X
Ładowanie...

Tanie loty do Salonik

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
03 lip 10 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Saloniki

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Saloniki

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Saloniki

Przewodnik po lotach Saloniki

Tanie loty do Salonik – przewodnik

SALONIKI

Saloniki leżą w północnej Grecji nad Zatoką Salonicką, stanowią stolicę regionu Macedonia i drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Grecji. Najlepiej zwiedza się je pieszo – miasto pełne jest intrygujących zakątków, szkoda tracić takie widoki, poruszając się komunikacją miejską. Nie bez powodu stały się kurortem turystycznym – różnice między Salonikami a Atenami rysują się bardzo wyraźnie. Mianowicie Salonikom dużo bliżej do Bałkanów i europejskiej nowoczesności niż do Bliskiego Wschodu. Warto udać się w niezwykłą podróż w czasie, poznać połączenie kultury greckiej i tureckiej poprzez zwiedzanie licznych zabytkowych atrakcji oraz miejsc, w których do dziś obecny jest duch historii… Do tego wszystkiego zachwycają piękne widoki, a niedaleko także plaże!

 

Tanie loty do Salonik – największe atrakcje Salonik

Po złożeniu rezerwacji na tani lot do Salonik, przygotuj się na prawdziwą grecką przygodę. Oto wybrane miejsca, które z pewnością trzeba odwiedzić.

Biała Wieża – symbol miasta; pochodzi z XVI w., dawniej stanowiła część fortyfikacji otaczających Saloniki. Obecnie znajduje się tu Muzeum Kultury Bizantyjskiej, a na górze taras widokowy, z którego podziwiać można panoramę miasta.
Łuk i Mauzoleum Galeriusza – pochodzi z 298 roku n.e., natomiast mauzoleum wybudowane zostało około roku 304. Było przeznaczone dla cesarza Galeriusza, ale ten zginął w Persji, więc mauzoleum w późniejszych czasach zostało zamienione w kościół św. Jerzego.
Bazylika Agios Dimitrios – kościół św. Dimitriosa; najważniejszy kościół w Salonikach; św. Dimitrios jest patronem miasta. W zabytku datowanym na V-VII w. znajduje się muzeum oraz kompleks podziemnych katakumb – można tam oglądać m.in. celę, w której więziony był św. Dimitrios.
Rotunda– najstarszy zabytek Salonik; z przełomu III i IV wieku; dawniej tworzyła całość z Łukiem Galeriusza; prawdopodobnie była świątynią Zeusa, potem służyła jako kościół, następnie meczet.
Rzymskie forum – dawniej najważniejszy punkt w mieście; imponujący, wyłożony marmurem plac, gdzie znajdowały się najważniejsze budowle. Obecnie zachowały się pozostałości dawnych zabudowań, m.in. termy z… salą koncertową.
Eptapirgio – warto wybrać się na wycieczkę do dzielnicy na szczycie tego wzgórza, aby podziwiać mury obronne czy po prostu spacerować po dawniej zamieszkiwanej przez Turków dzielnicy Ano Poli.
Muzeum Archeologiczne w Salonikach – obowiązkowy punkt zwiedzania; zbiory są niezwykle bogate i dotyczą różnych czasów. Zainteresowani mogą tu spędzić nawet kilka godzin!
Turecki kryty bazar – jedna z najpiękniejszych budowli tego typu na całych Bałkanachzbudowany w XVI wieku. W XIX wieku większość mieszkańców Salonik stanowili Turcy.
Okoliczne szczyty – z Salonik można łatwo dojechać m.in. do góry Olimp czy Athos. Święta Góra na półwyspie Athos słynna jest z najwspanialszych klasztorów bizantyjskich w Grecji. Dla zwiedzających polecamy jednak klasztory w górach Tessali, Meteorach.
Festiwale – popularne są festiwale filmowy oraz wina. Ponadto jest wiele miejsc, gdzie można kupić dobre wino także poza czasem trwania festiwalu. Ponadto liczne lokale tętnią życiem nocnym.

