Bilety lotnicze Rzym
ceny od 118 zł

*Całkowita cena lotu w dwie strony

Loty Rzym

Kalendarz lotów Rzym

Ceny podane w zł
 • Paź   2015
 •  
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
528 458 424
368 308 248 331 338 308 338
258 290 251 338 278 218 213
183 183 183 248 218 218

Loty Rzym

Paź 183 zł
Lis 158 zł
Gru 118 zł
Sty 163 zł
Lut 178 zł
Mar 198 zł
 
0 zł
118 zł
145 zł
171 zł
198 zł

Promocje biletów lotniczych Rzym


   Zapisujemy liczbę pasażerów...

   Zapisujemy liczbę pasażerów...

Prosimy wybrać liczbę pasażerów!

118 PLN x Dorośli = PLN
118 PLN x Dzieci = PLN
118 PLN x Niemowlęta = PLN
Razem PLN
Więcej pasażerów
118
Wylot Poniedziałek 21-12-2015 Szczegóły    

WizzAir
11:20 Katowice
13:20 Rzym
Liczba przesiadek: Lot bezpośredni
Czas podróży: 2h
Powrót Piątek 08-01-2016 Szczegóły    

WizzAir
13:55 Rzym
16:10 Katowice
Liczba przesiadek: Lot bezpośredni
Czas podróży: 2h 15m

Prosimy wybrać liczbę pasażerów!

118.25 PLN x Dorośli = PLN
118.25 PLN x Dzieci = PLN
118.25 PLN x Niemowlęta = PLN
Razem PLN
Więcej pasażerów
118
Wylot Poniedziałek 21-12-2015 Szczegóły    

WizzAir
11:20 Katowice
13:20 Rzym
Liczba przesiadek: Lot bezpośredni
Czas podróży: 2h
Powrót Poniedziałek 11-01-2016 Szczegóły    

WizzAir
13:55 Rzym
16:10 Katowice
Liczba przesiadek: Lot bezpośredni
Czas podróży: 2h 15m

Prosimy wybrać liczbę pasażerów!

148 PLN x Dorośli = PLN
148 PLN x Dzieci = PLN
148 PLN x Niemowlęta = PLN
Razem PLN
Więcej pasażerów
148
Wylot Piątek 18-12-2015 Szczegóły    

Ryanair
13:55 Warszawa
16:20 Rzym
Liczba przesiadek: Lot bezpośredni
Czas podróży: 2h 25m

Ryanair
20:30 Warszawa
22:55 Rzym
Liczba przesiadek: Lot bezpośredni
Czas podróży: 2h 25m
Powrót Piątek 08-01-2016 Szczegóły    

Ryanair
17:45 Rzym
20:05 Warszawa
Liczba przesiadek: Lot bezpośredni
Czas podróży: 2h 20m
* Cena promocyjna nie jest gwarantowana i może ulec zmianie. Cena nie zawiera opłaty transakcyjnej o wartości od 39zł do 119zł (zależnie od ceny biletu i trasy), która będzie widoczna w wynikach wyszukiwania.

Przewodnik po lotach Rzym

Tanie bilety Lotnicze do Rzymu

Dla podróżnych z Polski dostępne są loty do Rzymu bezpośrednio liniami LOT, Alitalia, Norwegian, Wizz Air, Easy Jet i Ryanair. Tanie loty do Rzymu dostępne również z przesiadkami w innych miastach z liniami Swiss i Austrian.

 

Loty z Warszawy do Rzymu:

 • Codziennie bezpośrednie loty do Rzymu na lotnisko Fiumicino oferują linie lotnicze LOT, Alitalia i tanie linie lotnicze Wizz Air (lot trwa ok. 2h 20min)
 • Na nieodległe terminy tańszą alternatywa dla lotów bezpośrednich są często loty z Warszawy do Rzymu przez Wiedeń (liniami Austrian) i Zurych (liniami Swiss)

Loty z Krakowa do Rzymu:

 • W poniedziałki, środy i piątki loty z Krakowa do Rzymu Fiumicino oferują linie lotnicze LOT (lot trwa ok. 2h 5min)
 • We wtorki, czwartki i soboty loty z Krakowa do Rzymu Ciampino oferują tanie linie lotnicze Ryanair (lot trwa ok. 2h 5min)
 • Na nieodległe terminy tańszą alternatywa dla lotów bezpośrednich są często loty z Krakowa do Rzymu przez Pragę (liniami Czech Airlines), i Wiedeń (liniami Austrian)

