X
Ładowanie...

Tanie loty San Sebastian

już od 2104 zł
15 lip 22 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska San Sebastian

Bilety lotnicze Polska San Sebastian

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
23 lip (czw)
Iberia
San Sebastian
27 lip (pon)
Iberia
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje San Sebastian

Przewodnik po lotach San Sebastian

Tanie loty do San Sebastian - tylko na FRU.PL! Przeszukuj opcje lotówna trasie Polska-Hiszpania i zrób zamówienie na tanie latanie San Sebastian już dziś. Porównaj dostępne opcje ogółu dostępnych przewoźników i wówczas sprawdź możliwości wyszukiwarki biletów lotniczych - Hiszpania w elastycznych datach +/-3 dni. Nie znalazłeś odpowiedniego połączenia? Nie szkodzi, sprawdź pozostałe tanie loty do Francji.

W momencie gdy organizujemy wycieczkę do Hiszpania korzystnym jest pomyśleć o obniżeniu cen. Szukaj lotów w okazyjnych cenach lub promocyjnych taryf dużo wcześniej - dla linii regularnych 3-4, a dla tanich linii 2-3 miesiące przed terminem wylotu. Znanym faktem jest, że linie lotnicze gdy bliżej jest momentu wylotu, przewoźnicy podnosza ceny biletów. Ważne: pomyśl o ubezpieczeniu dla podróżnych - zobaczysz szybko że to koszt ledwie pięciu złotych dziennie za które kupujesz sobie brak nieprzyjemnych przypadków w podróży. Warto ponadto zaplanować wyjazd wraz z wykupem noclegu. Korzystając z FRU.PL wyszukasz ciekawe hotele w: Hiszpania w najniższych cenach! Tanie loty San Sebastian - wyłącznie na FRU.PL!

Poświęć czas aby zapoznać się z następującymi informacjami co do opcje podróży do San Sebastian. Najtaniej można na lot w obie strony w taryfie od 411 zł. Z naszego kraju do San Sebastian przelot w jedną stronę zajmie min. 1h 10min. Nalepsze ceny na loty Polska-Hiszpania są w ofercie przede wszystkim kolejne linie lotnicze:

 

San Sebastian leży na północy Kraju Basków w Hiszpanii, w zasadzie na granicy z Francją. Określane czasem "perłą północy" ma wyjątkowo piękne położenie w malowniczej lagunie na wybrzerzu. Znane jest przede wszystkim ze swoich pięknych świąt: Święto Świętego Sebastiana (Tamborrada) które odbywa się co roku 20 stycznia i od północy całe miasto zalewane jest przez 24h głosem bębnów oraz festiwali (od 1953 roku odbywa się tu słynny międzynarodowy festiwal filmowy im. Świętego Sebastiana).

Sposób na to jak dokonać rezerwacji na podróż-San Sebastian? Oto sposób w zaledwie kilka minut:

  1. Przy użyciu wyszukiwarki kliknij i wpisz kierunek z którego myślisz rozpocząć podróż do San Sebastian:
  2. Wybierz daty tej podróży
  3. Kliknij i wybierz ilość pasażerów
  4. Kliknij "SZUKAJ"!

Tanie loty San Sebastian - Baskonia

Kraj Basków

W kotlinach Pirenejów ukryty jest jeden z najmniejszych obszarów Francji, czyli Kraj Basków. Teren ten to tylko kawałek terytorium zamieszkiwanego przez Basków – zagadkowy etnos wyróżniający się na narodowościowej mapie Starego Kontynentu nieprzypominającym żadnego ze znanych językiem i ciekawym folklorem. Warto zapuścić się aż pod hiszpańską granicę, aby poznać ich kulturę i zobaczyć na własne oczy ten intrygujący zakątek świata.

Tanie loty San Sebastian - Jak dotrzeć na miejsce

Ponieważ Kraj Basków leży wśród górskich szczytów, podróż autobusem czy nawet samochodem jest bardzo długa.  W dodatku bilet autokarowy może nas kosztować nawet kilkaset złotych. Chociaż regionalne lotnisko nie obsługuje żadnych bezprzesiadkowych połączeń z Polską, przebycie trasy samolotem i tak będzie najlepszym pomysłem. Lotnisko znajduje się w Biarritz. Tanimi liniami dostaniemy się stąd do Brukseli, Londynu, Dublina i Sztokholmu oraz do kilku francuskich miast, a ceny za lot zarezerwowany z wyprzedzeniem zaczynają się już od kilkunastu euro. Biorąc pod uwagę to, że połączenia pomiędzy stolicami Anglii i Szwecji a polskimi lotniskami nie są kosztowniejsze, okazuje się to bardzo rozsądnym rozwiązaniem.

