X
Ładowanie...

Tanie loty Pekin

już od

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Pekin

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Pekin

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Pekin

Przewodnik po lotach Pekin

Tanie loty do Pekinu - jak szukać tanich lotów

Tanie loty do Pekinu

Wybierasz się do Pekinu? Z FRU twoja podróż może być naprawdę przyjemna i tania! Na naszej stronie możesz zarezerwować bilety do Pekinu w atrakcyjnych cenach. Podróże do odległych destylacji stają się coraz dostępniejsze. Szukając tanich lotów do Pekinu, warto zaplanować podróż z dużym wyprzedzeniem – nawet do sześciu miesięcy. Przydatną usługą jest Alarm Cenowy do Pekinu. Wybierz cenę lotu do Pekinu i pozwól, by to promocje znalazły Ciebie. trzemasz e-maila, kiedy tylko tanie bilety lotnicze do Pekinu osiągną wybrany pułap cenowy. Teraz ceny biletów do Pekinu zaczynają się już od 1053 zł, najkrótszy lot trwa tylko 7h 45min.
Planując wycieczkę życia przydatne jest elastyczne podejście do terminu – dobrze czasami zmienić swoje plany, aby skorzystać z najlepszych promocji. Nie warto także bać się przesiadek – dodatkowy postój może niekiedy urozmaicić waszą podróż! Zobacz inne tanie loty do Chin - może lepsze promocje znajdziesz do Szanaghaju lub do Guangzhou.

Tanie loty do Pekinu - linie lotnicze

Na trasie Polska – Pekin kursuje wielu przewoźników

Do Pekinu dolecisz też z różnych miejsc w Polsce:

Tanie loty do Pekinu - lotniska

Bejing Capital International Airport znajduje się 32 km od Pekinu i stanowi największe i najbardziej ruchliwe lotnisko w całym kraju. Port lotniczy obejmuje 3 terminale. Na tym dużym lotnisku znajdują się liczne udogodnienia dla pasażerów, między innymi restauracje, sklepy i biura informacji turystycznej. Spędzając tutaj czas przed kolejnym odlotem na pewno nie będziecie się nudzić.

Dojazd z lotniska Bejing Capital International Airport

Taksówki – postoje taksówek znajdują się przed terminalami. Podróż z lotniska do centrum miasta będzie was kosztować 100-200 CNY. Warto pamiętać, że jeśli taksówka będzie się poruszać płatną trasą, kosztem zostanie obarczony pasażer.
Autobusy - odjeżdżające z lotniska autobusy zatrzymują się w różnych miejscach stolicy. Podróż w jedną stronę to koszt wysokości 16 CNY.
Metro - lotnisko obsługuje specjalna linia metra Airport Express Line. Linia dojeżdża do stacji Sanyuanqiao oraz Dongzhimen w Pekinie. Za trwającą około 30 minut podróż w jedną stronę trzeba zapłacić 25 CNY.

Tanie loty do Pekinu- przewodnik po atrakcjach

Pekin to miasto z fantastyczną historią i niesamowitymi zabytkami – aby zobaczyć choć część z nich, będziecie potrzebowali dużo czasu! Obowiązkowym punktem na turystycznej trasie jest Zakazane Miasto- największy kompleks pałacowy świata, gdzie znajduje się podobno aż 9999 pokoi. Kiedyś wstęp miała tu jedynie rodzina cesarska i najbliżsi urzędnicy, obecnie drzwi są otwarte także dla zwykłych śmiertelników. Przed bramą Zakazanego Miasta znajduje się także Plac Tienanmen, słynny ze względu na tragiczne wydarzenia roku 1989. Ważnym symbolem miasta jest Świątynia Tianatan, wchodząca w skład kompleksu, gdzie dawniej odprawiano modły w intencji urodzaju. Pekin to także stare dzielnice Hutongi, gdzie można spróbować prawdziwej chińskiej kuchni i poczuć atmosferę dawnego Pekinu.

Tanie loty do Pekinu - kiedy lecieć?

Za szczyt sezonu turystycznego w Pekinie uważane są miesiące wiosenne (kwiecień-maj) i jesienne(wrzesień i październik). Odwiedzając Pekin w miesiącach letnich należy się natomiast przygotować na prawdziwe upały – temperatury dochodzą wtedy nawet do 40°C. Zimą rzadko pada śnieg, a temperatura spada do 0°C. Optymalną porą na zwiedzanie miasta jest jesień – jest wtedy ciepło i rzadko padają deszcze.

Tanie loty do Pekinu - wizy

Lecąc do Pekinu, potrzebujesz chińskiej wizy. Można ją otrzymać w ambasadzie Chin w Polsce. Wnioski należy składać osobiście, a decyzja wydawana jest zazwyczaj w ciągu tygodnia roboczego lub w dwa dni otwarcia konsulatu w trybie ekspresowym (konsulat jest otwarty trzy dni w tygodniu). Przygotuj te dokumenty:

 • paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od dnia wizyty w konsulacie,
 • jedna fotografia paszportowa naklejona na wniosek wizowy,
 • czytelnie wypełniony po polsku, angielsku lub po chińsku wniosek wizowy,
 • bilet lotniczy w obie strony lub potwierdzenie rezerwacji,
 • potwierdzenie rezerwacji noclegów.

 

Indywidualna wiza kosztuje około 220 zł niezależnie od ilości wjazdów. Jendak pamiętaj, że jeżeli chcesz z Pekinu pojechać do Hongkongu lub Makao, musisz mieć wizę uprawniającą do dwu- lub wielokrotnego wjazdu.

Tanie loty do Pekinu - święta

Zastanów się, czy chcesz załapać się na chińskie święta narodowe. Z jednej strony to doskonała okazja i niezpomniane przeżycia - z drugiej tłok i wyższe ceny. Oto lista świąt:

 • 1 stycznia Nowy Rok
 • Chiński Nowy Rok (Święto Wiosny) przełom stycznia i lutego
 • Święto Zmarłych przełom marca i kwietnia
 • 1 maja Święto Pracy
 • Święto Festiwalu Smoczych Łodzi czerwiec
 • Święto Środka Jesieni lub Ciastek Księżycowych przełom września i października
 • 1 października Święto Narodowe - rocznica utwirzenia ChRL.