X
Ładowanie...

Tanie loty Nairobi

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Nairobi

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Nairobi

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Nairobi

Przewodnik po lotach Nairobi

Tanie loty do Nairobi

Nairobi to nie lada gratka dla wielbicieli egzotyki i upałów. Jest stolicą i zarazem największym miastem Kenii, a także jednym z najciekawszych miejsc na świecie, w których cywilizacja spotyka się z dzikim życiem afrykańskich zwierząt. Wykorzystując tanie loty do Nairobi możesz zwiedzić ten niezwykły zakątek globu nie wydając majątku!

Nairobi założone zostało przez Brytyjczyków w 1899 roku podczas budowy linii kolejowej z Ugandy do Mombasy. Z małej osady szybko, bo już w 1905 roku stało się stolicą brytyjskiego Protektoratu Afryki Wschodniej, a następnie także i niepodległego państwa Kenii w roku 1963. Od tamtej pory rośnie nieprzerwanie w nowe drapacze chmur i przyjmuje nowych mieszkańców, którzy już dziś stanowią ciekawą mieszankę kulturową. Zabookuj bilety lotnicze do Nairobi, by przekonać się jak naprawdę wygląda to nigdy niezasypiające afrykańskie miasto.


Co warto zobaczyć w Nairobi?

Zanim zakupisz tanie loty do Nairobi warto opracować sobie plan zwiedzania. Samo centrum miasta jest stosunkowo nieduże, ale znajduje się tu wiele oryginalnych zabytków, które trzeba zobaczyć. Szczególną uwagę przyciąga wieżowiec swoim kształtem przypominający kolbę kukurydzy. Jest to Centrum Konferencyjne Kenyatty, na szczycie którego znajduje się taras widokowy z zapierającym dech w piersiach widokiem. Nie możesz również ominąć muzeum Karen Blixen, autorki "Pożeganania z Afryką" czy Memorial Garden, które jest upamiętnieniem ofiar zamachu terrorystycznego na ambasadę amerykańską w 1998 roku. Oddalając się od centrum o około 8 kilometrów natomiast wkacza się w zupełnie inny wymiar życia w Afryce. Wokół miasta rozciąga się bowiem na 118 kilometrach kwadratowych najstarszy ze wszystkich na kontynencie Park Narodowy Nairobi. Wybierając się tutaj na safari spotkać można żyrafy, nosorożce, gazele, strusie, lwy, hipopotamy oraz wiele innych gatunków dzikich zwierząt w dość licznych stadach. Niezwykły widok dzikich zwierząt na tle drapaczy chmur to chyba najlepszy argument, by zarezerwować bilety lotnicze do Nairobi.


Transport w Nairobi

Rezerwując tanie loty do Nairobi musisz wiedzieć, że lotnisko Jomo Kenyatta International Airport oddalone jest od miasta o około 13 kilometrów. Do centrum dotrzeć można taksówką lub minibusami, które nazywane są tutaj matatus. Odjeżdżają one z przystanku dopiero, kiedy zapełnią się pasażerami, co potrwać może niekiedy sporo czasu. Pamiętać należy także, że taxówki nie posiadają liczników, więc przed rozpoczęciem kursu należy ustalić cenę z kierowcą. Centrum natomiast najlepiej jest zwiedzać na pieszo.


Przed wyjazdem do Nairobi

Zanim zarezerwujesz bilety lotnicze do Nairobi musisz wiedzieć, że występuje tutaj zagrożenie malarią. Wskazana jest więc praktyka antymalaryczna oraz szczepienia przeciw cholerze. Od Europejczyków nie są wymagane szczepienia przeciw żółtej febrze. Warto również pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu, którego nie zawierają rezerwowane bilety lotnicze do Nairobi, ponieważ opieka medyczna jest tutaj bardzo droga. Wizę pobytową można natomiast nabyć na lotnisku. Jej koszt na 3 miesiące to 50 USD.


Ważne telefony w Nairobi

Adres Polskiej Ambasady w Nairobi to:

Kabarnet Road, Nairobi, P. O. Box 30086 Kenya

Przed wylotem zapisz sobie także jej numer telefonu: (00 254 20) 572 811 lub 572 812.

 

Tanie loty do Nairobi to szansa nie tylko na zwiedzenie tego niezwykłego miasta, ale także oszczędność dla osób, które odwiedzić je muszą w interesach. Bilety lotnicze do Nairobi szybko i bez problemu zarezerwujesz na naszym portalu internetwym.