X
Ładowanie...

Tanie loty do Lizbony

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Lizbona

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Lizbona

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Lizbona

Przewodnik po lotach Lizbona

Tanie loty do Lizbony  – przewodnik

LIZBONA

Stolica Portugalii to jedno z najpiękniejszych miast w całej Europie. Za sprawą oferty tanich lotów do Lizbony będziecie mogli rozkoszować się niezwykłą atmosferą tego cudownego miasta. Z pewnością zachwyci was śliczna architektura oraz fantastyczne jedzenie czekające w lokalnych restauracjach. Miłośnicy zabytków odnajdą tu wiele budowli o ogromnym znaczeniu historycznym. To miejsce idealne zarówno na romantyczny wyjazd tylko we dwoje, jak i niezapomniane wakacje w gronie rodzinnym. Nie znalazłeś odpowiedniego połączenia? Nie szkodzi, sprawdź pozostałe tanie loty do Portugalii.

 

Tanie loty do Lizbony – co warto zobaczyć?

Klasztor Karmelitów – zabytkowy klasztor zbudowany w gotyckim stylu do dzisiaj zachwyca przyjezdnych swoim niezwykłym, monumentalnym wyglądem. Obecnie na jego terenie znajduje się popularne Muzeum Archeologiczne. To doskonałe miejsce aby lepiej poznać historię tego pięknego kraju. Znajdziemy tu eksponaty z różnych epok, jak i regionów świata. Jednym z najważniejszych punktów wycieczki po muzeum jest grób Ferdynanda I – hiszpańskiego króla panującego w XIV w.
Torre de Belem – Potężna, szesnastowieczna wieża obronna, niegdyś stanowiąca jeden z najważniejszych punktów strategicznych w mieście. Obecnie stanowi przede wszystkim popularną atrakcję turystyczną. Aby dostać się na teren Torre de Belem trzeba przejść przez most zwodzony. Wieża ma 35 metrów wysokości, powstała w XVI w. i aktualnie znajduje się na światowej liście UNESCO. Z wieży można podziwiać ocean lub miasto.
Oceanarium w Lizbonie – Tanie loty do Lizbony pozwolą wam zwiedzić największe oceanarium w całej Europie! Ten nowoczesny obiekt stanowi dom dla kilkudziesięciu tysięcy morskich stworzeń pochodzących z najróżniejszych regionów świata. To fantastyczne miejsce do zwiedzania dla rodzin z dziećmi. Jest to największy tego typu obiekt w całej Europie. W końcu gdzieś trzeba pomieścić te przeszło 25 tysięcy gatunków wodnych stworzeń.
Klasztor Hieronimitów – Ogromny kompleks klasztorny, stanowiący najpiękniejszy przykład architektonicznego połączenia gotyku i renesansu, charakterystyczny dla budowli portugalskich. Obiekt jest znany jeszcze z jednego powodu – to właśnie tutaj został przyjęty przez Unię Europejską słynny Traktat Lizboński. W klasztorze można zobaczyć groby m.in. Vasco da Gamy, Manuela I i jego żony Marii Aragońskiej, który zresztą zlecił budowę zamku, by uczcić powrót z wyprawy właśnie Vasco da Gamy.
Zamek św. Jerzego – Potężna, lizbońska forteca stanowi jedną z najbardziej niezwykłych warowni obronnych na całym świecie. Górujący nad miastem Zamek św. Jerzego został wybudowany w XII wieku i od tamtego czasu uchodzi za nieformalny symbol stolicy. Z jego murów można podziwiając zapadający w pamięć krajobraz, a sam zamek jest widoczny niemal z każdego miejsca w mieście. Znajduje się on w najstarszej, pełnej ciekawych zabytków, części miasta – Alfamie.
Museu Nacional de Arte Antiga – w budynkach tego popularnego muzeum zgromadzono ogromną ilość dzieł sztuki z okresu od średniowiecza aż do XIX wieku. Na szczególną uwagę zasługują obrazy tak uznanych twórców, jak Hieronim Bosch, czy Diego Velazquez. Chyba najważniejszym dziełem sztuki jest poliptyk ołtarzowy Świętego Wincentego, namalowany przez Nuno Goncvalesa w XV w.
Wieża Vasco da Gama – ogromna wieża widokowa, jeden z najwyższych budynków w Lizbonie. Położony nad rzeką Ren obiekt został kilka lat temu połączony z luksusowym hotelem. Powstanie budowli poświęcono Vasco da Gamie – słynnemu portugalskiemu odkrywcy i podróżnikowi. Wieża ma aż 145 metrów wysokości, a widoki, zarówno z niej jak i spod niej robią niesamowite wrażenie. Niestety aktualnie wstęp na szczyt wieży może być ograniczony.
Festas dos Santos Populares – Między 12 a 13 czerwca w Lizbonie odbywa się Festiwal św. Antoniego – impreza uliczna przypominająca słynny karnawał w Rio. W tym czasie ulice miasta zamieniają się w prawdziwy taneczny parkiet, organizowanych jest wiele kolorowych parad, a u lokalnych restauratorów można skosztować tradycyjnego, lokalnego jedzenia. To idealny moment na przyjazd do Lizbony dla wszystkich imprezowiczów! Święto to odbywa się najpierw w Lizbonie, a 10 dni później również w Porto. Musisz zobaczyć ten kolorowy festiwal na własne oczy.
Panteon Narodowy – Panteon umieszczony w świątyni Santa Engrancia to bardzo ważne miejsce dla obywateli Portugalii. Stanowi on miejsce spoczynku ważnych dla kraju osobistości, którzy odnieśli szczególne sukcesy w rozmaitych dziedzinach i przyczynili się w znaczący sposób do rozwoju kraju. Swoje groby mają tu więc żeglarze, poeci czy prezydenci. Cały panteon jest zbudowany w stylu barokowym,a budowano go przeszło 200 lat.
Arco da Rua Augusta – Ślicznie zdobiony łuk triumfalny, wybudowany w XVIII wieku. Obecnie stanowi jedną z najlepiej rozpoznawalnych budowli w całej Portugalii. Został on wyposażony w wiele szczegółowo wykończonych rzeźb, a jego potężna sylwetka robi ogromne wrażenie na przyjezdnych. Został on zbudowany by upamiętnić proces odbudowywania miasta, po bardzo silnym trzesięniu ziemi. Łuk znajduje się pomiędzy placem Praca do Comercio, a ulicą Rua Augusta, która jest jedną z ważniejszych ulic w mieście.

