X
Ładowanie...

Tanie loty do Rzymu

już od

16 maj 23 maj Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Rzym

Bilety lotnicze Polska Rzym

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Rzym

Przewodnik po lotach Rzym

Tanie loty do Rzymu – dlaczego warto

”RZYM”

Rzym to jedno z najpiękniejszych miast w całej Europie, kolebka europejskiej kultury i tradycji. Przez wieki metropolia bardzo się zmieniła, ale nadal panuje tutaj niezwykły klimat dawnych czasów. FRU.PL oferuje wam tanie loty do Rzymu, dzięki którym przyjrzycie się najpopularniejszych zabytków świata, skosztujecie tradycyjnych przysmaków kuchni włoskiej oraz po prostu świetnie spędzicie czas.

Tanie loty do Rzymu – top 10 atrakcji

Koloseum – starożytny amfiteatr, niegdyś miejsce spektakli teatralnych oraz walk gladiatorów. Dzisiaj stanowi niezwykłą atrakcję turystyczną, a jego charakterystyczny owalny wygląd to prawdziwa wizytówka stolicy Włoch. Dzięki tanim lotom do Rzymu zobaczycie to niezwykłe miejsce na własne oczy!
Fontanna di Trevi – stworzona w XII wieku fontanna do dzisiaj zachwyca swym delikatnym pięknem i wytwornymi, barokowymi zdobieniami. Wiele osób uważa, że wrzucenie drobnych monet do wody sprawi, że niedługo wrócicie do przepięknego Rzymu. Może warto spróbować?
Panteon –zabytkowa świątynia zbudowana w 125 roku. Stanowi jedną z najlepiej zachowanych pamiątek po czasach starożytności. Jej charakterystyczne kolumny to prawdziwy symbol dawnej, rzymskiej architektury.
Forum Romanum – Niegdyś centrum życia miasta – tutaj starożytni mieszkanie spotykali się w celach towarzyskich i dokonywali wymian handlowych. Dzisiaj jest to jeden z najbardziej znanych zabytków w Rzymie. Nie ma lepszego miejsca, aby poczuć charakterystyczny, historyczny klimat Włoch.
Bazylika św. Piotra w Watykanie – zabytkowy kościół stanowiący jedno z najważniejszych miejsc dla osób wyznania rzymskokatolickiego. To właśnie na terenie bazyliki odbywają się spotkania głowy Kościoła z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra.
Galeria Borghese – Popularne muzeum, w którym zgromadzono gigantyczną kolekcję renesansowych dzieł sztuki, z czego przeważającą część stanowi malarstwo i rzeźby. Można tutaj spędzić wiele godzin, zachwycając się twórczością dawnych mistrzów.
Circus Maximus – Największy i jednocześnie najstarszy z zabytkowych teatrów położonych na terenie Rzymu. W czasach jego świetności była to naprawdę nowoczesna budowla, świetnie przemyślana i wyposażona. Nawet dzisiaj jej pozostałości robią ogromne wrażenie na turystach.
Kaplica Sykstyńska – Jedno z najważniejszych miejsc na terenie Watykanu. Tutaj odbywają się obrady mające na celu wybór nowego papieża. Wnętrze budynku ozdobione jest malowniczymi freskami renesansowych twórców.
Ogrody Borghese – prześliczny park położony na terenie Rzymu. Tutaj podczas niespiesznego spaceru pośród natury można zrelaksować się i na chwilę uciec od gwaru wielkiego miasta.
Muzea Watykańskie – W muzeach watykańskich będziecie mogli zobaczyć ogromną kolekcję dzieł sztuki zebranych przez historyczne głowy Kościoła. Pośród zbiorów znajdziecie m.in. słynną rzeźbę „Grupa Laookona” oraz obrazy samego Leonarda da Vinci.

Tanie loty do Watykanu

Watykan jest to terytorium autonomiczne, enklawa na terenie państwa włoskiego. Powierzchnia Watykanu wynosi zaledwie 23000 m², co czyni go najmniejszym państwem świata. Ten niewielki obszar obejmuje Bazylikę Św. Piotra, Muzea Watykańskie, Stolicę Apostolską, Nuncjaturę Apostolską i Ogrody Watykańskie.

