X
Ładowanie...

Tanie loty do Nowego Jorku

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Nowy Jork

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Nowy Jork

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Nowy Jork

Przewodnik po lotach Nowy Jork

FRU.PL ‒ tanie loty do Nowy Jork

Na kupowanie tanich lotów do Nowy Jork da się strać mnóstwo czasu, przeglądając serwisy linii lotniczych. Ale przecież masz wszystkie oferty w jednej wyszukiwarce. Na FRU.PL zarezerwujesz połączenia wszystkich operatorów do praktycznie każdego lotniska na świecie. Wystarczy internet oraz komputer albo telefon a masz całą ofertę w jednej wyszukiwarce.

Jak wyszukać loty do Nowy Jork?

Aby rozpocząć wyszukiwanie lotów, wprowadź w odpowiednie pola najdogodniejsze lotnisko, , liczbę osób i termin wylotu i powrotu. W wynikach wyszukiwania pokazujemy najkorzystniejsze połączenia spełniające Twoje kryteria. Dziecinnie łatwe, prawda?

Do założenia rezerwacji miejsc należy podać podstawowe informacje o pasażerach: imiona, nazwiska i przynajmniej jeden adres mailowy i telefon kontaktowy. Dzięki temu da się wygenerować wymagane przez przewoźników dokumenty.

W jaki sposób zapłacić za bilety lotnicze?

Nasza firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i udostępnia kilka sposobów płatności: od najbardziej konserwatywnych po bezpieczne szybkie płatności internetowe. Priorytetem są komfort oraz bezpieczeństwo. Zachowujemy najwyższe standardy szyfrowania poufnych informacji. Możesz wybierać spośród tych sposobów: przelew bankowy, gotówka, karta płatnicza oraz przelewy online. Bez problemu znajdziesz najlepszą metodę na zapłacenie za bilety lotnicze do Nowy Jork.

Z których miast są loty do Nowy Jork?

Tanie loty Warszawa Nowy Jork
Tanie loty Katowice Nowy Jork
Tanie loty Rzeszów Nowy Jork
Tanie loty Wrocław Nowy Jork

Ważne adresy i numery telefonu

Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku – 233 Madison Ave, NY 10016
Numer telefonu 646-237-2100
Numer alarmowy – 911

Pogoda i klimat

Zasadniczo warunki pogodowe w Nowym Jorku nie różnią się zbytnio od polskich. Latem temperatury potrafią osiągać nawet 40 stopni celsjusza, jest bardzo dużo słońca i panuje wilgoć. Jesień jest chłodniejsza, średnia temperatura oscyluje w okolicy 18 stopni (późny październik). Zima jest łagodniejsza niż w Polsce, temperatura zazwyczaj nie spada tu poniżej 0 stopni. Oczywiście zdarzają się dni, kiedy jest zimniej, ale z drugiej strony są również cieplejsze dni. Wiosna zaczyna się tutaj w marcu temperaturami w okolicy 10 stopni Celsjusza, a od maja zaczynają się powoli upały.

Lotniska - informacje

Poniżej przedstawiamy Państwu kluczowe informacje na temat lotnisk.

Lotniska

Nowy Jork posiada 3 lotniska obsługujące ruch międzynarodowy, są to JFK, Newark i LaGuardia. Pod względem odprawionych pasażerów, Nowy Jork jest na 3. miejscu w rankingu światowym.

Port lotniczy Johna F. Kennedy'ego (JFK)"

Największe lotnisko w Nowym Jorku, położone jest w dzielnicy Queens, ok 18 km od ścisłego centrum miasta. Przyjmuje bezpośrednie loty z Warszawy.
Parking
Każdy terminal na lotnisku posiada swój dedykowany parking. Na parkingach jest możliwość pozostawienia samochodu w strefie krótkie lub długiego postoju. Można wjechać za darmo na parking na czas nie dłuższy niż 10 minut (usługa Kiss&Fly). Znajdziecie tu Państwo również stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.
Dojazd środkami transportu publicznego
Na lotnisko najłatwiej dostać się za pomocą AirTrain, czyli specjalnej kolejki, która łączy się z sięcią metra, autobusami i Long Island Rail Road. Wyznaczona jest długa lista przystanków, z których kursuje AirTrain.

Port lotniczy Newark

Drugi co do wielkości port lotniczy w aglomeracji Nowego Jorku. Położony jest on poza miastem, 15 km od ścisłego centrum. Przyjmuje bezpośrednie loty z Warszawy i Rzeszowa.
Parking
Na Newark znajduje się parking krótko i długo terminowy. Strefy krótkie parkowania są położone przy terminalach (max. 5 minut pieszo), natomiast parking długo terminowy jest trochę bardziej oddalony, ale można skorzystać z bezpłatnego autobusu, który dowozi pasażerów pod drzwi terminala.
Dojazd środkami transportu publicznego
Tu również najłatwiej jest się dostać pociągiem sieci AirTrain. Pociągi te zatrzymują się na wybranych stacjach zarówno na terenie Nowego Jorku, jak i New Jersey. Dla pasażerów podróżujących przez New Jersey jest jeszcze możliwość transportu autobusem firmy NJ Express Bus.

