X
Ładowanie...

Tanie loty do Szanghaju

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Szanghaj

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Szanghaj

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Szanghaj

Przewodnik po lotach Szanghaj

Tanie loty do Szanghaju

Tanie loty do Szanghaju

Deng Xiaopinga postawił sobie za cel uczynienie z Chin potęgi, jakiej świat nie widział, a jednym z jego kluczowych projektów było przywrócenie świetności Szanghajowi, niegdyś spokojnemu rybackiemu miasteczku, które w wyniku burzliwej historii stało się prężną metropolią za czasów kolonialnych, a podupadło w latach 20. i 30. XX wieku. Dziś o tamtych nieświetnych latach przypomina tych legenda Szanghaju nazywanego od czasu do czasu spadkobiercą Babilonu. Nie widać tego na ulicach, wśród drapaczy chmur czy w modnych butikach. Jednocześnie Szanghaj ma w sobie niesamowity pęd, witalizm. W tym miejscu każdy jest imigrantem i walczy o lepszy los. Wystarczy zarezerwować tanie loty do Szanghaju, by poznać atmosferę tego miejsca.

Tanie loty do Szanghaju - skąd dolecisz

Wygodny początek taniego lotu do Szanghaju to gwarancja dobrego humoru. Zacznij podróż do Szanghaju z lotniska, do którego masz najbliżej, albo z tego, z którego będzie najtaniej. Tanie loty do Szanghaju linie lotnicze oferują z następujących miast Polski:

Tanie loty Gdańsk Szanghaj
Tanie loty Katowice Szanghaj
Tanie loty Kraków Szanghaj
Tanie loty Warszawa Szanghaj
Tanie loty Wrocław Szanghaj

 

Tanie loty do Szanghaju - atrakcje

Szanghaj jest nowoczesne w typowo chiński sposób: na pokaz, rozrzutnie i innowacyjnie. Tuż nad torami na 30-kilometrowym odcinku sunie kolej magnetyczna, a wjazd na Jin Mao Tower (420 metrów) zajmuje czterdzieści pięć sekund. Wizytówką miasta jest wieża telewizyjna, Perła Orientu, z której można podziwiać miejsce życia 23 mln ludzi (Warszawa ma 2 mln mieszkańców). W jej podziemiach umieszczono Muzeum Historii Szanghaju, które warto zobaczyć jeszcze przed wjazdem na górę. Zgromadzono tam eksponaty, dzięki którym dowiaduje się, dlaczego wybuchły dwie wojny opiumowe, jak to wpłynęło na cesarstwo, co osiągnęli kolonizatorzy i jakie miejsce zajmuje Szanghaj w komunistycznych bądź co bądź Chinach. Innym słynnym muzeum jest to mieszczące się przy Placu Ludowym, zawierające imponujące zbiory sztuki od starożytności po współczesność. Jeżeli nie przemówiła do kogoś historia, powinno to się udać sztuce, w której czuć prawdziwie chińskiego ducha.

Jeszcze zanim uwierzy się w "azjatyckość" miasta, zwiedzić warto dawne dzielnice obcokrajowców (francuska, brytyjska i międzynarodowa), by podziwiać okazałą secesyjną i kolonialną architekturę. To tym miejscom zawdzięczał Szanghaj niepochlebny przydomek Prostytutki Wschodu – kwitł handel opium, otwierano domy publiczne, uprawiano hazard, organizowano spektakularne dancingi, a na wejściu do Parku Brytyjskiego wisiał napis „Chińczykom i psom wstęp wzbroniony”.

Jedną z najpiękniejszych świątyń w Szanghaju jest ta poświęcona Nefrytowemu Buddzie. Dwie rzeźby przedstawiające Buddę leżącego i siedzącego naprawdę wykonano z tego kamienia. Jak w każdym chińskim mieście świątyń jest wiele, ale kosmopolityczny charakter Szanghaju stworzył warunki do działalności różnorodnych kultów. Oprócz pochodzących z III wieku buddyjskich świątyń Longhua i Jing’an świątyni Konfucjusza, taoistycznej świątyni Boga Miasta są katolickie katedry Xujiahui, Dongjiadu bazylika Sheshan, prawosławny sobór Ikony Matki Bożej Wstawienniczki, meczety Xiaodaoyuan i Songjiang oraz synagoga Ohel Rachel.

