X
Ładowanie...

Tanie loty Lublin

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Lublin

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Lublin

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Lublin

Przewodnik po lotach Lublin

Tanie loty do Lublina – przewodnik

LUBLIN

Lublin przyciąga klimatem, bogatą architekturą i wieloma zabytkami. Znajduje się na pograniczu płaskowyżów Nałęczowskiego i Świdnickiego przy ujściu rzeki Czerniejówki i Czechówki do Bystrzycy. Dlatego też Lublin określa się jako stolicę wschodniej Polski – jest największym i najszybciej rozwijającym się miastem, także ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i naukowym po wschodniej stronie Wisły.  po prawej stronie Wisły. Jego początki sięgają dalekiej przeszłości – tanie loty do Lublina to okazja, aby poznać jego ponad 700-letnia historię, wielokulturowe zabytki i atrakcje i walory regionu.

Tanie loty do Lublina – najważniejsze zabytki Lublina

Tanie loty do Lublina pozwolą zwiedzić to miasto oraz skorzystać z wielu atrakcji różnego typu.

 • Stare Miasto: historycznie najstarsza część miasta; uznana w 2007 roku na listę Pomników historii.

 • Brama Krakowska: brama wjazdowa na Stare Miasto, pozostałość murów obronnych z XIV wieku; jeden z symboli. Codziennie odgrywano z niej hejnał (obecnie z Nowego Ratusza, który mieści się naprzeciwko).
 • Brama Grodzka: wybudowana za czasów Kazimierza Wielkiego; często przebudowywana –

renesansowa, potem klasycystyczna, aż w końcu pełniła funkcje mieszkalna, aby obecnie zostać siedzibą… teatru.

 • Baszta Gotycka: zrekonstruowana w latach 80. XX wieku; świadectwo gotyckich obwarowań staromiejskich. Powstała w 1341 roku.
 • Wieża Trynitarska: neogotycka dzwonnica; stanowi najwyższy zabytek Lublina. Z platformy widokowej roztacza się panorama miasta.
 • Pałac Czartoryskich: barokowy pałac powstał na przełomie XVII oraz XVIII wieku. Należał do różnych rodzin, m.in. Lubomirskich, aż popadł w ruinę. Po renowacji odzyskał barokową szatę architektoniczną. Obecnie siedziba Lubelskiego Towarzystwa Naukowego.
 • Kamienice: piękne, zabytkowe kamienice pochodzą z XVI wieku i znajdują się w obrębie Rynku. Warto wymienić m.in. kamienicę Klonowica z XVI w., kamienicę przy ul. Złotej – słynną ze złotych fresków, kamienicę Konopniców na Rynku Starego Miasta, kamienicę Muzyków z freskami.
 • Krzykacz miejski: na Starym Mieście lub w okolicy można natrafić na jedynego w Polsce… miejskiego krzykacza. Stefan Grzyb, bo o nim mowa, zaskoczy każdego siłą głosu! Warto pamiętać, że to zawód jeszcze średniowieczny – przekazywał ważne uchwały rady miasta czy informował o ważnych wydarzeniach.
 • Zamek z Kaplicą Zamkową: zbudowany w XII wieku, rozbudowany zaś wiek później, kiedy to powiększono go o romańską wieżę mieszkalno-obronną. Z biegiem wieków był jeszcze wielokrotnie przebudowywany. W XX wieku powstało tu muzeum. Kaplica zamkowa pw. św. Trójcy stanowi jeden z najcenniejszych zabytków w Polsce – zachwycają m.in. rusko-bizantyjskie freski z 1418 roku.

Tanie loty do Lublina – kuchnia

Lubelskie to także oryginalna kuchnia – uchodzi za jeden z najciekawszych regionów Polski. Trzeba jednak pamiętać, że wpłynęły na nią liczne tradycje. Kuchnia regionalna Lublina, Zamościa oraz okolic to głównie inspiracje kresowe, rosyjskie i białoruskie. Tanie loty do Lublina będą okazją, aby skosztować potraw eleganckich – goszczących dawniej na dworach arystokratów - jak też skromnych, wiejskich, które obecnie przeżywają swój renesans. Ponadto warto kupić produkty lokalne, tj.  miody (lipowe, gryczane, rzepakowe, malinowe), piwo, a także pachnące owoce na czele z malinami czy porzeczkami. Z popularnych potraw polecamy m.in. wszelkie mączne, ale i dania na bazie kaszy gryczanej, flaki, forszmak czy parzybrodę, czyli danie z kapusty. Lubelszczyzna to także raj dla miłośników pierogów – serwuje się tu ruskie, z kaszą i twarogiem, z kapustą,  grzybami, ale i na słodko z owocami. Słynne są też cebularze, idealne na przekąskę w czasie spaceru.

