X
Ładowanie...

Tanie loty do Londynu

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
30 maj 06 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Londyn

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Londyn

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Londyn

Przewodnik po lotach Londyn

LONDYN

FRU.PL ‒ tanie loty do Londynu

Nic dziwnego, że Londyn jest jednym z najpopularniejszych miejsc na świecie. Co roku to miasto odwiedza ponad 20 milionów turystów z całego świata. Stolica Wielkiej Brytanii to tętniące życiem centrum sztuki, historii i rozrywki. Londyn oferuje jedną z największych koncentracji atrakcji kulturalnych na całym świecie! Od pałaców królewskich po parlament, od muzeów i katedr po jazdę na gigantycznym diabelskim młynie - można spędzić tu niekończące się dni na odkrywaniu wszystkich atrakcji.

Na wyszukiwanie tanich lotów do Londyn da się strać wiele czasu, chodząc po witrynach przewoźników. My jednak zebraliśmy wszystkie oferty w jednej wyszukiwarce. Na FRU.PL znajdziesz połączenia wszystkich przewoźników do zasadniczo dowolnego miejsca jakie wybierzesz. Wystarczy połączenie internetowe oraz laptop lub komórka i masz wszystko w jednej wyszukiwarce.

Dokumenty podróżne i wiza

Obywatele UE mogą podróżować do Wielkiej Brytanii na wakacje lub krótkie wycieczki bez konieczności posiadania wizy. Można przekroczyć granicę Wielkiej Brytanii z paszportem, który powinien pozostać ważny przez cały okres pobytu.

Z jakich miast polecieć do Londynu?

Tanie loty Kraków Londyn
Tanie loty Katowice Londyn
Tanie loty Warszawa Londyn
Tanie loty Wrocław Londyn
Tanie loty Poznań Londyn
Tanie loty Gdańsk Londyn

Porty lotnicze

Jako jedno z najczęściej odwiedzanych miast świata, Londyn jest bardzo dobrze skomunikowany i łatwo dostępny ze wszystkich zakątków świata. Jeśli podróżujesz z Europy, to wybór opcji jest naprawdę duży. Polecamy zarezerwować bilet z wyprzedzeniem, wtedy można znaleźć opcję w dwie strony za 50 EUR.

W Londynie i okolicach znajdują się cztery lotniska.

 • Lotnisko Heathrow (LHR) to największe lotnisko w Londynie i jedno z najbardziej popularnych w Europie. W 2017 roku obsłużonych zostało prawie 78 milionów pasażerów podróżujących z różnych terminali. Od czasu otwarcia piątego terminalu w 2008 r. Heathrow stało się jednym z największych lotnisk na świecie. Szacuje się, że każdego roku może obsłużyć ponad 90 mln pasażerów.
  Podróż metrem londyńskim to najtańszy sposób na dotarcie do centrum miasta. Podróż trwa około 45 minut. Stacje londyńskiego metra Heathrow (jedna dla terminala 2 i 3, jedna dla terminala 4 i jedna dla terminala 5) znajdują się w strefie 6 systemu metra. Dojazd do centrum, kosztuje 6 £ (7 €). Dojazd do centrum miasta taksówką może zająć do godziny i kosztuje od 50 GBP (58,60 EUR) do 90 GBP (105,50 EUR).
 • Port lotniczy Gatwick (LGW) jest drugim co do wielkości portem lotniczym w Londynie. Lotnisko posiada dwa terminale z 90 różnymi liniami lotniczymi i ponad 200 miejscami docelowymi. Podróż taksówką do centrum miasta zajmie około godziny i będzie kosztować od 85 GBP (99,60 EUR) do 110 GBP (128,90 EUR).
 • Port lotniczy Londyn-Luton (LTN) to małe międzynarodowe lotnisko 50 kilometrów od Londynu. Podobnie jak Stansted, jest użytkowany głównie przez tanich przewoźników. W 2017 roku obsłużonych zostało 16 milionów pasażerów. Podróż pociągiem jest prostym i najszybszym sposobem, aby dostać się do Centrum miasta i z powrotem na lotnisko Luton.
 • Stansted (STN) to małe lotnisko położone około 65 km od centrum Londynu. Podobnie jak lotnisko Luton, jest ono używane głównie przez tanie linie lotnicze. W 2017 roku z tego lotniska skorzystało ponad 15 mln osób. Na terminalu znajduje się stacja kolejowa, co ułatwia dotarcie do Londynu.

