X
Ładowanie...

Tanie loty do Stuttgartu

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
01 kwi 08 kwi Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Stuttgart

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Stuttgart

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Stuttgart

Przewodnik po lotach Stuttgart

Tanie loty do Stuttgartu – dlaczego warto

STUTTGART

Stuttgart jest znany prawdziwym miłośnikom motoryzacji, choć warto zwrócić na niego uwagę także z innych powodów. Znajduje się w południowo-zachodniej części Niemiec, w dolinie rzeki Neckar będącej zarazem jednym z dopływów słynnego Renu. Historia miasta sięga jeszcze czasów starożytnych - właśnie tu założono jeden z rzymskich fortów, czyli baz wypadowych do kolonizowania sąsiednich terenów. Prawa miejskie Stuttgart uzyskał w XIV wieku, aż w końcu okrzyknięto go stolicą księstwa Wirtembergii. W czasie II wojny światowej została zniszczona zabytkowa Starówka, którą po zakończeniu wojny w części odbudowano. Obecnie Stuttgart uchodzi za jedno z najzamożniejszych miast w Niemczech – nie bez powodu produkowane są tu Porsche i Mercedesy... Głównie właśnie z tego powodu warto wybrać tani lot do Stuttgartu.

Tanie loty do Stuttgartu – najciekawsze zabytki w Stuttgarcie

Wykorzystaj jak najlepiej czas w Stuttgarcie – wybierz z listy atrakcji te, które najbardziej Cię interesują. Może zabytki albo muzea motoryzacyjne? Tani lot do Stuttgartu będzie świetną okazją, aby poznać m.in. historię Mercedesa…

Stare Miasto: wybierz się na spacer po mieście, które niemal w całości zostało zniszczone w czasie wojny; zachowało się jednak kilka zabytków wartych uwagi.
Stary Zamek/Pałac: monumentalna budowla; jeden z najważniejszych i najpiękniejszych zabytków. Pałac z arkadowym dziedzińcem przypomina o dawnej świetności miasta. W mieście znajduje się więcej wartych ujrzenia zamków, pałaców, kościołów oraz innych pozostałości z poprzednich epok.
Nowy Zamek: barokowy Neues Schloss powstawał w latach 1746-1806; a jego budowę zapoczątkował Karol Eugeniusz Wirtemberski. Pałac miał stanowić główną konkurencję dla Wersalu i zamków we Francji. Obecnie mieści się w nim ministerstwo Badenii i Wirtembergii.
Muzeum Sztuki: muzeum w stylu secesyjnym mieści się w samym sercu miasta; gratka dla miłośników sztuki!
Inne pałace: m.in. New Castle - ogromna rezydencja barokowa, imitacja Wersalu; rokokowy pałac Solitude; pałac Schloss Favorite (lata 1717-1723) w rozległym parku, który powstał jako bażanciarnia
Kolegiata: późnogotycka kolegiata jest symbolem Stuttgartu; wybudowano ją w latach 1954-1956.
Galeria Państwowa: zobacz ekspozycję prac sztuki współczesnej (zbiory obejmują m.in. działa Picassa czy Dalego).
Hala Targowa: jeden z najpiękniejszych budynków tego typu w Niemczech w ogóle; powstawała w latach 1912-1914; reprezentuje styl secesyjny. To gratka dla smakoszy - stołu uginają się od owoców, warzyw, win. Produkty pochodzą z całego świata - kupisz figi, twarogi, owoce tropikalne, świeże ryby i owoce morza, różne wędliny z niemiecką mortadelą włącznie.

