X
Ładowanie...

Tanie loty Piza

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
23 sie 30 sie Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Piza

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Piza

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Piza

Przewodnik po lotach Piza

Tanie loty do Pizy

Pizę nazywa się perłą Toskanii. Położone niedaleko wybrzeża Morza Tyrreńskiego miasto zachwyca wspaniałą architekturą i niesamowitymi widokami. Kiedyś leżało bezpośrednio nad wodą, ale osad rzeczny nanoszony przez wieki utworzył pas ziemi oddzielającej Pizę od morza. Wzdłuż rzeki Arno wznosi się jedna z najpiękniejszych w Europie starówek, a zabytkowa Krzywa Wieża jest rozpoznawalnym na całym świecie symbolem Włoch. Najsłynniejszym mieszkańcem miasta był Galileo Galilei, który stworzył podwaliny nowożytnej fizyki.

Żyzne regiony Toskanii zapraszały do osiedlania się już wiele wieków przed naszą erą. Osadę, która była początkiem Pizy, założyli Etruskowie w XI stuleciu przed Chrystusem. Potem nastąpił czas panowania Rzymian, kiedy to zbudowano port, a u progu X wieku Piza uzyskała status wolnego miasta (prawa nadano dopiero w 1081 r.). Dzięki krucjatom miasto rozwijało się gospodarczo i rozciągało wpływy na pobliskie wyspy. Od 1343 r. działa uniwersytet, co czyni uczelnię jedną z najstarszych w Europie. Utrata niezależności miała związek z przegraną w walkach z Genuą o panowanie na morzach oraz z rosnącą potęgą pobliskiej Florencji, spod władzy której wyzwoliła się na zaledwie kilkanaście lat.

Najsłynniejszym miejscem Pizy jest Plac Katedralny (Piazza del Duomo) nazywany także Placem Cudów (Piazza dei Miracoli). Rośnie na nim sporo zieleni, a wokół stoi średniowieczna zabudowa. Przy nim znajduje się Krzywa Wieża (La Torre di Pisa, Torre Pendente), katedra Santa Maria Assunta Duomo, Baptysterium i nekropolia Campo santo. Katedra powstała dzięki środkom zagrabionym piratom w XI wieku. Oprócz stylu romańskiego wpływ na wygląd światyni miały inspiracje bizantyjskie i muzułmańskie. Z meczetu w Palermo pochodzą wewnętrzne korynckie kolumny z białego i czarnego marmuru. Obok wznosi się piękne romańsko-gotyckie baptysterium poświęcone Janowi Chrzcicielowi. W tym młodszym o stulecie od katedry budynku udzielano sakramentu chrztu i bierzmowania. Rolę dzwonnicy pełni Krzywa Wieża. Już w trakcie budowy od 1173 r. zauważono, że fundamenty się odchylają. Próbowano skorygować błąd, wydłużając kolumny z jednej strony, ale skutek był odwrotny od zamierzonego. Mimo to po ponad stu latach dokończono wieżę i na ostatnim piętrze umieszczono dzwony. Dzwonnica i tak wzbudzała zachwyt, a obecne odchylenie wynosi około 4 stopni. Nie powinno się zwiększać dzięki pracom konserwatorskim zespołu profesora Michele Jamiolkowskiego, włoskiego inżyniera polskiego pochodzenia, który przez jedenaście lat wykonywał prace konserwatorskie według planu Johna Burlanda. Jeżeli chce się wejść na wieżę, trzeba wykupić bilet na konkretną godzinę. W sezonie turystycznym w południe brakuje biletów na ten sam dzień, więc warto pojawić się dzień wcześniej lub z samego rana. Koszt biletu to 15 euro.

