X
Ładowanie...

Tanie loty do Polski

już od

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Polska

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Polska

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Polska

Przewodnik po lotach Polska

Tanie loty do Polski – przewodnik

POLSKA

Obecnie możecie skorzystać z wielu fantastycznych ofert tanich lotów do Polski. Dzięki temu warto pomyśleć o spędzeniu wakacji w naszym pięknym kraju. Polska oferuje wiele wspaniałych atrakcji, a bogata historia oraz różnorodność poszczególnych miast sprawia, że urlop w ojczyźnie może okazać się nadzwyczaj ciekawym i emocjonującym przeżyciem!

Tanie loty do Polski – top 10 atrakcji (zwiedzanie/przyroda/wydarzenia)

Zamek Królewski – Bez wątpienia jeden z najlepiej rozpoznawalnych budynków w stolicy Polski. Zamek wzniesiono na początku XIII wieku i pomimo zniszczenia w trakcie II Wojny Światowej został odrestaurowany i dzisiaj prezentuje się niezwykle pięknie. Na jego terenie mieści się obecnie bardzo ciekawe muzeum. To punkt obowiązkowy wszystkich wycieczek do kraju.
Muzeum Powstania Warszawskiego – Wyjątkowo nowoczesne i świetnie przygotowane muzeum poświęcone powstaniu warszawskiemu. Wystawy tu prezentowane pozwolą wam lepiej poznać historię tego znaczącego wydarzenia z perspektywy osób biorących w nim udział. Wizyta w muzeum potrafi być bardzo emocjonalnym doświadczeniem, którego nie da się zapomnieć.
Pałac Kultury i Nauki – Prawdziwy symbol zarówno Warszawy, jak i całej Polski. Pałac Kultury i Nauki to najważniejszy przykład architektury socrealistycznej w kraju, a także budynek dobrze rozpoznawalny przez cudzoziemców. Na terenie pałacu mieści się kilka znaczących instytucji kultury m.in. muzea, kino i teatr.
Europejskie Centrum Solidarności – Instytucja położona na terenie dawnej stoczni w Gdańsku, gdzie swój początek miał ruch Solidarność odpowiedzialny za istotne przemiany polityczne w Polsce i na świecie. Obecnie organizowane są tu różnego rodzaju wystawy historyczne oraz imprezy kulturalne.
Pomnik Neptuna – Prawdziwy symbol Gdańska nierozerwalnie kojarzony z całym Pomorzem. Charakterystyczna fontanna, nad którą góruje potężny posąg boga mórz, mieści się na Długim Targu i przyciąga turystów swoim wyjątkowym pięknem oraz kunsztownie przygotowanymi zdobieniami.
Gdańska starówka – Stare miasto to najpiękniejsze miejsce w Gdańsku. Panuje tutaj wspaniała, historyczna atmosfera, a zabytkowe budowle przyciągają uwagę każdego przechodnia. Na starówce organizowanych jest wiele imprez kulturalnych, a doskonałe puby i restauracje pozwolą wam miło spędzić wolny wieczór.
Zamek Królewski na Wawelu – Potężna forteca umieszczona w Krakowie, dawna siedziba królów Polski oraz miejsce ich pochówku. Wawel to jeden z najważniejszych zabytków w naszym kraju. Warownia wciąż robi ogromne wrażenie swoim majestatycznym wyglądem.
Rynek Główny w Krakowie – Reprezentacyjne miejsce Krakowa, w pobliżu którego położone są najważniejsze atrakcje turystyczne miasta m.in. Kościół Mariacki i Sukiennice. Spacer malowniczymi alejkami Krakowa to doskonały sposób na spędzenie przyjemnego wieczoru.
Zakopane – Najpopularniejsze, górskie miasto w Polsce, prawdziwe turystyczne centrum Tatr. W Zakopanem rozpoczyna się wiele szlaków wspinaczkowych, które pozwolą wam zobaczyć niezwykle malownicze krajobrazy. Na dodatek w samym mieście także czeka na was wiele atrakcji w tym świetne puby i restauracje.
Mazury – Kraina tysiąca jezior zachwyca swoim naturalnym pięknem oraz relaksującą atmosferą. To świetny region Polski dla osób, którym marzy się odpoczynek nad wodą, wędkowanie oraz spacery po lasach. Amatorzy żeglowania również będą zachwyceni wakacjami na Mazurach.