Tanie loty do Lublina – klimat i pogoda

W Polsce panuje klimat przejściowy, pomiędzy klimatem umiarkowanym oceanicznym na zachodzie kraju, a klimatem umiarkowanym kontynentalnym na wschodzie. Najlepszą porą na tani lot do Lublina jest wiosna lub lato, gdyż pogoda sprzyja spacerom. Osoby preferujące ciepło powinny odwiedzić to miasto w lipcu, gdyż wtedy średnia temperatura wynosi +18,7 °C. Z kolei najzimniej jest w styczniu –5,0 °C. 

Tanie loty do Lublina – lotnisko

Port lotniczy Lublin znajduje się w Świdniku, około 15 km od centrum Lublina. Działa dopiero od 2012 roku, ale wciąż dynamicznie się rozwija. Tani lot do Lublina to okazja, aby zwiedzić miasto, ale najpierw trzeba dojechać do centrum. Można skorzystać z wielu środków transportu.

Dojazd na lotnisko/do centrum 

 • Wypożyczony/własny samochód: można wypożyczyć auto lub wybrać się własnym na lotnisko – należy kierować się na wschód do Świdnika ulicami Mełgiewską lub Wincentego Witosa.
 • Taksówką: przed budynkiem terminalu nie ma tradycyjnego postoju taksówek – aby zarezerwować kurs taksówką rekomendowanej korporacji, należy zgłosić się do stanowiska przywoławczego w terminalu. Pracownicy Damel Taxi wezwą dla Ciebie taksówkę - na teren lotniska mogą mianowicie wjechać jedynie samochody należące do wyłonionych w konkursie korporacji, a także taksówki, które pasażer zamówił indywidualnie. Te jednak mogą podjechać pod terminal tylko na moment, aby zabrać pasażerów. Za przejazd zwykle zapłacić trzeba ok. 50 złotych.
 • Autobusem: na lotnisko można dojechać autobusem z centrum Lublina (parking pod zamkiem), Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Krasnegostawu. Operatorem linii autobusowych jest firma Garden Service. Rozkład jazdy dopasowany jest do rozkładu lotów samolotów. Autobusy dowożą pasażerów pod Halę Odlotów, a odbierają bezpośrednio spod Hali Przylotów. Bilety można kupić u kierowcy. Ponadto na trasie z centrum (Brama Krakowska, Dworzec Główny PKS, Tarasy Zamkowe) do Portu Lotniczego Lublin kursuje też linia numer 5 Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Lublin (MPK).
 • Pociągiem: do centrum szybko dojechać można m.in. pociągiem kursującym na trasie Port Lotniczy Lublin-Lublin Główny. Bilety dostępne są w kasie - za jeden zapłacisz 5,30 zł. Można też dokonać zakupu u konduktora, ale doliczy on opłatę dodatkową za wystawienie biletu. Przejazd trwa tylko ok. 15 minut.

Tanie loty do Lublina – linie lotnicze

Twoja podróż do Lublina zabierze przynajmniej , więc wybierz linię lotniczą, która zapewnia wygodę – pieniądze nie mogą być głównym kupna połączenia. Przedstawiamy spis linii lotniczych, które oferują tanie loty do Lublina:

Tanie loty do Lublina – inne lotniska wylotu

Do Lublina dotrzesz z wielu miejsc. Zobacz ceny z pozostałych miast wylotu:

Tanie loty do Lublina na FRU.PL

Wiesz, skąd mamy pewność, że na naszej stronie dostaniesz najtańsze tanie loty do Lublina? Odpowiedź jest banalna, ale za mechanizmem naszej strony kryje się najbardziej nowoczesna technologia. Mamy dostęp do wszystkich linii lotniczych, również tych, których nie da się rezerwować z Polski. Są wśród nich tani przewoźnicy a także luksusowe linie lotnicze, a więc od razu dostajesz wgląd do absolutnie wszystkich opcji przelotu. Nie wszędzie polecisz bez przesiadek, dlatego pokazujemy także loty z przesiadkami – tak działą praktycznie wszystkie wyszukiwarki, jednak wyłącznie my składamy w jedną ofertę loty przewoźników z różnych hubów lotniczych – takie loty oznaczamy nazwą Smart Connection.

