X
Ładowanie...

Tanie loty Szymany

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Szymany

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Szymany

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Szymany

Przewodnik po lotach Szymany

Tanie loty do Olsztyna

Olsztyn - miasto to jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego. Olsztyn uchodzi też za nieformalną stolicę Krainy Tysiąca Jezior. W samym mieście możemy znaleźć, aż 16 jezior, z czego największe - Ukiel, o powierzchni 412 hektarów. Olsztyn jest najważniejszym ośrodkiem kulturowym i gospodarczym regionu.

Tanie loty do Olsztyna – najciekawsze zabytki oraz inne atrakcje w Olsztynie

Duża ilość atrakcji, znajduje się w sąsiedztwie wspomnianych jezior. Trzeba przyznać, że jest to bardzo sprytne wykorzystanie przyrody, którego możemy doświadczyć, będąc np. w plaży miejskiej czy zwiedzając Leśne Arboretum. W Olsztynie znajduje się też sporo parków, a Podzamcze i Park Centralny są tymi najciekawszymi. Uwadze turystów nie powinno uciec Planetarium, a także Zwierzyniec Warmiński. Poza tym woda stwarza wspaniałą okazję do uprawiania sportów wodnych.

 

Tanie loty do Olsztyna - kuchnia mazurska i warmińska

Kuchnia ta ma bogate tradycje, na które wpływ miały przede wszystkim kuchnia niemiecka i rosyjska. Dania tej kuchni opierają się głównie na rybach, owocach leśnych czy produktach rolniczych. Jeśli chodzi o mięso, to prym wiedzie tutaj gęś, najbardziej niezwykłym produktem z niej przygotowanym jest kiełbasa z gęsi. Do innych tradycyjnych potraw należą: potrawki (pod różną postacią), schab po mazursku, pierogi z kaszą czy farszynki, czyli placki wypełnione farszem kształtem przypominające kotlety.

Tanie loty do Olsztyna – klimat i pogoda

W Polsce panuje klimat przejściowy, pomiędzy klimatem umiarkowanym oceanicznym na zachodzie kraju a klimatem umiarkowanym kontynentalnym na wschodzie. Olsztyn zaś leży w strefie klimatu umiarkowanego, typowego klimatu pojeziernego. Warunkują go w dużej mierze lokalne elementy środowiska takie jak - lasy i jeziora. Pogodę cechują częste zmiany, zależy ona głównie od rodzaju napływającego powietrza. Średnie temperatury powietrza wynoszą: +8°C (wiosną),+17°C (latem),+8,7°C (jesienią) i -2,2°C (zimą).

Tanie loty do Oslztyna – lotnisko

Port lotniczy Olsztyn-Szymany

Międzynarodowe lotnisko Olsztyn-Szymany jest oddalone tylko o ok. 3 km od centrum miasta. Pod względem liczby odprawianych pasażerów oraz operacji lotniczych plasuje się na jedenastej pozycji. Obsługuje trzech stałych przewoźników, a w sezonie także loty czarterowe.

Lotnisko posiada wszelkie istotne udogodnienia takie jak - Salon Business Executive Lounge, sklepy wolnocłowe, kawiarnie czy parking strzeżony (również z wydzielonym parkingiem dla osób niepełnosprawnych).

Parking: lotnisko w Szymanach posiada parking, na którym pomieści się 160 samochodów osobowych. Istnieje możliwość bezpłatnego postoju do 15 minut. Opłata za postój 6-8 dni to 55 zł, a 15-17 dni to 105 zł. 

 

Dojazd na lotnisko

Samochód: do Szyman można dostać się bezpośrednio z trasy nr. 57. Inne duże szlaki komunikacyjne, z których można dostać się na tą trasę to m.in. - 58, E77/S7 czy 53.

Pociąg: na lotnisku w Szymanach znajduje się peron dla szynobusu. Dojeżdza on z dworca głównego w Olsztynie, do lotniska w około 58 minut. Pociąg zatrzymuje się też w Szczytnie.

Autobus: bezpośredni dojazd na lotnisko autobusem może odbyć się z Olsztyna (przez Szczytno i Pasym) lub z Grajewa (przez Ełk). Odjazdy autobusów, są dostosowane do godzin odlotów samolotów.

 

Tanie loty do Olsztyna – operatorzy

Aktualnie do Olsztyna, latają tylko dwie linie lotnicze - Wizzair i Ryanair. 

