X
Ładowanie...

Tanie loty do Neapolu

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
28 maj 04 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Neapol

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Neapol

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Neapol

Przewodnik po lotach Neapol

Tanie loty do Neapolu

Neapol to miasto położone w południowej części Włoch, w regionie Kampania. Malownicze widoki zapewnia mu niesamowite położenie w Zatoce Neapolitańskiej nad Morzem Tyrreńskim, u podnóża Wezuwiusza. Jest to główny ośrodek południowej części kraju, który przyciąga tysiące turystów wieloma niezwykłymi zabytkami oraz przepiękną, największą w Europie starówką wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jeśli chcesz, poczuć co znaczy prawdziwa włoska dolce vita, już dziś zarezerwuj bilety lotnicze - Neapol czeka! Możesz zarezerwować bilety już dziś od 213 zł.

 

Do Neapolu linie lotnicze oferują loty z następujących miast Polski:

Tanie loty Gdańsk Neapol
Tanie loty Kraków Neapol
Tanie loty Katowice Neapol
Tanie loty Poznań Neapol
Tanie loty Rzeszów Neapol
Tanie loty Warszawa Neapol
Tanie loty Wrocław Neapol

 

 

Tanie loty do Neapolu – lotniska

Miasto Neapol i jego region, są obsługiwane przez międzynarodowy port lotniczy Capodichino. Lotnisko jest oddalone zaledwie o 7 km od centrum Neapolu. Na lotnisku znajdą Państwo wszelkie niezbędne udogodnienia, a także dodatkowe miejsca, które są potrzebne pasażerom w bezpiecznej podróży, tak jak stanowiska pomocy medycznej.
Parking
Parking na lotnisku jest podzielony na kilka sekcji, przede wszystkim pod kątem długości postoju na parkingu. W pobliżu terminala znajduje się również duży parking dostosowany do osób niepełnosprawnych. Istnieje możliwość bezpłatnego wjazdu na parking na czas mniejszy niż 10 minut – Kiss&Fly. Ceny na parkingu zależne są od terminu rezerwacji i wyboru strefy parkowania, przykładowo tygodniowy postój na parkingu P1, oddalonym zaledwie o 300 metrów od terminala to koszt około 60 Euro.
Dojazd
Na lotnisko najłatwiej jest się dostać samochodem, jadąc drogą A56 z Neapolu lub A1 z Rzymu czy A16 z Bari. Inną formą dojazdu jest połączenie autobusowe. Z centrum Neapolu transport oferuje Alibus, który jest najszybszym publicznym przewoźnikiem. Jadąc spoza Neapolu, należy skorzystać z jednej z firm, które oferują usługi przewozu autokarem.

 

 

Tanie loty do Neapolu - zabytki i atrakcje

Neapol to miasto niezwykłe, trudne do opisania i równie trudne do zrozumienia. W praktycznie każdym przewodniku miasto scharakteryzowane jest jako jeden wielki chaos. Nie jest to jednak taki typ chaosu, którego należy się bać, wręcz przeciwnie chaos ten jest tylko chwilowy, da się go szybko ogarnąć i zrozumieć. Miasto po prostu rządzi się swoimi prawami, to znaczy, że pomimo tego, że jego starówka jest wpisana na listę UNESCO, to i tak ściany na niej są pomalowane graffiti, a zaułki wypełnione śmiećmi, ale to właśnie tworzy klimat Neapolu. Poza niesamowitą starówką miasto oferuje jeszcze wiele innych atrakcji. Poniżej przedstawimy Państwu najważniejsze z nich, kolejność występowania jest zupełnie przypadkowa.
San Francesco di Paola
Bazylika zlokalizowana na Piazza del Plebiscito, głównym placu miasta. Jej imponujący wygląd z zewnątrz może przypominać Bazylikę św. Piotra na Watykanie, chociaż budowla była wzorowany na Panteonie. Wewnątrz świątyni znaleźć możemy pomniki Świętych, m.in. Marka i Jana.
Napoli Sotteranea
Druga część Neapolu, oczywiście pół żartem pół serio. Imponujących rozmiarów podziemia Neapolu. Ich historia zaczyna się w trakcie budowania miasta, skończył się kamień potrzebny do budowy budynków i zaczęto go wydobywać spod ziemi. W trakcie II Wojny Światowej, gdy bombardowano okolicę, podziemia służyły jako schron.
San Gennaro i San Gaudioso
Katakumby Neapolu, miejsca o niezwykłym znaczeniu dla mieszkańców miasta. Są to dwie osobne atrakcje, obydwa jednak w przeszłości spełniały funkcję cmentarzy. Znajdują się tam grobowce księży, biskupów i św. Januarego. Katakumby są oddalone od siebie o mniej niż 10 minut spacerem, 1 bilet obejmuje wycieczkę do obydwóch miejsc.
Stacja metra Toledo
Pozostajemy w podziemiach, ale tym razem w innej formie. Ta atrakcja jest inna niż wszystkie pozostałe na tej liście. Stacja metra bowiem przypomina futurystyczny obiekt rodem z filmów Science-Fiction. Właśnie dlatego gazeta „Daily Telegraph” uznała ją, za najpiękniejszą stację metra na świecie.
Wezuwiusz
Wulkan, którego nie da się przeoczyć, jest on bowiem widoczny niemal z każdego punktu w mieście. Jest jednym z najniebezpieczniejszych wulkanów na świecie i w przeszłości przysporzył on wiele kłopotu okolicy. Jednakże ostatni jego wybuch nastąpił w 1944 i od tamtego momentu wulkan pozostaje nieaktywny. Ma on wysokość 1281 m. n.p.m.
Pompeje
To historyczne miejsce jest efektem niszczycielskich działań wyżej wymienionego wulkanu. Pył wulkaniczny zniszczył miasto, pozbawiając życia większość ludności w roku 79 naszej ery. Co ciekawe ten sam pył utrwalił budowle oraz kilka ciał mieszkańców na wieki. Dzięki czemu szczątki tego miasta przetrwały do dzisiaj.
Herkulanum
Pozostając w dziedzinie wulkanów, Herkulanum jest kolejnym miastem, które uległo zniszczeniu, ale jego ruiny zachowały się po dziś dzień. Od Pompejów różni je to, że tutaj do zniszczenia nie doprowadził pył wulkaniczny, a błoto wulkaniczne o grubości sięgającej nawet do 12 metrów. Miasto odnaleziono w roku 1709, a w roku 1990 znaleziono tam ludzkie szczątki.
Pałac Królewski
Z zewnątrz budynek wygląda niepozornie, ale prosimy, byście nie dali się Państwo nabrać. Przepych, jaki panuje wewnątrz, jest ciężki do opisania. Wszędzie obecne złoto, marmury i wytworne meble świadczą o luksusie. Co ciekawe, każdy z mieszkańców tego pałacu, zmieniał jego wystrój.
Zamek Nuovo
Zamek usytuowany bezpośrednio nad morzem, przy zatoce neapolitańskiej. Pierwsza część zamku została zbudowana w XIII wieku, ale kolejni zamieszkujący go władcy, modernizowali lub dobudowywali kolejne jego części. Obecnie wewnątrz zamku znajduje się muzeum, zwiedzając go, możemy poznać historię miasta i regionu.
Muzeum Cappella Sansevero
To muzeum stanowi serce historii miasta. Jest jednym z najważniejszych europejskich muzeów. To właśnie tutaj znajduje się jedna z piękniejszych rzeźb świata – Chrystus w Całunie, oczywiście nie jest to jedyna atrakcja, jaką można tam zobaczyć.
Galleria Borbonica
Muzeum historyczne, zlokalizowane w podziemiach miasta. Historie, jakie skrywa to miejsce, są niesamowite, przy okazji można nauczyć się wielu ciekawych rzeczy na temat II Wojny Światowej.

