Ładowanie...
+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER
Tanie loty do Szwecji z Polski możliwe są na następujących trasach:
Sztokholm Skavsta: z Gdańska, Warszawy, Katowic, Poznania, Krakowa i Lublina.
Göteborg Save: z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Wrocławia i Poznania.
Malmö Sturup: z Wrocławia, Katowic, Warszawy, Gdańska i Poznania.
Sztokholm Arlanda: z Warszawy, Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Wrocławia i Gdańska.
Loty do Szwecji obsługiwane są przez rozmaitych przewoźników lotniczych, takich jak Wizz Air, Ryanair, Wizz Air Ukraine, LOT, Norwegian oraz SAS. Jeżeli chodzi o bilety lotnicze, to Szwecja jest kierunkiem, gdzie turyści kupują ich coraz więcej. Nic dziwnego, gdy wiele linii lotniczych oferuje przeloty w bardzo atrakcyjnych cenach. Ceny tanich biletów lotniczych do Szwecji zaczynają się już od 78 zł.
Tanie loty Bydgoszcz Szwecja
Tanie loty Gdańsk Szwecja
Tanie loty Kraków Szwecja
Tanie loty Katowice Szwecja
Tanie loty Lublin Szwecja
Tanie loty Poznań Szwecja
Tanie loty Rzeszów Szwecja
Tanie loty Szczecin Szwecja
Tanie loty Warszawa Szwecja
Tanie loty Wrocław Szwecja
Większość przewoźników lotniczych oferujących tanie loty do Szwecji, to operatorzy tanich linii lotniczych. Dzięki temu tanie loty do Szwecji są bardzo powszechne. Przy rezerwacji lotu dokonywanej z wyprzedzeniem dwu lub trzymiesięcznym, nierzadko można polecieć do Szwecji nawet za kilka złotych! Tak niskie ceny biletów spowodowały, że loty do Szwecji stały się bardzo popularne, ponieważ można znaleźć naprawdę korzystne oferty na krótki weekendowy „wypad”.
Szwecja dysponuje dość dużą ilością portów lotniczych, lecz warto wziąć pod uwagę fakt, że takie miasta jak Sztokholm czy Göteborg mają ich nawet kilka. Niektóre ze szwedzkich lotnisk to:
lotnisko Sztokholm Arlanda (ARN): największy port lotniczy w Szwecji, położony w odległości 42 km od centrum Sztokholmu oraz 28 km od Uppsali. Lotnisko to obsługuje zarówno tanich przewoźników lotniczych, jak i tradycyjne linie,
lotnisko Sztokholm Skavsta (NYO): choć lotnisko oddalone jest od Sztokholmu aż o 100 km, stało się drugim najważniejszym lotniskiem obsługującym stolicę Szwecji. Dzieje się tak z pewnością dlatego, że jest to port docelowy dla takich linii lotniczych jak Ryanair i Wizz Air,
lotnisko Göteborg City (GSE): jest to niewielkie lotnisko położone 15 km od centrum miasta na wyspie Hisingen. Ten port lotniczy obsługuje wyłącznie tanich przewoźników lotniczych,
lotnisko Malmö (MMX): jedno z największych lotnisk znajdujących się w Szwecji, usytuowane 30 km od miasta. Posiada jeden terminal pasażerski z pełną infrastrukturą.
Tanie loty Finnair Szwecja
Tanie loty Alitalia Szwecja
Tanie loty Air Baltic Szwecja
Tanie loty Norwegian Szwecja
Tanie loty Eurowings Szwecja
Tanie loty Ryanair Szwecja
Tanie loty Adria Airways Szwecja
Tanie loty KLM Szwecja
Tanie loty Lufthansa Szwecja
Tanie loty LOT Szwecja
Tanie loty Swiss Szwecja
Tanie loty Czech Airlines Szwecja
Tanie loty Austrian Airlines Szwecja
Tanie loty Ukraine Intl Airlines Szwecja
Tanie loty SAS Szwecja
Tanie loty Brussels Airlines Szwecja
Tanie loty WizzAir Szwecja
lotnisko Sztokholm Arlanda: lotnisko dysponuje wypożyczalnią samochodów, co jest niezłym rozwiązaniem, by dojechać do centrum miasta, gdyż port lotniczy położony jest przy autostradzie E-4. Poza tym lotnisko jest doskonale skomunikowane z centrum miasta i podróż również innymi środkami komunikacji nie zajmie więcej niż 45 minut.
lotnisko Malmö: port lotniczy Malmö dysponuje specjalnymi liniami autobusowymi, które umożliwiają przemieszczanie się między lotniskiem a centrum miasta w dość szybki sposób. Innym rozwiązaniem jest kolej oraz autokary, które kursują co 30 – 40 minut.