Tanie loty do Polski – kuchnia

Kuchnia polska przez lata bardzo się zmieniała, przyjmując wpływy z różnych krajów, jednak wciąż udało jej się zachować swój niepowtarzalny charakter. Podczas podróży po kraju koniecznie starajcie się próbować lokalnych przysmaków – na Mazurach i nad morzem będą to ryby, w Zakopanem przysmaki kuchni góralskiej, a w dużych miastach charakterystyczne przekąski jak np. pierniki w Toruniu, czy bajgle w Krakowie. W ten sposób poznacie całe spektrum polskich smaków.

Tanie loty do Polski – lotniska

Trzema najpopularniejszymi i nachętniej, wykorzystywanymi przez przewoźników lotniskami w Polsce są port lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie, port lotniczy Kraków-Balice oraz port lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Każdy z tych obiektów stoi na najwyższym, europejskim poziomie i jest gotów przyjmować pasażerów ze wszystkich stron świata.

Dojazd na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Wygodnym i szybkim sposobem dojazdu na lotnisko im. Chopina jest szybka kolej miejska. Na stacji znajdującej się na terenie obiektu zatrzymują się linie S2 i S3 oraz pociągi Kolei Mazowieckich.
Inną, równie komfortową opcją jest skorzystanie z komunikacji miejskiej. Na lotnisku znajdziecie przystanki autobusowe, gdzie zatrzymują się linie 175, 188, 148, 331 oraz N32, które pozwolą wam stosunkowo szybko dostać się w każdy zakątek Warszawy.
Na lotnisku mieści się również postój taksówek. Warto jednak pamiętać, że jest to najdroższy sposób podróży po mieście.

Dojazd na lotnisko Kraków-Balice

Na lotnisko możecie dojechać z łatwością komunikacją miejską. Autobusy linii nr 208, 252 i 902 zatrzymują się bezpośrednio na terenie portu lotniczego i zapewniają połączenie ze ścisłym centrum Krakowa. Koszt przejazdu to około 5 złotych od osoby.
Na terenie portu mieści się również stacja kolejowa Kraków Lotnisko, dzięki czemu dojedziecie pociągiem zarówno do centrum miasta, jak i w dalsze rejony. Podróż na stację Kraków Główny to koszt około 8 złotych. Jest to także znacznie bardziej komfortowy sposób dojazdu niż autobus.
Inną opcją pozostają taksówki oferujące najwygodniejszy, ale i najdroższy dojazd. Postój taksówkarki możecie zlokalizować bezpośrednio na terenie lotniska.

Dojazd na lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

Wygodnym sposobem dojazdu jest komunikacja miejska. Autobusy linii 110, 210 i 510 zatrzymują się na przystanku Port Lotniczy, dzięki czemu wygodnie dojedziecie na lotnisko z centrum Gdańska, a nawet z pobliskiej Gdyni.
Do dyspozycji pozostają także taksówki. Jest to jednak najdroższy sposób podróży po Gdańsku.
Na terenie lotniska mieści się również postój minibusów zapewniające wygodne i relatywnie tanie połączenia z pobliskimi, nadmorskimi miastami.