 

Tanie loty do Salonik – kuchnia

W Grecji biesiadowanie to coś więcej niż tylko samo jedzenie – głównie to rytuał społeczny czy rodzinny, sposób spędzania czasu wolnego w familijnym gronie lub w otoczeniu przyjaciół. Tradycyjny grecki obiad powinien trwać jak najdłużej, niemal przejść w kolację. Grecka kuchnia jest jedną z przedstawicielek stylu śródziemnomorskiego, ale… nie jest ona typowo śródziemnomorska. Za podstawę uznaje się oliwę z oliwek, ale ważne są też także, ser feta, ryby oraz mięso (baranina). Ponadto elementem koniecznym jest też wino – część kultury greckiej. Składniki są proste, a efekt – zawsze świeży. Wśród kulinarnych atrakcji trzeba wymienić słynną musakę, ale też mezedes, malutkie przekąski, które jada się przed głównym posiłkiem, gemista – warzywa faszerowane, dolmades – gołąbki zawijane w liście winogron, tzatziki, ouozo – wódkę z anyżu, soutzoukakia – klopsiki w pikantnym sosie.

 

Tanie loty do Salonik – klimat i pogoda

Pogoda w Salonikach jest dość zróżnicowana, zdecydowanie największy wpływ ma na nią bliskość morza. Klimat charakteryzuje się dość dużą wilgotnością powietrza. W zimie temperatura powietrza raczej nie spada poniżej zera, każdego roku występuje za to śnieg, choć utrzymuje się on najczęściej tylko przez kilka dni. Dla pory letniej w Salonikach charakterystyczne są bardzo gorące dni oraz duszne, wilgotne noce. Temperatura powietrza w lecie utrzymuje się najczęściej powyżej 30° C. O tej porze roku deszcz w Salonikach raczej nie występuje. Powszechnym zjawiskiem w tym greckim mieście jest jednak mgła. Jeżeli planuje się loty do Salonik w celu zwiedzania miasta, najlepszym wyborem będą miesiące wiosenne lub wczesnojesienne. Upał nie każdemu może odpowiadać, natomiast zimy są zbyt chłodne, aby w pełni cieszyć się urokami regionu.

 

Tanie loty do Salonik – wiza

Jeśli myślisz nad tanim lotem do Salonik, nie potrzebujesz wizy (dot. obywateli Polski) – wystarczy ważny dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport.

 

Tanie loty do Salonik – lotnisko

Port lotniczy Saloniki-Macedonia

Lotnisko Saloniki-Macedonia – międzynarodowy port lotniczy oraz jedno z najważniejszych lotnisk w Grecji. Położone jest około 10 km od centrum Salonik. Obsługuje wiele linii lotniczych, podróżni mogą wyszukać tanie loty do Salonik. Dojazd na lotnisko zapewniają różne środki transportu. Do centrum miasta można dostać się także taksówkami, które kursują spod terminali – są jednak droższe (15 euro). Decydując się na podróż samochodem, należy kierować się autostradą E90 w kierunku południowym. Najtańsze bilety lotnicze do Salonik kupimy za 240 zł.

Dojazd na lotnisko 

Taksówka: można zdecydować się na taksówkę, ale jest to opcja najdroższa (około 15 euro). Odjeżdżają one spod terminali. Decydując się na podróż samochodem, należy kierować się autostradą E90 w kierunku południowym.
Autobus: kursują co pół godziny, bilet kosztuje 0,60 euro.

Tanie loty do Salonik – przewoźnicy

Twoja podróż do Salonik zajmie od 4 godzin, więc zdecyduj się na operatora, który zapewnia komfort – cena nie powinna stanowić głównego rezerwowania konkretnego połączenia. Prezentujemy listę linii lotniczych, które mają w ofercie tanie loty do Salonik:

Tanie loty Aegean Air Saloniki
Tanie loty Air France Saloniki
Tanie loty Ryanair Saloniki
Tanie loty KLM Saloniki
Tanie loty Lufthansa Saloniki
Tanie loty LOT Saloniki
Tanie loty Swiss Saloniki
Tanie loty Austrian Airlines Saloniki

 

Tanie loty do Salonik – pozostałe miasta wylotu

Poniżej lista polskich miast, z których kupisz tanie loty do Salonik:

Tanie loty Gdańsk Saloniki
Tanie loty Kraków Saloniki
Tanie loty Katowice Saloniki
Tanie loty Poznań Saloniki
Tanie loty Warszawa Saloniki
Tanie loty Wrocław Saloniki

 

Tanie loty do Salonik na FRU.PL

Wiesz, skąd jesteśmy pewni, że w naszym serwisie kupisz najtańsze tanie loty do Salonik? Odpowiedź jest bardzo prosta, choć za naszą stroną stoi najbardziej nowoczesna technologia. Dajemy Ci możliwość rezerwowania każdej linii lotniczej na świecie, także tych, u których nie można kupować w Polsce. Znajdują się wśród nich firmy Low-Cost Carrier oraz najbardziej luksusowi przewoźnicy, czyli od razu masz wgląd do każdej możliwej oferty. Nie do każdego miejsca dolecisz bezpośrednio, z tej przyczyny wyszukujemy też przeloty z przesiadką – tak robi prawie każda przeglądarka, jednak wyłącznie FRU.PL łączy linii lotniczych zrzeszonych w różnych hubach i systemach rezerwacyjnych – te loty sygnujemy nazwą Smart Connection.