Watykan jest siedzibą papieża, głowy kościoła rzymskokatolickiego. Obecnie funkcję tą sprawuje Benedykt XVI, z którym wierni mogą spotkać się na mszach i audiencjach. Ze względu na swoją funkcję religijną watykańska enklawa przyciąga rokrocznie ok. 7 mln odwiedzających – zarówno turystów, jak i pielgrzymów. Co niedzielę wierni ściągają na Plac Św. Piotra, gdzie odprawiane są również uroczyste msze z okazji świąt. Stojąca przed nim zaprojektowana przez Michała Anioła Bazylika św. Piotra na Watykanie to jeden największych kościołów świata i najświętsze miejsce chrześcijaństwa–równie znany symbol Rzymu jak Koloseum czy hiszpańskie schody. Według tradycji stoi ona w miejscu ukrzyżowania i pochówku św. Piotra uznawanego za pierwszego papieża. W podziemiach bazyliki znajdują się też groby papieży w tym Jana Pawła II.

Na terenie Watykanu znajdują się także Muzea Watykańskie powstałe ze zbiorów dzieł sztuki gromadzonych przez kolejnych papieży. Niezwykle popularnym miejscem wśród turystów odwiedzających Watykan jest znajdująca się w pałacu watykańskim Kaplica Sykstyńska z sufitem, który zdobią freski Michała Anioła takie jak: Sąd Ostateczny, Przejście przez Morze Czerwone, Ostatnia Wieczerza, Grzech Pierworodny oraz najbardziej znany Stworzenie Adama.

Tanie loty do Rzymu – historia

Większość spośród zabytków Rzymu to ślady sięgające trwającej już od ponad 2,5 tys. Lat historii miasta, a najcenniejsze z nich to pamiątki świetności Starożytnego Rzymu. Według tradycji Wieczne Miasto założył Romulus w 753 r. p.n.e. Początkowo rządzili nim królowie, później Rzym stał się Republiką, by z powodu ambicji Gajusza Juliusza Cezara stać się u progu naszej ery cesarstwem. Historia republiki rzymskiej wiąże się z podbojami, na których drodze Rzym podporządkował sobie najpierw Italię, a potem sąsiednie europejskie prowincje. W tym czasie powstało też prawo rzymskie – do dziś wzór kodeksów prawnych na całym świecie. W okresie cesarstwa imperium rzymskie było najpotężniejszym państwem w naszej części globu, a Forum Romanum stało się politycznym i kulturowym centrum świata. Koniec historii starożytnego Rzymu znaczą dwa wydarzenia – przyjęcie chrześcijaństwa oraz najazdy barbarzyńców, które doprowadziły w końcu do upadku cesarstwa rzymskiego.

W średniowieczu znacznie miasto podupadło. Mimo to Rzym stał się siedzibą papiestwa, co utrzymywało jego wysoką rangę w Europie. Miasto odradza się w epoce renesansu, choć nawet wtedy pod względem prestiżu ustępuje innym włoskim miastom jak Wenecja i Florencja. Powstaje wówczas mnóstwo pięknych obiektów Bazyliką św. Piotra na czele. XIX wiek przynosi stopniowe jednoczenie włoskich księstw w jeden organizm państwowy. Na skutek tego procesu Rzym zostaje w 1871 r. stolicą Zjednoczonych Włoch. Miastu udaje się przetrwać bez zniszczeń II Wojnę Światową, dzięki czemu dziś możemy zwiedzać doskonale zachowane zabytki starożytności.

Tanie loty do Rzymu – kuchnia

Kuchnia włoska jest szalenie popularna na całym świecie. Każdy z nas kojarzy słynne potrawy pochodzące z tego kraju, takie jak spaghetti bolognese, lazania, czy pizza. Włoskie dania charakteryzują się prostotą, wykorzystaniem naturalnych, świeżych składników oraz bogactwem smaków. Bardzo często wykorzystuje się w niej pomidory, bazylię i najwyżej jakości oliwę z oliwek. Popularne są różnego rodzaju dania na bazie makaronów. Tanie loty do Rzymu umożliwią wam skosztowanie tych cudownych przysmaków w miejscu ich narodzin.

Tanie loty do Rzymu – klimat i pogoda

Na terenie Włoch panuje klimat śródziemnomorski. To oznacza, że zimy są dosyć ciepłe, a latem potrafi być naprawdę gorąco. Jeżeli nie przepadacie za upałami, polecamy skorzystać z oferty tanich lotów do Rzymu w trakcie późnej wiosny, bądź wczesnej jesieni.

