X
Ładowanie...

Tanie loty do Szwajcarii

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Szwajcaria

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Szwajcaria

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Szwajcaria

Przewodnik po lotach Szwajcaria

Tanie loty do Szwajcarii

Loty do Szwajcarii z Polski odbywają się w następujących kierunkach: loty do Zurychu możliwe są z Warszawy i Krakowa, a loty do Genewy - z Warszawy. Ceny tanich biletów do Szwajcarii zaczynają się od 252 zł.

Na bezpośrednie loty do Szwajcarii popularne są bilety lotnicze Swiss, EuroLot czy LOT. Dzięki temu, że podróżni mogą wybierać między tańszymi i droższymi liniami lotniczymi jest większa szansa na to, że uda się zakupić bilety do Szwajcarii w atrakcyjnej cenie.

 

Tanie loty do Szwajcarii

Loty do Szwajcarii z Polski z reguły nie mają zaporowych cen, lecz by „upolować” tanie loty do Szwajcarii warto skupić się przede wszystkim na śledzeniu ofert tańszych przewoźników lotniczych. W sytuacji, gdy mamy możliwość, by wylecieć do Szwajcarii z innego państwa niż Polska, trzeba koniecznie sprawdzić, czy oferuje ono tanie loty do Szwajcarii. Jest bardzo możliwe, że uda się trafić na atrakcyjną ofertę tańszej linii lotniczej.

 

Do Szwajcarii linie lotnicze oferują loty z następujących miast Polski:

Tanie loty Bydgoszcz Szwajcaria
Tanie loty Gdańsk Szwajcaria
Tanie loty Kraków Szwajcaria
Tanie loty Katowice Szwajcaria
Tanie loty Łódź Szwajcaria
Tanie loty Lublin Szwajcaria
Tanie loty Poznań Szwajcaria
Tanie loty Rzeszów Szwajcaria
Tanie loty Warszawa Szwajcaria
Tanie loty Wrocław Szwajcaria

 

 

Tanie loty do Szwajcarii - szwajcarskie lotniska

Najważniejsze lotniska w Szwajcarii to:

lotnisko Berno (BRN): ten międzynarodowy port lotniczy obsługuje niewiele linii lotniczych. Lotnisko to nie jest portem docelowym dla żadnego przewoźnika lotniczego, który oferuje loty do Szwajcarii z Polski,
lotnisko Zurych (ZRH): port lotniczy położony jest w odległości 3 km od centrum miasta. Jest największym lotniskiem w Szwajcarii. Ten międzynarodowy port lotniczy obsługuje ponad 100 linii lotniczych i dysponuje dwoma terminalami pasażerskimi,
lotnisko Genewa – Cointrin (GVA): lotnisko to, drugie pod względem wielkości w Szwajcarii, jest bardzo nowoczesnym portem lotniczym. Posiada wielopoziomowy terminal pasażerski i usytuowany jest zaledwie 4 km od centrum Genewy.

Lotniska w Szwajcarii - dojazd

lotnisko Zurych: lotnisko to posiada bardzo dobrze zorganizowany system komunikacji. Aż 11 linii autobusowych łączy port lotniczy zarówno z centrum Zurychu jak i z okolicznymi miejscowościami. Z centrum miasta na lotnisko można dostać się również bezpośrednio koleją – podróż trwa zaledwie 10 minut. Lotnisko dysponuje także wypożyczalnią samochodów.
lotnisko Genewa: port lotniczy posiada linię kolejową, którą można bez trudu dostać się zarówno do Genewy jak i innych miast Szwajcarii, ale także do kilku państw Europy. Do dyspozycji podróżnych pozostają oczywiście autobusy oraz taksówki, lecz ciekawym rozwiązaniem, jakie oferuje genewskie lotnisko są rowery. Niewielka odległość lotniska od centrum miasta, jak i doskonale przygotowane ścieżki rowerowe mają skłonić do podróży w alternatywny sposób.

 

Tanie loty do Szwajcarii - linie lotnicze:

Tanie loty Air France Szwajcaria
Tanie loty British Airways Szwajcaria
Tanie loty Air Baltic Szwajcaria
Tanie loty Icelandair Szwajcaria
Tanie loty Eurowings Szwajcaria
Tanie loty Ryanair Szwajcaria
Tanie loty KLM Szwajcaria
Tanie loty Lufthansa Szwajcaria
Tanie loty LOT Szwajcaria
Tanie loty Swiss Szwajcaria
Tanie loty Austrian Airlines Szwajcaria
Tanie loty Ukraine Intl Airlines Szwajcaria
Tanie loty SAS Szwajcaria
Tanie loty Brussels Airlines Szwajcaria
Tanie loty EasyJet Szwajcaria
Tanie loty Vueling Airlines Szwajcaria
Tanie loty WizzAir Szwajcaria

