X
Ładowanie...

Tanie loty Phoenix

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Phoenix

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Phoenix

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Phoenix

Przewodnik po lotach Phoenix

Tanie loty do Phoenix - jak szukać tanich lotów

Tanie loty do Phoenix

Poznaj Phoenix, miasto w Dolinie Słońca - jedno z najbardziej frapujących miejsc Stanów Zjednoczonych. Stolicę Arizony wzniesiono na ziemiach Indian, a założycielem tego młodego miasta był Jack Swilling. Zobacz wszytskie punkty dumy Phoenix: muzea, ogrody i ciekawe budynki.

FRU.PL oferuje tanie loty do Phoenix i całych Stanów Zjednoczonych. Dzięki naszej stronie łatwo i szybko zaplanujesz swoją podróż nawet do oddalonych miejsc. FRU.PL umożliwia rezerwację lotów bezpośrednich i składanych, a dzięki usłudze Smart Connection możesz być pewien, że docierasz do najtańszych możliwości lotów do Phoenix. Teraz ceny biletów lotniczych zaczynają się już od 1140 zł, najkrótszy lot trwa tylko 4h 57min. Lecąc tak długo, pamiętaj by wybrać linie lotnicze oferujące wysoki komfort podróży.
Jeśli chcesz upolować naprawdę tanie loty, zaplanuj podróż z dużym wyprzedzeniem. Im bliżej daty odlotu, tym ceny wyższe. Nie bój się także przesiadek – czasami są doskonałym urozmaiceniem w czasie długiej podróży! Przecież lecąc do Phoenix możesz też zwiedzić Losa Angeles czy Las Vegas.

Tanie loty do Phoenix - linie lotnicze

Na trasie Warszawa – Phoenix kursuje wielu przewoźników

Brak linii lotniczych spełniających kryteria.

Do Phoenix dolecisz też z różnych miejsc w Polsce:

Brak miast spełniających kryteria.

Tanie loty do Phoenix - lotniska

Międzynarodowy Port Lotniczy w Phoenix jest dużym lotniskiem, z którego codziennie korzysta ponad 100 000 pasażerów. Lotnisko w Phoenix jest także wykorzystywane do celów wojskowych. Lotnisko obsługuje loty międzynarodowe, choć jest raczej skoncentrowane na połączeniach z miastami USA. Tutejsza wieża kontroli lotów ma aż 107 metrów wysokości, co czyni ją trzecią najwyższą tego typu wieżą na świecie.

Dojazd z lotniska Port Lotniczy w Phoenix

Taksówki- postoje taksówek znajdują się w pobliżu terminali 2 i 3 oraz niedaleko terminala 4. Podroż do centrum miasta to koszt około 15-19 USD.
Autobusy Phoenix Transit Bus-linia lotniskowa dojeżdża do różnych części miasta Phoenix. Koszt podróży w jedną stronę to 1,25 USD.
Metro Light Rail- w tygodniu pociągi jeżdżą między godziną 6 a 19 co 10 minut, w weekendy natomiast co 15 minut. Ceny biletów na pociągi są porównywalne do cen biletów autobusowych. Podróż do centrum miasta trwa zaledwie 15 minut.

Tanie loty do Phoenix - przewodnik po atrakcjach

Phoenix jest najrozleglejszym miastem USA

Phoenix – stolica stanu Airozna jest jednym z największych amerykańskich miast. Nie brakuje tu zatem ciekawych atrakcji, ale miłośnicy standardowego zwiedzania mogą czuć się zaskoczeni, bo miasto powstało w 2. poł. XIX wieku i nie ma szczególnie wielu zbaytków. Szczególne wrażenie robi skąpana w słońcu, pustynna przyroda. Aby zobaczyć rośliny typowe dla stanu Arizona, wybierzcie się Desert Botanical Garden - muzeum od 70 lat edukuje społeczeństwo i rozwija jego świadomość na temat naturalnego piękna pustyni i metod jej chronienia. Odbywające się tutaj wystawy i wydarzenia kulturalne przyciągają tłumy zainteresowanych. Dumą miasta Phoenix jest także Heard Muzeum prezentujący sztukę i kulturę Indian regionu. Ciekawostką jest Dziurawa skała, używana przez Indian do mierzenia czasu. Wciąż można tu zobaczyć pozostawiony przez nich zegar słoneczny.

Warto zaplanować lot do Phoenix tak, żeby załapać się na Festiwal Indiańskiego Tańca Hoop i Targ Hiszpański. Poza tym w Phoenix działają liczne oriekstry i zespoły baletowe, a drużyny sportowe są na światowym poziomie. Każdy koncert czy każde zzawody to prawdziwe widowisko. Może trafisz na mecz, w którym zagra Marcin Gortat?

Wiele osób decyduje się na wycieczki z Phoenix w góry i na pustynie. Warto zobaczyć Prescott National Forest, Tonto National Forest,Kofa National Wildlife Refuge czy znajdujący się już przy granicy z Meksykiem Cabeza Prieta National Wildlife Refuge. Podróżni pokonują też setki kilometrów, żeby zobaczyć Wielki Kanion Kolorado oraz chyba jeszcze piękniejszy Kanion Antylopy.

Tanie loty do Phoenix - kiedy lecieć?

Arizona charakteryzuje się gorącym, pustynnym klimatem – jest tutaj ciepło przez cały rok, ale czasami temperatury są tak wysokie, że aż trudne do zniesienia. Wtedy mieszkańcy miasta ochłody szukają nad Jeziorem Pleasant. Latem jest tutaj raczej mało turystów i ceny nie są wysokie. W miesiącach sezonowych, czyli między grudniem a marcem ceny wzrastają, a poza sezonem, czyli od czerwca do początku września w hotelach i kurortach robi się odczuwalnie taniej. Średnia temperatura w żadnym miesiącu nie spada poniżej 15-18°C.

Tanie loty do Phoenix - wizy

Pamiętaj, że znalezienie tanich biletów lotniczych do Phoenix to dopiero początek podróży. Trzeba jeszcze otrzymać wizę amerykańską. Konsulat radzi, by procedurę wizową rozpocząć nie później niż 3 miesiące przed planowaną datą wylotu, chociaż zazwyczaj proces wyrabiania wizy trwa około dwóch tygodni. Wypełnij formularz, do którego link znajduje się na stronie ambasady USA, umów się na spotkanie z konsulem, a po rozmowie w ciągu kilku dni otrzymasz wizę. Nie zapomnij jednak, że ostateczną decyzję podejmuje urzędnik migracyjny na lotnisku w USA.