Port lotniczy LaGuardia

Lotnisko położone w dzielnicy Queens, jest najbliżej położonym Manhattanu lotniskiem. Obsługuje głównie loty krajowe, do Ameryki Środkowej i do Kanady.
Parking
Na LaGuardii parkingi są podzielone na kilka stref, zależnie od czasu postoju. Parkingi długoterminowe/ekonomiczne, oddalone są od terminali, ale kursują tutaj autobusy które dowożą pasażerów na lotnisko. Na parkingu można liczyć na assistance w przypadku, gdy w aucie rozładuje się akumulator lub z opony zejdzie powietrze.
Dojazd środkami transportu publicznego
Na lotnisko kursują autobusy miejskie linii M60, Q70, Q47, Q72, Q48 oraz metro linie – 7, E, F, M i R.

Zabytki i atrakcje

Lista atrakcji Nowego Jorku to ponad 1000 obiektów. Na tak imponującą listę potrzeba wiele czasu, przedstawimy Państwu w skrócie kilka najważniejszych atrakcji, jakie można zobaczyć w tym niesamowitym mieście. Kolejność występowania jest przypadkowa.

Empire State Building
Jest to bezapelacyjnie jeden z symboli Nowego Jorku. Pod względem wielkości jest 5. najwyższym budynkiem w Stanach Zjednoczonych. Wjazd windą na 86. piętro i podziwianie panoramy Nowego Jorku z wysokości ponad 300 metrów to wydarzenie, którego nie da się tak łatwo zapomnieć.
Grand Central
Słynny nowojorski dworzec, który na pewno kojarzycie Państwo z filmów. Jest to bardzo popularne miejsce spotkań Nowojorczyków. Wiele osób rozpoczyna tam swoją podróż po Stanach.
Central Park
Miejski park położony w sercu miasta, miejsce znane z wielu filmów. Park ten ma ponad 340 hektarów powierzchni, a jego budowa zajęła 15 lat. W parku znajdziemy wiele atrakcji takich jak – sadzawki, jezioro, boiska o różnym przeznaczeniu, lodowiska, jest tu także wiele pomników w tym pomnik Władysława Jagiełły. Na zwiedzanie Central Parku radzimy zarezerwować dużo czasu.
Wall Street
To słynna biznesowa ulica Nowego Jorku. Właśnie tutaj, a dokładniej na tutejszej giełdzie, kształtują się losy światowej gospodarki. Turyści mieszają się w tym miejscu, z elegancko ubranymi biznesmenami. Będąc na Wall Street, nie można pominąć Szarżującego Byka – odlanego z brązu pomnika.
Times Square
Jest to turystyczna wizytówka miasta, miejsce którego absolutnie nie wolno pominąć podczas wycieczki. Co ciekawe mieszkańcy Nowego Jorku, raczej unikają przechodzenia tamtędy, a to ze względu na olbrzymie ilości turystów, podziwiające niesamowite neony tego placu. Times Square trzeba zobaczyć przynajmniej dwa razy – zarówno za dnia, jak i nocą.
Brooklyn Bridge
Czyli Most Brookliński, kolejne kultowe miejsce na mapie Nowego Jorku, które łączy ze sobą Manhattan i Brooklyn. Przechodząc się kładką spacerową, będziecie Państwo mogli podziwiać panoramę dolnego Manhattanu. Most można również pokonać rowerem lub po prostu jadąc samochodem.
Statua Wolności
Zwiedzanie tego monumentu jest połączone ze zwiedzaniem wyspy Liberty Island, na której znajduje się statua. Sam pomnik stojąc u jego podnóży, robi olbrzymie wrażenie, widoki na miasto są równie imponujące, a jeszcze lepsze z tarasu widokowego. Dodatkowo płynąc na miejsce, można podziwiać panoramę miasta z rzeki Hudson.
Rockefeller Center
Miejsce, które posiada swój niepowtarzalny klimat. Odbywa się tam wiele imprez, zimą znajduje się tam lodowisko. Polecamy udać się do Rockefeller Plaza i wjechać na taras widokowy, skąd możecie Państwo podziwiać m.in. Central Park.
One World Observatory
Wieża postawiona w miejscu, w którym kiedyś znajdowały się wieże World Trade Center, często nazywana jest również One World Trade Center. Na 102 piętrze tego niezwykłego budynku, znajduje się najwyżej położony, nowojorski taras widokowy. Warto tu również przybyć ze względu na ciężką historię tego miejsca. W pobliżu wieży znajduje się muzeum Memoriał 9/11.
5 Aleja
Ta ulica słynie przede wszystkim z przepychu i bogactwa. To właśnie tutaj znajdują się najdroższe sklepy słynnych projektantów. Można tu spotkać wiele gwiazd show-businessu, które na tej ulicy posiadają swoje restauracje.