X
Ładowanie...

Tanie loty do Łodzi

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Łódź

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Łódź

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Łódź

Przewodnik po lotach Łódź

Tanie loty Łódź - informacje

 

Tanie loty do Łodzi

Linie lotnicze, które obsługują loty do Łodzi to: Ryanair, Wizz Air oraz Lufthansa. Jeżeli chodzi o tanie bilety lotnicze Łódź, jest miastem, z którego można je kupić w dość atrakcyjnych cenach. Zważywszy szczególnie na to, że kierunki w większości obsługują tanie linie lotnicze. Stąd też dość często organizują różne promocje na bilety lotnicze Łódź. Ze względu na swoje położenie na mapie Polski, Łódź jest również dogodnym miejscem na rozpoczęcie podróży.

 

Tanie loty do Łodzi:

Tanie loty do Łodzi, można znaleźć z większości polskich lotnisk:

Tanie loty Gdańsk Łódź
Tanie loty Kraków Łódź
Tanie loty Poznań Łódź
Tanie loty Warszawa Łódź
Tanie loty Wrocław Łódź

 

Tanie loty z Łodzi

Z Łodzi podróżni mają możliwość, by polecieć bezpośrednio w wielu różnych kierunkach:

Wielka Brytania: Londyn Stansted, East Midlands
Irlandia: Dublin,
Niemcy: Monachium
Grecja: Ateny
Turcja: Antalya
Bułgaria: Burgas

Połączenie Łódź Londyn obsługują tanie linie lotnicze Ryanair, dzięki czemu podróż do Wielkiej Brytanii nie będzie zbyt kosztowna i potrwa raptem 2 godzin. Ryanair obsługuje również inne loty do Wielkiej Brytanii, czy połączenia czarterowe np. do Aten. Na każdej z tych tras oczywiście warto poszukać promocji na tanie loty z Łodzi.

 

Tanie loty do Łodzi - linie lotnicze:

Tanie loty Ryanair Łódź
Tanie loty Lufthansa Łódź
Tanie loty Wizzair Łódź

 

Tanie loty do Łodzi - lotnisko

Łódź obsługuje międzynarodowy port lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta, który inaczej nazywany jest także lotniskiem Łódź – Lublinek. Umiejscowiony jest 6 km od centrum Łodzi i posiada cztery terminale. Dwa z nich są terminalami pasażerskimi, w tym jeden z nich obsługuje wyłącznie tanich przewoźników lotniczych. Z lotniska Łódź – Lublinek można polecieć do 12 miast w 6 krajach. Najbardziej popularnymi kierunkami są tanie loty z Łodzi do Londynu.

 

Tanie loty do Łodzi - jak dojechać na lotnisko w Łodzi?

Na lotnisko w Łodzi można dojechać samochodem, kierując się ulicą gen. Stanisława Maczka. Port lotniczy Łódź – Lublinek posiada parking na wiele samochodów, gdzie przez 10 minut można parkować bezpłatnie. Innym rozwiązaniem jest komunikacja autobusowa. Na lotnisko prowadzi linia 55 oraz 65, choć można również skorzystać z prywatnych busów Airport Bus. W planach jest budowa linii kolejowej prowadzącej bezpośrednio z nowego terminala do stacji Łódź Kaliska. Najlepsze tanie loty Łódź, kupisz tylko na FRU.pl!

 

Tanie loty do Łodzi - Co zobaczyć w Łodzi?

Łódź to miasto z tradycjami przemysłowymi. W zasadzie zawsze uchodziła za miasto fabryczne, a przy tym nowoczesne. Po dziś dzień jest pełne zakładów produkujących zaawansowany technicznie sprzęt. Warto jednak zwrócić także uwagę na liczne urokliwe miejsca, które kryją się w Łodzi, a są to między innymi:

Ulica Piotrkowska – jest to najdłuższy w Europie deptak handlowy, który liczy sobie nieco ponad 4 km. Główny i najbardziej rozpoznawalny punkt miasta, gdzie znaleźć można wiele restauracji, kawiarni, klubów, a także małych sklepików,
Pałac Poznańskiego – jest to rezydencja fabrykancka, która uchodzi na największą w Polsce. Obecnie w budynku znajduje się Muzeum Miasta Łodzi,
Biała Fabryka – została wybudowana w latach 1835 – 1838. Na ówczesne czasy raczej niespotykane było białe budownictwo przemysłowe i stąd też właśnie wzięła się nazwa fabryki. W budynku mieści się Centralne Muzeum Włókiennictwa,
Cmentarz Żydowski – warto go odwiedzić choćby dlatego, że jest największym cmentarzem żydowskim w całej Europie,
Księży Młyn – jest to rozległy kompleks, który łączy w sobie XIX – wieczną architekturę przemysłową, mieszkalną oraz rezydencjonalną.

 

Tanie loty do Łodzi - Jak poruszać się po Łodzi?

Łódź to miasto, w którym komunikacja tramwajowa obecna jest już od bardzo dawna. W mieście funkcjonuje wiele linii tramwajowych, które obsługują całe miasto. Istnieją również specjalne linie tramwajowe, które uruchamiane są o konkretnych porach w roku. Takim przykładem może być turystyczna linia 0, którą podróżować można po Łodzi jedynie w okresie wakacyjnym. Pomaga ona dotrzeć turystom w najważniejsze punkty miasta. Łódzka komunikacja autobusowa również jest bardzo rozwinięta – składa się aż z 80 linii, w tym 9 nocnych. Miasto obsługuje także wiele korporacji taksówkarskich, lecz w przypadku tak dobrze zorganizowanej komunikacji miejskiej korzystanie z nich może okazać się zbyteczne, choćby ze względu na cenę.

 

Tanie loty do Łodzi - Co robić w Łodzi?

Oprócz podziwiania łódzkich zabytków, a także poszukiwania pozostałości po dawnym przemyśle, który niegdyś kwitł w Łodzi, rezerwując tanie loty do Łodzi, warto zastanowić się, jakie inne atrakcje czekają na turystów. W godzinach wieczornych koniecznie trzeba bliżej przyjrzeć się ulicy Piotrkowskiej, która właśnie wtedy ukazuje swoje drugie oblicze. Na ulicy tej znaleźć można wiele przyjemnych knajpek, restauracji, a także najmodniejszych klubów i dyskotek, które z pewnością przyciągną nie tylko studentów czy licealną młodzież. Wszystkim maniakom zakupów z pewnością przypadnie do gustu łódzka Manufaktura, czyli wielkie centrum handlowe. Pofabryczny budynek został zaadaptowany na centrum handlowe i rozrywkowe. Znajdują się tutaj nie tylko setki sklepów, ale także kina, kręgielnie, ścianki wspinaczkowe, czyli wszystkie miejsca, gdzie można przyjemnie spędzić czas. Łódzka Manufaktura jest w zasadzie drugim najważniejszym punktem spotkań mieszkańców miasta. Pamiętaj, że tanie loty Łódź, najlepiej kupić razem z nami!

 

Sprawdź także: Tanie loty Amsterdam Łódź | tanie loty Manchester Łódź | Tanie loty Łódź Paryż | Tanie loty z Łodzi