Ważne numery telefonu i adresy

Przed podróżą warto zapisać sobie dane kontaktowe do instytucji Państwowych mających siedzibę w Londynie:

 • Ambasada RP w Londynie, 47 Portland Place, Londyn W1B 1JH. Telefon kontaktowy to +44 207 2913 520, adres e-mail: londyn@msz.gov.pl.
 • Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie, 10 Bouverie Street, EC4Y 8AX London. Telefon kontaktowy to +44 207 8228 900, adres e-mail: londyn.konsulat@msz.gov.pl.
 • Podstawowe informacje

  Londyn leży w południowo-wschodniej Anglii, nad Tamizą, około 80 km w górę rzeki od ujścia do Morza Północnego. Jest to miasto policentryczne, z wieloma głównymi dzielnicami i bez wyraźnej hierarchii między nimi. Historycznie Londyn wyrósł z trzech odrębnych ośrodków: otoczonej murami osady założonej przez Rzymian nad brzegiem Tamizy w I wieku n.e., dziś znanej jako City of London, „the Square Mile” lub po prostu „City”; na niższych partiach południowego brzegu, znajdują się przedmieścia Southwark; a w górę rzeki, na jej południowym zakolu, ma miejsce Westminster. Trzy osady miały różne i uzupełniające się role. Londyn, „The City”, rozwinął się jako centrum handlu, handlu i bankowości. Southwark, „The Borough”, zasłynęło ze swoich klasztorów, szpitali, zajazdów, jarmarków, domów rozrywkowych i wielkich teatrów. Natomiast Westminster budował się wokół opactwa, gdzie znajduje się pałac królewski, a wraz z nim jego władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza. Ta dzielnica posiada również rozległe parki i najmodniejszą dzielnicę na zakupowe szaleństwo – West End.

  Pogoda i klimat

  Wizerunek Londynu jako szarego, zachmurzonego jest dobrze ugruntowany, ale nie zawsze pasuje do rzeczywistości. Pogoda w stolicy Wielkiej Brytanii zmienia się nieustannie i chociaż temperatury zwykle nie są ekstremalne, często zdarza się, że tego samego dnia pada deszcz, świeci słońce, potem znowu są chmury i jeszcze więcej deszczu. Dlatego też podczas zwiedzania miasta zawsze dobrze jest mieć przy sobie parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy.

  Klimat Londynu znajduje się jest wpływem oceanu i dlatego jest chłodny, wilgotny i deszczowy. Jednak jest nieco łagodniejszy niż w pozostałej części Wielkiej Brytanii: miasto położone jest na południu, na stosunkowo osłoniętym obszarze, zwanym London Basin, pomiędzy wzgórzami Chiltern Hills na północy i North Downs na południu. Jak to bywa w dużych miastach, w centralnych i najgęściej zaludnionych dzielnicach występuje tzw. efekt miejskiej wyspy ciepła, więc w rzeczywistości temperatura jest nieco wyższa (ok. 2 stopnie Celsjusza) niż na okolicznych terenach wiejskich; efekt ten jest bardziej widoczny w nocy i zimą.

  Geografia

  Soho
  Soho to jedna z najbardziej znanych dzielnic Londynu. To miejsce, które ulega ciągłym zmianom. Oferuje wachlarz przedstawień teatralnych, tętniących życiem barów i jednych z najlepszych restauracji w Londynie.

  Hampstead
  Hampstead, które przypomina wioskę, od dawna uważane jest za jedną z bardziej ekskluzywnych i pożądanych dzielnic stolicy. Jest uwielbiana ze względu na zielone, otwarte przestrzenie. Można odpoczywać, spacerując po wrzosowiskach, przeglądając lokalne księgarnie i sklepy z ceramiką oraz delektując się świeżym pieczywem.