Tanie loty do Rzymu – wiza

Rezerwując tanie loty do Rzymu, możecie zastanawiać się jaki dokument jest wam potrzebny do podróżu. Polakom, którzy zamierzają przebywać na terenie Włoch, krócej niż 90 dni wystarczy paszport lub ważny dowód osobisty.

Tanie loty z Warszawy do Rzymu – lotniska

Rzym

Port lotniczy Fiumicino

Lotnisko to jest głównym portem lotniczym Włoch i jego pełną nazwą jest Rzym-Fiumicino im. Leonarda da Vinci. Lotnisko jest oddalone o 20 km od centrum Rzym. W roku 2017 port ten otrzymał nagrodę za najlepiej rozwijające się lotnisko na świecie. Posiada on wszelkie standardowe udogodnienia, a także szereg nowoczesnych rozwiązania takich jak aplikacja na urządzenia mobilne, która pomaga pasażerom sprawne poruszanie się po lotnisku czy system E-gate do odprawy automatycznej (wymagany dokument z parametrami biometrycznymi).
Parking
Lotnisko posiada parking na około 4000 miejsc parkingowych. Posiada on możliwość postoju krótko i długo terminowego. Jest możliwość bezpłatnego parkingu do 10 minut jako tzw Kiss&Go. Na parkingu znajduje się specjalna strefa dla osób niepełnosprawnych, a także strefa „różowa” dla kobiet bezpośrednio po porodzie lub w zaawansowanej ciąży. Jest tu również możliwość wynajęcia szofera, który zaparkuje Państwu samochód.
Dojazd
Dojazd samochodem na lotnisku jest bardzo łatwy, wystarczy zjechać z autostrady A91 bezpośrednio na parking. Z alternatywnych metod dojazdu można skorzystać z autobusu, na lotnisko dojeżdża 5 operatorów – Cotral, T.A.M., Terravision, Atral-Schiaffini i Sit Bus. Prawie każdy z tych operatorów dojeżdżają na główny dworzec kolejowy w Rzymie. Na lotnisko można się także dostać pociągiem firmy Leonardo Express (linia dedykowana na trasie lotnisko-dworzec główny) oraz pociągami regionalnymi FL1.

 

Port lotniczy Ciampino

Lotnisko to jest oddalone o 15 km na wschód od centrum Rzymu. Ten międzynarodowy port lotniczy obsługuje głównie tanie linie lotnicze. Jest to jedno z najpopularniejszych włoskich lotnisk. Znajdą tutaj Państwo wszelkie istotne udogodnienia takie jak darmowe Wi-Fi, restauracje, punkty wymiany walut, różnego rodzaju sklepy etc.
Parking
Ten port lotniczy posiada około 1000 miejsc parkingowych, jest na nim kilka stref parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Zaleca się wcześniejszą rezerwację online, by cena za parking była mniejsza.
Dojazd
By dojechać na lotnisko samochodem, należy skorzystać z drogi Grande Raccordo Anulare (GRA) i zjechać wyjazdem numer 23. Jeśli chcecie Państwo dojechać na lotnisko inaczej niż samochodem, to można skorzystać z autobusu bądź pociągu. Autobusy, które odjeżdżają z kolejowego dworca głównego w Rzymie to – Sit, Terravision, Romeairportbus-Schiaffini oraz Atral. Pociągi odjeżdżające również z dworca głównego w Rzymie, dojeżdżają na stację Ciampino, z której trzeba dostać się na lotnisko busami firmy Cotral.

Tanie loty do Rzymu – linie lotnicze

Twoja podróż do Rzymu zajmie w najlepszym przypadku, dlatego wybierz linię, która gwarantuje komfort podróży – pieniądze nie mogą być jedynym rezerwacji konkretnego połączenia. Przedstawiamy spis przewoźników, którzy umożliwiają tanie loty do Rzymu:

Tanie loty Air Berlin Rzym
Tanie loty Air Canada Rzym
Tanie loty Air France Rzym
Tanie loty Finnair Rzym
Tanie loty Alitalia Rzym
Tanie loty British Airways Rzym
Tanie loty Air Baltic Rzym
Tanie loty Ryanair Rzym
Tanie loty KLM Rzym
Tanie loty Lufthansa Rzym
Tanie loty LOT Rzym
Tanie loty Swiss Rzym
Tanie loty Austrian Airlines Rzym
Tanie loty Ukraine Intl Airlines Rzym
Tanie loty SAS Rzym
Tanie loty Brussels Airlines Rzym
Tanie loty Aeroflot Rzym
Tanie loty EasyJet Rzym
Tanie loty United Airlines Rzym
Tanie loty WizzAir Rzym

