X
Ładowanie...

Tanie loty do Tokio

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
22 kwi 29 kwi Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Tokio

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Tokio

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Tokio

Przewodnik po lotach Tokio

Tanie loty Tokio

Tokio, góra Fudżi

Chcesz wiedzieć wszystko o  tanich lotach do Tokio i azjatyckich podróżach? Kiedy najłatwiej dostać tanie bilety lotnicze do Tokio, jakie są ceny hoteli czy ile czasu potrzeba na zwiedzenie najciekawszych atrakcji stolicy Japonii? Odpowiemy na te pytania.

Ile czasu potrzeba na zwiedzenie Tokio? Planując tani lot z Polski do Tokio, powinniśmy zarezerwować okres minimum 7-10 dni na zwiedzenie miasta oraz jego okolic. Dzięki temu, że samodzielnie planujesz podróż, masz szansę nabyć bilety lotnicze do Tokio po niższej cenie. Pamiętaj jednak by podróż zaplanować z dość dużym wyprzedzeniem - im wcześniej, tym taniej.

Kiedy lecieć do Tokio? Wybierając termin podróży, warto zwrócić uwagę na następujące czynniki:

 • Turyści, pogoda i klimat w Tokio. W Tokio pora lata jest dość ciężka do zniesienia. Spowodowane jest to smogiem powstałym na skutek pomieszania gorącego wilgotnego powietrza z zanieczyszczeniami i spalinami typowymi dla wielkich aglomeracji. Zdecydowanie lepiej oddycha się tam wiosną. Tokio należy do najbardziej zaludnionych i zatłoczonych miast świata, więc i tak nie unikniemy tłumów, starajmy się za to wybrać termin bez uciążliwego smogu, omijając okolice lipca i sierpnia.
 • Lot Warszawa-Tokio planowany z wyprzedzeniem. Loty do Tokio należą do lotów długi i drogich. Bilety lotnicze do Tokio, warto jest kupować z dużym wyprzedzeniem. Macie wtedy szansę kupienia ich po nieco niższej cenie. Postarajcie się o ich zakup najpóźniej pół roku przed wylotem. Brak niestety bezpośrednich połączeń lotniczych z Polski, ale z przesiadkami tanie loty do Tokio oferują takie linie lotnicze jak: Aeroflot, Air France, British Airways, Alitalia, Austrian Airlines, Japan Airlines,KLM, Lufthans, Swiss czy SAS.
 • Szczepienia ochronne. Przed wylotem do Tokio, tak jak w inne oddalone regiony, warto zapobiegawczo zaszczepić się przeciwko WZW B (wirusowemu zapaleniu wątroby typu B) oraz przyjąć szczepienie BTP (błonica, tężec, polio). Szczepienia należy zacząć najpóźniej 6 tygodni przed wylotem i przyjąć je w dwóch dawkach. Kolejną, ostatnią dawkę wykonuje się po półrocznym okresie. Warto także zabrać ze sobą silne środki przeciwko biegunce.

Tanie loty Tokio - noclegi, hotele

Gdy już zarezerwujesz lot do Tokio, czas zacząć polować na odpowiedni nocleg. Mamy dwie wiadomości - dobrą i złą. Zła - hotele w Tokio są dość drogie, zwłaszcza w centrum. Dobra - da się znaleźć stosunkowo niedrogie hotele wzdluż linii metra - a więc w miejscach dobrze skomunikowanych z centrum Tokio. Najtańsze są hotele kapsułowe - ceny zaczynają się od 70-100 zł za dobę. Hotele kapsułowe mają najczęściej osobne części dla kobiet i mężczyzn lub są przeznaczone tylko dla jednej płci. Niektóre z tych miejsc, mimo niewielkiej przestrzeni dla gości - mają naprawdę luksusowy charakter i dużo udogodnień.

Kolejnym krokiem jest zaopatrzenie się w dobre przewodniki lub zebranie potrzebnych informacji na forach internetowych, na których znajdziemy aktualne ceny, najważniejsze dane dotyczące zwiedzania miasta, cen, przejazdów, a także restauracji i innych informacji atrakcjach turystycznych.