Do Kraju Basków dostać można się także kolejami TGV. Szybkie pociągi realizują trasy m.in. z Bordeaux, Paryżem i Tuluzą. Jednak droga ze stolicy trwa w tym przypadku aż 5 godzin, a koszty przejazdów sięgają nawet 90 €. Tak samo droga i czasochłonna będzie trasa przez miejscowości hiszpańskie.

Biarritz

Dwa najważniejsze miasta  francuskiej części Kraju Basków to Bajonna i Biarritz, które bardzo różnią się od siebie. Drugie z nich w znacznym stopniu zatraciło swój lokalny rys i stało się drogim ośrodkiem wypoczynkowym. Podróżnych przyciąga tu blichtr, piękne wybrzeża i świetne warunki do uprawiania windsurfingu. Przez to jest tu dość drogo, a ci, którzy planują tanie wakacje, powinni poszukać pokoju raczej w Bajonnie – za dobę płaci się tu nawet sześciokrotnie mniej.

Swoją popularność Biarritz zawdzięcza żonie Napoleona III, Eugenii. Stąd też nie powinno dziwić, że historia większości zabytkowych budynków związana jest z jej postacią. Przykładem mogą być Hotel du Palais, pierwotnie nazywający się „Villa Eugenie” – wielki budynek utrzymany w stylu charakterystycznym dla II Cesarstwa, neoromańska Kaplica  Cesarska czy neogotycki kościół św. Eugenii. Oprócz nich w Biarritz jest wiele nie mniej wartych zobaczenia obiektów, m.in. Skała Matki Bożej z rzeźbą Madonny i herbami miasta, Miejskie Kasyno utrzymane w stylu art deco. Znajduje się tutaj także Muzeum Morskie z ekspozycją poświęconą dziejom zawodów rybackich połączone z oceanarium. To właśnie akwaria są głównym atutem tego miejsca – można oglądać tu m.in. foki, ośmiornice i koniki morskie. Zwiedzanie kosztuje 8 € lub 5,50 € za bilet ulgowy.

Tanie loty San Sebastian - Serce regionu

Bajonna w opinii samych Basków jest sercem Kraju, chociaż instytucjonalnie nie pełni tej funkcji. W mieście wyraźne widać przywiązanie do tradycji i reliktów kultury, a na jej ulicach słychać wyłącznie język baskijski. Samo miejsce ma bardzo długą historię. Dzieje osiedlania się ludzi na tym terenie sięgają prawdopodobnie paleolitu, ale najważniejszy dla współczesnego wyglądu miejscowości okres przypada pierwsze wieki naszej ery. To, że miejscowość była pierwotnie miastem średniowiecznym, odkryć można dziś przede wszystkim w specyficznym układzie ulic i zorganizowaniu dróg wodnych, które uwypukla ich znaczenie gospodarcze, oraz lokalizacji węzłowych punktów, takich jak budynki sakralne, fortyfikacje i magazyny handlowe. Poszukiwacze śladów średniowiecza powinni przejść się centrum miasteczka, jego najstarszej części. Bardzo piękna jest tutejsza Katedra Marii Panny, przykład architektury gotyckiej. Kościół był kilkukrotnie remontowany i dzięki temu jego wnętrze stało się czymś w rodzaju {wyciągu|karty|spisu| z historii Kraju Basków. Odszukać można tu symbole panowania francuskiego i angielskiego. W późniejszych wiekach w centrum powstawały  przede wszystkim domy szlachectwa i kupców, którzy wzbogacali się na rozwoju handlu. Położenie geograficzne miasteczka i jego losy zadecydowały o tym, że znaczną jego partię do dziś zajmuje budownictwo obronne. Niestety, fortecy, obwarowań i cytadeli nie można zwiedzić, ponieważ wciąż stacjonuje w nich wojsko.

W mieście znajdują się dwa warte uwagi muzea. Pierwsze z nich to Muzeum Basków i historii Bajonny o charakterze historyczno-etnograficznym. Jego kolekcje we wspaniały sposób dokumentują nie tylko historię miasta, ale także codzienne funkcjonowanie mieszkańców Kraju Basków, ich tradycję i kulturę materialną. Druga galeria to Musee Bonnat-Helleu – muzeum sztuki o naprawdę imponującej kolekcji. Oprócz obrazów najbardziej znanego plastyka z Bajonny - Leona Bonnata, można podziwiać tutaj dorobek najważniejszych malarzy europejskich. Bilety do obu muzeów kosztują odpowiednio 5,50 € za wejściówkę normalną i 3 € za ulgową.