Tanie loty do Rzymu – inne miasta wylotu

Nie tylko z Warszawy możesz polecieć do Rzymu. Sprawdź ceny z innych miast wylotu:

Tanie loty Gdańsk Rzym
Tanie loty Kraków Rzym
Tanie loty Katowice Rzym
Tanie loty Łódź Rzym
Tanie loty Poznań Rzym
Tanie loty Rzeszów Rzym
Tanie loty Warszawa Rzym
Tanie loty Wrocław Rzym

Tanie loty do Rzymu na FRU.PL

Zastanawiasz się, skąd wiemy, że u nas kupisz najtańsze tanie loty do Rzymu? Odpowiedź wydaje się łatwa, mimo że za naszą wyszukiwarką lotów kryje się innowacyjna technologia. Dajemy Ci dostęp do wszystkich przewoźników, również tych, których nie można rezerwować w Polsce. Są wśród nich tani przewoźnicy oraz ekskluzywni przewoźnicy, więc – na początek dostajesz dostęp do wszystkich możliwości. Nie, nie do każdego kraju polecisz bezpośrednio, i właśnie dlatego oferujemy także podróże z przesiadką – tak robi prawie każda przeglądarka, lecz wyłącznie FRU.PL składa w jedną podróż oferty firm nie z tego samego hubu lotniczego – te połączenia sygnujemy znakiem Smart Connection.

W naszym serwisie wyszukasz bezpośrednie połączenia do Rzymu, LCC i zwykłych przewoźników, podróże realizowane przez 2 przewoźników (start z jedną firmą, powrót z np. z easyJet), a także przeloty ze zwykłą przesiadką i Smart Connection. Jesteśmy pewni, że nie ma tańszego połączenia niż na FRU.PL i gwarantujemy to – zobacz Gwarancję Najniższej Ceny FRU.PL.

Jak znaleźć tanie loty do Rzymu na FRU.PL ?

Naprawdę tanie loty do Rzymu zarezerwujesz dzięki wyszukiwarce połączeń lotniczych na górze serwisu FRU.PL. Zobacz także Kalendarz lotów i stworzony przez nas wykres z najkorzystniejszymi cenami na trasie do Rzymu w nadchodzącym półroczu. Po wybraniu połączenia możesz zobaczyć, czy mniej wydasz, przekładając podróż do Rzymu o trzy dni. Dostajesz także wgląd do bieżących cen biletów lotniczych do Rzymu z okresu, w którym chcesz lecieć. I to nie wszystko.

Przygotowaliśmy przydatne narzędzie, które uproszczą wyszukiwanie najlepszych ofert biletów lotniczych do Rzymu. Wypróbuj Alarm Cenowy. Musisz jedynie określić cenę, która jest atrakcyjna, miasto, np. Rzymu, a otrzymasz e-maila od razu, gdy linie lotnicze obniżą ceny lotów. Nie musisz sprawdzać codziennie cen lotów do Rzymu, Alarm Cenowy Cię wyręczy.

Jeżeli jesteś otwarty na propozycje, daj się zainspirować i zapisz się do Newslettera FRU.PL. Dobieramy najkorzystniejsze promocje, piszemy o aktualnych promocjach i w odpowiednim momencie doradzamy, w jakim terminie najtaniej kupować podróże. Selekcja połączeń jest skrupulatna, więc otrzymujesz tylko te wyjątkowe.

Nocleg i wynajem aut w Rzymie

FRU.PL to więcej niż tanie loty do Rzymu. Pragniemy stworzyć Ci szansę kompleksowego organizowania wycieczek – a nie wyłącznie transportu samolotem. Zabukujesz z nami hotel, a nawet wynajmiesz samochód, dzięki któremu zobaczysz znacznie więcej. Pomożemy także zaplanować transfer z lotniska Rzym i znajdziemy odpowiedź na każde pytanie. Napisz do naszego Centrum Rezerwacji FRU.PL.