Tanie loty Tokio - skąd lecieć

Do Tokio linie lotnicze oferują tanie loty z następujących miast Polski:

Tanie loty Gdańsk Tokio
Tanie loty Kraków Tokio
Tanie loty Katowice Tokio
Tanie loty Warszawa Tokio
Tanie loty Wrocław Tokio

 

Tanie loty Tokio - lotniska w Tokio

Port lotniczy Tokio-Haneda to lotnisko położone na sztucznej wyspie u wybrzeży Zatoki Tokijskiej w dzielnicy Ota, 14 km na południe od dworca w Tokio. Jest jednym z dwóch lotnisk obsługujących aglomerację. Obsługuje rocznie ponad 64 miliony pasażerów. Jest piątym najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie. Wraz z drugim tokijskim portem lotniczym Tokio posiada trzeci co do wielkości system portów lotniczych na świecie. Lotnisko Tokio-Haneda obsługuje głównie loty krajowe, ale planowana jest jego dalsza rozbudowa, która umożliwi mu większą przepustowość. Możesz lecieć do tego portu lotniczego, kup z nami tanie bilety lotnicze do Japonii.

Dojazd z lotniska Tokio-Haneda

 • Kolej:
  • Keihin Kyuko Railway kursuje do Shinagawa Station, koszt: 400 yenów, czas przejazdu: 19 minut oraz do Yokohama Station, koszt: 470 yenów, czas przejazdu: 27 minut,
  • Tokyo Monorail kursuje do Hamamatsucho Station, koszt: 470 yenów, czas przejazdu: 16 minut.
 • Autobusy:
  • Do Shinjuku Station, czas: 50 minut, koszt: 200 yenów,
  • Do Yokohama Station, czas: 30 minut, koszt: 560 yenów,
  • Do Tokyo Station, czas: 40 minut, koszt: 900 yenów.
 • Taksówki:
  • Taksówki dostępne są przed halą odlotów, przejazd do centrum Tokio to około 6000 yenów.
 • Wypożyczalnie samochodów:
  • Istnieje możliwość wynajęcia auta w wypożyczalniach na hali przylotów terminali 1 i 2.

Międzynarodowy Port Lotniczy Narita to lotnisko położone 65 km na wschód od centrum Tokio. Jest największym lotniskiem Japonii i obsługuje w większości loty międzynarodowe, które przejął z lotniska Tokio – Haneda. Posiada dwa piętrowe terminale, między którymi kursują bezpłatne busy (shuttle busy) ułatwiające poruszanie się po terenie lotniska.

Dojazd z lotniska Tokio-Narita

 • Kolej
  • oba terminale posiadają oddzielne stacje kolejowe: terminal 1: The Narita Airport Station, a terminal 2: the Airport Terminal 2 Station, koszt przejazdu z zależności od miejsca waha się od 1000 do 3000 yenów.
  • Keisei Electric Railway kursuje do centrum miasta (Keisei Ueno), czas: 60 min
  • Japan Railways oparte na Narita Express oferuje ekspresowe połączenia do całego Tokio (konieczna jest wcześniejsza rezerwacja).
 • Autobusy:
  • Z lotniska kursuje wielu przewoźników takich jak: Airport Limousine Bus, Keisei Bus, Narita Kuko Kotsu, Chiba Kotsu. Autobusy zatrzymują się przy obu terminalach i docierają do głównych hoteli w mieście, do stacji Tokyo Station oraz Shinjuku Station.
 • Taksówki:
  • Taksówki dostępne są przed halą odlotów, przejazd do centrum Tokio to około 30 000 yenów.
 • Wypożyczalnie samochodów:
  • Istnieje możliwość wynajęcia auta w wypożyczalniach na hali przylotów terminali 1 i 2.

Tanie loty Tokio - linie lotnicze:

Tanie loty do Tokio

Teraz dzięki PLL LOTbezpośrednie tanie loty z Warszawy do Tokio. Można je dostać w promocyjnych cenach poniżej 2. tys. zł za lot w dwie strony. Na chwilę obecną najlepszy tani bilet Warszawa-Tokio kosztuje 1942 zł, a czas przelotu na tej trasie spadł do nawet 10 godzin. Pozostałe linie lotnicze oferujące tanie loty Tokio to:

Tanie loty Air France Tokio
Tanie loty Finnair Tokio
Tanie loty Alitalia Tokio
Tanie loty British Airways Tokio
Tanie loty Air China Tokio
Tanie loty China Southern Airlines Tokio
Tanie loty Emirates Tokio
Tanie loty Etihad Airways Tokio
Tanie loty Lufthansa Tokio
Tanie loty Japan Airlines Tokio
Tanie loty Korean Air Tokio
Tanie loty KLM Tokio
Tanie loty Swiss Tokio
Tanie loty Nippon Airways Tokio
Tanie loty QATAR AIRWAYS Tokio
Tanie loty SAS Tokio
Tanie loty Aeroflot Tokio
Tanie loty Turkish Airlines Tokio
Tanie loty WizzAir Tokio

 

Tanie loty Tokio - zwiedzanie miasta

Tokio wraz z Jokohamą, Kawasaki, Saitamą stanowi największą metropolię świata. Jest także największym ośrodkiem kulturalnym, naukowym i gospodarczym w kraju. Większość zabytkowych budowli w przeciągu ostatniego stulecia uległa zniszczeniu na skutek bombardowania podczas II wojny światowej oraz w wyniku licznych trzęsień ziemi. Miasto jest więc bardzo nowoczesnym punktem rozwoju świata. Z zabytkowych zabudowań zachowały się świątynie: Gokokuji, Toshogu, Hommonji, a także część świątyni Zojoji. Co jeszcze warto zobaczyć w Tokio?

