X
Ładowanie...

Tanie loty do Londynu

już od

16 maj 23 maj Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Londyn

Bilety lotnicze Polska Londyn

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Londyn

Przewodnik po lotach Londyn

LONDYN

FRU.PL ‒ tanie loty do Londynu

Na wyszukiwanie tanich lotów do Londyn da się strać wiele czasu, chodząc po witrynach przewoźników. My jednak zebraliśmy wszystkie oferty w jednej wyszukiwarce. Na FRU.PL znajdziesz połączenia wszystkich przewoźników do zasadniczo dowolnego miejsca jakie wybierzesz. Wystarczy połączenie internetowe oraz laptop lub komórka i masz wszystko w jednej wyszukiwarce.

Jak znaleźć połączenia do Londynu?

Żeby rozpocząć wyszukiwanie połączeń, wprowadź w wyszukiwarkę najbliższe lotnisko, , liczbę podróżnych oraz daty wylotu i powrotu. W wynikach wyszukiwania zobaczysz najkorzystniejsze loty spełniające Twoje wymagania. Banalne, prawda?

Do zamówienia miejsc należy podać najprostsze dane pasażerów: imiona, nazwiska i co najmniej jeden mail i telefon kontaktowy. Dzięki nim można wygenerować bilet.

W jaki sposób zapłacić za bilety lotnicze?

Nasza firma spełnia oczekiwania miłośników podróży i udostępnia kilka sposobów płatności: od najprostszych po bezpieczne szybkie płatności internetowe. Kluczowe znaczenie mają wygoda i bezpieczeństwo. Zachowujemy najnowocześniejsze zasady szyfrowania danych. Do wyboru masz: przelew bankowy, gotówka, karta płatnicza i przelewy online. Na pewno znajdziesz najlepszą metodę na zapłacenie za loty do Londyn.

Z jakich miast polecieć do Londynu?

Tanie loty Kraków Londyn
Tanie loty Katowice Londyn
Tanie loty Warszawa Londyn
Tanie loty Wrocław Londyn
Tanie loty Poznań Londyn

Ważne numery telefonu i adresy

Ambasada RP w Londynie znajduje się przy 47 Portland Place, W1B 1JH London. Numer telefonu do ambasady - +44 20 7291 3520 Numery alarmowe: 999 – służy do zgłaszania nagłych przypadków, które wymagają natychmiastowej interwencji służb lub numer 101 – kiedy potrzebujemy zgłosić przestępstwo typu kradzież czy zniszczenie mienia.

Pogoda i klimat

Przyjęło się że brytyjski klimat jest mocno deszczowy i chłodny a w samym Londynie wszędzie panuje mgła. Deszczu jest tu faktycznie sporo, ale opady nie są tak intensywne jak nasze Polskie, częściej będziemy mówić o mżawce niż o ulewie. Różnica opadów pomiędzy Londynem, a Warszawą to zaledwie 100 mm rocznie. Klimat na wyspach jest bardziej przewidywalny, monotonny – nie ma skoków temperatur czy nagłych zmian pogody, co jest niewątpliwym plusem. Latem temperatura w Londynie wynosi średnio 22 stopnie C, zimą zaś nie spada poniżej 0 i waha się w okolicach 2 do 5 stopni. Co ciekawe w Londynie praktycznie nigdy nie pada śnieg, oczywiście zdarzają się wyjątki, ale na opady białego puchu nie ma co zbytnio liczyć. Co do wyżej wspomnianej mgły, to rzeczywiście występuje tu dość często, ale prawie wyłącznie jesienią.