 

 

Tanie loty do Szwajcarii - miasta w Szwajcarii

 

Berno – jest stolicą Szwajcarii, siedzibą firm, organizacji oraz najważniejszych instytucji w kraju, ale przede wszystkim jest urokliwym miasteczkiem pełnym zakamarków, które odkrywać można w nieskończoność. Na szczególną uwagę zasługuje Starówka, która widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Niesamowite wrażenie robią również ulice Marktgasse i Kramgasse, gdzie podziwiać można szereg szesnastowiecznych fontann. Berno pełne jest tajemnic, które poznaje się z prawdziwą przyjemnością.
Zurych – miasto to jest największym ośrodkiem gospodarczym w kraju. Zurych jest miejscem, które tętni życiem właściwie non – stop. Niesamowite wrażenie robi również architektura miasta, która doskonale komponuje zabytki oraz tradycyjne zabudowania z nowoczesnością. Charakterystyczne dla Zurychu są również święta oraz różnego rodzaju festiwale.
Genewa – miasto, które zachęca mnogością możliwości. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na muzea, których jest tutaj ponad 30. Każde z nich poświęcone jest innej tematyce, więc nikt nie powinien mieć problemu z wyborem interesującego tematu. Trzeba również zobaczyć fontannę, która tryska na wysokość aż 140 metrów.

 

Tanie loty do Szwajcarii - atrakcje i zabytki

 

Starówka w Bernie – jest to miejsce, którego nie wolno ominąć. Znajduje się ona w zakolu rzeki, które dało początki temu miastu. Przepiękne domki z czerwonymi dachami zachęcają do przechadzania się uliczkami oraz przekraczania licznych mostów, by udać się na drugą stronę rzeki Aare,
Kościół Fraumünster – podziwiać tu można niezwykłe freski Marca Chagalla,
Banhofstrasse – bardzo ekskluzywna dzielnica w Zurychu, wzdłuż której swoje siedziby mają banki, luksusowe butiki czy kawiarnie - zdecydowanie uszczuplą portfel wszystkich, którzy do nich wstąpią,
Teatr Muzyczny w Bazylei – słynie ze spektakli międzynarodowych, które zyskują sławę na całym świecie, tak więc warto zobaczyć, czy w repertuarze jest akurat coś interesującego,
siedziba Zgromadzenia Federalnego w Bernie – wejście tam jest bezpłatne, a wnętrze z pewnością pozytywnie zaskoczy, podobnie zresztą jak i cała bryła budynku, którą warto zobaczyć także po zmroku, kiedy jest pięknie oświetlona,
Muzeum Zegarmistrzostwa i Emalierstwa – znajduje się w Genewie, można zobaczyć tam połączenie sztuki zdobnictwa z jakże charakterystycznym dla Szwajcarii zegarmistrzostwem,
Alpy – niezwykłe miejsce dla narciarzy, których mnóstwo jest niemal o każdej porze roku, jak i dla amatorów wysokogórskich wycieczek.

 

Kuchnia szwajcarska

W szwajcarskiej kuchni odnaleźć można odzwierciedlenie statusu całego kraju. Jest ona bowiem bardzo bogata i urozmaicona, a królewskie miejsce, zaraz obok czekolady, zajmuje znakomity szwajcarski ser. Bardzo popularną potrawą w Szwajcarii jest fondue: składa się ono w czterech gatunków sera – Emmentaler, Appenzeller, Freiburger Vacherin oraz Sbrinz, do których dodawane jest wino, przyprawy, kirsz oraz mąka kukurydziana. W płynnej masie zanurza się kawałki chleba lub warzyw, które znajdują się na długich szpikulcach. Drugą bardzo charakterystyczną „serową” potrawą jest raclette. Jest to ser usmażony na specjalnie do tego celu przeznaczonej patelni, posypany przyprawami, podawany z chlebem lub ziemniakami. Szwajcarzy lubią również ziemniaki pod różną postacią oraz minestrone – zupę na bazie warzyw. Szwajcaria to także duże ilości słodyczy, przeważnie z dodatkiem czekolady, orzechów oraz owoców pod różną postacią. Jeżeli chodzi o napoje, Szwajcaria słynie także z wyśmienitych wód mineralnych. Na lepsze trawienie, Szwajcarzy chętnie piją owocowe wódki lub miejscową wiśniówkę Zuger Kirschwasser. Dużym powodzeniem cieszy się również Kafi fertig, czyli dość słaba kawa z dużą ilością cukru oraz dodatkiem owocowej lub ziołowej wódki.