X
Ładowanie...

Tanie loty do Mediolanu

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Mediolan

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Mediolan

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Mediolan

Przewodnik po lotach Mediolan

Bilety Lotnicze do Mediolanu

Dla podróżnych z Polski dostępne są loty do Mediolanu bezpośrednio liniami LOT, Lufthansa, Wizz Air I Ryanair. Tanie loty do Mediolanu dostępne są również z przesiadkami w innych miastach z liniami Swiss i Austrian. Do Mediolanu polecimy już za 78 zł.

 

Tanie loty Warszawy do Mediolanu:

Codziennie bezpośrednie i tanie loty do Mediolanu na lotnisko Malpensa oferują linie lotnicze LOT i Lufthansa (lot trwa ok. 2h 10min).
4 razy w tygodniu loty do Mediolanu na lotnisko Bergamo oferują tanie linie lotnicze WizzAir (lot trwa ok. 2h 5min).
Na nieodległe terminy tańszą alternatywa dla lotów bezpośrednich są często loty z Warszawy do Mediolanu przez Wiedeń (liniami Austrian) i Zurych (liniami Swiss).

 

Tanie loty z Krakowa do Mediolanu:

6 razy w tygodniu loty z Krakowa do Mediolanu Bergamo oferują tanie linie lotnicze Ryanair (lot trwa ok. 2h 5min).
Na nieodległe terminy tańszą alternatywa dla lotów bezpośrednich są często loty z Krakowa do Mediolanu przez Warszawę (liniami LOT) Pragę (liniami Czech Airlines), Wiedeń (liniami Austrian) i Frankfurt (liniami Lufthansa).

Tanie loty z Katowic do Mediolanu

4 razy w tygodniu loty z Katowic do Mediolanu Bergamo oferują tanie linie lotnicze Wizz Air. (lot trwa ok. 2h).
Na nieodległe terminy tańszą alternatywa dla lotów bezpośrednich są często loty z Katowic do Mediolanu przez Warszawę (liniami LOT).

Tanie loty z Gdańska do Mediolanu:

2 razy w tygodniu loty z Gdańska do Mediolanu Fiumicino oferują tanie linie lotnicze Wizz Air. (lot trwa ok. 2h 30min).
Na nieodległe terminy tańszą alternatywa dla lotów bezpośrednich są często loty z Gdańska do Mediolanu przez Warszawę (liniami LOT), Frankfurt ( liniami Lufthansa) i Kopenhagę (liniami SAS).

 

Tanie loty z Poznania do Mediolanu

2 razy w tygodniu loty z Poznania do Mediolanu Bergamo oferują tanie linie lotnicze Wizz Air. (lot trwa ok. 2h 10min).
3 razy w tygodniu loty z Poznania do Mediolanu Bergamo oferują tanie linie lotnicze Ryanair. (lot trwa ok. 2h 10min).
Na nieodległe terminy tańszą alternatywa dla lotów bezpośrednich są często loty z Poznania do Mediolanu przez Warszawę (liniami LOT).

Tanie loty z Wrocławia do Mediolanu

3 razy w tygodniu loty z Wrocławia do Mediolanu Bergamo oferują tanie linie lotnicze Ryanair. (lot trwa ok. 2h).
W soboty loty z Wrocławia do Mediolanu Bergamo oferują tanie linie lotnicze Wizz Air. (lot trwa ok. 2h).
Na nieodległe terminy tańszą alternatywa dla lotów bezpośrednich są często loty z Wrocławia do Rzymu przez Warszawę (liniami LOT).