Atrakcje

Londyn jest pełen atrakcji, na zwiedzanie tego ogromnego miasta przyda nam się więcej czasu niż parę dni. Jeśli jednak nie możecie sobie Państwo pozwolić na dokładne zwiedzanie tej metropolii, to spośród kilkuset wyjątkowych miejsc, przedstawimy Państwu te najważniejsze i takie których pominąć podczas wizyty w Londynie nie można.
Pałac Buckingham
Czyli dom królowej Elżbiety II, pałac ten od XIX w. pełni funkcję domu dla brytyjskich władców. Poza zwiedzaniem samego pałacu, warto tu również zobaczyć zmianę warty, która jest bardzo ciekawą i oficjalną uroczystością i odbywa się z reguły codziennie o 11:30.
Big Ben
Chyba najbardziej znana atrakcja Londynu, stanowiąca serce miasta. Wieża zegarowa, połączona jest z Pałacem Westminsterskim, czyli miejsca w którym obraduje brytyjski parlament w skład którego wchodzą Izby Lordów i Izby Gmin.
London Eye
Znajdujące się po drugiej stronie rzeki, olbrzymi diabelski młyn, a dokładniej koło widokowe. Jest wspaniałym miejscem do podziwiania panoramy Londynu. Koło porusza się bardzo powoli, dać nacieszyć oczy odwiedzającym, pełen obrót trwa około 30 minut.
Tower Bridge
Pozostajemy w centrum miasta, ten słynny most zwodzony, został wielokrotnie okrzyknięty jako najpiękniejszy most na świecie. Poza spacerem po chodniku mostu, można również go zwiedzić od środka oraz przejść się górnym poziomem.
Trafalgar Square
Punkt spotkań Londyńczyków. Dlaczego akurat tutaj? Ze względu na jego położenie, znajduje się pomiędzy najważniejszymi punktami miasta. Po środku tego placu znajduje się kolumna z pomnikiem Admirała Nelsona.
Piccadilly Circus
Prawdopodobnie najsłynniejsze londyńskie skrzyżowanie i plac. To tutaj znajduje się znana z filmów i seriali neonowa ściana z reklamami. Miejsce robi niesamowite wrażenie zwłaszcza nocą. Na placu znajduje się równie słynna fontanna z pomnikiem Anterosa.
National Gallery
Słynne muzeum w którym podziwiać możemy najważniejsze obrazy na świecie. Jest tu strefa kolekcji stałej, która jest objęta darmowym wstępem oraz kolekcja czasowa, która jest płatna. Zobaczyć tu można obrazy m.in. Van Gogha czy Moneta. Na tą atrakcję radzimy poświęcić więcej czasu, gdyż jest co oglądać.
Muzeum Brytyjskie
Zapomnieliśmy dodać że zwiedzanie części londyńskich muzeów jest bezpłatne, tak jest również w tym przypadku! Prosimy tylko nie dać się nabrać, muzeum pomimo swojej nazwy oferuje zwiedzającym oglądanie eksponatów z całego świata. Tak więc możemy tu zobaczyć Kamień z Rosety, szkice Michała Anioła czy egipskie mumie.
Hyde Park
To ogromny park w samym centrum miasta i jest on zaliczona do parków królewskich. Jego powierzchnia wynosi, imponujące 159 hektarów. Często organizuje się tu różnego rodzaju imprezy i koncerty. Na co dzień można się tu zrelaksować na wiele sposobów, do ciekawszych możemy zaliczyć wędkowanie, pływanie łódką lub rowerkiem wodnym. Warto też odpocząć przy fontannach im. Księżnej Diany.

Londyn – lotniska

Aglomeracja Londynu posiada aż 6 międzynarodowych portów lotniczych, a są to – Heathrow, Gatwick, Luton, Stansted, City i Southend. Na ten moment tylko City i Southend, nie obsługują lotów czarterowych do Polski, ale sytuacja ta ma się zmienić w połowie roku 2019. Poniżej przedstawimy Państwu lotniska z których można dolecieć z/do Polski.

Heathrow port lotniczy

Jest to największy Europejski port lotniczy i jedno z największych światowych lotnisk. Położony jest on 23 km na zachód od centrum Londynu. Port ten posiada wszelkie udogodnienia jakie tylko są potrzebne pasażerom odbywającym stąd podróż. Na terminalach odbywają się tu nawet różnego typu wydarzenia jak turnieje w piłkarzyki czy festiwal whisky.
Parking
Każdy z terminali posiada swój dedykowany parking z możliwością krótkiego i długiego postoju. Parkingi są dostosowane do osób niepełnosprawnych, posiadają punkty pomocy (assistance), a nawet można skorzystać z usługi szofera. Dla parkingu długoterminowego, zaleca się wcześniejszą rezerwację miejsca online. Cena za postój 7 dni przy rezerwacji online, wynosi około 60 funtów.
Dojazd