Tanie loty do Lizbony – kuchnia

Tanie loty do Lizbony pozwolą wam skosztować tradycyjnej kuchni portugalskiej. Łączy ona wiele cech wspólnych z nieco bardziej popularną kuchnią hiszpańską – lekkość potraw, szerokie zastosowanie owoców morza i przywiązanie do naturalnych, lokalnych składników. Popularną przekąską jest bacalhau, czyli suszony dorsz, którego można kupić w każdym zakątku miasta. Jest szczególnie popularną przekąską podczas trwania festiwalu św. Antoniego. Popularne są również tradycyjne przygotowywane wędliny oraz różnego rodzaju gulasze rybne. Podczas pobytu w Portugalii koniecznie skosztujcie porto – lokalnego, bardzo mocnego, wina. Jego wyjątkowy smak odróżnia go od innych wzmacnianych trunków tworzonych na bazie winogron.

Tanie loty do Lizbony – klimat i pogoda

Na terenie Portugalii panuje klimat podzwrotnikowy, więc musicie przygotować się na dużą wilgotność powietrza. Lata potrafią być tutaj naprawdę upalne, a podczas zimy temperatura rzadko spada poniżej 5 stopni Celsjusza.

Tanie loty do Lizbony – wiza

Jeżeli planujecie skorzystać z oferty tanich lotów do Lizbony, musicie wiedzieć wszystko na temat dokumentów wymaganych przy przekroczeniu granicy Wszyscy obywatele Unii Europejskiej, którzy wybierają się do Lizbony na mniej niż 90 dni, muszą mieć przy sobie jedynie paszport lub ważny dowód osobisty.