Pałac Cesarski i otaczające go ogrody to rezydencja cesarza Japonii. Ogromy obszar 341 hektarów otoczony jest fosą. Na jego powierzchni znajduje się przepiękny park, a także sam pałac. Tylko część ogrodu przeznaczona jest do zwiedzania, dokładniej park, który można zwiedzić jedynie z przewodnikiem. Reszta udostępniana jest dla turystów dwa dni w roku (w urodziny cesarza i w Nowy Rok).


Asakusa i Świątynia Senso – ji. Asakusa to najstarsza dzielnica Tokio. Mieści się tu Świątynia Senso – ji, będąca wraz z Asakusa-jinja największym i najbardziej popularnym kompleksem Świątyń w kraju, do którego zjeżdżają pielgrzymi z całego kraju.


Sanktuarium Meiji Jingu wraz z pięknym parkiem. Miejsce idealne na odpoczynek i relaks. Można podziwiać tutaj pokazy ubiorów Japończyków. Przy odrobinie szczęścia można natrafić na ceremonialny ślub.


Świątynia Ueno Toshouguu to świątynia z XVII wieku wybudowana na cześć shoguna Tokugawy Ieyasu.


Muzea w Tokio: Tokijskie Muzeum Narodowe, Tokyo Metropolitan Art Museum, Narodowe Muzeum Sztuki Zachodniej, Galeria Obrazów Meiji, Tokyo National Museum of Modern Art, Narodowe Centrum Sztuki, Muzeum Mieczy, Naukowe Muzeum Morskie w Tokio, Muzeum Edo-Tokio, Muzeum Nauki, Muzeum Nauki na wyspie Odaiba.


Plac przed stacją metra Shibuya, jeden z symboli nowoczesnego Tokio, a także jedno z ulubionych miejsce spotkań młodych Japończyków. Przy placu stoi znana brązowa rzeźba psa Hatchiko.


Shibuya - dzielnica handlowa oraz centrum rozrywkowe w Tokio.


Ginza - najbardziej elegancka dzielnica miasta pełna luksusowych sklepów, restauracji oraz barów.


Dzielnica Shinjuku, pełna barów, restauracji oraz klubów nocnych. „Golden-Gai” to skupisko klubów muzycznych. Na terenie dzielnicy znajduje się także część zespołu sportowego "Ogrodów Zewnętrznych Świątyni Meiji" (W tym Stadion Narodowy).

Zwiedzając Tokio, najszybciej przemieścicie się podróżując metrem. Nie polecamy wypożyczania auta, ponieważ Tokio jest bardzo zakorkowanym miastem. Zwiedzanie tych niezwykłych miejsc jest możliwe razem z FRU.pl. Kupuj z nami tanie bilety do Tokio.

Tanie loty Tokio - kuchnia i jedzenie

Kuchnia japońska bazuje przede wszystkim na owocach morza, rybach oraz warzywach. Najbardziej charakterystyczną potrawą Tokio jest Nigiri sushi. Poza tym warto spróbować japońskich zup i potraw z tofu, miso i alg. Do większości dań dodatkiem jest ryż. Natomiast narodowym trunkiem Japończyków jest wytrawne sake – czyli ryżowe wino. Warto rozsmakować się w tej niepowtarzalnej w smaku kuchni!

Tanie loty Tokio - klimat i pogoda

W Tokio możemy wyróżnić cztery pory roku. Lata są upalne i ciężkie zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Gorące powietrze i duża wilgotność (początek lata zwiastuje zazwyczaj ulewne i częste deszcze) tworzą swego rodzaju barierę, przez którą trudno przebijają się w górę spaliny. Zimą temperatury w mieście spadają do około 5 °C. Zdarzają się także opady śniegu. Najpiękniejszą porą roku jednak jest wiosna, podczas której kwitną śliwy i wiśnie, symbol Japonii – właśnie wtedy najlepiej jest się wybrać w podróż do tego niesamowitego miasta. Rozkoszuj się pięknem Tokio dzięki FRU.pl. Kupuj z nami tanie bilety do Tokio.