  Kensington
  Dzięki licznym uliczkom i królewskiej rezydencji Kensington jest jedną z najbardziej eleganckich dzielnic Londynu. Od imponujących domów wzdłuż Kensington Palace Gardens do cichych bocznych ulic odchodzących od Kensington Church Street, ta londyńska dzielnica jest pełna wspaniałych szczegółów. Dodajmy do tego tętniącą życiem główną ulicę i puby udekorowane kwiatami.

  Marylebone
  Pomiędzy stacjami Paddington i Euston znajduje się zaskakująco spokojna dzielnica Marylebone. Spaceruj cichymi uliczkami mieszkalnymi lub zjedz posiłek w jednej z wielu restauracji w okolicy, a prawdopodobnie zapomnisz, że znajdujesz się w odległości krótkiego spaceru od Oxford Street. W okolicy znajduje się tętniąca życiem Marylebone High Street, przy której znajduje się wiele pubów i kawiarni do wyboru.

  Atrakcje

  Londyn jest pełen atrakcji, na zwiedzanie tego ogromnego miasta przyda nam się więcej czasu niż parę dni. Jeśli jednak nie możecie sobie pozwolić na dokładne zwiedzanie tej metropolii, to spośród kilkuset wyjątkowych miejsc, przedstawimy te najważniejsze i takie których pominąć podczas wizyty w Londynie nie można.

  • Pałac Buckingham – to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w Wielkiej Brytanii. Został zbudowany w 1837 roku i jest londyńską rezydencją rodziny królewskiej. Przy specjalnych okazjach państwowych Królowa i członkowie rodziny królewskiej mogą pojawić się na balkonie.
  • Tower of London – to zabytkowy zamek na północnym brzegu Tamizy w centrum Londynu. Na przestrzeni wieków pełnił wiele różnych ról – od więzienia, pałacu, skarbca po prywatne zoo.
  • British Museum – ma w swojej kolekcji ponad 13 milionów artefaktów ze świata starożytnego. Większość turystów kieruje się najpierw w stronę najsłynniejszych eksponatów muzeum: Kamienia z Rosetty, kolosalnego popiersia Ramzesa II, egipskich mumii i spektakularnego skarbu znanego jako Skarb Mildenhall. Dla tych, którzy mogą pozostać dłużej, muzeum oferuje różnorodne wykłady i warsztaty, a także restaurację i kawiarnię.
  • Big Ben – to znana 318-metrowa wieża, w której znajduje się gigantyczny zegar i jego głośny dzwon znany jako Big Ben. Obok wieży znajdują się Domy Parlamentu, czyli siedziba rządu Wielkiej Brytanii.
  • Piccadilly Circus i Trafalgar Square – dwie z najbardziej znanych londyńskich atrakcji turystycznych, Piccadilly Circus i Trafalgar Square, leżą niedaleko od siebie i stanowią bramę do Soho. Trafalgar Square został zbudowany dla upamiętnienia zwycięstwa Lorda Horatio Nelsona nad Francuzami i Hiszpanami pod Trafalgarem w 1805 roku. Kolumna Nelsona, 183-metrowy granitowy pomnik, góruje nad fontannami placu.
  • Hyde Park – o powierzchni 350 akrów jest największą otwartą przestrzenią w Londynie założoną w 1635 r. Jedną z głównych atrakcji parku jest Serpentine, XVIII wieczne sztuczne jezioro popularne do kąpieli i pływania łódką.
  • London Eye – Zbudowane z okazji obchodów tysiąclecia Londynu w 2000 roku London Eye jest jednym z symboli Londynu. Szklane kapsuły oferują najbardziej spektakularne widoki na miasto. Podróż trwa blisko 30 minut. To bardzo popularna atrakcja, więc polecamy zarezerwować swój bilet z wyprzedzeniem.
  • Hyde Park – To ogromny park w samym centrum miasta i jest on zaliczona do parków królewskich. Jego powierzchnia wynosi, imponujące 159 hektarów. Często organizuje się tu różnego rodzaju imprezy i koncerty. Na co dzień można się tu zrelaksować na wiele sposobów, do ciekawszych możemy zaliczyć wędkowanie, pływanie łódką lub rowerkiem wodnym. Warto też odpocząć przy fontannach im. Księżnej Diany.
  • National Gallery – Słynne muzeum w którym podziwiać możemy najważniejsze obrazy na świecie. Jest tu strefa kolekcji stałej, która jest objęta darmowym wstępem oraz kolekcja czasowa, która jest płatna. Zobaczyć tu można obrazy m.in. Van Gogha czy Moneta. Na tą atrakcję radzimy poświęcić więcej czasu, gdyż jest co oglądać.