 

Loty z Katowic do Rzymu

 • Codziennie loty z Katowic do Rzymu Ciampino oferują tanie linie lotnicze Wizz Air. (lot trwa ok. 2h)
 • Na nieodległe terminy tańszą alternatywa dla lotów bezpośrednich są często loty z Katowic do Rzymu przez Warszawę (liniami LOT) i Frankfurt (liniami Lufthansa)

Loty z Gdańska do Rzymu:

 • 2 razy w tygodniu loty z Gdańska do Rzymu Fiumicino oferują tanie linie lotnicze Wizz Air. (lot trwa ok. 2h 30min)
 • Na nieodległe terminy tańszą alternatywa dla lotów bezpośrednich są często loty z Gdańska do Rzymu przez Warszawę (liniami LOT), Frankfurt ( liniami Lufthansa) i Kopenhagę (liniami SAS)

 

Loty z Poznania do Rzymu

 • 2 razy w tygodniu loty z Poznania do Rzymu Fiumicino oferują tanie linie lotnicze Wizz Air. (lot trwa ok. 2h 15min)
 • Na nieodległe terminy tańszą alternatywa dla lotów bezpośrednich są często loty z Poznania do Rzymu przez Warszawę (liniami LOT) i Frankfurt (liniami Lufthansa)

Loty z Wrocławia do Rzymu

 • 3 razy w tygodniu loty z Wrocławia do Rzymu Ciampino oferują tanie linie lotnicze Ryanair. (lot trwa ok. 2h min)
 • Na nieodległe terminy tańszą alternatywa dla lotów bezpośrednich są często loty z Wrocławia do Rzymu przez Warszawę (liniami LOT) i Frankfurt (liniami Lufthansa)

 

Tanie bilety Rzym - Zabytki

Zabytki Rzymu stanowią główny magnes ściągający turystów do Wiecznego Miasta przypominając o różnych okresach świetności miasta. Największe wrażenie na przybyszach robą zabytki Starożytnego Rzymu . Najokazalszą budowlą z tej epoki jest Koloseum czyli Amfiteatr Flawiuszów, który mógł pomieścić ponad 50tys ludzi, gdzie odbywały się walki gladiatorów i polowania na dzikie zwierzęta. W 2007r. ogłoszono go jednym z 7 nowych cudów świata. Nieopodal znajdują się Panteon – pierwotnie miejsce poświęcone wszystkim bogom, a obecnie kościół katolicki – oraz Forum Romanum starożytny plac w dolinie między sześcioma wzgórzami stanowiący polityczne, religijne i towarzyskie serce ówczesnego Rzymu,. Zabudowany był mnóstwem świątyń , bazylik, łuków triumfalnych wraz i obiektów cywilnych których pozostałości w tym najlepiej zachowany Łuk Septymiusza Sewera dostępne są do zwiedzania.

Ogrom zabytków Rzymu związany jest również z kulturą chrześcijańską, dla której Rzym był jednym z miejsc narodzenia i do dziś pozostając ważnym centrum religii katolickiej. Wycieczki do Rzymu nie omieszkują zatrzymać się w Trinità dei Monti (kościele św. Trójcy) czyli hiszpańskimi schodami dominującym nad Piazza di Spagna czyli hiszpańskimi schodami, najdłuższymi i najszerszymi w Europie. Ten jeden z najpiękniejszych zakątków Rzymu epoki nowożytnej jest bardzo popularnym punktem spotkań zarówno Rzymian jak i turystów. Przewodnik po Rzymie zaprowadzi nas na pewno również do Santa Maria in Cosmedin aby pokazać nam Bocca della Verità to znaczy Usta Prawdy ogromny kamienny medalion pełniący w średniowieczu funkcje „wykrywacza kłamstw” – usta miały odgryzać ręke temu, kto mówił nieprawdę.

Pobyt w Rzymie nie będzie tez pełny bez wizyty w Watykanie i zobaczenie Kaplicy Sykstyńskiej w pałacu watykańskim. Przepiękne freski autorstwa Michała Anioła zdobiące jej sklepienie (szczególnie obraz Stworzenie Adama) należą do absolutnego kanonu światowej sztuki.

