X
Ładowanie...

Tanie loty do Malezji

LANGM_JS_LP_PRICE_FROM LANGM_JS_LP_NO_PRICE

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Malezja

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Malezja

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Malezja

Przewodnik po lotach Malezja

Tanie loty do Malezji

To, co przyciąga co roku do Malezji tak wielu turystów to cudowna pogoda, niesamowite krajobrazy, wyjątkową architekturę prężnie rozwijającej się Azji Południowo-Wschodniej i niezwykłe zakątki Półwyspu Malajskiego, a także wyspy Borneo. Jeśli chcesz zwiedzić ten niesamowity kraj, zapoznaj się z najważniejszymi informacjami zawartymi poniżej, które ułatwią planowanie podróży.

Malezja to państwo niezwykle malownicze, złożone z dwóch części: kontynentalnej oraz wyspiarskiej, podzielone tym samym na Malezję Wschodnią i Zachodnią. Ponad połowę powierzchni kraju zajmują tereny górzyste i wyżynne. Część położona na lądzie graniczy z Tajlandią i Singapurem, natomiast część położona na Borneo z Indonezją i Brunei. Państwo podzielone jest na 13 stanów i 3 terytoria federalne. Linia brzegowa Malezji wynosi 2607 km, najwyższy szczyt to Kinabalu o wysokości 4175 m n.p.m. położony w Górach Crockera.

 

Tanie loty do Malezji - wylot z Polski

Poniżej lista polskich miast, z których można wykupić tanie loty do Malezji:

Tanie loty Kraków Malezja
Tanie loty Warszawa Malezja
Tanie loty Wrocław Malezja

 

 

Tanie loty do Malezji - informacje

Szykując się na wyprawę do Malezji, możesz dokładnie zaplanować swą podróż, uwzględniając czas, finanse oraz swoje możliwości fizyczne. Najlepiej kupić bilety lotnicze do Malezji z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem i postarać się o rezerwacje dogodnego hotelu w promocyjnej cenie. Loty do Malezji są dostępne pośród ofert na stronach internetowych tanich linii lotniczych.

Z Polski do Malezji nie ma możliwości przelotu lotem bezpośrednim. Dostępne są wygodne loty KLM i Lufthansa.

 

Tanie loty do Malezji - linie lotnicze:

Tanie loty Cathay Pacific Malezja
Tanie loty Emirates Malezja
Tanie loty Etihad Airways Malezja
Tanie loty Malaysia Airlines Malezja
Tanie loty Korean Air Malezja
Tanie loty KLM Malezja
Tanie loty Lufthansa Malezja
Tanie loty LOT Malezja
Tanie loty QATAR AIRWAYS Malezja
Tanie loty Singapore Airlines Malezja
Tanie loty Turkish Airlines Malezja

 

Tanie loty do Malezji - Lotniska w Malezji

 

Port lotniczy Kuala Lumpur to lotnisko położone 44 km od centrum Kuala Lumpur. Jest największym lotniskiem w Austrii, obsługującym ponad 37 milionów pasażerów rocznie. Jest głównym węzłem linii lotniczych Malaysia Airlines. Ponadto obsługuje pare europejskich linii lotniczych, między innymi: KLM i Lufthansa.
Port lotniczy Kota Kinabalu to lotnisko położone 8 km od centrum Kota Kinabalu. Jest drugim co do wielkości lotniskiem w Malezj, obsługującym rocznie ponad 5 milionów pasażerów.
Port lotniczy Kuching to lotnisko położone 15 km od centrum Kuching. Jest jednym z największych malezyjskich lotnisk, które rocznie obsługuje ponad 3 miliony pasażerów.

Resztę lotnisk, stanowi 29 portów mniejszych portów lotniczych, obsługujących głównie loty krajowe, bądź loty azjatyckie.

 

 

Tanie loty do Malezji – dokąd lecieć

Urok rajskich plaż, tropikalne ciepło i wspaniały klimat to dla wielu z nas scenariusz wymarzonych wakacji. Większość turystów wybiera się do Malezji po to, aby odpocząć na gorącej plaży, ale jest także część przyjezdnych, którzy zatapiają się w głąb kraju, po to, by odkryć fascynującą, egzotyczną przyrodę, niespotykane gatunki zwierząt, kulturę i obyczaje tubylców. Malezja to kraj kojarzony przez wielu ludzi z niesamowitą architekturą, hotelami, ciekawą kulturą i tradycjami. Niewielu z nich jednak wie, że Malezja to także kraj mieszkańców przyjaźnie nastawionych wobec turystów, którym chętnie okazują swą gościnność.

 

Tanie loty do Malezji – atrakcje

 