Tanie loty do Stuttgartu – Inne atrakcje w Stuttgarcie

Wieża telewizyjna Fernsehturm: pierwsza wieża telewizyjna świata; liczy prawie 17 metrów – warto wybrać się tutaj do jednej z eleganckich restauracji z tarasem widokowym. Poza wytworną kuchnią zasmakuje Ci piękna panorama widoczna z tarasu.
Festiwale: jeśli szukasz taniego lotu do Stuttgartu, gdyż cenisz sobie proste przyjemności, połączysz tu zamiłowanie do piwa, jedzenia oraz dobrej zabawy w swobodnej atmosferze. Wybierz się mianowicie na Stuttgarcki Festiwal Piwa, zapoczątkowany jeszcze w XIX wieku. Większym wydarzeniem jest tylko słynny na cały świat Octoberfest. Festiwal w Stuttgarcie jest ogromną atrakcja – ponadto regularnie odbywa się dwa razy w roku – wiosną oraz jesienią. Uczestnicy mogą posłuchać popularnej muzyki, ale też występów folklorystycznych. W mieście organizowany jest także Festiwal Wina Weindorf (w sierpniu) oraz Sommerfest - festiwal tańca i zabawy.
Muzea motoryzacji: oto istna kolebka motoryzacji – jedna z głównych atrakcji dla miłośników samochodów; od 1986 roku działa tu Mercedes-Benz Museum, gdzie na trzech piętrach mieści się około 1500 eksponatów - ok. 160 z nich stanowią samochody. Są tutaj nawet pierwsze modele samochodów zaprojektowane przez Karla Benza i Gottlieba Daimlera, a także pierwszy Mercedes. Ponadto warto wybrać się do Porsche Museum, gdzie poznać można historię i rozwój jednego z najsłynniejszych producentów aut wyścigowych. To w Stuttgarcie Gottlieb Daimler i Karl Benz stworzyli pierwszy automobil, powstał tu prototyp VW Beetle, popularnego garbusa.
Zielone miasto: prawie 20% powierzchni miasta objęto ochroną – to publiczne parki oraz tereny rekreacyjne jako słynne „Zielone U” (od Placu Zamkowego do lasów przy granicy miasta). Podziwiaj ogrody pałacowe, liczne parki, ogrody i parki na wzgórzach Killesberg - będą one idealne na chwilę wytchnienia; m.in. ogród botaniczno-zoologiczny Wilhelma czy planetarium. Zadziwiają też świetnie rozbudowane strefy dla pieszych i ścieżki rowerowe.

Tanie loty do Stuttgartu – kuchnia

Już wspaniałe położenie miasta w otoczeniu jednego z największych niemieckich regionów winiarskich wskazuje na inną namiętność mieszkańców Stuttgartu – wyśmienite jedzenie i picie. Za wspaniałe doznania kulinarne między tradycyjnymi szwabskimi kluskami Spätzle a winem Spätburgunder ręczy gastronomia w Stuttgarcie, od piwiarni na rogu, po wyróżnianą prestiżowymi nagrodami najlepszą restaurację. Duże i małe festyny, jak najbardziej znany Cannstatter Wasen, zapraszają wszędzie do wspólnego świętowania, poczucia serdecznej gościnności i cieszenia się życiem. Idealnym miejscem spotkań przed zwiedzaniem miasta jest plac zamkowy Schlossplatz. W żadnym chyba innym mieście pałac nie dominuje tak bardzo w śródmiejskim obrazie, jak Nowy Pałac (Neues Schloss) w centrum Stuttgartu. A kto wcześniej podziwiał niezwykłe zbiory dzieł modernizmu i sztuki współczesnej w znajdującym się tuż obok muzeum sztuki Kunstmuseum Stuttgart albo w Starym Pałacu (Altes Schloss) poznawał historię od epoki kamienia po nowożytność, zdecydowanie zasłużył sobie na spędzenie miłego wieczoru.

Tanie loty do Stuttgartu – klimat i pogoda

Ze względu na klimat panujący w Stuttgarcie najlepiej poszukać tanich lotów do Kolonii na lato lub wiosnę, gdyż panują wtedy sprzyjające zwiedzaniu oraz spacerom warunki klimatyczne. Pogoda jest wtedy wręcz idealna do odkrywania uroków Starówki. Będzie też można odpocząć w jednym z piwnych ogródków, których w zabytkowej części miasta jest tak wiele!

Tanie loty do Stuttgartu – wiza

Jeśli planujesz tani lot do Stuttgartu, wystarczy Ci ważny dokument tożsamości – dowód osobisty albo paszport.

