X
Ładowanie...

Tanie loty do Sydney

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Sydney

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Sydney

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Sydney

Przewodnik po lotach Sydney

Tanie loty do Sydney - jak szukać tanich lotów

Tanie loty do Sydney

Planowanie taniego lotu do Sydney najlepiej rozpocząć od wyboru odpowiedniego terminu. W zależności od środków finansowych, jakimi dysponujemy oraz tego, jak wiele chcemy zobaczyć, powinniśmy zarezerwować na tę podróż około tygodnia czasu. Na co zwracać uwagę przy wyborze terminu pobytu:

Najlepsza pora roku na lot do Sydney: Wbrew naszym przyzwyczajeniom to zimą w Sydney jest najcieplej. To właśnie wtedy przypada u nich okres lata i temperatury sięgają 25° C, ale okres najchłodniejszy także jest ciepły i przyjemny około 17° C.
Wcześniejsza rezerwacja biletu lotniczego do Sydney: Tanie loty do Sydney najlepiej rezerwować nawet pół roku wcześniej. Na takich dalekich trasach ceny biletów są bowiem drogie, ale kupując tanie bilety lotnicze do Sydney, z tak dużym wyprzedzeniem możemy oszczędzić sporą kwotę pieniędzy.
Wiza do Sydney: Wyrobienie 3-miesięcznej wizy przebiega bez problemu, można to załatwić przez Internet. Wiza taka jest bezpłatna i jest w postaci elektronicznej. Warto jednak mieć wydrukowane także papierowe poświadczenie przyznania wizy. Uprawnia do wielokrotnego przebywania na terenie kraju przez okres roku, jednak nie w dłuższych pobytach niż okres 3-miesięczny.

Kolejny punktem po zaplanowaniu przelotu jest rezerwacja noclegu. W Sydney jest wiele hoteli i nie ma problemów z bazą noclegową. Rezerwacja miejsca noclegowego jest jednak polecana ze względu na wygodę podróżującego, ponieważ sam lot do Sydney trwa średnio około 20 godzin. Dobrze zatem mieć pewne miejsce, w którym będziemy mogli odpocząć po tak długiej podróży. Wielką popularnością wśród turystów cieszą się także hostele, w których warunki są dobre, a cena stosunkowo niższa. Żeby wiedzieć, gdzie zakwaterować się w dobrej cenie i czystych komfortowych warunkach warto poszukać informacji na stronach internetowych, na których ludzie dzielą się przeżyciami dotyczącymi wycieczek do tego miasta. Oczywiście dobrze jest zaopatrzyć się w papierowy przewodnik, jednak wielu rad dotyczących Sydney, zakwaterowania i cen tam nie znajdziemy. Warto, więc wcześniej zaczerpnąć potrzebnych nam informacji, choćby w Centrum Rezerwacji FRU.PL. Pamiętaj, tanie loty do Sydney, tylko z FRU.PL.

Tanie loty Sydney - linie lotnicze:

Sydney Aquarium

Tanie loty Air France Sydney
Tanie loty Alitalia Sydney
Tanie loty Air China Sydney
Tanie loty Cathay Pacific Sydney
Tanie loty China Southern Airlines Sydney
Tanie loty Etihad Sydney
Tanie loty Emirates Sydney
Tanie loty Korean Air Sydney
Tanie loty KLM Sydney
Tanie loty LOT Sydney
Tanie loty QATAR AIRWAYS Sydney
Tanie loty Qantas Airways Sydney
Tanie loty Singapore Airlines Sydney

 

Tanie loty Sydney - bilety lotnicze

Do Sydney dostaniesz się jedynie drogą powietrzną bądź morską, choć z tej drugiej mało kto korzysta. Loty, pomimo że trwają co najmniej 23 godziny i są z planową przesiadką lub dwiema - są wygodniejsza i szybszą formą transportu. Przesiadki najczęściej odbywają się miastach azjatyckich. Wbrew pozorom bilety do Sydney możemy dostać w okazyjnej cenie. Teraz za tanie loty do Sydney, zapłacisz co najmniej 3679 zł.

Tanie loty Sydney - skąd lecieć

Poniżej lista polskich miast, które oferują tanie loty do Sydney.

