X
Ładowanie...

Tanie loty do Szczecina

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Szczecin

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Szczecin

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Szczecin

Przewodnik po lotach Szczecin

Tanie loty do Szczecina

 

Tanie loty Szczecin - bezpośrednie loty ze Szczecina w Polsce

Port lotniczy w Szczecinie oferuje bezpośrednie loty do kilku miast w Polsce. Możliwe są bezpośrednie tanie loty Kraków Szczecin lub Szczecin Warszawa. Loty w tych kierunkach to dość dobra alternatywa w stosunku do podróży pociągiem lub samochodem. Bezpośredni tani lot ze Szczecina do Warszawy trwa około godziny, do Krakowa natomiast 1,5 godz. Minusem takich lotów jest jedynie cena – loty krajowe są nadal dość drogie, jednak warto szukać promocji, ponieważ wtedy bezpośredni tani lot ze Szczecina może kosztować rzeczywiście niewiele.

 

Tanie loty Szczecin - linie lotnicze oferują loty z następujących miast Polski:

Tanie loty Gdańsk Szczecin
Tanie loty Kraków Szczecin
Tanie loty Katowice Szczecin
Tanie loty Lublin Szczecin
Tanie loty Poznań Szczecin
Tanie loty Rzeszów Szczecin
Tanie loty Warszawa Szczecin
Tanie loty Wrocław Szczecin

 

Tanie loty Szczecin - bezpośrednie loty ze Szczecina za granicę

Największą popularnością wśród podróżujących cieszą się bezpośrednie tanie loty ze Szczecina do Anglii. Te kierunki obsługują tanie linie lotnicze, więc bezpośredni lot ze Szczecina do Wielkiej Brytanii lub Irlandii nie będzie kosztował podróżnych zbyt dużo. Poza tym ze względu na dużą popularność tych kierunków na bezpośredni lot ze Szczecina do Anglii często kupić można tanie bilety lotnicze.

 

Tanie loty Szczecin - pozostałe połączenia:

Poniżej przedstawiamy listę połączeń bezpośrednich, możliwych z lotniska w Szczecinie:

Tanie loty Szczecin Bergen
Tanie loty Szczecin Dublin
Tanie loty Szczecin Edynburg
Tanie loty Szczecin Londyn
Tanie loty Szczecin Liverpool
Tanie loty Szczecin Oslo
Tanie loty Szczecin Stavanger
Tanie loty Szczecin Sztokholm
Tanie loty Szczecin Warszawa

 

Tanie loty Szczecin - lotnisko Goleniów

Szczecińskie lotnisko jest międzynarodowym portem lotniczym, który położony jest w odległości około 33 km od centrum miasta. Lotnisko Szczecin – Goleniów obsługuje zarówno tradycyjne, duże linie lotnicze, jak i tanich przewoźników. Najchętniej wybieranym przez Polaków kierunkiem jest bezpośredni tani lot ze Szczecina do Anglii. Lotnisko w Szczecinie nie jest zbyt dużym portem lotniczym w stosunku do innych w Polsce, lecz dzięki dobrym połączeniom krajowym, jak i zagranicznym, jest dość popularnym lotniskiem wśród podróżnych. Warto poszukać tanich lotów ze Szczecina, razem z FRU.pl.

 

Tanie loty Szczecin - Jak dostać się na lotnisko w Szczecinie?

Port lotniczy w Szczecinie, mimo swojej dość sporej odległości od centrum miasta, jest z nim dobrze skomunikowany. By dojechać na lotnisko, można wybrać autobusy, które kursują z dość dużą częstotliwością. By dostać się z lotniska do centrum Szczecina można również skorzystać z autobusu lub wynająć samochód, co można zrobić bezpośrednio przy lotnisku. Stamtąd odjeżdżają także liczne taksówki, lecz za takie rozwiązanie podróżni zapłacą z pewnością dość słono, choćby ze względu na odległość, jaką dzieli lotnisko i centrum Szczecina.

 

Tanie loty Szczecin - linie lotnicze:

Tanie loty Ryanair Szczecin
Tanie loty Lufthansa Szczecin
Tanie loty LOT Szczecin
Tanie loty SAS Szczecin
Tanie loty WizzAir Szczecin

 

Tanie loty Szczecin – poruszanie się po mieście

Szczecin jest miastem dość dużym, stąd komunikacja miejska musi być rozbudowana oraz dobrze zorganizowana. Miasto obsługuje 66 linii autobusowych, w tym pospieszne oraz nocne. 12 linii tramwajowych również zapewnia wygodny dojazd w różne części Szczecina. W planach jest budowa Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, który umożliwiał będzie bardzo szybką podróż z prawobrzeżnej części Szczecina do centrum miasta. Po mieście krąży także wiele taksówek różnych korporacji. W mieście jest mnóstwo reklam z numerami telefonu, więc z zamówieniem jednej z nich nie będzie żadnego problemu. Jest to jednak dość drogie rozwiązanie, zważywszy na to, że sieć autobusowa i tramwajowa funkcjonuje w Szczecinie naprawdę bardzo dobrze. Warto także pospacerować ulicami miasta, by poobserwować codzienne życie mieszkańców. Tak więc pamiętaj, tanie loty ze Szczecina, tylko na FRU.pl.

 

Tanie loty Szczecin - zabytki i atrakcje

Szczecin jest dość osobliwym miastem, ponieważ nie ma w nim żadnego miejsca, które można byłoby traktować jako centrum miasta. W Szczecinie nie ma rynku, tak więc inne miejsca zaskarbiły sobie sympatię mieszkańców. Miejsca, które warto zobaczyć w Szczecinie:

Zamek Książąt Pomorskich – niegdyś Szczecin stanowił siedzibę książęcą, stąd miasto zyskało taką budowlę,
Wały Chrobrego – jest to najbardziej reprezentacyjna część miasta. Wały tworzą tarasy widokowe, które wznoszą się nad Odrą i liczą sobie 500 m długości.
Będąc w Szczecinie, trzeba zwrócić też uwagę na liczne kamieniczki, np. Domki Profesorskie czy Kamienica Loitzów,
liczne kościoły, które wyróżniają się na architektoniczne mapie Szczecina: bazylika św. Jakuba, kościół św. Jana Ewangelisty lub kościół św. Piotra,
Ratusz Staromiejski – obecnie znajduje się w nim Muzeum Historii Szczecina.

 

Tanie loty Szczecin - kultura w mieście

Latem, Szczecin pełen jest artystów, którzy przyjeżdżają na rozmaite imprezy organizowane przez miasto. Może warto pomyśleć, by zaplanować loty do Szczecina właśnie w tym czasie, gdy miasto pełne jest atrakcji i różnych imprez. Najważniejszą cykliczną imprezą w Szczecinie są Dni Morza, podczas których do miasta zjeżdża mnóstwo artystów oraz znanych osób. Dla wszystkich zafascynowanych motoryzacją dobrym pomysłem na spędzenie czasu w Szczecinie będzie Rajd Magnolii. Jest to najbardziej prestiżowa impreza motoryzacyjna na Pomorzu. W Szczecinie mnóstwo jest imprez zarówno dla sportowców (turniej tenisowy Pekao Open), dla miłośników tańca (Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote Pointy”), jak również dla pasjonatów mody (Week&Mody). To oczywiście tylko niektóre propozycje imprez, zarówno kulturalnych, jak i innego rodzaju, które odbywają się cyklicznie w Szczecinie. To miasto jest pełne niespodzianek – warto zarezerwować lot do Szczecina i zobaczyć, co ma do zaoferowania turystom.