Tanie loty do Polski - najważniejsze informacje o połączeniach

A tutaj kilka danych o przelotach do Polski. Ceny biletów krajowych zaczynają się od 66 zł, a lot może potrwać zaledwie 30 minut. Nalepsze ceny na loty Polska-Polska oferują głównie te linie:

Tanie loty Finnair Polska
Tanie loty British Airways Polska
Tanie loty Air Baltic Polska
Tanie loty Norwegian Polska
Tanie loty Aer Lingus Polska
Tanie loty Eurowings Polska
Tanie loty Ryanair Polska
Tanie loty KLM Polska
Tanie loty LOT Polska
Tanie loty Swiss Polska
Tanie loty Czech Airlines Polska
Tanie loty Croatia Airlines Polska
Tanie loty Ukraine Intl Airlines Polska
Tanie loty EasyJet Polska
Tanie loty Vueling Airlines Polska
Tanie loty WizzAir Polska

Porty Lotnicze

Przedstawiamy Państwu, krótkie wizytówki najważniejszych 5 polskich lotnisk, którymi są: Warszawa-Okęcie, Kraków, Gdańsk, Katowice, Warszawa-Modlin.

Warszawa-Okęcie - port lotniczy

Położony jest na jednej z dzielnicy Warszawy i oddalony zaledwie o 8 km od centrum miasta. Lotnisko to jest największe, jeśli chodzi o ruch pasażerski w Polsce. Ten port lotniczy posiada wszelkie udogodnienia typu – Fast Track, Executive Lounge, VIP Line, wypożyczalnie samochodów, stanowisko do foliowania bagażu, a także jest wyposażone w defibrylatory przewidziane dla nagłych przypadków.
Parking
Lotnisko posiada wielopoziomy parking podzielony na różne strefy. Opłata za postój od 11 do 15 dni wyniesie 270 zł. Jeśli regularnie korzystasz z parkingu przy lotnisku, możesz wyrobić kartę abonamentową.
Dojazd
Na lotnisko możemy dojechać na kilka sposobów, najłatwiej będzie oczywiście dojechać samochodem, dojazd jest świetnie oznakowany, a przedostanie się przez miasto, nie będzie stanowić problemu. Jeśli jednak nie mamy możliwości podróży samochodem, to możemy skorzystać z dojazdu środkami komunikacji publicznej, na lotnisko dojeżdżają autobusy miejskie linii – 175, 188, 148, 331 oraz N32, a także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S2 i S3 oraz Koleje Mazowieckie.

Kraków – port lotniczy

Port lotniczy mieści się w miejscowości Balice i jest oddalony o 11 km na zachód od centrum Krakowa. Pod względem ilości odprawionych pasażerów, jest to drugi port lotniczy w Polsce. Poza standardowymi lotami easyJetu obsługiwane są tu też loty easyJet Switzerland do Szwajcarii. Lotnisko oferuje różnego rodzaju usługi w tym m.in. gastronomiczne, bagażowe, finansowe czy VIP. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie przez władze lotniska programu lojalnościowego dla swoich pasażerów.
Parking
Lotnisko posiada parking podzielony na strefy, w tym parking wielopoziomowy, liczba miejsc parkingowych wynosi 1155. Cena parkingu jest uzależniona od długości postoju, za tygodniowy postój trzeba będzie zapłacić około 200 zł. Można jest rezerwacja miejsca online.
Dojazd
Połączenie samochodem jest najłatwiejsze, wystarczy jechać obwodnicą Krakowa (E77). Z Krakowa można dojechać autobusami dziennymi 208 i 252, oraz linią nocną 902. Jeśli dojeżdżacie Państwo spoza miasta, można skorzystać z usług firm Neobus i Leo Express. Można jeszcze skorzystać z usług Kolei Małopolskich, które dojeżdżają na lotnisko z Krakowa Głównego i Wieliczki.