Sztokholm – jest stolicą Szwecji oraz siedzibą najważniejszych instytucji w państwie, a także rodziny królewskiej. Fenomen tego miasta polega na tym, że jest ono usytuowane na 14 wyspach w środkowej części kraju. Sztokholm bardzo często bywa nazywany Wenecją Północy. Sztokholm to wiele zabytków, które robią wrażenie na przyjezdnych, ale także wiele innych atrakcji, m.in. festiwali czy imprez kulturalnych. Sztokholm mimo swego nieocenionego uroku jest również miastem o bardzo dużym znaczeniu przemysłowym.
Göteborg – miasto portowe znajdujące się w południowej części Szwecji. Do Göteborgu warto się wybrać oczywiście ze względu na zabytki, ale również, by odwiedzić największy Ogród Botaniczny na terytorium Szwecji. Został założony w 1919 roku, a gatunki roślin, które można w nim znaleźć są niezliczone. Dobrym pomysłem jest również przespacerowanie się wzdłuż nabrzeża i poobserwować codzienne portowe życie.
Malmö – jest to również miasto portowe, które mieści się na półwyspie Scania. Będąc w Malmö kroki swe koniecznie trzeba skierować ku Mostowi Oresund, który łączy Malmo z Kopenhagą. To jedyna taka konstrukcja w Europie – most liczy sobie aż 8 km długości. Zresztą nowoczesność widoczna jest w tym mieście za każdym zakrętem – zarówno jeżeli chodzi o architekturę, jak i styl życia.
Gambla Stan – inaczej Stare Miasto w Sztokholmie. Zwiedzając Szwecję pod żadnym pozorem nie można zapomnieć o sztokholmskiej starówce. Jest to pozostałość po małej osadzie rybackiej, od której wzięło początki miasto znane nam obecnie,
Noc Walpurgii w Sztokholmie – odbywa się już od ponad stu lat w skansenie i na dobre wpisała się w szwedzki klimat. Na cześć zmarłych i duchów Szwedzi tańczą, śpiewają oraz organizują różne gry,
Kronhuset w Göteborgu – jest to najstarszy budynek w mieście, który niegdyś spełniał rolę arsenału i magazynu broni. Teraz ma tutaj swoją siedzibę orkiestra dęta – Göteborg Wind Orchestra, która od czasu do czasu koncertuje w tym miejscu,
Liseberg w Götegorgu – jest to największy park rozrywki na terenie całej Skandynawii. Nierzadko dochodzi o sytuacji, że odwiedza go aż 3 miliony ludzi dziennie! Kilka razy został wybrany najlepszym parkiem rozrywki w Europie,
Malmöfestivalen – wielkie święto miasta, które trwa aż 8 dni bez przerwy (końcówka sierpnia). Festiwal ten to ponad tydzień dobrego jedzenia, muzyki i sportu.
Kuchnia szwedzka nie należy do najtrudniejszych. Jest raczej prosta, a jej tradycyjne zasady nakazywały używania bardzo dużych ilości cukru. Tak więc słodzono właściwie wszystko: ryby, mięsa, śledzie, chleb, pasztety. Teraz już się od tego odchodzi, lecz czasem można jeszcze natknąć się na dość intensywnie słodkie potrawy. Najpopularniejszymi daniami w Szwecji są klopsiki z żurawinami lub zapiekanka z ziemniaków z dodatkiem mleka lub śmietany oraz cebuli i anchois. Najważniejszą zasadą jaka występuje przy szwedzkich stołach jest to, że posiłek zawsze zaczyna się od śledzia. Szwedzi chętnie jedzą rozmaite zupy na bazie ryb, a także piją dużo mleka i jogurtów. Jeżeli chodzi o słodkości, ulubioną przekąską w Szwecji są drożdżowe bułeczki z dodatkiem szafranu oraz pierniczki. Warto wspomnieć, że Szwedzi dużą uwagę przykładają do zdrowego trybu życia, więc posiłki, które jadają są raczej lekkostrawne, pełne witamin i innych cennych składników.