Najlepsze miejsca na spacery Bund, ulica Nanjing i ogrody Yu Yuan. Te ostatnie zostały założone w XVI wieku za czasów dynastii Ming i do dziś zachwycają jako klasyk chińskiej sztuki ogrodniczej. W tym miejscu serwuje się też najlepsze w mieście xiaolongbao, czyli pierożki z ciasta drożdżowego nadziewane mięsem wieprzowym. Nazwę Yu Yuan tłuaczy się jako Ogród Przyjemnego Wytchnienia i to mówi samo za siebie. Bund to miejska promenada wzdłuż prawego brzegu rzeki Huangpu. Na wybrzeżu stoją kolonialne budynki w różnych europejskich stylach: od klasycystycznego i barokowego po art deco, a spod Muru Zakochanych rozciąga się widok na dzielnicę Pudong. Wędrówka po Bundzie to uczta dla oczu. Inne potrzeby zaspokoić można na ulicy Nankińskiej, która zasłynęła jako handlowe serce miasta, gdzie między nowoczesnymi i modnymi sklepami można kupić tradycyjne wyroby np. jedwabie.

Na położonej na uboczu górze Sheshan oprócz okazałego chrześcijańskiego kościoła z 1925 r. mieści się założone w 1900 r. przez francuską misję katolicką obserwatorium, w którym dwukrotnie widziano kometę Halleya (1910 i 1986 r.). Zorganizowano też muzeum i niewielkie planetarium. Można tu odpocząć od zgiełku miasta, niewiele osób dociera w to urokliwe, zielone miejsce. Wszystkie te atrakcje, masz teraz na wyciągnięcie ręki. Kup tanie loty do Szanghaju, na FRU.PL i przeżyj niesamowitą przygodę.

Tanie loty do Szanghaju - linie lotnicze:

Szanghaj, świątynia Longhua

Tanie loty do Szanghaju zaczynają się już od 1844 zł. Pamiętaj jednak, że podróż trwa co najmniej 15 godzin, więc wygodę też należy uwzględniać.

Tanie loty Air Berlin Szanghaj
Tanie loty Air France Szanghaj
Tanie loty Finnair Szanghaj
Tanie loty Air China Szanghaj
Tanie loty China Southern Airlines Szanghaj
Tanie loty Emirates Szanghaj
Tanie loty Etihad Airways Szanghaj
Tanie loty Hahn Air Szanghaj
Tanie loty KLM Szanghaj
Tanie loty Lufthansa Szanghaj
Tanie loty LOT Szanghaj
Tanie loty Swiss Szanghaj
Tanie loty China Eastern Airlines Szanghaj
Tanie loty Austrian Airlines Szanghaj
Tanie loty QATAR AIRWAYS Szanghaj
Tanie loty SAS Szanghaj
Tanie loty Singapore Airlines Szanghaj
Tanie loty Aeroflot Szanghaj
Tanie loty Turkish Airlines Szanghaj
Tanie loty TAP (Air Portugal) Szanghaj

 

Tanie loty do Szanghaju - Kuchnia wschodnia

Kiedy już zapomni się o wszystkim, co w Europie wydaje się chińskim jedzeniem, można odkryć niesamowitą krainę smaków rodzących się przez tysiąclecia i przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Trzeba się otworzyć na nowe i nieznane, bo większość osób nie będzie w stanie podać, z jakich składników składało się danie, które ma na talerzu.

Kuchnia chińska jest bardzo zróżnicowana, ale w Szanghaju dominuje jej wschodnia odmiana, bogata w świeże owoce morza, słodka i wyrazista. Używa się dużo brązowego cukru i wina ryżowego, a potrawy podaje się przede wszystkim z makaronami, a nie z ryżem. Za charakterystyczne dania uznaje się przygotowywanego na ruszcie w liściu lotosu kurczaka żebraków, kaczkę ośmiu smaków i pijaną kurę. Sezonowo dostępne są włochate kraby, dziczyzna i żółwie podawane w zupach i zupy z płetwy rekina oraz hot pot, czyli gorący kociołek.

