X
Ładowanie...

Tanie loty do Sztokholmu

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Sztokholm

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Sztokholm

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Sztokholm

Przewodnik po lotach Sztokholm

Tanie loty do Sztokholmu

Tanie loty do Sztokholmu z Polski nie będą stanowiły żadnego problemu dla podróżnych. Wielu niedrogich przewoźników oferuje naprawdę tanie loty do Sztokholmu. Promocyjne oferty ze wszystkich większych miast Polski można znaleźć w każdej chwili, lecz nawet cena regularna takiego przelotu nie jest zbyt wygórowana. Jeżeli chodzi o tanie loty do Sztokholmu, Skavsta jest lotniskiem, które należy wybierać przy wyszukiwaniu połączenia. To właśnie ten port lotniczy obsługuje wielu tanich przewoźników. Nie znalazłeś odpowiedniego połączenia? Nie szkodzi, sprawdź pozostałe tanie loty do Szwecji.

 

Tanie loty do Sztokholmu - linie lotnicze:

Tanie loty Air France Sztokholm
Tanie loty Finnair Sztokholm
Tanie loty British Airways Sztokholm
Tanie loty Air Baltic Sztokholm
Tanie loty Norwegian Sztokholm
Tanie loty Eurowings Sztokholm
Tanie loty Ryanair Sztokholm
Tanie loty KLM Sztokholm
Tanie loty LOT Sztokholm
Tanie loty Swiss Sztokholm
Tanie loty Austrian Airlines Sztokholm
Tanie loty Ukraine Intl Airlines Sztokholm
Tanie loty SAS Sztokholm
Tanie loty Brussels Airlines Sztokholm
Tanie loty WizzAir Sztokholm

 

 

Tanie loty Warszawa Sztokholm

Decydując się na podróż Warszawa Sztokholm bilety rezerwować najlepiej takie, które uwzględniają początek podróży na lotnisku Warszawa Modlin. Takie loty do Sztokholmu są o wiele tańsze, ponieważ obsługuje je najczęściej Ryanair lub Wizz Air. Loty Warszawa Sztokholm z lotniska Warszawa – Okęcie są zazwyczaj o wiele droższe. Dla podróżnych, którym zależy na wygodzie, może to być jednak lepsze rozwiązanie, ponieważ loty do Sztokholmu z Warszawy – Okęcie uwzględniają lądowanie na lotnisku Arlanda, które znajduje się w bliższej odległości od centrum Sztokholmu.

 

Ze Sztokholmu dolecisz też do:

Tanie loty Sztokholm Ankara
Tanie loty Sztokholm Ateny
Tanie loty Sztokholm Belgrad
Tanie loty Sztokholm Berlin
Tanie loty Sztokholm Bruksela
Tanie loty Sztokholm Budapeszt
Tanie loty Sztokholm Erywań
Tanie loty Sztokholm Granada
Tanie loty Sztokholm Londyn
Tanie loty Sztokholm Liverpool
Tanie loty Sztokholm Minorka
Tanie loty Sztokholm Ponta Delgada
Tanie loty Sztokholm Poona
Tanie loty Sztokholm Marrakesz
Tanie loty Sztokholm Sogndal
Tanie loty Sztokholm Salzburg
Tanie loty Sztokholm Tainan
Tanie loty Sztokholm Wenecja
Tanie loty Sztokholm Werona
Tanie loty Sztokholm Zurych

 

 

Tanie loty do Sztokholmu - pogoda

Położenie Sztokholmu na północy w dużej mierze determinuje pogodę, która tam panuje. Klimat jest dość zróżnicowany i zmienny w zależności od pory roku. Letnie miesiące są dość ciepłe, jednak nie upalne, a zimy bardzo mroźne i nieprzyjemne. Przez większą część roku, dzień w Sztokholmie, podobnie zresztą, jak i w całej Szwecji, jest bardzo krótki – trwa około 6 godzin. Jednak w czerwcu czas ten wydłuża się aż do 18 godzin. W lecie temperatury powietrza rzadko przekraczają 25°C, natomiast jesienią i wiosną pogoda w Sztokholmie podobna jest do tej, którą znamy z Polski.

 

Do Sztokholmu linie lotnicze oferują loty z następujących miast Polski:

Tanie loty Bydgoszcz Sztokholm
Tanie loty Gdańsk Sztokholm
Tanie loty Kraków Sztokholm
Tanie loty Katowice Sztokholm
Tanie loty Łódź Sztokholm
Tanie loty Lublin Sztokholm
Tanie loty Poznań Sztokholm
Tanie loty Rzeszów Sztokholm
Tanie loty Szczecin Sztokholm
Tanie loty Warszawa Sztokholm
Tanie loty Wrocław Sztokholm

 

 

Tanie loty do Sztokholmu - Kiedy najlepiej jechać do Sztokholmu?