Jak podróżować tanio do Rzymu? Rady od FRU.PL

Uwielbiamy to, co robimy, dlatego wiemy wszystko na temat lotów i miejsc, które widzieliśmy lub dopiero chcemy odkryć. Chcemy dzielić się tą wiedzą i podpowiadamy Tobie, jak podróżować tanio do Rzymu.

 

Loty do Rzymu są najtańsze około 10-8 tygodni przed podróżą. Właśnie wtedy jest najkorzystniejszy moment na kupowanie przelotów i hotelu.
Jeśli się da, podróżuj tylko z bagażem kabinowym – na niedalekich połączeniach i przy pobycie do 2 tygodni będzie w sam raz, a opłaty za bagaż rejestrowany w tanich liniach lotniczych są czasem wyższe niż za sam lot.
Pamiętaj, żeby być w porcie lotniczym przynajmniej dwie godziny przed startem. Okienka odprawy kończą pracę w większości linii lotniczych na 45-30 minut przed planowanym startem.
Nie bierz cennych, kruchych przedmiotów, a jeżeli ich potrzebujesz – zabierz je w bagażu kabinowym. Zmniejszy to szansę, że się zniszczą.
Nie obawiaj się przesiadek – zazwyczaj pomagają obniżyć do 60-70% standardowej ceny.

Tanie loty z Polski

Jeśli planują Państwo lecieć do Rzymu tanimi liniami lotniczymi, to bezpośrednie loty odbywają się z Krakowa, Warszawy-Modlina, Wrocławia – liniami Ryanair, Katowic i Warszawy-Okęcia – liniami Wizzair. Oczywiście jest możliwość lotów z innych miast, Gdańska, Rzeszowa czy Szczecina, ale z przesiadką. Poniżej przedstawimy Państwu w skrócie te lotniska.

Warszawa

Ważną informacją dla podróżnych jest to, że jeśli lecimy liniami Wizzair, to nasz wylot odbędzie się z lotniska Okęcie, przylot nastąpi na lotnisko Rzym-Fiumicino, a jeśli Ryanair'em to lecimy z Modlina i lądujemy na lotnisku Rzym-Ciampino. Prosimy o sprawdzenie tych informacji przed wylotem.

Okęcie - port lotniczy

Położony jest na jednej z dzielnicy Warszawy i oddalony zaledwie o 8 km od centrum miasta. Lotnisko to jest największe, jeśli chodzi o ruch pasażerski w Polsce. Ten port lotniczy posiada wszelkie udogodnienia typu – Fast Track, Executive Lounge, VIP Line, wypożyczalnie samochodów, stanowisko do foliowania bagażu, a także jest wyposażone w defibrylatory przewidziane dla nagłych przypadków.
Parking
Lotnisko posiada wielopoziomy parking podzielony na różne strefy. Opłata za postój od 11 do 15 dni wyniesie 270 zł. Jeśli regularnie korzystasz z parkingu przy lotnisku, możesz wyrobić kartę abonamentową.
Dojazd
Na lotnisko możemy dojechać na kilka sposobów, najłatwiej będzie oczywiście dojechać samochodem, dojazd jest świetnie oznakowany, a przedostanie się przez miasto, nie będzie stanowić problemu. Jeśli jednak nie mamy możliwości podróży samochodem, to możemy skorzystać z dojazdu środkami komunikacji publicznej, na lotnisko dojeżdzają autobusy miejskie linii – 175, 188, 148, 331 oraz N32, a także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S2 i S3 oraz Koleje Mazowieckie.

 

Port lotniczy Modlin

Lotnisko w Modlinie to główna baza wypadowa dla pasażerów linii Ryanair. Port lotniczy znajduje się w miejscowości Nowy Dwór Mazowiecki, oddalonej o 35 km od granic ścisłego centrum Warszawy. Port ten jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, oddany do użytku w 2012 roku. Na lotnisku znajdziemy niezbędne punkty usługowe typu restauracje, sklepy, wypożyczalnie samochodów, jest również możliwość obsługi Fast Track.
Parking
Parking lotniska został podzielony na kilka stref, w zależności od tego na ile czasu potrzebujemy zaparkować samochód. Liczba miejsc parkingowych wynosi 1300. Parkowanie 13-15 dni w strefie parkingu długoterminowego to koszt około 105 zł.
Dojazd
Dojazd samochodem najlepiej jest pokonać drogą ekspresową S7, która znajduje się w pobliżu lotniska. Kolejną możliwością dojazdu jest specjalny autobus Modlinbus, który wyjeżdża z centrum Warszawy. Do Modlina dojedziemy także pociągiem – TLK, EIC i Koleje Mazowieckie. Pociągi zatrzymują się na stacji kolejowej Modlin, skąd kursują autobusy Kolei Mazowieckich, które podwożą pasażerów pod same drzwi lotniska.