Tanie loty z Warszawy do Lizbony – lotniska

Korzystając z oferty tanich lotów do Lizbony, swoją podróż zakończycie Państwo na lotnisku Lizbona-Portela. Port lotniczy leży zaledwie 7 kilometrów od centrum miasta i obecnie stanowi największy tego typu obiekt w całym kraju. Lotnisko posiada dwa terminale, a w ciągu roku jest w stanie obsłużyć około 16 milionów pasażerów z całego świata.

Dojazd na lotnisko Lizbona-Portela

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem dojazdu na lotnisko będzie skorzystanie z metra. Na terenie portu mieści się stacja o nazwie Aeroporto, która zapewnia komfortowe połączenia z każdym zakątkiem Lizbony. Koszt biletu dla jednej osoby to 1.40 euro za przejazd. Warto pamiętać, że metro jest nieczynne w godzinach od 1 w nocy do 6 rano.
Przed każdym z dwóch terminali znajduje się postój taksówek. Transport z centrum Lizbony będzie was kosztował od 10 do nawet 20 euro, jest to więc najdroższy sposób dojazdu.
Przed terminalem 1 znajduje się przystanek autobusowy obsługiwany przez pojazdy należące do przewoźnika o nazwie Carris. Koszt podróży autobusem jest podobny do transportu metrem, a duża ilość kursujących tu linii sprawia, że można łatwo dojechać z każdego miejsca w mieście.

Tanie loty do Lizbony – przewoźnicy

Podróż do Lizbony zajmie 4 godziny, więc zdecyduj się na operatora, który zapewnia wygodę podróży – pieniądze nie mogą stanowić głównego rezewowania konkretnego przelotu. Przedstawiamy spis linii lotniczych, które umożliwiają tanie loty do Lizbony:

Tanie loty Air Berlin Lizbona
Tanie loty Air Canada Lizbona
Tanie loty Air France Lizbona
Tanie loty Finnair Lizbona
Tanie loty Alitalia Lizbona
Tanie loty British Airways Lizbona
Tanie loty Air Baltic Lizbona
Tanie loty Ryanair Lizbona
Tanie loty KLM Lizbona
Tanie loty Lufthansa Lizbona
Tanie loty LOT Lizbona
Tanie loty Swiss Lizbona
Tanie loty Austrian Airlines Lizbona
Tanie loty Ukraine Intl Airlines Lizbona
Tanie loty SAS Lizbona
Tanie loty Brussels Airlines Lizbona
Tanie loty Aeroflot Lizbona
Tanie loty EasyJet Lizbona
Tanie loty United Airlines Lizbona
Tanie loty WizzAir Lizbona

Tanie loty do Lizbony – pozostałe miejsca wylotu

Do Lizbony dotrzesz nie tylko z Warszawy. Sprawdź ceny z innych miast wylotu.

Tanie loty Gdańsk Lizbona
Tanie loty Kraków Lizbona
Tanie loty Katowice Lizbona
Tanie loty Łódź Lizbona
Tanie loty Poznań Lizbona
Tanie loty Rzeszów Lizbona
Tanie loty Warszawa Lizbona
Tanie loty Wrocław Lizbona

Tanie loty do Lizbony na FRU.PL

Wiesz, skąd mamy pewność, że w naszym serwisie dostaniesz najtańsze tanie loty do Lizbony? Odpowiedź jest dziecinnie prosta, mimo że za wyszukiwarką FRU.PL stoi najbardziej nowoczesna technologia. Dajemy Ci możliwość rezerwowania wszystkich linii lotniczych, także tych, których nie można rezerwować z Polski. Są wśród nich linie typu low cost carrier oraz luksusowe linie lotnicze, jak Państwo widzicie, na początku macie wgląd do wszystkich opcji. Nie do każdego miejsca polecisz bezpośrednio i właśnie dlatego oferujemy dodatkowo przeloty z przesiadką – tak robi każdy, ale tylko łączymy linii lotniczych nie z tego samego hubu lotniczego – takie przeloty sygnujemy znakiem Smart Connection.