Na zwiedzanie Sztokholmu i podziwianie jego uroków, zdecydowanie najlepszą porą w roku jest lato. Temperatura jest wtedy przyjemna, nie ma wielkich upałów ani częstego deszczu. Inne pory roku mogą być zbyt chłodne, by pospacerować uliczkami Sztokholmu. Jeżeli w planach mamy wyłącznie tour po sztokholmskich muzeach, których jest tam aż 70, każda pora będzie dobra na takie atrakcje.

 

Tanie loty do Sztokholmu - Lotniska w okolicach Sztokholmu

Sztokholm posiada w pobliżu dwa lotniska – Arlanda oraz Skavsta. Tanie loty do Sztokholmu obsługuje głównie Skavsta. Z kilku polskich miast można dostać się tam bezpośrednio głównie linią lotniczą Wizz Air. Niestety, lotnisko Skavsta oddalone jest od centrum Sztokholmu aż o 100 km. By dostać się z lotniska do Sztokholmu, najpierw trzeba dostać się autobusem do miejscowości Nyköping, oddalonej od lotniska o 7 km. Stamtąd odjeżdża bezpośredni pociąg do centrum Sztokholmu. Cała podróż trwa około 60 minut. Można także wybrać autobus, który odjeżdża bezpośrednio spod terminala, lecz jest to rozwiązanie trochę droższe. Co więcej, podróż trwa ponad 1,5 godziny, lecz długość przejazdu może rekompensować fakt, że autobusy odjeżdżają z lotniska nawet co 20 minut. Lotnisko Arlanda obsługuje raczej tradycyjne linie lotnicze, więc loty do Sztokholmu będą już nieco droższe. Jeżeli rzeczywiście interesują nas jedynie tanie loty do Sztokholmu, w grę wchodzi jedynie lotnisko Skavsta. Loty do Sztokholmu z Polski oferuje głównie LOT oraz Norwegian. Lotnisko Arlanda oddalone jest od centrum o 42 km. Oczywiście jest znakomicie skomunikowane ze Sztokholmem: podróżni mogą wybierać między pociągiem Arlanda Express lub autobusami Flygbusssarna. Wszystkie środki transportu odjeżdżają z lotniska bardzo często, a podróż do centrum Sztokholmu nie trwa zbyt długo.

 

Tanie loty do Sztokholmu - ceny

Waluta, która obowiązuje w Sztokholmie, to Korona Szwedzka (SEK). 1 korona to 100 öre. Jedna korona szwedzka to równowartość mniej więcej 0,50 zł. Jeżeli chodzi o wymianę waluty, po przylocie nie będzie z tym żadnego problemu, gdyż punkty wymiany walut można znaleźć na lotniskach, dworcach lub nawet w punktach informacji turystycznej. Trzeba przygotować się, że ceny w Sztokholmie są o wiele wyższe niż w innych stolicach europejskich. Za obiad w umiarkowanej cenowo restauracji zapłacimy mniej więcej 140 – 300 SEK, filiżanka kawy to wydatek około 15 SEK, natomiast piwo w pubie o pojemności 0,5 l – 40 – 50 SEK. Planując dłuższy pobyt w Sztokholmie, trzeba zaopatrzyć się w większą ilość gotówki, gdyż różnice cenowe mogą być dla nas na początku nieco szokujące.

 

Tanie loty do Sztokholmu – co warto zobaczyć

Sztokholm to dość ciekawe miasto, chociażby z tego względu, że zlokalizowane jest na 14 wyspach, które połączone są licznymi mostami. Miasto to nierzadko bywa nazywane Wenecją Północy, gdyż jego teren obejmuje także archipelag sztokholmski, co daje około 24 tysiące (!) wysepek, wysp oraz skał przybrzeżnych. Na szczególną uwagę zasługuje Gamla Stan, czyli Stare Miasto. W dawnych czasach była to dzielnica handlowa, teraz przejęło funkcję typowo turystyczną – zamieszkuje je tylko 3000 osób. Sztokholmskie stare miasto to wąskie uliczki wśród średniowiecznych oraz renesansowych zabudowań. Warto także zwrócić uwagę na Zamek Królewski, który został postawiony na ruinach poprzedniego, który spłonął w roku 1667. Do dyspozycji turystów pozostają Apartamenty Królewskie, Zbrojownia, Muzea, Kaplica czy też Skarbiec. Przy okazji zwiedzania zamku warto także zobaczyć zmianę warty, wcześniej trzeba tylko zorientować się, w jakich godzinach się odbywa. Ciekawym miejscem jest także Muzeum Nagrody Nobla, gdzie dowiedzieć się można wiele o ponad 100 – letniej historii Nagrody Nobla oraz zapoznać się z sylwetkami wszystkich osób, które zostały uhonorowane tą nagrodą. To tylko niektóre z miejsc wartych odwiedzenia w Sztokholmie – to miasto na każdym kroku zachwyca czymś innym.