Tanie loty do Szanghaju - Klimat

Miasto znajduje się u ujścia rzeki Jangcy na wschodnim wybrzeżu Chin. Występują cztery pory roku. Lata są upalne i wilgotne, a zimy chłodne. Temperatury nie spadają wtedy mocno poniżej zera, ale wilgoć sprawia, że odczuwa się dotkliwy chłód. Mogą wystąpić problemy z odpowiednim ogrzaniem pomieszczeń, bo wdraża się rządowe projekty oszczędnościowe (ale to raczej na południu kraju). Ciepłe rzeczy warto zabrać nawet latem, bo wiele pomieszczeń i aut jest klimatyzowanych. Najlepsze pory roku do zwiedzania Szanghaju to wiosna i jesień, kiedy warunki są mniej ekstremalne, a właściwie całkiem przyjemne, a ceny lotów do Szanghaju nadal pozostają atrakcyjne.

Tanie loty do Szanghaju - Bilety lotnicze

Jedynym bezpośrednim połączeniem z Polski do Chin jest trasa Warszawa-Pekin obsługiwana przez LOT. Aby dolecieć do Szanghaju, trzeba przesiąść się w jednym z europejskich lub bliskowschodnich miast. Tanie loty proponuje m.in. Finnair, Emirates, Lufthansa, Aeroflot Turkish Airlines i KLM. Można też polecieć do Pekinu (bezpośrednio: LOT) i stamtąd do Szanghaju. Przesiadki odbywają się najczęściej w Helsinkach, Londynie, Paryżu, Amsterdamie, Frankfurcie lub w Moskwie. Ceny rzadko schodzą poniżej dwóch tysięcy za lot w obie strony, ale zdarza się to czasem poza sezonem, np. w grudniu.Tanie loty Szanghaj oscylują między 2000 a 2500 zł za osobę, a podróż trwa około 20-30 godzin.

Lotnisko Pudong znajduje się 30 kilometrów od centrum, ale odległość tę w 8 minut pokonuje najszybszy pociąg na świecie Maglev.

Tanie loty do Szanghaju - Różnice kulturowe

Jeżeli jeszcze przed podróżą uświadomi się sobie fakt, że w Chinach wszystko wygląda zupełnie inaczej, relacje z Chińczykami staną się łatwiejsze. Przede wszystkim lepiej nie oczekiwać, że Azjaci powiedzą coś wprost, otwarcie skrytykują albo przyznają się do niewiedzy. Nie robią tak ze złej woli, wprost przeciwnie. W ten sposób pozwalają sobie i rozmówcy zachować twarz. Bardzo cenią szacunek i honor, dlatego przy oficjalnych kontaktach w trakcie powitania należy się pokłonić najwyżej postawionej osobie, spuścić wzrok, a wręczoną dwoma rękoma wizytówkę obejrzeć przed schowaniem. Ten takt w świadomości Chińczyków nie kłóci się z zadawaniem pytań o wiek, zarobki, pracę. Azjaci chętnie zawierają nowe znajomości, tworząc sieć wzajemności nazywaną Guanxi. Kapitał społeczny jest ważniejszy niż posiadane dobre (choć i te się bardzo liczą), więc przed negocjacjami warto zjeść wspólny posiłek z przyszłymi kontrahentami lub spędzić z nimi czas. Dla osób, które wchodzą w sieć Guanxi, idzie się na ustępstwa i chętnie zawiera się umowy.