W naszej wyszukiwarce znajdziesz bezpośrednie połączenia do Lizbony, tanich firm i regularnych przewoźników, połączenia obsługiwane przez 2 operatorów (wylot z jedną linią, powrót z np. z easyJet), a także loty z normalną przesiadką albo Smart Connection. Jesteśmy pewni, że nie wyszukasz korzystniejszego przelotu niż na FRU.PL i dajemy słowo – zobacz Gwarancję Najniższej Ceny.

Jak znaleźć tanie loty do Lizbony na FRU.PL ?

Sensownie tanie loty do Lizbony kupisz dzięki wyszukiwarce lotów na samej górze tego serwisu. Polecamy też Kalendarz lotów i stworzony przez nas wykaz z najlepszymi cenami na trasie do Lizbony w najbliższych miesiącach. Po wybraniu połączenia masz jeszcze szansę zobaczyć, czy mniej zapłacicie Państwo, zmieniając termin podróży do Lizbony o dwa dni. Dostajesz również wgląd do bieżących cen lotów do Lizbony z okresu, w którym planujesz podróż. Ale to nie wszystko.

Polecamy Ci przydatne narzędzie, które sprawią, że będzie łatwiejsze wyszukiwanie najlepszych promocji biletów lotniczych do Lizbony. Ustaw Alarm Cenowy. Wybierz cenę, za którą chcesz lecieć, kraj, np. Lizbony, a otrzymasz maila natychmiast, gdy linie lotnicze zmniejszą ceny lotów. Nie musisz sprawdzać każdego dnia cen lotów do Lizbony, zostaw to nam.

Jeżeli kochasz podróże, dołącz do nas i zapisz się do Newslettera FRU.PL. Wybieramy najkorzystniejsze obniżki, informujemy o bieżących zniżkach i w dobrym momencie podpowiadamy, w którym momencie najtaniej rezerwować loty. Selekcja połączeń jest skrupulatna, dlatego dostajesz wyłącznie te naprawdę najlepsze.

Nocleg i wypożyczalnie samochodów w Lizbonie

nasza strona oferuje znacznie więcej niż tanie loty do Lizbony. Chcemy dać Ci miejsce całościowego organizowania wyjazdów – nie tylko przelotu. Zabukujesz z nami hotel oraz wypożyczysz auto, które pozwoli Ci zobaczyć znacznie więcej. Zarezerwujemy Ci transfer z lotniska Lizbona i damy odpowiedź na wszystkie pytania. Wystarczy, że skontaktujesz się z naszym Centrum Rezerwacji FRU.PL.

Jak podróżować tanio do Lizbony? Rady od FRU.PL

Kochamy podróżować i właśnie dlatego wiemy wiele o lotach i miejscach, które zwiedziliśmy lub planujemy poznać. Dzielimy się naszym doświadczeniem i mamy dla Ciebie wskazówki, jak podróżować tanio do Lizbony.

Loty do Lizbony mają najniższe ceny na 10-8 tygodni przed podróżą. To najkorzystniejszy czas na kupowanie przelotów oraz noclegu.
Kiedy się da, lataj z bagażem kabinowym – na europejskich trasach i przy pobycie do dwóch tygodni wystarczy w sam raz, a opłaty za bagaż nadawany do luku w low costach bywają wyższe niż za sam przelot.
Pamiętaj, żeby być w porcie lotniczym co najmniej 2 godz. przed startem. Okienka odprawy kończą pracę zazwyczaj na 45-30 minut przed planowanym startem.
Nie bierz wartościowych, kruchych rzeczy, a jeżeli musisz – zabierz je w bagażu kabinowym. Zmniejszy to ryzyko, że się uszkodzą.
Nie obawiaj się przesiadek – w większości przypadków pozwalają zaoszczędzić nawet 60-70% zwyczajnej ceny.