X
Ładowanie...

Tanie loty Rzeszów

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Rzeszów

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Rzeszów

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Rzeszów

Przewodnik po lotach Rzeszów

Tanie loty do Rzeszowa – dlaczego warto

RZESZÓW

Rzeszów w ciągu ostatnich lat rozwijał się bardzo dynamicznie, aż w końcu został okrzyknięty jednym z najciekawszych i najbardziej malowniczych miast południowej Polski. Według stereotypów to szare miasto, typowo peerelowskie, gdzie poza kamienicami i burymi uliczkami nie ma nic ciekawego… Przekonaj się za sprawą taniego lotu do Rzeszowa, jak bardzo miasto się zmieniło – zobaczysz tu nie tylko nowoczesny przemysł, ale też liczne atrakcje. W końcu jest to także jedno z najlepiej rozwijających się miast pod względem turystyki…

Tanie loty do Rzeszowa – atrakcje Rzeszowa

Rzeszów zdobywa coraz większą popularność – przekonaj się, co warto tu zobaczyć, gdzie się wybrać, jakie atrakcje są najciekawsze. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę w tym pełnym dynamizmu mieście.

 • Architektura: zabudowania w Rzeszowie pochodzą głównie z XIX i XX wieku. Przeważnie reprezentują one styl klasycystyczny, choć można znaleźć także przykłady stylu art deco, neogotyku, secesji czy modernizmu.
 • Rynek: mimo że w mieście stare kamienice sąsiadują z socrealistycznymi budynkami oraz wieżowcami, a także mieszają się tu różne style i formy architektoniczne, rynek robi wrażenie. Kamieniczki są pięknie odnowione, nawierzchnia naprawiona, wybudowano drewnianą studnię, a całość jest doprawdy zadbana i estetyczna. Bez wątpienia to wizytówka Rzeszowa.
 • Ratusz: przy rynku warto zwrócić uwagę też na ratusz, który znacznie wypiękniał, podobnie jak rynek.
 • Zamek: jego budowę rozpoczął pod koniec XVI wieku Mikołaj Spytko Ligęza, ówczesny właściciel Rzeszowa. W XIX wieku stan zamku się pogorszył, a w XX w. rozpoczęto jego odbudowę, aż ostatecznie wybudowano go na nowym rzucie. Zamek otaczają kamienne fortyfikacje z bastionami na narożach, które są jednymi z najlepiej zachowanych w Polsce.
 • Podziemny Rzeszów: liczne podziemne korytarze, które powstały na przełomie XVI i XVII wieku; mieszczą się one pod rzeszowskim rynkiem. Dla turystów zainteresowanych zwiedzaniem piwnic przygotowano Podziemną Trasę Turystyczną.
 • Empirowy dwór: budynek pochodzi z XIX wieku; usytuowany jest w otoczeniu zieleni parku krajobrazowego im. Władysława Szafera.
 • Figura św. Katarzyny: św. Katarzyna – patronka Rzeszowa; zaczęli ją czcić kolejarze jeszcze w 1851 roku.
 • Zamek Lubomirskich: dawna siedziba rodu Lubomirskich, gdzie obecnie mieści się sąd okręgowy. Planuje się przeniesienie tutaj zbiorów muzealnych.
 • Teatr im. Wandy Siemaszkowej: ten zabytkowy budynek pamięta wiele historycznych momentów, m.in. w 1895 roku powstało tutaj Stronnictwo Ludowe. Ponadto na górnych kondygnacjach teatru mieści się galeria Józefa Szajny.
 • Muzeum Dobranocek: obejmuje ono dużą kolekcję przedmiotów związanych nie tylko z dawnymi bajkami dla dzieci. Znaczną część kolekcji stanowią oryginalne lalki z filmów kukiełkowych (Miś Koralgol czy Maurycy i Hawranek), są też unikatowe folie z kreskówki „Bolek i Lolek”; opakowania po artykułach spożywczych, które były w sprzedaży, przedmioty życia codziennego, np. talerze, kubki czy zegary.
 • Pomnik Czynu Rewolucyjnego: jeden z najbardziej kontrowersyjny pomników w Polsce; w centrum miasta. Liczy aż 38 metrów wysokości. Od momentu wybudowania wzbudza liczne kontrowersje.