Mniejsze miejscowości

Prócz głównych miast w Kraju Basków warto odwiedzić także Saint-Jean-de-Luz i Saint-Jean-Pied-de-Port. Pierwsza z tych miejscowości to urocze małe miasto, w którym w bardzo widoczny sposób ścierają się wpływy tradycji baskijskiej i dziejów Starego Kontynentu. Z jednej strony można zobaczyć tu niedużą, lecz malowniczą starówkę z domami w stylu baskijskim, z drugiej zwiedzić na przykład kościół Jana Chrzciciela, który architektonicznie reprezentuje kulturę Basków, historycznie natomiast wsławił się przede wszystkim przez królewski ślub z XVII wieku – Ludwika XIV i Marii Teresy. Saint-Jean-Pied-de-Port to natomiast dawna stolica Dolnej Nawarry. Historia miasta sięga wieków średnich, większość monumentów pochodzi natomiast z XVI wieku i czasów późniejszych. Warto zwiedzić tutejszą starówkę i obejrzeć fortyfikacje, które  poświadczają o  jego dramatycznych dziejach, pełnych wojen i okupacji  przez ościenne potęgi polityczne.

Tanie loty San Sebastian - Plaże

Kraj Basków znany jest z pięknego nadbrzeża. Fani niezbyt aktywnego odpoczynku znajdą tutaj wspaniałe piaszczyste plaże. Najbardziej znane leżą wokół Biarritz. Warto odwiedzić tu Grande Plage oraz niewielką Plage du Pont-Vieux. W pobliskim Anglet znajduje się najważniejszy miejscowy ośrodek sportów morskich, przede wszystkim pływania na desce. Ci, którzy zamiast wylegiwać się na plaży wolą karmić oko niezwykłymi panoramami, powinni udać się na klify. W Biarritz odwiedzić można Plage de la Cotes des Basques, w Saint-Jean-de-Luz Plage d’Erromardier.

Tanie loty San Sebastian - Kultura baskijska

Baskowie są bardzo przywiązani do tradycyjnych zasad, co pozwoliło im nie zatracić swojego dziedzictwa w nawet najtrudniejszych dla tego narodu momentach. We francuskiej części kraju bardzo popularna jest pelota, czyli gra w piłkę. Każda miejscowość ma tutaj swoją reprezentację. W Bajonnie można obejrzeć XVII-wieczną salę do uprawiania tej dyscypliny.

Bajonnę warto odwiedzić na początku sierpnia. Co roku w środę przed pierwszym weekendem miesiąca odbywa się tutaj Fetes de Bayonne, festiwal kultury baskijskiej. Wówczas obowiązkowym strojem stają się białe suknie z czerwonymi paskami (pochodzące co prawda z Nawarrony). Odbywają się kolorowe marsze i imprezy muzyczne. Królują tradycyjna muzyka i taniec. Największą rozrywką są jednak przemarsze i walki byków oraz Toros de Fuego. Ta intrygująca nazwa odnosi się do zwyczaju przejścia przez miasto ze „świetlnym bykiem” – metalowym bykiem z przyczepionymi fajerwerkami. Jego celem jest zbudzenie Basków, aby wzięli udział w obchodach.

Tanie loty San Sebastian - Regionalna kuchnia

Regionalna kuchnia opiera się obecnie przede wszystkim na rybach i skorupiakach oraz mięsach, m.in. jagnięcinie. We francuskiej części Kraju Basków widać wiele wpływów hiszpańskich w tym względzie – w potrawach używa się papryki, oliwy z oliwek, hiszpańskiego typu serów.

Najbardziej znane baskijskie smakołyki pochodzą z Bajonny. Jest to przede wszystkim znana szynka, która doczekała się nawet własnego przeglądu. Co ciekawe, podobno w rzeczywistości wcale nie pochodzi ona z Bajonny. Magazynowano ją tu, skąd była przekazywana dalej. Innym regionalnym przysmakiem jest czekolada, której dzieje łączą się z dawną lokalną społecznością żydowską. W mieście można oglądać tradycyjną wytwórnię tego smakołyku.