X
Ładowanie...

Tanie loty do Rosji

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Rosja

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Rosja

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Rosja

Przewodnik po lotach Rosja

Tanie loty do Rosji

Tanie loty do Rosji z Polski są możliwe w następujących kierunkach:

Najpopularniejszymi kierunkami są loty do Sankt Petersburga i tanie loty do Moskwy Szeremietiewa. Z mniej uczęszczanych tras warto wymienić Rostow, loty do Pietrozawodska, Kazania czy wreszcie tanie loty do Kaliningradu.

Wyżej wymienione loty do Rosji obsługują linie lotnicze takie jak LOT oraz Aeroflot. Tanie loty do Rosji z Polski stają się coraz bardziej popularne i jeśli postaramy się, by odpowiednio wcześniej zarezerwować lot z pewnością ceny nie będą aż tak wygórowane.

 

Tanie loty do Rosji - loty z Polski

Poniżej przedstawiamy pełną listę polskich miast, z których można kupić tanie loty do Rosji:

Tanie loty Gdańsk Rosja
Tanie loty Kraków Rosja
Tanie loty Katowice Rosja
Tanie loty Poznań Rosja
Tanie loty Rzeszów Rosja
Tanie loty Warszawa Rosja
Tanie loty Wrocław Rosja

 

Tanie loty do Rosji - wylot z Niemiec

Decydując się na loty do Rosji, warto również rozważyć opcję rozpoczęcia podróży z Niemiec. Bilety z Niemiec do Rosji obejmują o wiele więcej miast w porównaniu do tych, które możemy kupić, decydując się na wylot z Polski. Jest również większe prawdopodobieństwo, że znajdziemy tanie loty do Rosji, ponieważ z Niemiec lata więcej mniejszych i jednocześnie tańszych linii lotniczych. Nierzadko można również trafić na korzystną promocję na bilety lotnicze z Niemiec do Rosji. Sprawdź nasze tanie bilety Niemcy Rosja.

 

Tanie loty do Rosji - Lotniska w Rosji

Do najważniejszych rosyjskich lotnisk należą:

Moskwa Szeremietiewo,
Moskwa Domodiedowo,
Sankt Petersburg Pułkowo.

Oczywiście Rosja posiada o wiele więcej lotnisk, około 102, lecz te wymienione powyżej są najbardziej popularne, gdyż przynależą do najbardziej znaczących rosyjskich miast. Lotniska obsługują zarówno tanich przewoźników, jak i tradycyjne linie lotnicze. Trzecie moskiewskie lotnisko – Moskwa Wnukowo – jest portem docelowym głównie dla tańszych linii. Warto zwrócić uwagę na tanie bilety lotnicze z Niemiec do Rosji z tego względu, że część z nich ma za port docelowy lotnisko Moskwa Wnukowo, gdzie bilety są rzeczywiście w o wiele korzystniejszej cenie.

 

Tanie loty do Rosji - Dojazd na lotniska

lotnisko Moskwa Szeremietiewo: ten międzynarodowy port lotniczy oddalony jest od centrum Moskwy o około 29 km. Do miasta lub w odwrotnym kierunku można dojechać zarówno autobusami (działa kilka linii) oraz koleją na Dworzec Sawieliowski. Kolej nie jest jednak doskonała i ulega częstym awariom, przez co dojazd na lotnisko na czas może być niekiedy ryzykowny.
lotnisko Sankt Petersburg Pułkowo: lotnisko usytuowane jest 15 km od centrum miasta. Dojazd na lotnisko oraz do Sankt Petersburga zapewniają autobusy komunikacji miejskiej, oraz specjalne linie ekspresowe. Bezpośrednio przed terminalami znajdują się postoje taksówek kilku korporacji.

 

Tanie loty do Rosji - linie lotnicze:

Tanie loty Air Moldova Rosja
Tanie loty Aegean Air Rosja
Tanie loty Air France Rosja
Tanie loty Finnair Rosja
Tanie loty Alitalia Rosja
Tanie loty Belavia Rosja
Tanie loty British Airways Rosja
Tanie loty KLM Rosja
Tanie loty Lufthansa Rosja
Tanie loty LOT Rosja
Tanie loty Swiss Rosja
Tanie loty Czech Airlines Rosja
Tanie loty Austrian Airlines Rosja
Tanie loty SAS Rosja
Tanie loty Brussels Airlines Rosja
Tanie loty Aeroflot Rosja
Tanie loty Turkish Airlines Rosja

 

 