W naszym serwisie wyszukasz bezpośrednie tanie loty do Salonik, tanich firm i normalnych linii lotniczych, połączenia realizowane przez dwóch przewoźników (lot np. z Wizzair, powrót z drugą) oraz loty z normalną przesiadką albo Smart Connection. Wiemy – nie wyszukasz korzystniejszego przelotu niż na FRU.PL i dajemy słowo – zobacz Gwarancję Najniższej Ceny.

Jak znaleźć tanie loty do Salonik na FRU.PL ?

Naprawdę tanie loty do Salonik zabukujesz dzięki wyszukiwarce połączeń lotniczych na samej górze naszej strony. Zobacz również Kalendarz z cenami biletów i aktualizowany na bieżąco wykres najkorzystniejszych cen na loty do Salonik w nadchodzących miesiącach. kiedy już wyszukasz lot, możesz podejrzeć, ile zyskasz zmieniając datę podróży do Salonik o dwa-trzy dni. Otrzymujesz też dostęp do bieżących cen biletów lotniczych do Salonik z okresu, w którym chcesz lecieć. Ale to nie wszystko.

Stworzyliśmy przydatne narzędzie, które uproszczą wyszukiwanie najkorzystniejszych promocji lotów do Salonik. Jedno z nich to Alarm Cenowy. Wystarczy, że określisz cenę, za którą chcesz lecieć, miejsce, przykładowo Salonik, a dostaniesz od nas maila natychmiast, gdy pojawią się loty odpowiadające na Twoje potrzeby. Nie musisz monitorować każdego dnia cen lotów do Salonik, Alarm Cenowy Cię wyręczy.

Jeżeli jesteś otwarty na propozycje, daj się zainspirować i zapisz się na Newsletter FRU.PL. Dobieramy najlepsze obniżki, piszemy o aktualnych promocjach i w dobrym czasie doradzamy, kiedy najkorzystniej kupować podróże. Selekcja połączeń jest duża, więc otrzymujesz wyłącznie te wyjątkowe.

Tanie loty do Salonik - Hotel i wypożyczalnie samochodów 

FRU.PL to więcej niż tanie loty do Salonik. Chcemy dać Tobie szansę całościowego planowania wyjazdów – nie tylko przelotu. Zarezerwujesz z nami hotel a nawet wypożyczysz auto, dzięki któremu zobaczysz znacznie więcej. Pomożemy także zaplanować transfer z portu lotniczego Saloniki i damy odpowiedź na wszystkie pytania. Zadzwoń do naszego Centrum Rezerwacji.

Tanie loty do Salonik - Jak podróżować tanio? Rady od FRU.PL

Uwielbiamy podróżować, i właśnie dlatego wiemy wiele o lotach i miejscach, które widzieliśmy lub planujemy poznać. Dzielimy się tą wiedzą i podpowiadamy Tobie, jak podróżować tanio do Salonik.

 

Połączenia do Salonik są najtańsze na 10-8 tygodni przed wylotem. To najlepszy moment na kupowanie lotów a także hotelu.
Jeśli się da, podróżuj tylko z bagażem podręcznym – na niedalekich trasach i gdy pobyt ma do dwóch tygodni będzie w zupełności, a koszty za bagaż rejestrowany w tanich liniach lotniczych są czasem droższe niż za sam bilet.
Pamiętaj, stawić się na lotnisku co najmniej 120 minut przed startem. Okienka odprawy są zamykane w większości linii lotniczych na 45-30 minut przed zapowiadaną godziną wylotu.
Nie zabieraj wartościowych, kruchych przedmiotów, a jeśli ich potrzebujesz – zabierz je w bagażu kabinowym. Jest mniejsze ryzyko, że się uszkodzą.
Nie obawiaj się przesiadek – zazwyczaj pomagają obniżyć do 3/5 standardowej ceny. I pamiętaj, tanie loty do Salonik, tylko na FRU.PL!