X
Ładowanie...

Tanie loty do Bergamo Ryanair'em

LANGM_JS_LP_PRICE_FROM LANGM_JS_LP_NO_PRICE

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Loty Ryanair Milan Bergamo International Airport

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Ryanair

Polska Milan Bergamo International Airport

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Ryanair Polska Milan Bergamo International Airport

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Ryanair Milan Bergamo International Airport

Przewodnik po lotach Ryanair Milan Bergamo International Airport

Tanie loty Mediolan-Bergamo Ryanair - historia linii

Linie lotnicze Ryanair zostały powołane do życia w roku 1985 przez trzech wspólników, wśród których najważniejszą osobą był niewątpliwie Tony Ryan. Główna siedziba linii lotniczych Ryanair znajduje się w Dublinie, stolicy Irlandii. Na rynek polski linie lotnicze Ryanair weszły w roku 2005, a pierwszy rejs to ten  z Wrocławia - Strachowice do Londynu - Stansted. Kierunki docelowe, jakie proponuje Ryanair, obejmują praktycznie wszystkie kraje europejskie - najbardziej oblegane to Londyn-Stansted, Barcelona-Girona, Rzym-Ciampino, Oslo-Rygge, Mediolan-Bergamo, Bolonia, Paryż-Beauvais i wiele innych. Dzięki liniom lotniczym Ryanair przemieszczanie się do miast w całej Europie jest szybka i przede wszystkim niedroga. Stąd właśnie  niesłabnąca popularność, którą wśród polskich turystów zaskarbiły sobie linie lotnicze Ryanair. Wylecieć można z 11 największych polskich miast (Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa-Modlin, Wrocław). Flota, którą posiadają linie lotnicze Ryanair, uwzględnia wyłącznie samoloty Boeing - najczęściej Boeing 737-8AS, które na swoim pokładzie są w stanie pomieścić 189 podróżnych. Ryanair rzeczywiście bardzo dba o swoje samoloty - najstarsze z nich mają tylko ok. 4 - 5 lat.

 

Tanie loty Mediolan-Bergamo Ryanair - miasta wylotu

Poniżej przedstawiamy listę miast, z których można lecieć do Mediolanu, liniami lotniczymi Ryanair.

Tanie loty Gdańsk Mediolan Ryanair
Tanie loty Kraków Mediolan Ryanair
Tanie loty Poznań Mediolan Ryanair
Tanie loty Warszawa Mediolan Ryanair
Tanie loty Wrocław Mediolan Ryanair

 

Tanie loty Mediolan-Bergamo Ryanair - konkurencyjne ceny


Linie lotnicze Ryanair oferują naprawdę konkurencyjne ceny za przeloty w rozmaitych kierunkach europejskich. Ze względu na to, że cena biletu zazwyczaj nie jest duża, należy liczyć się z tym, że pasażer zobowiązany jest ponieść szereg opłat dodatkowych. Takimi opłatami objęty jest m.in. bagaż. W tym przypadku linie lotnicze Ryanair dopuszczają wniesienie na pokład jednego podręcznego bagażu, za który podróżny nie ponosi żadnych dodatkowych opłat. W przypadku bagażu tak zwanego rejestrowanego, pasażer musi uważać na jego gabaryty - dopuszczalna jest waga do 20 kilogramów. Za bagaż rejestrowany należy uiścić opłatę, która dodawana jest do ostatecznej ceny biletu. Linie lotnicze Ryanair oferują podróżnym wiele innych, specjalnie płatnych, usług. Są to m.in. ubezpieczenie, przewożenie bagażu o niespotykanych wymiarach czy posiłek podczas podróży. Za pośrednictwem Ryanair możliwe jest także zabukowanie hotelu, wypożyczenie samochodu, kupno walizek zgodnych ze standardami tego przewoźnika, bony upominkowe i dużo innych. Zakup tanich lotów do Mediolanu, tylko z FRU.pl!

 

Tanie loty Mediolan-Bergamo Ryanair - trasy lotnicze:

Poniżej przedstawiamy listę lotów z Mediolanu, tanimi liniami lotniczymi Ryanair:

Tanie loty Mediolan Bari Ryanair
Tanie loty Mediolan Bristol Ryanair
Tanie loty Mediolan Cork Ryanair
Tanie loty Mediolan Dusseldorf Ryanair
Tanie loty Mediolan Frankfurt Ryanair
Tanie loty Mediolan Londyn Ryanair
Tanie loty Mediolan Malta Ryanair
Tanie loty Mediolan Marrakesz Ryanair
Tanie loty Mediolan Neapol Ryanair
Tanie loty Mediolan Monachium Ryanair
Tanie loty Mediolan Neapol Ryanair
Tanie loty Mediolan Oslo Ryanair
Tanie loty Mediolan Paryż Ryanair
Tanie loty Mediolan Porto Ryanair
Tanie loty Mediolan Saragossa Ryanair
Tanie loty Mediolan Stuttgart Ryanair
Tanie loty Mediolan Walencja Ryanair

 

Tanie loty Mediolan-Bergamo Ryanair - lotnisko przylotu

Port lotniczy Mediolan-Bergamo, oddalony jest o ok. 50 km od centrum Mediolanu. Lotnisko posiada wszystkie istotne udogodnienia dla swoich pasażerów. Dojazd na lotnisko jest łatwy, ze środków komunikacji publicznej, najlepiej będzie wybrać autobus bądź pociąg. W przypadku dojazdu pociągiem trzeba dojechać nim do stacji Bergamo, a stamtąd wsiąść do autobusu firmy ATB, który kursuje kilkanaście razy dziennie. Aby dojechać na lotnisko bezpośrednio autobusem z Mediolanu, można również skorzystać z usług ATB czy Terravision.

