X
Ładowanie...

Tanie loty do Triestu

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
05 lip 12 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Triest

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Triest

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Triest

Przewodnik po lotach Triest

Tanie loty Triest - informacje

Triest to miasto portowe położone w północno-wschodnich Włoszech. Miasto ma dostęp do Morza Adriatyckiego i jest oddalone o kilkadziesiąt kilometrów od granicy ze Słowenią. Właśnie ze względu na swoje położenie, miasto stanowi ciekawą mieszankę kultur - śródziemnomorskiej i bałkańskiej.

Tanie loty Triest – co warto zobaczyć

Triest, przez swoje niefortunne położenie, nie jest zbyt popularnym kierunkiem turystycznym, zasadniczo można to uznać za swoisty atut. Miasto było kiedyś jednym z największych portów basenu Morza Śródziemnego, jednak dzisiaj ruch w porcie jest zdecydowanie mniejszy. Poza czasami świetności portu, miasto bardzo dobrze pamięta czasy Imperium Rzymskiego. W mieście zachowało się dużo budowli z tamtych czasów jak na przykład - Teatr Rzymski. W Trieście znajduje się kilka placów, a najważniejszym z nich jest Piazza Unita d'Italia, otoczony neoklasycznymi budowlami. Kolejnym istotnym punktem są świątynie oraz ruiny zamków zbudowanych na zlecenie dawnych monarchów. Oczywiście, kiedy znudzi nam się zwiedzanie, możemy zwyczajnie udać się na plaże i zażywać kąpieli wodnych.

 

Tanie loty Triest - kuchnia włoska

Kuchnia ta jest najpopularniejszą i najbardziej lubianą kuchnią na świecie. Wszyscy znamy różne makarony, pizzę czy desery, które są popisowymi daniami tej kuchni. Dla Włochów kuchnia to rzecz bardzo ważna, jest wręcz traktowana jak świętość, właśnie dlatego mają oni bardzo tradycyjne podejście do gotowania. Wszystkie makarony, są przygotowywane według starych przepisów, bez wprowadzania większych zmian. Poza tradycją kuchnia włoska opiera się na aromatyczności potraw, osiąganej dzięki dużej ilości świeżych przypraw i ziół – bazylii, oregano czy tymianku. Włoska kuchnia to zbiór makaronów, mięs i owoców morza, ale nie można zapomnieć o uwielbianych włoskich deserach jak np. tiramisu, panna cotta czy trufle.

Tanie loty Triest - klimat i pogoda

Przeważa klimat podzwrotnikowy z elementami śródziemnomorskimi. Na północy kraju zimy są chłodne, a lata gorące i suche. Klimat Włoch jest bardzo przyjemny dla osób lubiących ciepło. Plażowiczom polecamy odpoczynek na południu Włoch, gdzie temperatury latem sięgają powyżej 30 stopni (lipiec – sierpień), jeśli wolicie niższą temperaturę ok. 25 stopni, to odpoczynek zaplanujecie na początek wakacji (czerwiec) lub koniec (wrzesień – październik).

Tanie loty Triest - przelot z Polski

Do Triestu, można bezpośrednio dolecieć z następujących miast Polski:

Tanie loty Gdańsk Triest
Tanie loty Kraków Triest
Tanie loty Warszawa Triest

 

Tanie loty Triest - linie lotnicze

Do Triestu można dolecieć następującymi liniami lotniczymi:

Tanie loty Adria Airways Triest
Tanie loty KLM Triest
Tanie loty Lufthansa Triest

Tanie loty Triest - ważne adresy i numery telefonów

Ambasada RP w Rzymie:
via P.P. Rubens 20, Monti Parioli 00197, Roma, Italia 
Numer telefonu:
tel. 0039 06 362-04200, fax. 0039 06 32 17 895 

Konsulat Generalny RP w Mediolanie:
Corso Vercelli, 56, 20145 Milano 
Numer telefonu:
tel. (0039) 02 / 4801-8978, 4801-9084, 4801-9312 

Ważne numery telefonu:
112 – ogólny numer ratunkowy dla całej Unii Europejskiej
113 – Policja
115 – Straż Pożarna
118 – Pogotowie Ratunkowe