 

 

Do Mediolanu linie lotnicze oferują loty z następujących miast Polski:

Tanie loty Gdańsk Mediolan
Tanie loty Kraków Mediolan
Tanie loty Katowice Mediolan
Tanie loty Poznań Mediolan
Tanie loty Rzeszów Mediolan
Tanie loty Warszawa Mediolan
Tanie loty Wrocław Mediolan

 

 

Tanie loty do Mediolanu - Zwiedzanie

Zwiedzanie Mediolanu rozpoczynamy obowiązkowo od Piazza del Duomo (plac katedralny). Serca zarówno dawnego, średniowiecznego, jak i współczesnego Mediolanu, nad dominuje najbardziej efektowna budowla miasta – ogromna gotycka katedra budowana przez 5 wieków. Jasna z zewnątrz, mroczna od środka, zdobiona mnóstwem figur i rzeźb, umożliwia także wejście na dach i rozkoszowanie się panoramą miasta. Z innych obiektów sakralnych Mediolanu godny polecenia z pewnością jest kościół Santa Maria delle Grazie i przyległy klasztor z obrazem „Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci- twórcy wielu słynnych obrazów i wynalazków, który mieszkał tu 18 lat i w historii włoskiej i światowej sztuki zapisał się nawet bardziej niż tworzący w tym samym okresie Michał Anioł i Rafael Santi. Fresk przedstawia Jezusa ucztującego z apostołami, jego tworzenie zajęło artyście, ponad 3 lata jednak z powodu zastosowania nietypowej techniki okazało się bardzo nietrwałe, dlatego dobrym pomysłem jest zobaczenie go, dopóki doskonale oddane detale są wciąż widoczne. Innym kościołem, na który warto zwrócić uwagę będąc w Mediolanie, jest bazylika St. Ambrogio (Św. Ambrożego), zbudowana w pierwszych wiekach chrześcijaństwa świątynia zawiera relikwie pierwszych świętych męczenników z okresu cesarstwa rzymskiego.

Po strawie duchowej wracamy na Piazza del Duomo w poszukiwaniu wrażeń artystycznych. Nieopodal bowiem mieści się La Scala, najsłynniejszy teatr operowy świata. Mało efektywną klasycystyczną fasadę wynagradza przepiękne wnętrze pełne przepychu i oczywiście scena, na której usłyszymy najpiękniejsze głosy wiata i utwory najlepszych wirtuozów. W następnej kolejności warto zajrzeć do Castello Sforzesco – ceglanego zamku zbudowanego w centrum Mediolanu, który przez wiele lat był siedzibą książęcego rodu Sforza, z którego wywodził się polska królowa Bona. Będąc tam,scena warto zwiedzić polecaną w przewodnikach po Mediolanie Pinacoteca del Castello - galerię zamkowa muzeum sztuki starożytnej. Prewodnik pokieruje nas następnie do Museo Nazionale della Scienza Milano czyli Mediolańskie Narodowe Muzeum Nauki i Techniki przechowujące zrekonstruowane wynalazki Leonarda da Vinci w tym robiąca największe wrażenie maszynę latającą. Dzień kończymy tam, gdzie go rozpoczęliśmy, czyli na Piazza del Duomo, a konkretnie w Galeria Vittorio Emanuele - XIX-wiecznego pasażu handlowego zwanego Il Salotto di Milano (Salonem Mediolanu) gdzie poza luksusowymi sklepami znajdziemy eleganckie restauracje, idealne na kolację wieńcząc pełen wrażeń dzień.

 

Tanie loty do Mediolanu - linie lotnicze:

Tanie loty Aegean Air Mediolan
Tanie loty Air France Mediolan
Tanie loty Alitalia Mediolan
Tanie loty Air Baltic Mediolan
Tanie loty Norwegian Mediolan
Tanie loty Ryanair Mediolan
Tanie loty Iberia Mediolan
Tanie loty KLM Mediolan
Tanie loty Lufthansa Mediolan
Tanie loty LOT Mediolan
Tanie loty Swiss Mediolan
Tanie loty Czech Airlines Mediolan
Tanie loty Ukraine Intl Airlines Mediolan
Tanie loty SAS Mediolan
Tanie loty Brussels Airlines Mediolan
Tanie loty Aeroflot Mediolan
Tanie loty EasyJet Mediolan
Tanie loty Vueling Airlines Mediolan
Tanie loty WizzAir Mediolan