Chińczycy chętnie fotografują się z ludźmi o europejskiej urodzie, często nawet bez zgody turysty. Chociaż chętnie spędzą czas z podróżnym, to uroda powoduje też zawyżanie cen i naciąganie. Warto się targować tam, gdzie to możliwe i nie zgadzać się na cenę wyższą niż połowa pierwotnej. W tych negocjacjach warto jednak zostawić ostatnie słowo kupcowi, by mógł zachować twarz. Nie wolno okazywać złości i innych negatywnych uczuć, jest to bardzo źle odbierane. Za to każdy chętnie przyjmie drobny podarunek (nawet jeżeli będzie mówić, że nie trzeba było)  np. słodycze, których nie dostanie w Azji. Należy unikać kwiatów i białego koloru kojarzących się ze śmiercią.

Tanie loty do Szanghaju - Ważne informacje

Aby wjechać do Chin trzeba wyrobić sobie jedną z kilkunastu rodzajów wiz. Jeżeli jedzie się na wakacje, trzeba wybrać turystyczną wizę L. Wiza biznesowa M różni się od wizy Z brakiem pozwolenia na pracę. Dziennikarze mogą ubiegać się o dokument M, a jeżeli jedzie się na wymianę naukową lub kulturową, trzeba mieć typ F (cele niekomercyjne). Warto zwrócić uwagę na ilość wjazdów, na które pozwala dokument. Udając się do Hongkongu (region autonomiczny), można zostać zatrzymanym na granicy, jeżeli nie ma się wizy uprawniającej do dwukrotnego wjazdu na teren Chińskiej Republiki Ludowej. Aby ubiegać się o wizę w ambasadzie (Warszawa) lub w konsulacie (Gdańsk) należy złożyć poprawnie wypełniony wniosek, zdjęcie paszportowe, paszport ważny jeszcze przynajmniej pół roku, bilety lub ich rezerwacje i potwierdzenia z hotelu.

W czasie kontroli celnej należy zgłosić środki o wartości powyżej pięciu tysięcy dolarów i cenne przedmioty. Nie wolno wywozić elektroniki o wartości powyżej pięciu tysięcy juanów, waluty powyżej dwudziestu tysięcy, alkoholu w większej ilości niż dozwolona (zwykle jeden litr), roślin i zwierząt, cennych dzieł sztuki bez certyfikatów itd.

Tylko chińskie prawo jazdy pozwala prowadzić samochód. Przy pobycie trwającym co najmniej rok można wyrobić sobie dokument. Taksówki są stosunkowo tanie.

Bezpieczeństwo w Chinach jest na wysokim poziomie z powodu czujności służb porządkowych i surowych kar. Cudzoziemcy złapani z narkotykami mogą zostać skazani na karę śmierci, a za korzystanie z usług prostytutek, które są nielegalne w całym kraju, grozi grzywna lub dziesięciodniowy areszt. Kary dosięgają także demonstrantów i tych, którzy otwarcie krytykują reżim. Najłagodniejszą formą jest wydalenie z kraju.

Powinno się wykupić ubezpieczenie zdrowotne, ale nie jest to obowiązkowe. Na lotnisku kosztuje 20 yuanów. Ubezpieczyciele zagraniczni koszta zwracają zwykle po powrocie na podstawie rachunków wystawionych w języku angielskim, a u chińskiego lekarza trzeba płacić gotówką. Brak obowiązkowych szczepień ochronnych.

Obowiązującą walutą jest Renminbi, nazywany też yuanem, oznaczany skrótem CNY lub RNB. W Macau i w Hongkongu obowiązuje miejscowa waluta, ale w wielu miejscach można płacić yuanami.

Względem Polski w Chinach jest siedem godzin później w czasie letnim, w zimowym sześć. W całym kraju obowiązuje czas pekiński.

Do gniazdek elektrycznych trzeba kupić przejściówkę. Warto również pamiętać, że tanie loty Szanghaj, tylko na FRU.PL!

Tanie loty do Szanghaju - Ważne adresy i numery telefonu

1 Ritan Lu, Jia Guo Men Wai, 100600 Beijing

tel.(0086 10) 65321235 do 37

Konsulat Generalny RP w Szanghaju:

618 Jianguo Xi Lu

200031 Shanghai, PR China

Sprawdź również: loty do Chin | bilety lotnicze do Beijing | tanie loty do Pekinu | Hongkong