Na FRU.PL znajdziesz bezpośrednie loty do Lublina, tanich linii i normalnych przewoźników, podróże realizowane przez dwóch przewoźników (lot z jedną firmą, powrót z np. Ryanair), a także połączenia ze zwykłymi przesiadkami i Smart Connection. Jesteśmy przekonani, że nie ma lotu w niższej cenie niż na FRU.PL i dajemy na to gwarancję – masz Gwarancję Najniższej Ceny.

Jak znaleźć tanie loty do Lublina na FRU.PL ?

Tanie loty do Lublina znajdziesz dzięki wyszukiwarce lotów na górze tego serwisu. Mamy również Kalendarz z cenami biletów i aktualny wykaz najkorzystniejszych cen na loty do Lublina w najbliższym czasie. Po wybraniu połączenia możesz zobaczyć, ile mniej zapłacisz zmieniając termin lotu do Lublina o kilka dni. Otrzymujesz także dostęp do aktualnych cen lotów do Lublina z okresu podróży. Zobacz jeszcze zaprojektowane dla Twojej wygody narzędzia.

Przygotowaliśmy przydatne narzędzie, które ułatwią Ci znajdowanie najlepszych promocji lotów do Lublina. Przetestuj Alarm Cenowy. Musisz jedynie określić cenę, którą chcesz zapłacić, miasto, może być Lublina, a otrzymasz e-maila, gdy tylko ceny spadną od wybranego poziomu. Nie musisz monitorować codziennie cen biletów lotniczych do Lublina, zrobimy to za Ciebie.

Jeżeli nie wiesz jeszcze, gdzie lecieć, dołącz do nas i zapisz się na Newsletter FRU.PL. Dobieramy wyjątkowe oferty, informujemy na bieżąco o zniżkach i w dobrym czasie doradzamy, kiedy najtaniej rezerwować podróże. Selekcja połączeń jest skrupulatna, dlatego dostajesz wyłącznie te naprawdę najlepsze.

Nocleg i wynajem samochodów w Lublinie

FRU.PL to więcej niż tanie loty do Lublina. Chcemy dać Ci miejsce całościowego organizowania podróży – a nie wyłącznie przelotu. Zabukujesz z nami nocleg a nawet wypożyczysz auto, dzięki któremu zobaczysz coś więcej. Pomożemy także zaplanować transfer z portu lotniczego Lublin i odpowiemy na wszelkie pytania. Napisz do naszego Centrum Rezerwacji.

Jak podróżować tanio do Lublina? Rady od FRU.PL

Kochamy to, co robimy, i właśnie dlatego wiemy wiele na temat lotów i miejsc, które widzieliśmy lub dopiero chcemy odkryć. Dzielimy się tą wiedzą i podpowiadamy Tobie, jak podróżować tanio do Lublina.

 • Bilety lotnicze do Lublina są najtańsze na 10-8 tygodni przed urlopem. To najkorzystniejszy moment na kupowanie transportu a także noclegu.
 • Jeśli się da, lataj tylko z bagażem podręcznym – na krótkich trasach i gdy pobyt ma do dwóch tygodni będzie w sam raz, a koszty za bagaż nadawany do luku w low costach bywają wyższe niż za sam przelot.
 • Nie zapomnij, żeby być w porcie lotniczym co najmniej dwie godziny przed startem. Okienka odprawy są zamykane zazwyczaj na 45-30 minut przed zapowiadaną godziną wylotu.
 • Nie zabieraj drogich, łatwych od uszkodzenia rzeczy, a jeżeli ich potrzebujesz – zabierz je w bagażu kabinowym. Zmniejszy to ryzyko, że się zniszczą.
 • Nie bój się przesiadek – często pomagają obniżyć do 60-70% zwycajnej ceny.