 

 

Tanie loty do Mediolanu na zakupy

Trudno znaleźć przewodnik po Mediolanie, który jednym tchem z bazyliką Santa Maria delle Grazie i Piazza del Duomo nie wspominałby o międzynarodowym centrum mody, którym stało się to miasto, już dawno temu detronizując Rzym i Florencję. Regularnie odbywają się tu pokazy mody światowej sławy projektantów. Fakt ten ma wyraźne przełożenie na sklepy w Mediolanie, zdominowane przez luksusowe i gustowne kolekcje, a to z kolei sprawia, ze z całej Europy do przyjeżdża się do Mediolanu na zakupy, poszukując jedynego w swoim rodzaju stylu.

Duże liczby zagraniczny gości ściągniętych do Mediolanu klimatem mody i zakupów stwarzają świetną bazę do rozwoju kultury. W szwach pękają-słynna opera La Scala czy galeria Vittorio Emanuele lub Pinacoteca di Brera. Bujnie rozkwiat też życie nocne, gdzie modelki i turyści bawią się wspólnie. W większości z nich zabawa zaczyna się o 18 od swego rodzaju „Happy Hour’ czyli tradycyjnej własnej passagiata (spotkania towarzyskiego rozpoczynającego się tostem aperitif) a kończy we wczesnych godzinach porannych.

 

Tanie loty do Mediolanu - Toskania

Pobyt w Mediolanie stwarza niesamowitą okazję do zobaczenia Toskanii uznawanej w kręgach podróżniczych za najciekawsze miejsce na mapie Włoch. Region zajmuje wzgórza rozciągające się od północnej do centralnej części kraju. Czekają na nas Florencja, Siena, Lucca i mnóstwo mniejszych miasteczek, malowniczych wzgórz, wiekowych winnic i gospodarstw agroturystycznych. Elementy te silnie ze sobą harmonizują tworząc razem bajkowy obrazek krainy gdzie czas płynie w swoim specyficznym tempie i czyniąc z Toskanii doskonałe miejsce na niezapomniane wakacje. Wycieczki po okolicach najlepiej organizować samodzielnie z map Toskanii pod ręką z bazy umiejscowionej w sercu regionu; ułatwiają to apartamenty do wynajęcia, których w Toskanii przygotowano naprawdę sporo.

Najpopularniejszym celem takich wypadów jest oczywiście Florencja – starożytne miasto, które zdaniem wielu swym urokiem przyćmiewa Rzym, Neapol i nawet Wenecję przezwie lat była stolica samodzielnego państwa konkurującego o pozycję i prestiż z sąsiednimi księstwami i republikami. Ten fakt do dziś znajduje odzwierciedlenie w niesamowitym nagromadzeniu atrakcyjnych turystycznie obiektów - Florencja oferuje zabytki klasy zerowej związane główne z kulturą i sztuką, gdzie dominującym stylem jest renesans, a twórcą, którego imię przewija się cały czas, podczas zwiedzania jest sam Michał Anioł.

Wycieczki po Toskanii obowiązkowo zaglądają także do maleńkiej Pizy – miasta Galileusza, któremu do eksperymentów naukowych służyły zabytki architektoniczne miasta - katedra i jej dzwonnica. Dzwonnica ta to nic innego jak rozsławiona na cały świat Krzywa Wieża, symbol Pizy i znak rozpoznawczy Włoch. Swój charakterystyczny wygląd zawdzięcza błędom konstrukcyjnym i grząskiemu piaszczystemu podłożu, na którym ją zbudowano. W efekcie odchylenie wieży od pionu wzrasta o 1,5 milimetra rocznie i obecnie przekroczyło już 5 metrów. Widok ten robi wrażenie nawet na tych odwiedzających, którzy widzieli go setki razy na zdjęciach .