+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER
Bezpośrednie loty do Serbii z Polski możliwie są jedynie z Warszawy. Stamtąd dolecieć można do Belgradu na lotnisko docelowe im. Nikoli Tesli. Takie loty do Belgradu z naszego kraju oferuje jedynie przewoźnik lotniczy LOT. Tanie loty do Serbii z Polski są rzadkością, choć LOT nie oferuje raczej zbyt wygórowanych cen. Z drugiej strony, dystans między tymi dwoma krajami również nie jest zbyt duży, więc bilety LOT do Serbii mogą niektórym wydać się dość drogie.
Chcąc znaleźć tanie loty do Serbii warto rozważyć wylot z innego kraju. Loty do Serbii np. z Niemiec są już o wiele tańsze, a wylot możliwy jest z wielu niemieckich miast. Dzieje się tak dlatego, że w większości loty do Serbii z Niemiec obsługują tani przewoźnicy lotniczy, stąd bilet lotniczy do Serbii można kupić w atrakcyjnej cenie. Bilet lotniczy do Serbii kupić można w okazyjnej cenie, decydując się na rezerwację lotu z większym wyprzedzeniem.
Najważniejszym lotniskiem w Serbii jest lotnisko przynależące do stolicy państwa – Belgradu. Ten międzynarodowy port lotniczy położony jest w odległości 18 km od centrum miasta oraz stanowi siedzibę m.in. dla takich linii lotniczych jak Jat Airways, Air Pink, Prince Aviation czy Aviogenex. Port lotniczy Belgrad obsługuje rocznie ponad 2,5 miliona pasażerów z całego świata. Lotnisko posiada pełną infrastrukturę, parkingi długo i krótkoterminowe oraz wypożyczalnie samochodów kilku firm.
Decydując się na dojazd na lotnisko samochodem, podróżni nie powinni mieć żadnych problemów z dotarciem. Dojazd jest bardzo dobrze oznaczony, a prowadzi do niego bezpośrednio autostrada E-70. Regularnie kursują również linie autobusowe – zarówno specjalna linia komunikacji miejskiej, jak i autobusy linii lotniczej Jat Airways. Dojazd na lotnisko autobusem trwa około 30 – 40 minut. Bilet najczęściej można nabyć bezpośrednio u kierowcy.
Dwa najważniejsze miasta w Serbii, a mianowicie Belgrad i Nowy Sad, nie zawiodą turystów w kwestii rozmaitości atrakcji oraz zabytków. Będąc w Belgradzie trzeba koniecznie odwiedzić uliczkę Skadarliję, wzdłuż której znajdują się niepowtarzalne i pełne uroku restauracje oraz kuszące słodkimi smakowitościami kawiarenki. Trzeba także zwrócić uwagę na Muzeum Narodowe oraz budynek Teatru Narodowego, który znajduje się tuż przy muzeum. Inne zabytki to twierdza Kalemegdan, którą można zobaczyć przy ujściu Sawy do Dunaju. Turystom z dziećmi i nie tylko śmiało polecić można belgradzkie zoo, a wszystkim pragnącym podziwiać miasto z góry, świetną opcją okaże się wieża Avala Tv Tower, która liczy sobie 200 metrów wysokości. Nowy Sad zaprasza szczególnie fanów rozmaitych gatunków muzycznych. Organizowany od 2000 roku EXIT festiwal co roku przyciąga coraz więcej zainteresowanych. W 2004 roku został uznany za największe wydarzenie kulturalne w Europie południowo – wschodniej. Plaża Stand, jako najpiękniejsza nad Dunajem, kusi wielbicieli plażowania.
Na klimat w Serbii znaczący wpływ ma Ocean Atlantycki oraz Morze Śródziemne. Stąd też klimat w tym kraju można określić jako mieszankę klimatu kontynentalnego wilgotnego, oceanicznego oraz subtropikalnego wilgotnego. Północ i południe kraju są dość zróżnicowane pod względem pogody. Północna część Serbii charakteryzuje się dość chłodnymi zimami oraz wilgotnymi, ale i niezbyt ciepłym latem. Południowy – zachód kraju znajduje się pod większym wpływem Morza Śródziemnomorskiego stąd też region ten jest troszkę cieplejszy. Najniższa temperatura jaka kiedykolwiek została zarejestrowana w Serbii to – 39.5°C, najwyższa zaś to 44.9°C. Do Serbii najlepiej wybrać się późną wiosną, ponieważ temperatury są już dość przyjemne, a dni nie są jeszcze tak deszczowe jak w porze letniej.