Tanie loty do Stuttgartu – lotnisko

Port lotniczy Stuttgart

Międzynarodowy port lotniczy oddalony jest tylko o 13 km od Stuttgartu. Stanowi siódme lotnisko w Niemczech, biorąc pod uwagę wielkość. Do dyspozycji pasażerów są cztery terminale, a główna informacja międzynarodowa oraz stanowisko obsługi znajdują się w Terminalu 1, na poziomie 3. Warto też dodać, że w jego pobliżu znajduje się ogromne centrum wystawowe. Tani lot do Stuttgartu warto zaplanować, podobnie jak dojazd do centrum. Sprawdź poszczególne opcje.

Dojazd na lotnisko/do centrum 

Metro: na lotnisko można dojechać liniami metra S2 oraz S3. Podróż między głównym dworcem kolejowym a lotniskiem trwa około 27 minut.
Autobus: można też dojechać autobusami – przystanek znajduje się przed terminalem 1 (poziom hali przylotów). Są to linie: 33, 122, 809, 828, 7556.
Wypożyczony samochód: lotnisko znajduje się przy autostradzie A8 na odcinku Karlsruhe-Munich. Należy skręcić na zjeździe Stuttgart-Flughafen lub Bundesstrasse B27, a następnie podążać za znakami, aby niebawem znaleźć się na terenie portu lotniczego. Punkty przedstawicieli firm wypożyczających samochody znajdują się w terminalu 3, na poziomie 2.
Taksówka: przed terminalem 1 (poziom trzeci, hala odlotów) znajdują się postoje taksówek – wygodna, ale jedna z droższych opcji. Kurs trwa zazwyczaj około 20 minut, choć wpływ ma na to natężenie ruchu.

Tanie loty do Stuttgartu – operatorzy

Twój tani lot do Stuttgartu potrwa od 1 godziny, więc wybierz linię lotniczą, która gwarantuje wygodę na pokładzie samolotu – cena biletu nie może stanowić głównego wybrania przelotu. Oto spis przewoźników, którzy mają w ofercie tanie loty do Stuttgartu:

Tanie loty Aegean Air Stuttgart
Tanie loty Air France Stuttgart
Tanie loty Norwegian Stuttgart
Tanie loty Eurowings Stuttgart
Tanie loty Ryanair Stuttgart
Tanie loty KLM Stuttgart
Tanie loty Lufthansa Stuttgart
Tanie loty LOT Stuttgart
Tanie loty Swiss Stuttgart
Tanie loty Austrian Airlines Stuttgart
Tanie loty Ukraine Intl Airlines Stuttgart
Tanie loty Brussels Airlines Stuttgart
Tanie loty WizzAir Stuttgart

 

Tanie loty do Stuttgartu – pozostałe miejsca wylotu

Nie tylko z Warszawy możesz dotrzeć do Stuttgartu. Porównaj pozostałe miasta wylotu:

Tanie loty Bydgoszcz Stuttgart
Tanie loty Gdańsk Stuttgart
Tanie loty Kraków Stuttgart
Tanie loty Katowice Stuttgart
Tanie loty Lublin Stuttgart
Tanie loty Poznań Stuttgart
Tanie loty Rzeszów Stuttgart
Tanie loty Szczecin Stuttgart
Tanie loty Wrocław Stuttgart

 

Tanie loty do Stuttgartu na FRU.PL

Zastanawiasz się, skąd jesteśmy pewni, że w naszym serwisie zobaczysz najlepsze cenowo tanie loty do Stuttgartu? Odpowiedź jest banalna, chociaż za FRU.PL stoi najbardziej nowoczesna technologia. Dajemy Ci dostęp do każdej linii lotniczej na świecie, także tych, u których nie można kupować z Polski. Są wśród nich tanie linie lotnicze a także najdroższe linie lotnicze, więc – na początek na początek dostajesz dostęp do absolutnie wszystkich opcji przelotu. Nie nie do każdego kraju dotrzesz bez przesiadek, z tej przyczyny wyszukujemy także przeloty z przesiadkami – to oferują wszyscy, ale tylko FRU.PL składa w jedną podróż oferty firm zrzeszonych w różnych hubach i systemach rezerwacyjnych – te przeloty oznaczamy znakiem Smart Connection.