Tanie loty Gdańsk Sydney
Tanie loty Kraków Sydney
Tanie loty Katowice Sydney
Tanie loty Warszawa Sydney
Tanie loty Wrocław Sydney

 

Tanie loty Sydney - lotnisko w Sydney

Port lotniczy Sydney (Kingsford Smith International Airport). Największy port lotniczy w Australii położony jest 9 km na południe od Sydney. Rocznie obsługuje ponad 30 milionów pasażerów. Jest jeden z najstarszych portów lotniczych na świecie. Lotnisko to nie obsługuje lotów bezpośrednich z Polski, jednak możemy dolecieć tam Londynu lub Frankfurtu liniami lotniczymi: Air Canada, British Airways, United Airlines czy Qantas. Lotnisko składa się z trzech terminali. Ma dobre połączenie z centrum miasta:

Kolej: Linia Airport Link kursuje z wszystkich trzech terminali, do centrum można dojechać w 13 minut (cena: $15). Pociąg kursuje co 10 min w godzinach 05.00-00.00. Bilety można kupić online przed wylotem.
Autobus: Linie autobusu Sydney Busse kursują z terminali 1 i 3 do centrum miasta (cena: $5,5 ). Wielu jest także prywatnych przewoźników (cena: $13). Kursują także busy z niektórych hoteli w ramach świadczonych usług hotelarskich.
Taksówka: dostępna przed każdym terminalem, czas przejazdu do centrum to około 30 minut (cena: $40-50).
Samochód: istnieje możliwość wypożyczenia samochodu. Wypożyczalnie aut znajdują się w halach przylotów.

Tanie loty Sydney - Co warto zobaczyć w Sydney?

Bondi Bay w Sydney

Sydney Opera House, której główny architekt j Jørn Utzon otrzymał za ów projekt Nagrodę Pritzkera. Budynek został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ogromna opera mieści w sobie wiele sali przeznaczonych do różnych widowisk. W budynku znajdują się także studio nagrań, restauracje i butiki z pamiątkami.
Starówka Sydney "The Rocks" - w klimacie kolonialnych budynków i magazynów można odpocząć w jednej ze stylowych kawiarni lub wieczorem w nocnym klubie. W koło odnajdziemy także sklepy z pamiątkami i małe muzea.
Sydney Tower – ze szczytu wieży można podziwiać panoramę miasta.
Harbour Bridge to kolejny po operze najbardziej charakterystyczny symbol Sydney. Most posiada najwyższy łuk stalowy o wysokości 134 metrów.
Royal Botanic Garden obfitujący w australijską przyrodę.
Zoo Toronga, jedno z największych zoo na świecie o powierzchni 21h. Posiada ponad 2,5 tysiąca i 340 różnych gatunków.
Sydney Aquarium - ogromne akwarium z 11 tysiącami sztuk morskich stworzeń.
Sydney Olympic Park.
Darling Harbour – centrum rozrywki w Sydney. Jest to deptak, rozciągający się od Chinatown poprzez Cockle Bay na King Street Wharf kończąc na przedmieściach Pyrmont.
Góry Błękitne położone 100 km na zachód od Sydney mają powierzchnię 1 436 km². Park Narodowy Gór Błękitnych znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Nazwę swą zawdzięczają eukaliptusom, które porastają zbocza gór. Wydzielają one olejki eteryczne, tworząc niebieskawą aurę, widoczną z kilkuset metrów.
Bondi Bay - być a Australii i nie plażować? Niemożliwe!

Ceny wstępu do atrakcji w Sydney:

Sydney Opera House – $8,
Royal Botanic Garden –$3.30,
Sydney Harbour Bridge – parogodzinna wspinaczka po moście to koszt $179,
Sydney Tower –$24.50,
Sydney Aquarium –$25.65,
Taronga Zoo –$37.

Tanie loty Sydney - Komunikacja w Sydney

Komunikacja miejska to bardzo wygodny sposób poruszania się po mieście. Do dyspozycji masz metro, autobusy i pociągi, kolejki, a także promy. Nocą kursują także autobusy nocne. Do poruszania się środkami komunikacji miejskiej potrzebne są bilety. Kupując bilety w strefie My Zone, masz możliwość skorzystania z wszystkich rodzajów transportu. Bilety podzielone są także na przejazdy pojedyncze, obejmujące 10 przejazdów, tygodniowe oraz dwutygodniowe, dostępne w kioskach lub u kierowcy. W liniach oznaczonych Pre-Pay-only nie ma możliwości zakupu biletów u kierowcy.

Dla osób wybierających się poza miasto, w góry lub mających ochotę zwiedzić inne miasta traktując Sydney, jako bazę wypadową sensownym pomysłem będzie wypożyczenie samochodu. Sportowym zapaleńcom proponujemy wypożyczenie roweru.

Tanie loty Sydney - Klimat i pory roku w Sydney

W Sydney występuje klimat subtropikalny ze średnią roczną temperaturą 18° C. Najlepiej, jeśli lot do Sydney zaplanujesz na styczeń lub luty, ponieważ w tych okresach jest najcieplej. Przed tamtejszą zimą (kwiecień - czerwiec) występuje pora obfitszych opadów. Od czerwca do sierpnia temperatury spadają nocą nawet do 8° C.

 

Sprawdź także: tanie loty do Australiibilety lotnicze do Melbourne oraz  tanie loty Berlin Sydney