Tanie loty do Rzeszowa – kuchnia

Kuchnia Rzeszowa kusi wyjątkowym smakiem – tanie loty do Rzeszowa mogą posłużyć także za okazję, aby poznać smaki Podkarpacia. Pochodzi stąd aż 138 produktów na ministerialnej Liście Produktów Tradycyjnych, m.in. chrupaczki (z ciasta z mąki, jaj, mleka, słoniny i cukru), pieróg z kaszy gryczanej i chleb pszenny dąbrowicki. Kuchnia ta łączy w sobie wiele inspiracji, wywodzi się z wielu tradycji kulinarnych – to tygiel kultur, więc i smaków. Region ten słynie z potraw o tajemniczych nazwach, do najpopularniejszych potraw oraz produktów należą np. proziaki (prosiaczki), bałabuchy, fuczki (placuszki z masy ziemniaczanej zapiekane z serem/kapustą), hałuszki (kluseczki z tartych ziemniaków z jajkiem) – to prawdziwe przysmaki, ale znane jedynie na Podkarpaciu! Ponadto panują tu dobre warunki, aby prowadzić winnice – powstało ich w okolicach Jasła, Rzeszowa i Krzeszowa w niedługim czasie kilkadziesiąt.

Tanie loty do Rzeszowa – klimat i pogoda

W Polsce panuje klimat przejściowy, pomiędzy klimatem umiarkowanym oceanicznym na zachodzie kraju, a klimatem umiarkowanym kontynentalnym na wschodzie. Z kolei klimat województwa podkarpackiego wiąże się z ukształtowaniem powierzchni i podziałem fizjograficznym. Wyróżnia się trzy rejony klimatyczne - m.in. górski w części południowej. Cechy te odnajdziemy także w Rzeszowie. Najlepszą porą na zwiedzanie Rzeszowa będzie wiosna lub lato, gdyż pogoda sprzyja wtedy zwiedzaniu i korzystaniu z atrakcji. Najwyższe średnie temperatury w skali roku przypadają właśnie na lipiec i wynoszą ok. +19,5 °C.

Tanie loty do Rzeszowa – wiza

Jeśli myślisz nad tanim lotem do Rzeszowa, wystarczy ważny dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport.

Tanie loty do Rzeszowa – lotnisko

Port lotniczy Rzeszów-Jesionka

Rzeszów obsługuje port lotniczy Rzeszów-Jasionka. Lotnisko położone jest około 10 km od centrum. Lotnisko to jest międzynarodowym portem lotniczym, który posiada drugą co do długości drogę startową wśród polskich lotnisk (zaraz po lotnisku Warszawa-Okęcie). Od maja 2012 roku rzeszowskie lotnisko dysponuje nowoczesnym terminalem pasażerskim. Warto sprawdzić tani lot do Rzeszowa oraz możliwości dojazdu do centrum.

Dojazd na lotnisko 

 • Taksówka: można zdecydować się na taksówkę, ale jest to opcja najdroższa. Całodobowy postój taksówek znajduje się przed terminalem. Za kurs zwykle trzeba zapłacić ok. 40-50 zł. Rekomendowaną korporacją jest IdeaCars.
 • Wypożyczony samochód: można łatwo dojechać drogami krajowymi DK 9 oraz DK 19, kierując się autostradą A4 lub drogą ekspresową S19.
 • Autobus: linie ZTM nr 51 oraz 53 – bilet kosztuje 4 zł i można go kupić u kierowcy. Do wyboru są też autobusy Międzygminnej Komunikacji Samochodowej (MKS) – żółte linie nr 224 i 225 oraz firm prywatnych, np. Eurobus, Zofia Dej, Galicja Express itd.

Tanie loty do Rzeszowa – przewoźnicy

Podróż do Rzeszowa zajmie od , dlatego zdecyduj się na operatora, który daje wygodę podróży – cena nie powinna stanowić głównego rezerwacji konkretnego połączenia. Oto lista linii lotniczych, które mają w ofercie tanie loty do Rzeszowa:

Tanie loty do Rzeszowa – pozostałe miasta wylotu

Nie tylko z Warszawy możesz wyruszyć do Rzeszowa. Sprawdź pozostałe miasta wylotu:

Tanie loty do Rzeszowa na FRU.PL

Wiesz, skąd mamy pewność, że w naszym serwisie wyszukasz najtańsze tanie loty do Rzeszowa? Odpowiedź jest prosta, chociaż za naszą wyszukiwarką lotów stoi zaawansowana technologia. Dajemy Ci możliwość rezerwowania każdej linii lotniczej na świecie, również tychniedostępnych w Polsce. Są wśród nich tanie linie lotnicze a także luksusowe linie lotnicze, a więc na początek dostajesz wgląd do absolutnie wszystkich opcji przelotu. Nie nie na każde lotnisko polecisz bez przesiadek, i właśnie dlatego oferujemy też podróże z przesiadką – to oferują wszyscy, lecz wyłącznie łączymy przewoźników nie z tego samego hubu lotniczego – te połączenia oznaczamy nazwą Smart Connection.