Na FRU.PL dostaniesz bezprzesiadkowe połączenia do Stuttgartu, LCC i zwykłych linii lotniczych, połączenia realizowane przez kilku przewoźników (wylot np. z Wizzair, droga powrotna z np. Ryanair) oraz loty ze zwykłą przesiadką albo Smart Connection. Jesteśmy pewni – nie ma korzystniejszego przelotu niż w naszej wyszukiwarce i ręczymy za to – masz Gwarancję Najniższej Ceny FRU.PL.

Jak znaleźć tanie loty do Stuttgartu na FRU.PL ?

Tanie loty do Stuttgartu kupisz dzięki wyszukiwarce lotów na samej górze tej strony. Mamy również Kalendarz z cenami biletów i stworzony przez nas wykres z najkorzystniejszymi cenami na połączenia do Stuttgartu w nadchodzących miesiącach. kiedy już wyszukasz lot, możesz zobaczyć, ile zyskasz zmieniając termin lotu do Stuttgartu o dwa-trzy dni. Otrzymujesz też wgląd do bieżących cen lotów do Stuttgartu z miesiąca, w którym chcesz lecieć. Zobacz jeszcze zaprojektowane dla Twojej wygody narzędzia.

Mamy przydatne narzędzie, które sprawią, że będzie łatwiejsze znajdowanie najlepszych ofert biletów lotniczych do Stuttgratu. Wypróbuj Alarm Cenowy. Musisz jedynie określić cenę, która jest atrakcyjna, miejsce, może być Stuttgartu, a otrzymasz informację, gdy tylko ceny spadną od wybranego poziomu. Nie musisz sprawdzać co godzinę cen biletów lotniczych do Stuttgratu, Alarm Cenowy Cię wyręczy.

Jeżeli szukasz naprawdę dobrych promocji, daj się zainspirować i zapisz się na Newsletter FRU.PL. Dobieramy najkorzystniejsze obniżki, piszemy na bieżąco o promocjach i w odpowiednim czasie podpowiadamy, kiedy najtaniej kupować podróże. Selekcja połączeń jest dokładna, więc dostajesz tylko te wyjątkowo korzystne.

Tanie loty do Stuttgartu - nocleg i wynajem samochodów

FRU.PL oferuje znacznie więcej niż tanie loty do Stuttgartu. Pragniemy stworzyć Tobie miejsce całościowego organizowania wyjazdów – nie tylko przelotu. Zarezerwujesz z FRU.PL nocleg a nawet wynajmiesz auto, dzięki któremu zobaczysz coś więcej. Opracujemy dla Ciebie transfer z portu lotniczego i odpowiemy na wszystkie pytania. Wystarczy, że skontaktujesz się z naszym Centrum Rezerwacji FRU.PL.

Jak podróżować tanio do Stuttgartu? Rady od FRU.PL

Kochamy to, co robimy, i właśnie dlatego wiemy dużo o lotach i miejscach, które widzieliśmy lub chcemy zobaczyć. Dzielimy się tą wiedzą i mamy dla Ciebie wskazówki, jak podróżować tanio do Stuttgartu.

Tanie połączenia do Stuttgartu mają najniższe ceny około 2-3 miesięcy przed wylotem. Właśnie wtedy jest najlepszy moment na bukowanie biletów lotniczych oraz noclegu.
Jeśli się da, podróżuj tylko z bagażem kabinowym – na europejskich trasach i gdy pobyt ma do 2 tygodni będzie w sam raz, a ceny za bagaż nadawany do luku w tanich liniach lotniczych bywają wyższe niż za sam przelot.
Pamiętaj, żeby być na lotnisku co najmniej 2 godz. przed startem. Bramki kończą pracę zazwyczaj na 45-30 minut przed zapowiadaną godziną wylotu.
Nie bierz drogich, łatwych od uszkodzenia przedmiotów, a jeżeli ich potrzebujesz – miej je w bagażu podręcznym. Zmniejszy to szansę, że się uszkodzą.
Nie obawiaj się przesiadek – w większości przypadków pozwalają zaoszczędzić do 3/5 zwyczajnej ceny.