X
Ładowanie...

Tanie loty Łotwa

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Łotwa

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Łotwa

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Łotwa

Przewodnik po lotach Łotwa

Tanie loty na Łotwę

Jeżeli chodzi o bilety lotnicze Łotwa jest miejscem, gdzie koszt podróży nie jest przerażająco duży. W kwestii lotów z Polski na Łotwę, wylecieć można jedynie z Warszawy. Jest to wtedy jednak lot bezpośredni, a podróż nie trwa zbyt długo. Tanie loty na Łotwę można spróbować znaleźć poprzez bieżące śledzenie promocji przewoźników lotniczych.

 

Bilety lotnicze Łotwa

Z racji tego, że loty na Łotwę obsługują linie lotnicze LOT oraz AirBaltic, bilety lotnicze Łotwa trudno kupić za kilkanaście złotych. Tanie loty na Łotwę nie są zbyt częste, ponieważ nie obsługują ich przewoźnicy lotniczy oferujący przeloty w bardzo niskich cenach. Miejscem docelowym podróży na Łotwę jest najczęściej Ryga, czyli stolica kraju.

 

Lotnisko na Łotwie

Największym i najczęściej uczęszczanym lotniskiem na Łotwie jest międzynarodowy port lotniczy w Rydze. Lotnisko to znajduje się zaledwie 6 km od centrum miasta i rocznie obsługuje kilka milionów pasażerów. Ryski port lotniczy jest miejscem docelowym dla tanich przewoźników lotniczych oraz dla linii tradycyjnych. Lotnisko w Rydze jest bardzo nowoczesne i mieści trzy terminale w jednym budynku.

 

Jak dotrzeć z lotniska do centrum?

Autobus linii numer 222 kursuje z lotniska do centrum miasta, w zależności od dnia co 10 do 30 minut. Dojazd do centrum zajmuje około 40 minut. Taksówki, które czekają na podróżnych przed terminalem zapewniają dojazd do centrum w niecałe 15 minut, lecz jest to opcja o wiele droższa w porównaniu do autobusu.

 

Najważniejsze miasta Łotwy

 

  • Ryga – to miasto, jako stolica Łotwy, ale także dzięki swojemu położeniu u ujścia rzeki Dźwiny do Bałtyku jest w zasadzie najważniejszym węzłem komunikacyjnym w kraju (posiada port zarówno morski jak i rzeczny). Ciekawostką jest fakt, że stare miasto w Rydze stanowi jedynie 0,5 km², lecz z uwagi na bardzo duże skupienie architektury secesyjnej zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Należy tam przede wszystkim zwrócić uwagę na przepiękne kamieniczki. Charakterystycznym elementem dla Rygi jest wieża telewizyjna, która stanowi trzeci co do wysokości obiekt w Europie. Budowlami, na które z pewnością trzeba zwrócić uwagę są gildie kupieckie – często spotykane w krajach nadbałtyckich. Turyści mogą zobaczyć także, pochodzący z XIV wieku zamek Rigas pils. Znajdują się w nim trzy muzea.
  • Lipawa – jest to trzecie co do wielkości miasto na Łotwie. Lipawa jest miastem głównie nastawionym na turystów, którzy chcą spędzić czas na nadbałtyckich plażach. Miasto posiada także ładną starówkę połączoną z zejściem na plażę oraz szereg zabytków, które nierzadko widać z okien hoteli - nawiasem mówiąc, są w tym mieście dość „wymyślne”. Lipawa to także miasto rozmaitych festiwali muzycznych – działa tu najstarsza orkiestra na Łotwie. Jednak nie tylko muzyki klasycznej dotyczą festiwale, ponieważ w tym mieście można posłuchać najróżniejszych jej gatunków.

 

Co warto zobaczyć na Łotwie

Na początek warto wiedzieć, że Łotwa podzielona jest na cztery główne regiony: Kurzeme, Latgale, Zemgale oraz Vidzeme. W kraju tym znajduje się aż 5 tys. jezior, a także bardzo długa linia brzegowa Morza Bałtyckiego. Na Łotwie znaleźć można bardzo dużo kurortów, co jest bardzo charakterystyczne dla wszystkich krajów nadbałtyckich. Najsłynniejszym z nich jest Jurmała. Za jedno z najpiękniejszych łotewskich miast uznawane jest Aluksne, dzięki ruinom zamku oraz bliskości jeziora. W regionie Zemgale warto zwrócić uwagę na Pałac Rundāle, który reprezentuje styl barokowy oraz rokoko. Dla wszystkich spragnionych wrażeń, dobrym pomysłem może okazać się trasa bobslejowa i saneczkowa w Siguldzie. Można także zjechać kolejką linową przez dolinę Gauji lub też przejść przez most wiszący nad rzeką Gaują, który mierzy aż 121 m. Miłośnikom przyrody polecić można udanie się do Pape, gdzie znajdują się płytkie jeziora, pozostałości po rybackich wioskach oraz gniazda ptaków trzcinowych. Zwiedzając Łotwę, nie można oczywiście zapomnieć o Rydze, która dla turystów szykuje wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

 

Kuchnia łotewska

Cechą charakterystyczną na kuchni Łotewskiej jest prostota. Po przygotowywania potraw wykorzystuje się przede wszystkim mąkę, a do niemal każdego dania podaje się chleb, najczęściej ciemny, żytni, z dodatkiem kminku. Łotwa słynie również z wypieku rozmaitych słodkości, takich jak pączki polane lukrem, rogaliki lub słodkie bułeczki z serem lub dżemem. Najczęściej jadanym mięsem na Łotwie jest mięso wędzone. Należy mieć na uwadze również to, że w łotewskiej kuchni nic się nie marnuje, z tego co pozostało robi się zapiekanki czy rozmaite sałatki. Naturalnie, jako że Łotwa jest krajem nadbałtyckim, jada się tutaj także sporo ryb, głównie wędzonych lecz także jako dodatek do wielu dań. Będąc na Łotwie trzeba także koniecznie spróbować piwa, np. Aldaris – najpopularniejsze, czy też Uzavas czy Piebalgas. Warzywem charakterystycznym na Łotwy jest tzw. szary groch. Jest jednym z dań przygotowywanych na Boże Narodzenie, lecz jada się go również na co dzień. Łotysze ogólnie gustują w warzywach strączkowych.