X
Ładowanie...

Tanie loty do Meksyku

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Meksyk

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Meksyk

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Meksyk

Przewodnik po lotach Meksyk

Tanie loty Meksyk

Meksyk zajmuje ogromną przestrzeń terytorialną. Pod względem wielkości jest na 14 miejscu na świecie. W kraju przeważa rasa Metysów i Indian. Najliczniej zamieszkałe jest centrum państwa, w tym najsilniej zaludniona jest stolica Meksyku. Cały ogromny Meksyk kryje w sobie wiele przepięknych, bogatych kulturowo miejsc, a tutejsza ludność potrafi zarazić uśmiechem i optymizmem. To miejsce dla ludzi, którzy prócz cudownej przyrody chcą poznać ciekawą kulturę obyczaje, a także kuchnię, muzykę i śpiew! Ceny tanich biletów lotniczych do Meksyku zaczynają się już od 3084 zł.

Nie brakuje tu także pięknych plaż i wielu Parków Narodowych z niespotykaną przyrodą. Pomimo iż Meksyk jest uznany za jedno z bardziej niebezpiecznych państw świata, turyści bardzo chętnie je odwiedzają. Jeśli chcesz zwiedzić ten niesamowity kraj, zapoznaj się z najważniejszymi informacjami zawartymi poniżej. Możesz też poszukać dodatkowych informacji na forach i stronach podróżniczych. Pamiętaj o tym, by rezerwować tanie loty do Meksku, razem z FRU.pl!

Meksyk dzieli się na 31 stanów oraz jeden dystrykt federalny. Największe miasta to: Meksyk, Guadalajara, Monterrey, Puebla, Toluca oraz Veracruz.

 

Tanie loty Meksyk - linie lotnicze oferują loty z następujących miast Polski:

Tanie loty Gdańsk Meksyk
Tanie loty Kraków Meksyk
Tanie loty Katowice Meksyk
Tanie loty Poznań Meksyk
Tanie loty Warszawa Meksyk

 

Tanie loty Meksyk - bilety lotnicze 

Planując samodzielnie podróż do Meksyku, masz możliwość idealnie dostosować cały program wycieczki do swoich możliwości zarówno fizycznych jak i finansowych. Postaraj się zorganizować wszystko dużo wcześniej, zakupić bilety do Meksyku z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem i postarać się o dobry nocleg w promocyjnej cenie. Dzięki dobrej, wcześniejszej organizacji podróży możesz zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Tanie loty do Meksyku są dostępne w ofertach stron tanich linii lotniczych.

Z Polski do Meksyku nie ma możliwości przelotu lotem bezpośrednim.

Dostępne są liczne połączenia do Meksyku z przesiadkami np. loty Air France, Lufthansa, SWISS lub United Airlines.

 

Tanie loty Meksyk - linie lotnicze:

Tanie loty Meksyk - lotniska

W Meksyku znajduje się 48 lotnisk międzynarodowych, 38 lotnisk wewnętrznych i wiele prywatnych lądowisk. Większą część ruchu lotniczego obsługują porty lotnicze w największych miastach. I to właśnie tylko do największych miast tego kraju są możliwe tanie loty do Meksyku.

Największe meksykańskie porty lotnicze to:

Port lotniczy Meksyk-Benito Juarez to lotnisko położone 5 km na zachód od centrum stolicy. Jest największym portem lotniczym w całym kraju. Rocznie obsługuje ponad 23 miliony pasażerów. Lotnisko obsługujący loty międzynarodowe oraz loty krajowe. Jest głównym węzłem linii lotniczych: Aeromexico, Skyteam oraz Aeromar. Z europejskich linii lotniczych obsługiwane są między innymi linie: Air France, Air Europa, British Airways, Iberia, KML, Swiss oraz Lufthansa.

Port lotniczy Cancún to lotnisko położone 15 km od miasta Cancún. Jest jednym z największych portów lotniczych w Meksyku. Rocznie obsługuje około 10 milionów pasażerów. Lotnisko obsługujący loty międzynarodowe oraz loty krajowe. Z europejskich linii lotniczych obsługiwane są między innymi linie: Air Europa, Arkefly, Condor Ailines, Corsairfly, EuroAtlantic Airways, Eurofly i Iberworld.

Port lotniczy Tijuana położony w pobliżu Tijuany jst jednym z większych lotnisk kraju i obsługuje rocznie około 4 miliony pasażerów.

Port lotniczy Puerto Vallarta położny jest w Puerto Vallarta i obsługuje rocznie ponad 2, 5 miliona pasażerów rocznie.