Tanie loty do Rosji - Miasta w Rosji

Moskwa – stolica kraju, która sama w sobie stanowi temat nie do wyczerpania. Jest zamieszkana przez 10 milionów osób, chociaż nieoficjalne dane podają nawet 16 milionów. Moskwa to siedziba wszystkich najważniejszych organizacji w kraju, lecz mnogość zabytków oraz atrakcji przyciąga niezliczone ilości turystów. W pełnym przekonaniem można powiedzieć, że Moskwa to miasto, które nie zasypia nawet na sekundę. Należy także nastawić się na to, że Moskwa jest miastem bardzo drogim. Warto także pomyśleć o wyjeździe w innym terminie niż zima, ponieważ ta pora roku jest w tym mieście bardzo dotkliwa i nieprzyjemna.

Sankt Petersburg – to miejsce, jakiego na pewno nie obaczymy nigdzie indziej na świecie – Sankt Petersburg to miasto absolutnie wyjątkowe. Monumentalne zabytki, ponad 200 muzeów (!), kina, teatry i biblioteki zachęcają turystów do poznania atmosfery tego niezwykłego miejsca. Sankt Petersburg często określany jest także jako najbardziej „europejskie” miasto w Rosji. Najlepiej przyjechać tu, gdy występuje zjawisko białych nocy w czerwcu (około 15 – 30 czerwca). Wtedy można zwiedzać i bawić się 24 godziny na dobę.

 

Tanie loty do Rosji - Atrakcje w Rosji

Rosja jest ogromnym krajem, więc nie sposób wspomnieć o wszystkich atrakcjach, jakie oferuje turystom. Skupmy się więc na dwóch najważniejszych miastach – Moskwie i Sankt Petersburgu.

Moskwa:

Kreml – początki tej budowli sięgają XV wieku, lecz po dziś dzień jest w pełni funkcjonalny – znajduje się tutaj siedziba Prezydenta Rosji,
Mauzoleum Lenina na Placu Czerwonym – to również jeden z najważniejszych symboli stolicy Rosji. Mauzoleum udostępnione jest zwiedzającym tylko 2 - 3 razy w tygodniu przez około 2 – 3 godziny. Zabronione jest robienie jakichkolwiek zdjęć,
Arbat – stanowi w pewnym sensie serce miasta. Warto pospacerować, podziwiając domy lub zaglądając do licznych sklepików, butików lub restauracji czy galerii. Tutaj można również zobaczyć pomnik Bułata Okudżawy.

Sankt Petersburg:

Newski Prospekt – jest to główna ulica Sankt Petersburga, wzdłuż której biegną przepiękne kamieniczki pomalowane na pastelowe kolory, ale także luksusowe hotele, sklepiki i ogromne centrum rozrywkowe,
Pałac Zimowy – dawna siedziba carów. Jego główną część stanowi Ermitaż, gdzie podziwiać można zdumiewająco dużą kolekcję dzieł – liczy ona ponad 3 miliony prac!
Bursztynowa Komnata – znajduje się w Carskim Siole (w niewielkiej odległości od Sankt Petersburga). Jest to oczywiście rekonstrukcja słynnej komnaty, lecz mimo to warta jest tej wycieczki.

 

Tanie loty do Rosji - Kuchnia w Rosji

Rosyjska kuchnia łączy w sobie smaki zarówno europejskie, jak i azjatyckie. Bardzo popularną zupą w Rosji, głównie w rejonie Uralu i na Syberii jest kapuśniak, czyli sziszi. Przyrządzany jest na wiele sposobów z rozmaitymi dodatkami. Kuchnia rosyjska to oczywiście pierogi oraz bliny, jak również zupa solianka, czy takie przysmaki jak zupa z raków, czy kulebiak. Na cały świat znane jest również umiłowanie Rosjan do kawioru. W tym kraju jada się również duże ilości mięsa oraz ryb – szczególnie te solone i suszone. Wbrew obiegowej opinii, jakoby Rosjanie pili jedynie wódkę, kuchnia rosyjska obfituje również w innego rodzaju napoje. Lubiany jest Sbitien, czyli napój, który przygotowuje się z wody lub słabego wina z dodatkiem miodu, przypraw, melasy i soków. W upalne dni Rosjanie uwielbiają pić kwas chlebowy, ponieważ doskonale gasi pragnienie. Rosyjskie desery to kisiel lub różnego rodzaju ciasta, które podawane są w towarzystwie herbaty, również pitej przez Rosjan w bardzo dużych ilościach. Pamiętaj, tanie loty do Rosji, tylko na FRU.PL!