Katowice

Port lotniczy

Ten międzynarodowy port lotniczy, znajduje się w miejscowości Pyrzowice, oddalonej o 30 km o centrum Katowic. Jest on głównym portem województwa śląskiego. Pod względem ruchu pasażerskiego jest to 4. port lotniczy w Polsce. Lotnisko posiada wszelkie istotne udogodnienia, w tym sklepy, restauracje, Fast Track i Business Lounge.
Parking
Lotnisko przy Pyrzowicach posiada kilka stref parkingowych, znajdą tu Państwo również parking premium – położony najbliżej jednego z terminali i oferujący część miejsc zadaszonych. Parking nr 3 jest całodobowo strzeżony. Istnieje możliwość rezerwacji miejsc parkingowych online (najpóźniej 12 godzin przed przyjazdem). Pobyt na parkingu nr 2 od 5 do 7 dni to koszt 69 zł. Łącznie znajduje się tutaj ponad 3900 miejsc parkingowych.
Dojazd
Na lotnisko poza dojazdem własnym samochodem, łatwo jest się dostać za pomocą autobusów, bądź autokarów. Autobusy linii miejskiej z Bytomia nr 85 i 53, z Mierzęcic nr 17 i z Katowic Linia Airport Bus. Autobusy „Linia Lotnisko”, które kursują z i do centrum Katowic. Usługi świadczą tu również prywatni przewoźnicy – Matuszek (Kraków – Pyrzowice), P-Air Pyrzowice Express (z Krakowa i Częstochowy), Leo Express (z Ostrawy).

Kraków

Port lotniczy

Port lotniczy mieści się w miejscowości Balice i jest oddalony o 11 km na zachód od centrum Krakowa. Pod względem ilości odprawionych pasażerów, jest to drugi port lotniczy w Polsce. Poza standardowymi lotami easyJetu obsługiwane są tu też loty easyJet Switzerland do Szwajcarii. Lotnisko oferuje różnego rodzaju usługi w tym m.in. gastronomiczne, bagażowe, finansowe czy VIP. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie przez władze lotniska programu lojalnościowego dla swoich pasażerów.
Parking
Lotnisko posiada parking podzielony na strefy, w tym parking wielopoziomowy, liczba miejsc parkingowych wynosi 1155. Cena parkingu jest uzależniona od długości postoju, za tygodniowy postój trzeba będzie zapłacić około 200 zł. Można jest rezerwacja miejsca online.
Dojazd
Połączenie samochodem jest najłatwiejsze, wystarczyć jechać obwodnicą Krakowa (E77). Z Krakowa można dojechać autobusami dziennymi 208 i 252 oraz linią nocną 902. Jeśli dojeżdżacie Państwo spoza miasta, można skorzystać z usług firm Neobus i Leo Express. Można jeszcze skorzystać z usług Kolei Małopolskich, które dojeżdżają na lotnisko z Krakowa Głównego i Wieliczki.

Wrocław

Port lotniczy

Wrocławskie lotnisko znajduje się na jednym z osiedli – Strachowicach, oddalone jest ono o 10 km na zachód od centrum miasta. Port lotniczy znajduje się blisko obwodnicy Wrocławia, czyli S8, nie daleko jest jeszcze do drogi krajowej nr 8 oraz autostrady A4.
Terminal
Terminal portu lotniczego posiada wszelkie udogodnienia, a więc jest tu możliwość odprawy Fast Track, włączając w to Executive Lounge. Dodatkowo są tutaj rozmaite sklepy i restauracje. Do użytku pasażerów są również wypożyczalnie samochodów. Warto również wspomnieć, że lotnisko to otrzymało od pasażerów nagrodę Najbardziej Przyjaznego Lotniska w Polsce.
Parking
Przy wrocławskim lotnisku znajdziemy parking na ponad 2000 miejsc parkingowych. Posiada on specjalnie wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych. Znajduje się tu również bezpłatna strefa Kiss&Fly.
Dojazd środkami komunikacji miejskiej
Na lotnisku kursują 2 linie autobusów miejskich – nr 106 i 206. Pierwszy z nich kursuje za dnia, a drugi nocą na trasie lotnisko-dworzec PKP. Poza autobusami miejskimi na lotnisko dojeżdża jeszcze WRO Airport Express.