Campo santo (wł. święte pole) to specyficzny rodzaj cmentarza, który budowany jest w formie czworoboku otoczonego krużgankami, w których mieszczą się grob i epitafia. Na środku placu wznosi się świątynia. Ten pizeński cmentarz pochodzi z XIII wieku i złożono tu łańcuchy portowe z czasów, kiedy rzeka była spławna, a Morze Tyrreńskie sięgało pod same mury miasta. Czternastowieczne freski Francesco Traianiego i Bonamico Buffalmacca zostały mocno uszkodzone w trakcie II wojny światowej, nie pomogła też wilgoć. Oczyszczono je specjalnymi mikroorganizmami i wysuszono. Szkice fresków można oglądać też w Museo delle Sinopie.

Wstęp do każdego obiektu poza Krzywą Wieżą kosztuje 2 euro. Można kupić bilet łączony za 6 lub 8 euro.

Włochy to ojczyzna sztuki, a Museo Nazionale di San Matteo zawiera najważniejsze zbiory z tej części kraju. Nazwę zawdzięcza temu, że mieści się w dawnym klasztorze świętego Mateusza. Zbiory obejmują sztukę pizeńską z czasów republiki i późniejszą a także perły włoskiego renesansu z XV i XVI wieku. Wstęp kosztuje 5 euro.

Nad rzeką Arno wybudowano mały, ale niezwykle urokliwy kościół Santa Maria della Spina. Całość jest utrzymana w stylu gotyckim. Choć z zewnątrz wydaje się niezwykle zdobny, wnętrze jest dość proste, ale zgromadzono w nim cenne rzeźby Andrei i Nino Pisano, Lupa di Francesco oraz Giovanniego di Balduccio.

Kolejnym placem, wokół którego wybudowano wiele wspaniałych budynków, jest Piazza dei Cavallieri. Miłośnicy Dantego rozpoznają Wieżę Muda, w której śmiercią głodową książę Ugolino wraz synami i wnukami. Wieża Mudp wraz z Wieżą Sprawiedliwości tworzą Palazzo dell'Orologio, na którym wisi zegar, od którego pochodzi nazwa pałacu. Oprócz tego przy placu stoją kościoły św. Rocha i św. Stefana oraz Palazzo della Carovana, w którym mieście się elitarna szkoła założona przez Napoleona Scuola Normale Superiore di Pisa.

Oczywiście nie wyczerpuje to listy zabytków w Pizie. Żeby odkryć więcej, trzeba zabłądzić w malowniczych uliczkach, wśród prawdziwie włoskich kawiarni.

 

Kuchnia toskańska

W Pizie można zjeść wspaniale przyrządzone owoce morza oraz wołowinę, dziczyznę i jagnięcinę. Lokalnym specjałem są zupy z białej fasoli, z żab lub ryżowa z sercówkami. Z dań rybnych wyróżniają się słodko-kwaśne śledzie, ale wybór jest ogromny. W Pizie je się sporo słodyczy: caisto kasztanowe, tarty z orzeszkami pinii czy ciastka z oliwą i winem.

Najważniejsze – Toskania to ojczyzna wspaniałych win wysokiej klasy, m.in. Chianti delle Colline Pisane, Bianco Pisano di San Torpé, Rosso Toscano i Montescudaio.

 

Bilety lotnicze do Pizy

Pizeńskie lotnisko nosi imię najsłynniejszego mieszkańca – Galileusza. Można na nie dolecieć bezpośrednio z różnych miejsc w Polsce. Ryanair oferuje tanie loty z Warszawy, Gdańska i z Krakowa, a ceny zaczynają się już od 200 złotych w obie strony. Oprócz tego można polecieć z Warszawy połączeniem Alitalii, Norwegian, British Airways, KLM lub Lufthansy, ale to łączy się z przesiadką i większą ceną.

 

Do Pizy linie lotnicze oferują loty z następujących miast:

 

Przelot do Pizy - rezerwuj na FRU.PL! Wyszukuj bilety na trasie Polska-Włochy i dokonaj rezerwacji na tanie latanie Piza już zaraz. Skonfrontuj oferty wszystkich istniejących linii lotniczych a następnie wypróbuj funkcjonalność wyszukiwania lotów - Włochy w kalendarzu lotów na wybrany miesiąc.