Tanie loty Wizzair Olsztyn
Tanie loty Ryanair Olsztyn

 

Tanie loty do Olsztyna – połączenia lotnicze

Poniżej prezentujemy pełną listę tanich lotów do Olsztyna:

Tanie loty Dortmund Olsztyn
Tanie loty Londyn Luton Olsztyn
Tanie loty Londyn Stansted Olsztyn

 

Tanie loty do Olsztyna na FRU.PL

Zastanawiasz się, skąd jesteśmy pewni, że w naszej wyszukiwarce znajdziesz najlepsze cenowo tanie loty do Olsztyna? Odpowiedź wydaje się prosta, mimo że za wyszukiwarką FRU.PL kryje się zaawansowana technologia. Otrzymujesz u nas dostęp do wszystkich linii lotniczych, także tych, u których nie da się kupować z Polski. Zaliczają się do nich tani przewoźnicy, jak i ci ekskluzywni przewoźnicy, a więc na początek masz wgląd do wszystkich opcji. Nie, nie na wszystkie lotniska dolecisz bez przesiadek, dlatego oferujemy dodatkowo połączenia z przesiadką – tak działają praktycznie wszystkie wyszukiwarki, jednak wyłącznie FRU.PL łączy firm z różnych hubów lotniczych – te loty sygnujemy znakiem Smart Connection.

W naszej wyszukiwarce dostaniesz bezprzesiadkowe oferty do Olsztyna, LCC i regularnych przewoźników, przeloty realizowane przez 2 operatorów (lot z jedną firmą, powrót z np. Ryanair), a także przeloty ze zwykłymi przesiadkami lub Smart Connection. Wiemy – nie ma lotu w niższej cenie niż na FRU.PL i dajemy słowo – zobacz Gwarancję Najniższej Ceny FRU.PL.

Tanie loty do Olsztyna - Jak znaleźć tanie loty na FRU.PL ?

Tanie loty do Olsztyna znajdziesz dzięki wyszukiwarce lotów na samej górze naszej strony. Mamy także Kalendarz lotów i aktualizowany na bieżąco wykaz najniższych cen na loty do Olsztyna w nadchodzącym półroczu. Po wybraniu połączenia możesz zobaczyć, ile zyskasz, zmieniając termin lotu do Olsztyna o dwa-trzy dni. Masz także dostęp do bieżących kosztów biletów lotniczych do Olsztyna z okresu, w którym planujesz podróż. Mamy dla Ciebie jeszcze coś.

Polecamy Ci użyteczne narzędzie ułatwiające wyszukiwanie najkorzystniejszych promocji biletów lotniczych do Olsztyna. Wypróbuj Alarm Cenowy. Wybierz cenę, która jest atrakcyjna, a my wysyłamy Ci e-maila, gdy tylko ceny spadną od wyznaczonego poziomu. Nie musisz monitorować codziennie cen lotów do Olsztyna, zrobimy to za Ciebie.

Jeżeli kochasz podróże, daj się zainspirować i zapisz się na Newsletter FRU.PL. Znajdujemy najlepsze obniżki, piszemy o bieżących zniżkach i w odpowiednim czasie doradzamy, w którym momencie najkorzystniej bukować loty. Selekcja lotów jest skrupulatna, dlatego dostajesz tylko te wyjątkowo korzystne.

Tanie loty do Olsztyna - Hotele i wynajem aut

Nasza strona to więcej niż tanie loty do Olsztyna. Pragniemy stworzyć Ci miejsce całościowego organizowania wyjazdów – nie tylko transportu samolotem. Zarezerwujesz z nami hotel oraz wypożyczysz auto, dzięki któremu zobaczysz znacznie więcej. Zaplanujemy razem transfer z lotniska w Szymanach i znajdziemy odpowiedź na każde pytanie. Skontaktuj się z naszym Centrum Rezerwacji FRU.PL.

Tanie loty do Olsztyna - Jak podróżować tanio? Rady od FRU.PL

Kochamy podróże, dlatego wiemy wszystko o lotach i miejscach, które widzieliśmy lub chcemy zobaczyć. Dzielimy się tą wiedzą i podpowiadamy Ci, jak podróżować tanio do Olsztyna.

Bilety lotnicze do Olsztyna mają najniższe ceny na 2-3 miesięcy przed wyjazdem. Właśnie wtedy jest najlepszy czas na kupowanie transportu, a także hotelu.
Kiedy się da, lataj tylko z bagażem kabinowym – na europejskich połączeniach i gdy pobyt ma do 2 tygodni, będzie w sam raz, a opłaty za bagaż nadawany do luku w tanich liniach lotniczych bywają droższe niż za sam lot.
Nie zapomnij, stawić się w porcie lotniczym przynajmniej 120 minut przed wylotem. Okienka odprawy kończą pracę w większości linii lotniczych na 45-30 minut przed planowanym startem.
Nie zabieraj drogich, łatwych od uszkodzenia przedmiotów, a jeżeli musisz – miej je w bagażu podręcznym. Jest mniejsza szansa, że się uszkodzą.
Nie bój się przesiadek – zazwyczaj pomagają zaoszczędzić nawet 60-70% standardowej ceny.