Gdańsk

Port lotniczy

Gdański lotnisko położone jest w dzielnicy Matarnia i oddalone od centrum miasta o 10 km. Pod względem ilości odprawianych rocznie pasażerów, jest to 3. w kolejności lotnisko w Polsce. Dojazd do lotniska jest ułatwiony za sprawą jego niedalekiego położenia względem obwodnicy trójmiasta, czyli drogi E28.
Terminal
Terminal gdańskiego lotniska jest nowoczesny, posiada on możliwość odprawy Fast Track, a co za tym idzie, znajduje się tu również Executive Lounge. Na lotnisku znajduje się również spora ilość restauracji oraz kawiarni i sklepów. Dla wygody pasażerów istnieje również możliwość wypożyczenia samochodu.
Parking
Parking przy lotnisku podzielony jest na kilka stref. Każda strefa ma inny cennik opłat za parkowanie. Oczywiście każda ze stref ma wydzielone miejsca dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowym atutem parkingu jest strefa Kiss&Fly, czyli dojazd pod wejście do terminala, który jest darmowy przez kilka minut.
Dojazd środkami komunikacji miejskiej
Istnieje kilka możliwości dojazdu na lotnisko. Autobusami komunikacji miejskiej - nr 110, 122, 210 i N3, a także koleją SKM. Również prywatni przewoźnicy świadczą tutaj usługi minibusami.

Rzeszów

Port Lotniczy

Rzeszowskie lotnisko znajduje się w miejscowości Jasionka, oddalonej o 14 km na północ od centrum Rzeszowa. By usprawnić dojazd, port lotniczy położony jest przy dwóch drogach krajowych: nr 9 – Rzeszów-Warszawa i nr 19 – Rzeszów-Lublin. Wkrótce również zakończona zostanie budowa leżącego nieopodal odcinka autostrady A4, co jeszcze bardziej usprawni komunikację.
Parking
Parking przy lotnisku posiada 650 miejsc parkingowych. Ważną informacją jest to, że parking ten jest bezpłatny i monitorowany. Posiada on również miejsca przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Dojazd środkami komunikacji publicznej
Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zapewnia połączenia autobusowe z lotniska do centrum miasta. Dostępne są 2 linie autobusowe – nr 51 i L. Poza ZTM, na lotnisko dojeżdża jeszcze szereg busów prywatnych przewoźników, tak więc transport do miasta jest znacząco ułatwiony i korzystny cenowo.
Wypożyczalnie samochodów
Na lotnisku istnieje możliwość wypożyczenia samochodu. Swoje wypożyczalnie posiada tutaj ponad 10 firm.

Szczecin

Port lotniczy

Lotnisko Szczecin-Goleniów oddalone jest o 46 km na północ od centrum miasta. Port lotniczy posiada wszystkie najistotniejsze udogodnienia, wymieniając tylko niektóre z nich, to są to bary, restauracje, kantory czy kąciki zabaw dla dzieci.
Parking
Na lotnisku znajdują się 2. strefy parkingowe, na około 450 miejsc. Obydwa parkingi mają strefy krótko i długoterminowe. Pierwsze 10 minut jest za darmo w ramach usługi Kiss&Fly. Istnieje możliwość obliczenia kwoty za parking, a także dokonania rezerwacji online. Postój na 7 dni, będzie kosztować około 124 zł, w strefie taniego parkowania.
Dojazd
Jeśli dojeżdżają Państwo na lotnisko samochodem, to najłatwiej będzie dojechać tu drogą ekspresową S6. Dojazd środkami transportu publicznego jest możliwy na kilka sposobów – pociągiem ze Szczcina i Kołobrzegu, podróż trwa około 40 minut, busami prywatnymi ze Szczecina, Koszalina, Kołobrzegu, Darłowa, Słupska, Sławna i Nowogardu. Jest też możliwość dojazdu autobusami ze Szczecina Głównego – rozkład przystosowany do przylotów samolotów, koszt biletu to 13,90 zł.