 

Gdańsk - port lotniczy

Gdański lotnisko położone jest w dzielnicy Matarnia i oddalone od centrum miasta o 10 km. Pod względem ilości odprawianych rocznie pasażerów, jest to 3. w kolejności lotnisko w Polsce. Dojazd do lotniska jest ułatwiony za sprawą jego niedalekiego położenia względem obwodnicy trójmiasta, czyli drogi E28.
Terminal
Terminal gdańskiego lotniska jest nowoczesny, posiada on możliwość odprawy Fast Track, a co za tym idzie, znajduje się tu również Executive Lounge. Na lotnisku znajduje się również spora ilość restauracji oraz kawiarni i sklepów. Dla wygody pasażerów istnieje również możliwość wypożyczenia samochodu.
Parking
Parking przy lotnisku podzielony jest na kilka stref. Każda strefa ma inny cennik opłat za parkowanie. Oczywiście każda ze stref ma wydzielone miejsca dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowym atutem parkingu jest strefa Kiss&Fly, czyli dojazd pod wejście do terminala, który jest darmowy przez kilka minut.
Dojazd środkami komunikacji miejskiej
Istnieje kilka możliwości dojazdu na lotnisko. Autobusami komunikacji miejskiej - nr 110, 122, 210 i N3, a także koleją SKM. Również prywatni przewoźnicy świadczą tutaj usługi minibusami.

 

Katowice - port lotniczy

Ten międzynarodowy port lotniczy, znajduje się w miejscowości Pyrzowice, oddalonej o 30 km o centrum Katowic. Jest on głównym portem województwa śląskiego. Pod względem ruchu pasażerskiego jest to 4. port lotniczy w Polsce. Lotnisko posiada wszelkie istotne udogodnienia, w tym sklepy, restauracje, Fast Track i Business Lounge.
Parking
Lotnisko przy Pyrzowicach posiada kilka stref parkingowych, znajdą tu Państwo również parking premium – położony najbliżej jednego z terminali i oferujący część miejsc zadaszonych. Parking nr 3 jest całodobowo strzeżony. Istnieje możliwość rezerwacji miejsc parkingowych online (najpóźniej 12 godzin przed przyjazdem). Pobyt na parkingu nr 2 od 5 do 7 dni to koszt 69 zł. Łącznie znajduje się tutaj ponad 3900 miejsc parkingowych.
Dojazd
Na lotnisko poza dojazdem własnym samochodem, łatwo jest się dostać za pomocą autobusów, bądź autokarów. Autobusy linii miejskiej z Bytomia nr 85 i 53, z Mierzęcic nr 17 i z Katowic Linia Airport Bus. Autobusy „Linia Lotnisko”, które kursują z i do centrum Katowic. Usługi świadczą tu również prywatni przewoźnicy – Matuszek (Kraków – Pyrzowice), P-Air Pyrzowice Express (z Krakowa i Częstochowy), Leo Express (z Ostrawy).

 

Warszawa-Modlin – port lotniczy

Lotnisko w Modlinie to główna baza wypadowa dla pasażerów linii Ryanair. Port lotniczy znajduje się w miejscowości Nowy Dwór Mazowiecki, oddalonej o 35 km od granic ścisłego centrum Warszawy. Port ten jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, oddany do użytku w 2012 roku. Na lotnisku znajdziemy niezbędne punkty usługowe typu restauracje, sklepy, wypożyczalnie samochodów, jest również możliwość obsługi Fast Track.
Parking
Parking lotniska został podzielony na kilka stref, w zależności od tego na ile czasu potrzebujemy zaparkować samochód. Liczba miejsc parkingowych wynosi 1300. Parkowanie 13-15 dni w strefie parkingu długoterminowego to koszt około 105 zł.
Dojazd
Dojazd samochodem najlepiej jest pokonać drogą ekspresową S7, która znajduje się w pobliżu lotniska. Kolejną możliwością dojazdu jest specjalny autobus Modlinbus, który wyjeżdża z centrum Warszawy. Do Modlina dojedziemy także pociągiem – TLK, EIC i Koleje Mazowieckie. Pociągi zatrzymują się na stacji kolejowej Modlin, skąd kursują autobusy Kolei Mazowieckich, które podwożą pasażerów pod same drzwi lotniska.