X
Ładowanie...

Tanie loty Nowy Jork

już od 1131 zł
26 lut 05 mar Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Nowy Jork

Bilety lotnicze Polska Nowy Jork

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
05 mar (pon)
Ryanair
Nowy Jork
15 kwi (nie)
Norwegian
Warszawa
07 mar (śro)
WizzAir
Nowy Jork
15 kwi (nie)
Norwegian
Gdańsk
12 mar (pon)
WizzAir
Nowy Jork
19 mar (pon)
WOW air
Warszawa
06 mar (wto)
Ryanair
Nowy Jork
15 kwi (nie)
Norwegian
Warszawa
07 mar (śro)
WizzAir
Nowy Jork
19 mar (pon)
WOW air
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Nowy Jork

Przewodnik po lotach Nowy Jork

Tanie loty do Nowego Jorku

Nowy Jork to jedno z ważniejszych miast Stanów Zjednoczonych, do którego przybywają zarówno biznesmeni, turyści jak i osoby marzące o spełnieniu american dream. Nowy Jork to ośrodek biznesu, wyznacznik nowoczesności, rozwoju, a także ważne centrum kultury, mody i muzyki. Do Nowego Jorku można dostać się drogą morską, co oznacza bardzo bardzo długą i wyczerpującą podróż, albo znacznie wygodniejszą drogą lotniczą. Do Nowego Jorku lata wiele linii lotniczych zarówno bezpośrednio z Polski jak i z przesiadkami. Ceny biletów lotniczych z Polski zaczynają się od 651 zł. Porównaj te ceny z pozostałymi lotami do USA.

Tanie loty do Nowego Jorku - linie lotnicze

Do Nowego Jorku linie lotnicze oferują loty z następujących miast Polski:

Nie ma niestety połączeń typowych tanich linii lotniczych, ale można za to upolować całkiem niezłe promocje do Nowego Jorku u regularnych przewoźników. Pamiętaj - podróż potrwa conajmniej 1h 14min, więc wybierz linie lotnicze, które zapewnią odpowiednią wygodę w czasie lotu z Warszawy aż do Nowego Jorku. Do wyboru masz:

Tanie loty do Nowego Jorku - lotniska

Nowy Jork to kilka lotnisk obsługujących połączenia z całego świata. Trzy główne lotniska to Kennedy, Newark-Liberty i La Guardia. Większość lotów z Polski i z Europy obsługuje lotnisko im. Kennedyego, nazywanego czesto po prostu JFK. Przestrzeń powietrzna nad Nowym Jorkiem należy do najbardziej zatłoczonych na świecie.

Port Lotniczy im. Johna F. Kennedy'ego. Położone w dzielnicy Queens lotnisko z największą ilością międzynarodowych połączeń lotniczych w USA jest nazywane z tego powodu bramą powietrzną do Stanów Zjednoczonych. Stanowi główną bazę linii Jet Blue Airlines i ważny węzeł przesiadkowy linii Delta Airlines i American Airlines. Przyjmuje rocznie 45 mln pasażerów, co daje mu 12. miejsce na świecie. Lotnisko JFK posiada 8 terminali, pomiędzy którymi kursuje wewnętrzna linia kolejowa Air Train.

Dojazd na lotnisko im. Kennedyego
3 trasy lotniskowej kolejki Air Train prowadzą do centrum miasta. W ciągu 30 minut można znaleźć się na Jamaica Station lub Howard Beach Station, gdzie zlokalizowane są również stacje metra. Korzystając z jego sieci, dotrze się z lotniska do dowolnego punktu miasta w czasie ok. 1 godziny.

Port lotniczy Newark-Liberty. Międzynarodowe lotnisko położne 15 km na południowy zachód od centrum Nowego Jorku. Z ponad 30 mln pasażerów rocznie zajmuje 10. miejsce w USA i 5. pod względem ruchu międzynarodowego. To także drugi co do wielkości amerykański hub służący do przewozów Cargo. Lotnisko posiada 3 terminale, przy czym większość międzynarodowych lotów korzysta z Terminala B.

Dojazd na lotnisko Newark-Liberty: Wewnętrzny lotniskowy pociąg Air Train umożliwia również szybkie bezproblemowe dotarcie na Manhattan i do Filadelfii w ciągu niecałej godziny.

Port lotniczy La Guardia

Port lotniczy Nowy Jork La Guardia trzecie co do wielkości nowojorskie lotnisko położone blisko Manhattanu. Przyjmuje rocznie ok. 25mln pasażerów, obsługują głównie ruch krajowy i do Kanady oraz sezonowo do Aruby, na Bahamy i na Bermudy.

Tanie loty do Nowego Jorku - przewodnik

Tanie loty do Nowego Jorku

Chociaż Nowy Jork jest znacznie młodszy od większości miast europejskich, to kryje w sobie zabytki, które od wielu lat są symbolem zarówno tego miasta jak i całej Ameryki. Niemal każdy przewodnik zechce pokazać nam Statuę Wolności, gigantyczny posąg ustawiony na wyspie u ujścia rzeki Hudson. Ten podarowany przez Francję w stulecie Deklaracji Niepodległości posąg dla tysięcy emigrantów uosabiał Stany Zjednoczone jako ojczyznę bogactwa i wolności. Innym wiekowym kolosem z którego słynie Nowy Jork jest Empire State Building. Ten blisko 80-letni wieżowiec przez wiele lat był najwyższą budowlą świata. Na całym świecie rozpoznawalny jest dzięki charakterystycznej masywnej sylwetce z wysoką iglicą zaprojektowaną pierwotnie jako przystań dla sterowców. Przez 40 lat od oddania był to najwyższy budynek świata, a od 2001 r jest najwyższym drapaczem chmur Nowego Jorku. Umieszczony na 110. piętrze taras widokowy oferuje możliwość podziwiania pełnej panoramy Manhattanu.