 

Tanie loty Mediolan-Bergamo Ryanair - rezerwacja biletów

Linie lotnicze Ryanair mają przejrzystą, funkcjonalną dla użytkownika stronę internetową, gdzie można znaleźć wszystkie niezbędne informacje oraz regulaminy. Na portalu znajduje się również plan wszelkich lotów, jak również platforma, która przeznaczona jest do rezerwowania lotów. Powoduje to, że w bardzo szybki sposób można zaleźć odpowiedni lot, zaznajomić się z bieżącymi promocjami, a także bez problemu zarezerwować bilet. Należy jednak pamiętać, by w miarę możliwości rezerwować bilety lotnicze z jak największym wyprzedzeniem - linie lotnicze Ryanair umożliwiają wtedy przelot w rzeczywiście niskiej cenie. Cena biletu jest zależna także w dużej mierze od miejsca docelowego lotu oraz od pory roku. Warto również przed odlotem wnikliwie zapoznać się z cennikiem dodatkowych opłat, jaki linie lotnicze Ryanair udostępniają na stronie WWW, by ewentualnie uniknąć niemiłych zaskoczeń przed odlotem. Pamiętaj również, by sprawdzić lotnisko przylotu, bowiem tanie loty Mediolan-Bergamo liniami Ryanair, odbywają się aż na 3 lotniska.

 

Tanie loty Mediolan-Bergamo Ryanair - co warto zobaczyć w Mediolanie?

Zwiedzanie Mediolanu rozpoczynamy obowiązkowo od Piazza del Duomo (plac katedralny). Serca zarówno dawnego, średniowiecznego, jak i współczesnego Mediolanu, nad dominuje najbardziej efektowna budowla miasta – ogromna gotycka katedra budowana przez 5 wieków. Jasna z zewnątrz, mroczna od środka, zdobiona mnóstwem figur i rzeźb, umożliwia także wejście na dach i rozkoszowanie się panoramą miasta. Z innych obiektów sakralnych Mediolanu godny polecenia z pewnością jest kościół Santa Maria delle Grazie i przyległy klasztor z obrazem „Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci- twórcy wielu słynnych obrazów i wynalazków, który mieszkał tu 18 lat i w historii włoskiej i światowej sztuki zapisał się nawet bardziej niż tworzący w tym samym okresie Michał Anioł i Rafael Santi. Fresk przedstawia Jezusa ucztującego z apostołami, jego tworzenie zajęło artyście, ponad 3 lata jednak z powodu zastosowania nietypowej techniki okazało się bardzo nietrwałe, dlatego dobrym pomysłem jest zobaczenie go, dopóki doskonale oddane detale są wciąż widoczne. Innym kościołem, na który warto zwrócić uwagę, będąc w Mediolanie, jest bazylika St. Ambrogio (Św. Ambrożego), zbudowana w pierwszych wiekach chrześcijaństwa świątynia zawiera relikwie pierwszych świętych męczenników z okresu cesarstwa rzymskiego.

Po strawie duchowej wracamy na Piazza del Duomo w poszukiwaniu wrażeń artystycznych. Nieopodal bowiem, mieści się La Scala, najsłynniejszy teatr operowy świata. Mało efektywną klasycystyczną fasadę wynagradza przepiękne wnętrze pełne przepychu i oczywiście scena, na której usłyszymy najpiękniejsze głosy wiata i utwory najlepszych wirtuozów. W następnej kolejności warto zajrzeć do Castello Sforzesco – ceglanego zamku zbudowanego w centrum Mediolanu, który przez wiele lat był siedzibą książęcego rodu Sforza, z którego wywodził się polska królowa Bona. Będąc tam, warto zwiedzić polecaną w przewodnikach po Mediolanie Pinacoteca del Castello - galerię zamkowa muzeum sztuki starożytnej. Prewodnik pokieruje nas następnie do Museo Nazionale della Scienza Milano, czyli Mediolańskie Narodowe Muzeum Nauki i Techniki przechowujące zrekonstruowane wynalazki Leonarda da Vinci w tym robiąca największe wrażenie maszynę latającą. Dzień kończymy tam, gdzie go rozpoczęliśmy, czyli na Piazza del Duomo, a konkretnie w Galeria Vittorio Emanuele - XIX-wiecznego pasażu handlowego zwanego Il Salotto di Milano (Salonem Mediolanu) gdzie poza luksusowymi sklepami znajdziemy eleganckie restauracje, idealne na kolację wieńcząc pełen wrażeń dzień.

Nie znalazłeś odpowiedniego lotu? Nie szkodzi, sprawdź pozostałe tanie loty do Mediolanu