Na FRU.PL wyszukasz bezpośrednie loty do Rzeszowa, LCC i zwykłych przewoźników, połączenia realizowane przez kilku przewoźników (lot np. z Wizzair, powrót z np. z easyJet), a także loty ze zwykłymi przesiadkami albo Smart Connection. Jesteśmy przekonani, że nie wyszukasz lepszego przelotu niż w naszej wyszukiwarce i ręczymy za to – zobacz Gwarancję Najniższej Ceny od FRU.PL.

Jak znaleźć tanie loty do Rzeszowa na FRU.PL ?

Tanie loty do Rzeszowa znajdziesz dzięki wyszukiwarce połączeń lotniczych na samej górze strony FRU.PL. Zobacz też Kalendarz z cenami biletów i aktualny wykaz z najkorzystniejszymi cenami na trasie do Rzeszowa w nadchodzących miesiącach. kiedy już wyszukasz lot, masz jeszcze szansę podejrzeć, ile zaoszczędzisz zmieniając datę podróży do Rzeszowa o 2-3 dni. Otrzymujesz również dostęp do bieżących kosztów lotów do Rzeszowa z okresu, w którym planujesz podróż. Ale to nie wszystko.

Mamy użyteczne narzędzie, które uproszczą wyszukiwanie najkorzystniejszych promocji lotów do Rzeszowa. Jedno z nich to Alarm Cenowy. Wybierz cenę, za którą chcesz lecieć, miasto, np. Rzeszowa, a dostaniesz od nas e-maila natychmiast, gdy ceny spadną od wybranego poziomu. Nie trzeba już sprawdzać codziennie cen biletów lotniczych do Rzeszowa, zostaw to nam.

Jeżeli jesteś otwarty na pomysły, daj się zainspirować i zapisz się do Newslettera FRU.PL. Dobieramy najlepsze obniżki, piszemy o aktualnych promocjach i w odpowiednim czasie doradzamy, kiedy najkorzystniej bukować podróże. Selekcja ofert jest duża, dlatego dostajesz wyłącznie te wyjątkowo korzystne.

Hotel i wypożyczalnie aut w Rzeszowie

FRU.PL oferuje znacznie więcej niż tanie loty do Rzeszowa. Pragniemy dać Tobie szansę kompleksowego organizowania podróży – nie tylko transportu samolotem. Zarezerwujesz z nami hotel a nawet wypożyczysz auto, które pozwoli Ci zobaczyć znacznie więcej. Zaplanujemy razem transfer z portu lotniczego Rzeszów i znajdziemy odpowiedź na wszystkie pytania. Zadzwoń do naszego Centrum Rezerwacji FRU.PL.

Jak podróżować tanio do Rzeszowa? Rady od FRU.PL

Uwielbiamy podróżować, dlatego wiemy wiele na temat lotów i miejsc, które odwiedziliśmy lub planujemy poznać. Dzielimy się naszym doświadczeniem i podpowiadamy Tobie, jak podróżować tanio do Rzeszowa.

 • Loty do Rzeszowa mają najniższe ceny na 10-8 tygodni przed wyjazdem. Właśnie wtedy jest najlepszy czas na rezerwację biletów lotniczych a także noclegu.
 • Jeśli się da, lataj z bagażem podręcznym – na niedalekich trasach i gdy pobyt ma do 2 tygodni wystarczy w sam raz, a opłaty za bagaż rejestrowany w low costach są czasem wyższe niż za sam przelot.
 • Pamiętaj, stawić się w porcie lotniczym przynajmniej dwie godziny przed startem. Okienka odprawy są zamykane w większości linii lotniczych na 45-30 minut przed planowanym startem.
 • Nie bierz wartościowych, kruchych rzeczy, a jeśli ich potrzebujesz – miej je w bagażu podręcznym. Jest mniejsze ryzyko, że się zniszczą.
 • Nie obawiaj się przesiadek – często pomagają obniżć do 60-70% standardowej ceny.