Kuala Lumpur to stolica Malezji i jednocześnie największe i najbardziej znane miasto Malezji. Obfituje ono w wiele atrakcji turystycznych, między innymi można w nim podziwiać architektoniczne dzieło, jakim jest Petronas Towers, czyli bliźniacze wieże o wysokości 452 metrów połączone ze sobą mostem na poziomie 41/42 piętra. W wieżach mieszczą się biura, a także największy dom handlowy w mieście. Turyści mogą wjechać na górę wieży za opłatą 90 RM w grupach po 20 osób. Warta zobaczenia jest także Menara Kuala Lumpur – najwyższa w mieście wieża telewizyjna o wysokości 421 metrów (jest to jedna z najwyższych wolnostojących budowli świata). Penang – dzielnica tętniąca młodzieżowym, nocnym życiem, słynąca również z pysznego jedzenia. Całe miasto cechuje się nowoczesną architekturą i wspaniałymi hotelami, ale poza dziełami urbanistyki w mieście warto zobaczyć Lake Gardens, ckzyli ogród z piękną, orientalną przyrodą. W mieście znajduje się dzielnica Chinatown, z największymi chińskimi stoiskami, na których można kupić dosłownie wszystko. Okolice Kuala Lumpur to Jaskinia Batu, miasto Sham Alam i Genting – miejscowość znana z dużej ilości kasyn.
Park Narodowy Kuala Selangor do którego warto udać się na rejs w celu obejrzenia lotu świetlików, które oświetlają w niezwykły sposób nocne niebo (ich światło pulsuje synchronicznie, dając cały spektakl). To naturalne widowisko podziwiać można jedynie z łodzi.
Cameron Highlands to pola zasiane herbatą. Pięknie wyglądające pofalowane pagórki, które zachwycą każdego! Dotarcie tam nie jest tak proste, jak przejażdżka z miejsca na miejsce, ale naprawdę warto! Pola są piękne szczególnie z rana, okryte rosą i oświetlone wschodzącym słońcem.
Parki Narodowe i rezerwaty to chluba Malezji, jest ich ponad 50. Najpiękniejsze z nich to Taman Negara, Park Narodowy Bako i Park Narodowy Batang Ai. Taman Negara to ogromna puszcza przecięta paroma szlakami. Będąc na miejscu, koniecznie trzeba przejść po sznurowych mostach podwieszonych na drzewach. Przy wyprawach do puszczy i lasów należy zachować wielką ostrożność i mieć odpowiednie ubranie oraz osprzęt. Przepiękną puszczą może się poszczycić także Park Narodowy Bako, który prócz wspaniałej przyrody i egzotycznych zwierząt może poszczycić się wspaniałymi tworami skalnymi oraz rajskimi plażami. Park Narodowy Niah z kolei charakteryzują lasy deszczowe oraz bardzo głębokie jaskinie.

 

Plaże i wyspy Malezji: Pulau Tioman, Pulau Sipadan – rajskie wysepki popularne wśród turystów.

Tioman – wyspa wulkaniczna popularny kurort wśród turystów oraz idealne miejsce do nurkowania.
Sibu Besar – duża wyspa odwiedzana głównie przez bardziej zamożnych, panują doskonałe warunki do nurkowania.
Pulau Perhentian – zespół tropikalnych, dość dziki wysepek z charakterystycznymi palmami i szerokimi plażami.
Redang – popularna wyspa wypoczynkowa z dobrą infrastrukturą turystyczną, hotelami i atrakcjami.
Kapalai – podwodna wyspa z domkami na balach, idealne miejsce do snorkelingu i nurkowania.
Sporty oraz sporty wodne. Najpopularniejszym sportem wśród malezyjskich turystów jest nurkowanie, snorkelingu oraz trekking. Państwo to doskonale sprzyja wszystkich tym formom aktywności i posiada wiele cudownych i ciekawych miejsc, możliwych do odkrycia przez pasjonatów.

 

Tanie loty do Malezji - przydatne informacje

 

Wiza do Malezji

Przy wyjeździe turystycznym, który trwa mniej niż 90 dni, posiadanie wizy nie jest konieczne. Wymagany przy wjeździe do państwa termin ważności paszportu to minimum 6 miesięcy. O wizę należy się starać jedynie, jeśli wybieramy się do Malezji w celu podjęcia pracy lub nauki.

Ceny w Malezji

Ceny w Malezji są stosunkowo niskie, chociaż nie tak niskie, jak w pobliskiej Tajlandii. Walutę można wymieniać w hotelach, kantorach oraz bankach. W miastach wszędzie dostępne są bankomaty.
Ceny noclegów w Malezji: wyższe ceny gwarantują jednak wyższy standard i jakość oferowanych przez miasta usług takich jak zakwaterowanie. Cena w tańszych hostelach i guest room’ach waha się pomiędzy 30 a 35 RM. Za dobę w dobrym hotelu w Kuala Lumpur zapłacimy od 160 RM wzwyż.
Ceny jedzenia w Malezji: więcej zapłacimy za obiad w restauracji, więc jeśli chcemy zaoszczędzić na tym trochę funduszy, można stołować się w budkach przy ulicy, w których dostaniemy świeże jedzenie (najczęściej ryż z mięsem i warzywami). Za taki obiad zapłacimy około 10 – 12 RM.
Przejazdy: przejazd metrem w Kuala Lumpur to koszt 1- 3 RM, w zależności od trasy. Bilety miejskie to 1 RM. Bilety na trasach międzymiastowych sprzedawane są u kierowcy, a ich cena jest zależna od długości trasy (10 – 20 RM)
Alkohol w Malezji jest dosyć drogi, za piwo zapłacimy około 8 – 10 RM.

 

Tanie loty do Malezji - Pogoda i klimat

Pogoda w Malezji charakteryzuje się wysokimi, upalnymi temperaturami, dużą wilgotnością powietrza, a co za tym idzie również częstymi burzami i opadami. W Malezji przez cały rok jest bardzo ciepło. Średnia roczna temperatura waha się w granicach 26 – 28° C. Analogicznie wraz ze wzrostem wysokości temperatura spada i w górach Crockera odnotowuje się także temperatury zerowe. Wybierając się do Malezji najlepiej wybrać na odpoczynek porę suchą, czyli od marca do października, później występują niezwykle ulewne deszcze, które mogą popsuć nawet najlepszy odpoczynek w najcudowniejszym miejscu.