 

Tanie bilety Rzym - Historia

Forum Romanum

Większość spośród zabytków Rzymu to ślady sięgające trwającej już od ponad 2,5 tys. Lat historii miasta, a najcenniejsze z nich to pamiątki świetności Starożytnego Rzymu. Według tradycji Wieczne Miasto założył Romulus w 753r. p.n.e. Początkowo rządzili nim królowie, później Rzym stał się Republiką, by z powodu ambicji Gajusza Juliusza Cezara stać się u progu naszej ery cesarstwem. Historia republiki rzymskiej wiąże się z podbojami , na drodze których Rzym podporządkował sobie najpierw Italię, a potem sąsiednie europejskie prowincje. W tym czasie powstało też prawo rzymskie – do dziś wzór kodeksów prawnych na całym świecie. W okresie cesarstwa imperium rzymskie było najpotężniejszym państwem w naszej części globu, a Forum Romanum stało się politycznym i kulturowym centrum świata. Koniec historii starożytnego Rzymu znaczą dwa wydarzenia – przyjęcie chrześcijaństwa oraz najazdy barbarzyńców, które doprowadziły w końcu do upadku cesarstwa rzymskiego.

W średniowieczu znacznie miasto podupadło. Mimo to Rzym stał się siedzibą papiestwa, co utrzymywało jego wysoką rangę w Europie. Miasto odradza się w epoce renesansu, choć nawet wtedy pod względem prestiżu ustępuje innym włoskim miastom jak Wenecja i Florencja. Powstaje wówczas mnóstwo pięknych obiektów Bazyliką św. Piotra na czele. XIX wiek przynosi stopniowe jednoczenie włoskich księstw w jeden organizm państwowy. Na skutek tego procesu Rzym zostaje w 1871r. stolicą Zjednoczonych Włoch. Miastu udaje się przetrwać bez zniszczeń II wojnę światowa, dzięki czemu dziś możemy zwiedzać doskonale zachowane zabytki starożytności.

 

Tanie bilety Rzym - Atrakcje

Niewątpliwie na liście poszukiwanych w Rzymie atrakcji znajdują się ślady po starożytnym Rzymie jak Forum Romanum, Koloseum, Piazza del Campidoglio z Muzeum Kapitoliańskim, czy obiekty o charakterze religijnym jak San Paolo Fuori le Mura (bazylika św. Pawła za murami) albo Watykan. Jednakże urokliwych i niezwykłych miejsc jest tutaj dużo więcej niż możemy to stwierdzić z pobieżnej lektury przewodnika.

Warty zobaczenia jest z pewnością plac Piazza Navona z przepiękną Fontanna Czterech Rzek zwieńczona wysoki obeliskiem symbolizująca 4 wielkie rzeki czterech kontynentów. Innym kultowym miejscem są Piazza di Spagna, czyli schody hiszpańskie, gdzie odbywają się pokazy mody i wystawy kwiatów, a na co dzień przesiaduje mnóstwo turystów. U stóp schodów stoi kolejna piękna fontanna - Barcaccia zasilona wodą ze starożytnego akweduktu. Ta sama woda dociera również do Fontanna do Trevi do której zgodnie z wielowiekową turyści wrzucają drobne monety, co ma im zapewnić powrót do Rzymu w przyszłości, miastu zaś zapewnia ok. 1500 Euro dziennie na renowację zabytków.

Szeroko otwarta dla turystów jest również Galleria Borghese czyli muzeum państwowe w Rzymie z kolekcjami malarstwa rzeźby i pamiątek z antyku, które poszczycić się może obitymi zbiorami dzieł Caravaggio. Zwiedzanie zabytków Rzymu kończymy na Piazza Venezia – czyli plac wenecki. Nazwa placu pochodzi od ambasady Republiki Weneckiej która do 1797r. mieściła się w pałacu. Obok niego stoi kościół San Marco (św. Marka ) pochodzący aż z IV wieku. W Tm miejscu warto schowa przewodnik po Rzymie do plecaka i udać się na swobodny już spacer po zaułkach Wiecznego Miasta, zrobić zajrzeć do tutejszych sklepów, zbłądzić do jednego z nieopisanych tutaj miejsc jak Piazza del Popolo, Zamek św. Anioła czy kościół Santa Maria Maggiore jakich mnóstwo jeszcze czeka na nas w stolicy Włoch.