 

Pozostałe ruchliwe porty w Meksyku to:

Port lotniczy Hermosillo
Port lotniczy Acapulco-Alvarez
Port lotniczy Mazatlán
Port lotniczy Puebla
Port lotniczy Veracruz
Port lotniczy Monterrey

 

Tanie loty Meksyk - przydatne infomacje


Szczepienia ochronne do Meksyku
  • Nie ma szczepień obowiązkowych, ale są standardowo zalecane osobom planującym dłuższą podróż w głąb lądu. Warto zaszczepić się przeciwko WZW A i B (wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B) oraz przyjąć szczepienie BTP (błonica, tężec, polio) oraz wściekliźnie. Szczepienia należy zacząć najpóźniej 6 tygodni przed wylotem i przyjąć je w dwóch dawkach. Kolejną, ostatnią dawkę wykonuje się po półrocznym okresie. Warto zabrać ze sobą środki przeciwko biegunce.
Bezpieczeństwo

 

  • Meksyk należy do najbardziej niebezpiecznych krajów, dlatego też wszyscy przybywający tam turyści proszeni są o zachowanie rozwagi: unikania chodzenia bocznymi drogami, a także nocnych samotnych eskapad po mieście. Lepiej nie zabierać ze sobą cennych przedmiotów, drogich telefonów komórkowych, aparatów fotograficznych i kamer wideo.

 

Tanie loty Meksyk - co warto zobaczyć

To co z całą pewnością przyciąga do Meksyku turystów, to piękne plaże nad Oceanem, zabytki prekolumbijskiej kultury i wszystko to, co wiążę się z kulturą indiańską. Turyści jak magnes lgną także, do jednej z największych na wiecie metropolii, aby na własne oczy, przekonać się o tym co można tam zobaczyć i przeżyć. Meksyk cechuje się ciekawą kulturą, licznymi zabawami przy śpiewach i tańcach oraz ciekawą kuchnią. Na terenie kraju znajdziemy także wiele pięknych miejsc ze wspaniałą przyrodą. Prócz tego możemy czynnie spędzić czas, chwytając się sportu, np. surfingu, nurkowania lub trekkingu. Co zatem warto zobaczyć będąc w Meksyku?

 

Miasto Meksyk to po Tokio druga co do wielkości aglomeracja na świecie. Większość turystów zwiedzanie Meksyku zaczyna właśnie od tego miasta. Ogrom metropolii robi niesamowite wrażenie już z lotu ptaka. Oprócz licznych budynków mieszkalnych, parków i barów znajduje się Bazylika Nuestra Senora de Guadalupe, kościół Jezusa Chrystusa z Nazaretu, Świątynia Azteków Templo Mayor i Piramida Cuicuilco oraz serce miasta – Zocalo. Miasto na początku zdaje się ogromne i niebezpieczne, jednak ma swój niebywały urok i da się z nim oswoić. Warto również zwiedzić murale Diego Rivery oraz muzea: Muzeum Antropologiczne, muzeum Historyczne, Muzeum Narodowe, Muzeum Sztuki Współczesnej, a także Muzeum Miasta Meksyku.

Teotihuacan zwane inaczej Miastem Bogów to miasto, w którym wznosi się trzecia co do wielkości piramida na świecie, Piramida Słońca o wysokości 65 metrów oraz niższa Piramida Księżyca o wysokości 43 metrów. W Teotihuacan znajduje się także Aleja Zmarłych stanowiąca jedną z dwóch głównych osi miasta. Na końcu Alei Zmarłych znajduje się Cytadela, czyli plac otoczony aż 15 świątyniami. Teotihuacan to miasto warte zobaczenia, miasto korzeni Tolteków oraz Azteków.

Miasta Majów na Jukatanie: Calakmul położone w dżungli na obszarze Rezerwatu Biosfery Calakmul. Miejsce to słynie z Piramidy tzw. Struktury I. Wszystkie stanowiska archeologiczne są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Chichén Itzá prekolumbijskie Miasto Majów, które słynie z przepięknej i pokaźnych rozmiarów Świątyni Wojowników oraz piramidy Kukulkana. Na Jukatanie poza zwiedzaniem Miasta Majów można odpocząć na pięknych plażach, a także podziwiać podwodne piękne rafy koralowe, to istny raj dla nurków!

Dla plażowiczów polecamy największe meksykańskie kurorty: Puerto Vallarta, Acapulco, Cancún, Cozumel.

 

Tanie loty Meksyk - klimat i pogoda

Meksyk rozciąga się na dużej szerokość geograficznej, przez co znajduje się w różnych strefach klimatycznych. Większość kraju cechuje się klimatem zwrotnikowym charakteryzującym się dużymi amplitudami dobowymi temperatur. Na południu panuje klimat okołorównikowy, co oznacza klimat dość wilgotny na Kordylierze Wulkanicznej i półwyspie Jukatan. W południowej części Sierra Madre występuje klimat podrównikowy suchy równikowy, a w Chiapas panuje klimat wybitnie wilgotny. W Meksyku cały rok utrzymuje się piękna ciepła pogoda. Podczas zimy temperatura wynosi około 25 stopni. Największe upały przypadają na okres od czerwca do września. Wybierając porę roku, nie musimy się martwić więc tym, że zmarzniemy!

 

Sprawdź także: Tanie loty z Berlina do Meksyku | tanie loty do Meksyku z Anglii | Tanie loty do Meksyku z Niemiec