Na lotnisko można dostać się na kilka sposobów – samochodem, metrem, pociągiem, autobusem i autokarem. Dojazd samochodem jest możliwy autostradami M4 i M25, należy uważać bowiem terminale mają dedykowane, osobne zjazdy z autostrady. By dojechać pociągiem z Londynu można wybrać Heathrow Express z centrum, bądź kolej Tfl z Paddington, dojazd spoza miasta jest możliwy za pomocą kolei krajowych. Dojazd metrem na lotnisko odbywa się za pomocą linii Piccadilly, która zatrzymuje się na 3-ech lotniskowych stacjach. Ostatnia z opcji dojazdu to autobus lub autokar. Jeśli planujecie Państwo dalszą podróż poza miasto to polecamy skorzystać z usług National Express lub Megabus, które odjeżdżają z lotniska. Znajdą tu Państwo również kilka linii autobusów jeżdżących do Londynu, miejsce odjazdu znajduje się pomiędzy terminalami 2 a 3.

Gatwick port lotniczy

Lotnisko znajduje się w połowie drogie pomiędzy Londynem, a położonym nad kanałem La Manche Brighton. Od obydwóch miast dzieli je odległość 40 km. Jest to drugi największy port lotniczy Londynu, który obsługuje głównie linie czarterowe. Port lotniczy posiada wszelkie udogodnienia dla pasażerów jak np. usługa assistance dla niepełnosprawnych.
Parking
Parking lotniska Gatwick, posiada wszystko co potrzebne, jest możliwość parkingu krótko jak i długo terminowego, jest strefa dla osób niepełnosprawnych, są też parkingi VIP. Można skorzystać z usług specjalnych takich jak szofer czy mycie i sprzątanie samochodu pod Państwa nieobecność. Ceny za 7. dniowy postój zaczynają się od 60 funtów w trybie rezerwacji online.
Dojazd
By dojechać na lotnisko samochodem należy skorzystać z autostrady M25, która łączy się bezpośrednio z lotniskiem. Można oczywiście skorzystać z pociągu ponieważ Gatwick jest najlepszym brytyjskim lotniskiem, jeśli chodzi o połączenia kolejowe, oferując bezpośredni dojazd do aż 129 stacji kolejowych. Z Londynu najłatwiej jest dojechać Gatwick Expressem, pozostałymi operatorami kolei są tutaj – Southern, Thameslink i Great Western Railway. Dojazd do i z lotniska autokarem jest równie dobry, można stąd dojechać do ponad 100 miast korzystając z National Express, Megabus czy Easybus.

Luton port lotniczy

Port lotniczy Luton, znajduje się 50 km na północ od centrum Londynu. Lotnisko oferuje wszystkie najważniejsze usługi, a nawet możliwość naładowania samochodu elektrycznego.
Parking
Przy lotnisku znajduje się wielopoziomowy parking. Obsługa lotniska zaleca wcześniejszą rezerwację miejsca parkingowe. Ceny tutaj są uzależnione od długości postoju oraz od terminu rezerwacji, jednak cena za postój 7 dni, bez wcześniejszej rezerwacji to koszt około 120 funtów.
Dojazd
Lotnisko jest oddalone o 3 km od autostrady M1, więc dojazd samochodem nie stanowi problemu. Dostępną są również środki transportu publicznego takie jak – autobusy firm EasyBus, Terravision i First Capital Connect oraz pociągi ze stacji kolejowej Luton Airport Parkway, oddalonej o 6 minut jazdy autobusem od lotniska. Transport z lotniska na dworzec zapewniają autobusy wahadłowe.

Stansted port lotniczy

Ten położony 48 km na północny-wschód od Londynu port lotniczy, jest 4. co do wielkości lotniskiem w Wielkiej Brytanii. Obsługuje on głównie operatorów tanich linii lotniczych i jest bazą główną Ryanair na Wyspach Brytyjskich.
Parking
Lotnisko posiada duży parking, który podzielony jest na strefy, zależnie od długości czasu, na jaki planujemy zostawić samochód. Cena za długi parking (od 7 dni wzwyż), zaczyna się od 105 funtów. Możemy tutaj liczyć na dodatkowe usługi typu Meet&Greet.
Dojazd
Lotnisko jest położone w pobliżu autostrady M11. Z innych możliwości dojazdu można skorzystać ze środków transportu publicznego – pociągów Stansted Express z Londynu czy krajowych kolei, które dojeżdżają na lotnisko z największych brytyjskich miast, lub autobusów wielu firm kursujących na lotnisko.