 

Tanie loty do Neapolu - linie lotnicze:

Tanie loty Aegean Air Neapol
Tanie loty Air Berlin Neapol
Tanie loty Air France Neapol
Tanie loty Alitalia Neapol
Tanie loty British Airways Neapol
Tanie loty Eurowings Neapol
Tanie loty Ryanair Neapol
Tanie loty Hahn Air Neapol
Tanie loty Air Serbia Neapol
Tanie loty KLM Neapol
Tanie loty Lufthansa Neapol
Tanie loty LOT Neapol
Tanie loty Swiss Neapol
Tanie loty Austrian Airlines Neapol
Tanie loty SAS Neapol
Tanie loty Brussels Airlines Neapol
Tanie loty EasyJet Neapol
Tanie loty Air Austral Neapol
Tanie loty Vueling Airlines Neapol
Tanie loty WizzAir Neapol

 


Tanie loty do Neapolu - pogoda i klimat

Pogoda w Neapolu rozpieszcza turystów. Średnie temperatury zaczynają się od 5 stopni Celsjusza w styczniu, a kończą na tych nawet powyżej 30 w lipcu i sierpniu. Temperatura wody natomiast rzadko spada poniżej 15 i latem dochodzi nawet do 25 stopni. Latem raczej nie można spodziewać się tutaj deszczu, który lubi nawiedzać miasto jedynie zimą. Bu rozkoszować się tą rozpieszczającą pogodą wystarczy już dziś zamówić tanie loty - Neapol to istny raj. 
Transport i komunikacja:Kiedy posiadasz już bilety lotnicze Neapol czas sprawdzić komunikację miejską. Miasto dysponuje dobrze rozwiniętą siecią komunikacyjną składającą się z tramwajów, autobusów, a nawet 6 linii metra. Najdogodniejszą formą transportu jest właśnie Metropolitana, autobusów lepiej jest unikać zwłaszcza w godzinach szczytu.


Tanie loty do Neapolu - Kuchnia 

Neapolitańska kuchni słynie ze swojej prostoty, która opiera się przede wszystkim na wysokiej jakości produktach. Zioła, świeże pomidory, domowy makaron i wyśmienite sery to coś, czym można się tutaj delektować bez końca. Rezerwując tanie loty Neapol już dziś zacznij myśleć co możesz tutaj zjeść: pizza, spaghetti napoli czy sławna na cały świat mozzarella di buffala. Na deser koniecznie spróbować należy ciastek typu sfogliatelle, a do każdego dania dodać odrobinę przepysznej oliwy z oliwek. 


Tanie loty do Neapolu - Ważne adresy i telefony

Zamawiając bilety lotnicze do Neapolu, zapisz sobie koniecznie najważniejsze dane, które mogą przydać Ci się w nagłych wypadkach.


Konsulat Honorowy RP w Neapolu 80122 Neapol, Viale Gramsci n. 12Tel. 0039.081.660009Fax 0039.081.2404664mail: segreteria@consolatopolonianapoli.comwww.consolatopolonianapoli.com

Tanie bilety lotnicze do Neapolu


Bilety lotnicze do Neapolu szybko i sprawnie wyszukać możesz w serwisie fru.pl. Tylko tutaj masz dostęp do najlepszych ofert i dogodnych terminów. Rozplanuj więc swoją podróż i zamów już dziś tanie loty - Neapol czeka właśnie na Ciebie!