  Jedzenie w Londynie

  Chociaż Londyn jest jednym z najdroższych miast na świecie, jedzenie na mieście może być niedrogie, a pyszny posiłek nie oznacza konieczności płacenia fortuny. To znane miasto szczyci się nieskończoną różnorodnością restauracji z całego świata, ze szczególnie silnymi powiązaniami z byłymi koloniami, co oznacza bogactwo wysokiej jakości indyjskiej, karaibskiej i afrykańskiej kuchni.

  Polecamy spróbować jednak kilka typowych dla Londynu dań:

  • Ryba z frytkami: Ryba smażona w panierce (zwykle dorsz) z porcją frytek. To prawdopodobnie najsłynniejsze danie Londynu.
  • Bangers and mash: To tradycyjne brytyjskie danie składające się z angielskich kiełbasek z puree ziemniaczanym i sosem.
  • Roast Dinner: znany również jako „niedzielny obiad”, ten posiłek składa się z pieczonego mięsa (zwykle wołowiny, kurczaka, baleriny lub jagnięciny) z chrupiącymi pieczonymi ziemniakami i warzywami.
  • Full English Breakfast: zalecamy spróbowanie tego śniadania przynajmniej raz. Tradycyjnie zawiera ono bekon, jajka sadzone, gotowane w koszulce lub jajecznicę, grillowane pomidory, smażone grzyby, tosty z masłem, kiełbaski i fasolkę po bretońsku, a czasem może również zawierać placki ziemniaczane. To bomba kaloryczna na cały dzień zwiedzania!
  • Eaton Mess: to tradycyjny angielski deser składający się z mieszanki truskawek, kruchej bezy i bitej śmietany
  • I oczywiście - herbata.
   Tradycja ceremonia parzenia herbaty angielskiej sięga XVII wieku, kiedy to brytyjska klasa wyższa przyjęła zwyczaj picia herbaty importowanej z Dalekiego Wschodu na śniadanie, a po południu na podwieczorek. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych napojów w Wielkiej Brytanii. Chociaż rytuał popołudniowej herbaty zanika z powodu pośpiechu współczesnego życia, Anglicy zawsze chętnie znajdą czas na filiżankę dobrej herbaty.

  Ciekawostki

  • Jako jedno z najbardziej zróżnicowanych miast na świecie, Londyn ma ponad 8 milionów mieszkańców, którzy łącznie posługują się ponad 300 językami, w tym bengalskim, gudżarati, pendżabskim, kantońskim, mandaryńskim, hokkien i oczywiście angielskim.
  • Aby ktoś mógł zostać kierowcą taksówki, musi przejść rygorystyczny test zwany „The Knowledge”, który obejmuje zapamiętanie każdej ulicy w stolicy. Kierowcy taksówek mogą spędzić lata, próbując się tego wszystkiego nauczyć. Niektórzy nawet spacerują po każdej części miasta, aby poznać wszystkie ulice!
  • Londyńskie metro zostało otwarte w 1863 roku dla pociągów lokomotywowych. W 1890 roku, kiedy zaczęły działać pociągi elektryczne, stało się pierwszym na świecie systemem metra.
  • Pałac Westminsterski, oficjalnie znany jako Pałac Westminsterski, ma osiem barów, sześć restauracji, 1000 pokoi, 100 klatek schodowych, 11 dziedzińców, salon fryzjerski i strzelnicę.