniej, loty na Litwę nie będą kosztować zbyt dużo, ponieważ nawet rezerwowane kilka dni wcześniej nie mają zaporowej ceny.

 

Bilety Litwa Polska

Loty na Litwę z Polski, a także w przeciwną stronę obsługują linie lotnicze LOT oraz EuroLot. Bilety Litwa Polska są przeważnie w podobnej cenie jak w przypadku kierunku przeciwnego. Bilety lotnicze Litwa będą na pewno tańsze jeśli jako przewoźnika wybierzemy EuroLot. Warto również śledzić promocje danych linii lotniczych, bowiem okazać się może, że w którymś momencie bilety na loty na Litwę osiągną rzeczywiście bardzo korzystną cenę.

 

Lotniska na Litwie

Najczęściej uczęszczanymi lotniskami na Litwie są lotniska w Wilnie oraz w Kownie. Oba są międzynarodowymi portami lotniczymi i obsługują linie lotnicze z całego świata, tradycyjne, a także te tanie. Lotniska znajdują się w niewielkiej odległości od miast, stąd też dojazd nie jest skomplikowany. Lotnisko w Kownie jest miejscem docelowym linii Ryanair na Litwie, jednak w przypadku lotów na Litwę z Polski, nie ma możliwości, by skorzystać z usług tego przewoźnika.

 

Dojazd na lotniska

 

  • lotnisko Wilno: port lotniczy znajduje się zaledwie 6 km od centrum litewskiej stolicy. Autobusy miejskie kursują z przystanku pod terminalem lotniczym. Można także skorzystać ze specjalnej linii kolejowej, która poprowadzona jest od lotniska do miasta. Lotnisko Wilno umożliwia także wypożyczenie samochodów.
  • lotnisko Kowno: znajduje się w odległości 16 km od Kowna. Z lotniska wydostać się można miejskimi autobusami lub taksówką. Istnieją także specjalne autobusy skomunikowane z lotniskiem w Wilnie.

 

Litwa – miasta

 

  • Wilno – jest stolicą Litwy oraz miastem, które skupia w sobie największą liczbę Polonii na ziemiach litewskich. Wilno słynne jest przede wszystkim ze starówki, która jest największa w Europie – jest trzy razy większa niż krakowska. Wilno od zawsze było wielokulturowym i multinarodowościowym „kotłem”, co widoczne jest w mieście do dzisiaj. Miasto w fantastyczny sposób łączy nowoczesność z tradycją i kulturą etniczną. Stolica Litwy jest uważana za jedno z najpiękniejszych miast na Starym Kontynencie, a mieszkańcy Wilna tylko podkreślają urok jego miasta – są weseli i bardzo gościnni.
  • Kowno – jest drugim pod względem liczby mieszkańców miastem na Litwie. Co ciekawe, ponad 80% osób zamieszkujących to miasto, stanowią rodowici Litwini, co jest pewnym fenomenem w porównaniu z innymi miejscowościami. Kowno jest również największym ośrodkiem przemysłowym na Litwie. Miasto położone jest w miejscu bardzo malowniczym oraz ma wiele do zaoferowania turystom. Również w kwestii zabytków Kowno jest najbardziej urozmaiconym miejscem na mapie Litwy. Liczne kawiarenki usytuowane w przyjemnych uliczkach również przyciągają przyjezdnych swoją atmosferą.

 

Litwa - atrakcje

Właściwie każde miasto na Litwie przyciąga swym urokiem i licznymi atrakcjami zarówno dla mieszkańców jak i osób przyjezdnych. Wilno to przede wszystkim przepiękna starówka oraz liczne kamienice oraz rezydencje, Kowno jest natomiast miejscem bardziej artystycznym i historycznym. Turyści chętnie odwiedzają także Druskienniki, szczególnie w celach wypoczynkowych – dające wytchnienie lasy, jeziora i rzeki zachęcają turystów spokojem i ukojeniem od miejskiego zgiełku. Ciekawą rzeczą dla miłośników historii jest jezioro Galve, a konkretnie znajdująca się na nim wyspa. Na tej wyspie podziwiać można XIV – wieczny zamek obronny, który niegdyś stanowił siedzibę Karaimów. Wielbiciele przyrody mogą zwiedzić Mierzeję Kurońską, która jest wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO . Podziwiać tam można stare wioski rybackie.

 

Kuchnia litewska

Kuchnia litewska pod względem produktów używanych do przyrządzania potraw jest bardzo podobna do kuchni polskiej. Tak jak i u nas dominują mięsa, potrawy mączne oraz ziemniaczane. Jak każdy kraj, Litwa słynie z kilku przysmaków, które najlepiej smakują właśnie tam. Warto spróbować kindziuka, czyli bardzo suchej, dość pikantnej kiełbasy. Będąc na Litwie nie można zapomnieć o skosztowaniu tradycyjnej potrawy jaką są cepeliny, czyli pewnego rodzaju pyzy z ziemniaków nadziewane farszem mięsnym. Innym smakołykiem są czebureki – duże pierogi, które smażone są na głębokim tłuszczu. Litwa to także kiszka ziemniaczana, bliny żmudzkie, przepyszny, ciężki chleb wileński i wiele, wiele innych. Wielkie pragnienie turystów ugasi z pewnością kwas chlebowy – najbardziej charakterystyczny dla Litwy napój. Dla wielbicieli mocniejszych trunków znajdą się rozmaite nalewki, miody pitne, a także piwa, które na Litwie smakuje nieco inaczej niż gdziekolwiek na świecie.