Miłośnik historii powinien także zajrzeć na Wall Street, gdzie w 1929 r. nastąpił krach na giełdzie nowojorskiej, który jednak nie zniszczył american dream. W Nowym Jorku znajdziemy również siedzibę ONZ nad rzeką East River na terenach podarowanych organizacji przez Johna Rockefellera, co podkreśla status tego miasta jako stolicy świata. Zwiedzających nieustannie przyciąga również Metropolitan Museum of Art, największe i najstarsze muzeum w Ameryce. Posiada ono unikalną kolekcję dzieł sztuki ze wszystkich epok historii świata. Równie ważną z zabytkowych ikon miasta jest Most Brookliński, od 1. poł. XIX wieku łączy ze sobą Brooklyn i Manhattan, a spacerowiczom oferuje niezapomniane widoki na obie dzielnice Nowego Jorku.

Tanie loty do Nowego Jorku - historia Nowego Jorku

Nowy Jork, Statua Wolności

Dzieje miasta rozpoczynają się od intratnej transakcji jakiej dokonali holenderscy kolonizatorzy w XVII wieku odkupując od miejscowych Indian wyspę Manhattan za równowartość dzisiejszych 24 $. Założona przez nich osada Nowy Amsterdam otoczona była grubym murem, stąd biegnąca wzdłuż niego droga nosi nazwę Wall Street. Kolonie zdobyli potem Anglicy i zmienili nazwę na Nowy Jork.

Nieco ponad sto lat później Nowy Jork został pierwszą stolicą nowopowstającego państwa Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Ostatecznie władze USA osiadły w Waszyngtonie, podczas gdy to właśnie Nowy Jork od samego początku miał największe znaczenie gospodarcze i kulturalne. To tutaj przybywała większość XIX-wiecznych imigrantów z Europy. W połowie XIX wieku 1/4 mieszkańców miasta stanowili Irlandczycy, w następnych latach nadeszły fale przybyszów z Europy Południowej i Wschodniej. Napływ ludności z wielu stron świata spowodował, że już na przełomie XIX i XX wieku miasto stanowiło wielokulturową mozaikę niespotykaną nigdzie indziej w Stanach Zjednoczonych.

W 1898r. Nowy Jork podzielono na 5 dzielnic: Manhattan, Brooklyn, Bronx, Queens and Staten Island. Podział ten utrzymuje się do dziś, przy czym każda z dzielnic zamieszkała jest przez ludność o innej strukturze demograficznej i posiada swój unikalny charakter. Rozrastające się miasto od 1904 r. połączono siecią metra. Od początku XX wieku Nowy Jork staje się światowym centrum bankowym finansowym i to właśnie tutaj krachem na giełdzie w 1929 r. rozpoczął się światowy Wielki Kryzys. Innym wydarzeniem historycznym niezwykle wielkiej wagi był zamach terrorystyczny na World Trade Center 11 września 2001r.

Tanie loty do Nowego Jorku - atrakcje

Na mapie Nowego Jorku atrakcje zachodzą na siebie jedna na drugą. Wycieczki za główny cel obierają sobie zazwyczaj Statuę Wolności i Empire State Building. Wiele przewodników namawia też do odwiedzenia Times Square, centralnego placu miasta na skrzyżowaniu Broadwayu i 7. Alei, słynący z niesamowitego upstrzenia otaczających go budynków kolorowa powierzchnią reklamową. Pod względem ilości neonów rywalizować może z Las Vegas. Co roku jest to miejsce hucznych obchodów sylwestra w Nowym Jorku. Popularnym miejscem odpoczynku nowojorczyków jest połażony w centrum Manhattanu Central Park, duży i bardzo zadbany obszar zieleni miejskiej. W ciągu dnia spotkamy tu setki osób zarówno urządzających pikniki jak i uprawiających jogging.

Miasto ze względu na swoją międzynarodową i kosmopolityczną aurę przyciąga stanowi kulturowy tygiel w którym doskonale czują się wszelkiego rodzaju awangardowi artyści od Andyego Warhola przez Franka Sinatrę po Woodyego Allena. W takiej atmosferze nie sposób narzekać na brak wydarzeń kulturalnych. Nowy Jork to również miasto muzeów spośród których najważniejsze to Metropolitan Art Museum, Modern Art Museum i Natural History Museum. Poza ucztą kulturalną miasto ma do zaoferowania także niezwykła ilość sklepów dla amatorów mniej lub bardziej luksusowych zakupów.

Warto również pamiętać, że Nowy Jork składa się z wielu dzielnic, zasiedlanych najczęściej przez określone grupy imigrantów jak Chinatown czy Harlem. Każda z nich posiada swój własny klimat, kuchnię, kluby i zwyczaje niż elegancki Manhattan. Podróżując po Nowym Jorku, najszybciej za pomocą metra, możemy mieć wrażenie zwiedzania różnych, często bardzo odmiennych miejsc świata.