Tanie bilety do Rzymu - inne miasta wylotu

 

Tanie bilety Rzym - Watykan

Watykan jest to terytorium autonomiczne, enklawa na terenie państwa włoskiego. Powierzchnia Watykanu wynosi zaledwie 23000 m², co czyni go najmniejszym państwem świata. Ten niewielki obszar obejmuje Bazylikę Św. Piotra, Muzea Watykańskie, Stolicę Apostolską, Nuncjaturę Apostolską i Ogrody Watykańskie.

Bazylika Św. Piotra

Watykan jest siedzibą papieża, głowy kościoła rzymskokatolickiego. Obecnie funkcję tą sprawuje Benedykt XVI, z którym wierni mogą spotkać się na mszach i audiencjach. Ze względu na swoją funkcję religijną watykańska enklawa przyciąga rokrocznie ok. 7 mln odwiedzających – zarówno turystów jak i pielgrzymów. Co niedzielę wierni ściągają na Plac Św. Piotra gdzie odprawiane są również uroczyste msze z okazji świąt. Stojąca przed nim zaprojektowana przez Michała Anioła Bazylika św. Piotra na Watykanie to jeden największych kościołów świata i najświętsze miejsce chrześcijaństwa –równie znany symbol Rzymu jak Koloseum czy hiszpańskie schody. Według tradycji stoi ona w miejscu ukrzyżowania i pochówku św. Piotra uznawanego za pierwszego papieża. W podziemiach bazyliki znajdują się też groby papieży w tym Jana Pawła II.

Na terenie Watykanu znajdują się także Muzea Watykańskie powstałe ze zbiorów dzieł sztuki gromadzonych przez kolejnych papieży. Niezwykle popularnym miejscem wśród turystów odwiedzających Watykan jest znajdująca się w pałacu watykańskim Kaplica Sykstyńska z sufitem, który zdobią freski Michała Anioła takie jak: Sąd Ostateczny, Przejście przez Morze Czerwone, Ostatnia Wieczerza, Grzech Pierworodny oraz najbardziej znany Stworzenie Adama.

 

Sprawdź także: tanie loty do Turynu | bilety lotnicze do Włoch | loty do Neapolu | Mediolan Bergamo | tanie loty do Wenecji |  loty do Florencji | Palermo

Promocje lotów Rzym

z Katowice (21 Gru-08 Sty) 118 zł
z Katowice (21 Gru-11 Sty) 118 zł
z Warszawa (20 Gru-08 Sty) 148 zł
z Warszawa (19 Gru-08 Sty) 148 zł
z Warszawa (18 Gru-08 Sty) 148 zł
z Warszawa (21 Gru-08 Sty) 148 zł

Hotele - Rzym

Hotele - Rzym Rezerwuj

Gwarancja
najniższej ceny


albo zwrot różnicy w cenie + 50 zł zniżki!

Czytaj więcej

Dlaczego FRU.PL?

 • Porównaj loty wszystkich linii lotniczych

Na FRU.PL sprawdzisz i porównasz najtańsze oferty lotów wszystkich linii lotniczych, także tanich linii lotniczych. W naszej ofercie jest ponad 600 tradycyjnych linii oraz 130 tanich linii.

 • Wygodne płatności: kartą, przelewem, gotówką

Szukając lotu wybierz najbardziej dogodną dla siebie metodę płatności. Rezerwuj teraz - płać później! Zabezpiecz rezerwacją najlepszą cenę lotu, a potem opłać przelot wygodnie: kartą kredytową, przelewem tradycyjnym lub online, bądź wpłać gotówkę w biurze FRU.PL lub siedzibie banków: PKO, Pekao S.A., Alior Bank.

 • Najlepsza obsługa klienta

Na każdym kroku planowania podróży, Centrum Rezerwacji FRU.PL służy poradą i pomocą. Wszyscy nasi Konsultanci to eksperci w planowaniu podróży i wyszukiwaniu najtańszych lotów spośród wszystkich dostępnych na rynku opcji. Gwarantujemy miłe doświadczenia i doskonałą obsługę. Sprawdź nas!

Centrum Rezerwacji czynne 7 dni w tygodniu, w godzinach Pon-Pt 8:00-21:00, Sob-Nd 10:00-17:00.