Instrukcja jak łatwo i przyjemnie zakupić wycieczkę do Pizy:

  1. W wyszukiwarce wybierz miasto z którego potrzebujesz wylecieć do Pizy:
  2. Wybierz terminy Twojego lotu
  3. Wskaż ilość pasażerów
  4. Kliknij "SZUKAJ"!

Warto poznać ważne dane o przelotach do Pizy. Z naszego kraju do Pizy polecimy w jedną stronę co najmniej 1h 55min. 159 zł - z dostępnych teraz najtańsza cena za podróż (w obie strony) na tym kierunku. Linie lotnicze sprzedający najlepsze ceny na tanie loty Włochy to:

Kiedy planujesz przelot do Włochy dobrze jest znaleźć sposób na obniżenie cen. Z każdym dniem bliżej startu, przewoźnicy podnosza ceny biletów. Szukaj tanich biletów w okazyjnych cenach lub specjalnych promocji z kilku - nawet 3 - miesięcznym wyprzedzeniem. Nie zapomnij o ubezpieczeniu podróży - jest to wydatek zaledwie 5zł na dzień a można dzięki temu oszczędzić sobie zbędnych stresów w podróży. Na wszelki wypadek! Często ma sens także zaplanować wyjazd wraz z wykupem fajnych miejsc hotelowych. Na naszym serwisie odnajdziesz najlepiej oceniane hotele w: Włochy w najniższych cenach! Eksperci do spraw podróży Piza - wyłącznie na FRU.PL!

 

Tanie loty do Pizy - Ważne informacje

Niezależnie od celu podróży nie trzeba wyrabiać wizy ani zabierać paszportu, jeżeli pobyt nie potrwa dłużej niż 90 dni (ten drugi dokument warto profilaktycznie zabrać). Obywatelom Unii Europejskiej wystarczy dowód osobisty. Paszport, czip i aktualne szczepienia muszą mieć zwierzęta zabierane do Włoch. Obowiązek meldunkowy wypełnia administracja hotelu lub zapraszający cudzoziemca obywatel. Należy pamiętać jeszcze o pobraniu darmowej karty EKUZ z lokalnego oddziały NFZ, która uprawnia do otrzymania podstawowych świadczeń medycznych bez opłat. Nie zaszkodzi też wykupienie dodatkowego ubezpieczenia.

Przestępstwa narkotykowe zagrożone są we Włoszech karą pozbawienia wolności w wymiarze od roku do 22 lat oraz karą pieniężną. Nielegalny wwóz na terytorium Włoch papierosów produkcji zagranicznej może skończyć się pięcioletnim wyrokiem więzienia lub wysoką grzywną. By uniknąć sankcji pieniężnych nie wolno też kupować sprzedawanych na ulicach podrabianych artykułów znanych marek światowych.

Do prowadzenia auta wystarczy polskie prawo jazdy. Mandaty opłaca się natychmiastowo, ale jeżeli kara została nałożona niesłusznie wpłaca się kaucję i w ciągu 60 dni odwołuje się u Prefekta lub u Sędziego Pokoju. Maksymalny limit dopuszczalnego stężenia alkoholu we krwi wynosi 0,5 promila. Autostrady są płatne, większość parkingów w okolicach zabytków także.

Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej we Włoszech:

Włochy, Rzym, Via Pietro Paolo Rubens, 20, 00197

Tel.: +39 06 362 04 204 Tel.: +39 06 362 04 200 Tel. dyżurny: +39 335 599 52 12 Faks: +39 06 806 60 233 Faks: +39 06 321 78 95

rzym.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Sprawdź także: tanie loty do Turynu | bilety lotnicze do Włoch | loty do Neapolu | Mediolan Bergamo | tanie loty do Wenecji | bilety lotnicze do Rzymu | loty do Florencji | Palermo | Warszawa - Turyn WizzAr