X
Ładowanie...

Tanie loty do Tunezji

już od

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Tunezja

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Tunezja

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Tunezja

Przewodnik po lotach Tunezja

Tanie loty do Tunezji - jak szukać tanich lotów

Tanie loty do Tunezji

Tunezja to jeden z najpiękniejszych krajów basenu Morza Śródziemnego. Ma fascynującą historię - w końcu to na jej terenie znajdowała się starożytna Kartagina. Teraz dzięki tanim lotom do Tunezji możesz znaleźć się tam w 2h 50min, a dzięki FRU.PL możesz maksymalnie obniżyć koszty swojej podróży i upolować naprawdę tanie bilety lotnicze. Pamiętaj jednak, aby podróż rezerwować z wyprzedzeniem – w miarę zbliżania się terminu odlotu, ceny rosną. Teraz ceny biletów zaczynają się już od 1030 zł!.
Na chwilę obecną jedynym bezpośrednim połączeniem są loty czarterowe do Tunezji, które kursują z Katowic do miejscowości Enfidha, położonej niecałe 100 km od Tunisu, 50 km od Susy i 80 km od Monastyru. Oczywiście możesz je zarezerwować przez FRU.PL. Wszystkie te miasta leżą tuż nad Morzem Śródziemnym. Lotnisko Enfidha samo w sobie jest bardzo nowoczesne. Otworzono je w 2012 roku.
Tańsze niż czartery są loty do Tunezji z przesiadką. Odbywa się ona zazwyczaj w ciekawych miastach Europy, np. w Rzymie lub Paryżu i jeżeli trwa nieco dłużej, można te miejsca zwiedzić. Takie loty nazywamy Smart Connection i są dostępne wyłącznie na FRU.PL, ponieważ inne wyszukiwarki lotów, nie rejestrują niektórych przesiadek.
Jeśli wiesz, za ile chcesz kupić lot do Tunezji, wykorzystaj usługę Alarm Cenowy do Tunezji. Wpisz kwotę, za którą chcesz kupić lot, a kiedy cena osiągnie ten pułap, dostaniesz wiadomość. To najłatwiejszy sposób, aby upolować promocje na loty!

Tanie loty do Tunezji - linie lotnicze

Poza czarterami na trasie Polska-Tunezja kursuje wielu przewoźników oferujących loty z przesiadką:

Tanie loty Air France Tunezja
Tanie loty Alitalia Tunezja
Tanie loty British Airways Tunezja
Tanie loty Eurowings Tunezja
Tanie loty KLM Tunezja
Tanie loty Lufthansa Tunezja
Tanie loty Swiss Tunezja
Tanie loty Austrian Airlines Tunezja
Tanie loty SAS Tunezja
Tanie loty Turkish Airlines Tunezja

 

Do Tunezji dolecisz też z różnych miejsc w Polsce:

Tanie loty Bydgoszcz Tunezja
Tanie loty Gdańsk Tunezja
Tanie loty Katowice Tunezja
Tanie loty Poznań Tunezja
Tanie loty Rzeszów Tunezja
Tanie loty Warszawa Tunezja
Tanie loty Wrocław Tunezja

 

Tanie loty do Tunezji - lotniska

W Tunezji działa kilka ważnych portów lotniczych, najważniejsze z nich to Lotnisko Tunis Kartagina i Lotnisko Safakis.
Lotnisko Tunis Kartagina - międzynarodowy port lotniczy położony w odległości 8 kilometrów od centrum Tunisu. Największy port lotniczy w kraju, rocznie obsługujący 4,2 miliona turystów. Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie, a także liczne udogodnienia – restauracje, sklepy, oddziały banków.
Lotnisko Safakis- znajduje się w odległości 6 kilometrów od centrum miasta Safakis. To niewielkie lotnisko obsługuje drugie co do wielkości miasto w kraju. Działa tu jeden nowoczesny terminal, a lotnisko posiada także restauracje, sklepy i kantory.

Dojazd z Lotniska Tunis Kartagina

Autobusy SNT- kursują co 30 minut do centrum Tunisu, koszt biletu to około 1 TND, a kurs trwa pół godziny. Częściej jeżdżą bardziej luksusowe autobusy firmy TUT, ich bilety są nieco droższe.

Taksówki- przejazd do centrum miasta powinien kosztować około 5 dinarów (za bagaż trzeba dopłacić około 50% kosztu podróży). Koniecznie należy się upewnić, że kierowca włączył taksometr – zdarzają się oszuści.

Dojazd z Lotniska Safakis

Taksówki- oficjalne taksówki mają kolor żółty. Przed ruszeniem w drogę należy ustalić cenę za kurs z kierowcą.

Tanie loty do Tunezji - przewodnik po atrakcjach

Tunezja, plaże i wielbłądy

Tunezja to miejsce, w którym bardzo mocno czuć piętno historii. Znajdują się tu pozostałości wielu kultur, najbardziej widoczne są wpływy – rzymu, greckiej i punicji. Postaramy się Państwu przedstawić 10, naszym zdaniem, najbardziej istotnych atrakcji, jakie można zobaczyć w tym Północno-Afrykańskim kraju. Kolejność jest oczywiście przypadkowa.
Muzeum Bardo
Jest to jedna z najlepszych atrakcji turystycznych w Tunezji. Muzeum archeologiczne w Bardau oferuje zwiedzającymi, niektóre zabytki sięgają czasów prehistorycznych. Główne zbiory stanowią tutaj rzymskie mozaiki. Znajdą tu Państwo również obiekty związane z kulturą grecką i punicką w tym kamienne sarkofagi i rzeźby.
Sidi Bu Said
Czyli artystyczna dzielnica Tunisu. Miejsce znane z niesamowitych widoków, pięknej architektury i spokoju. Oglądając zdjęcia z tego miejsca, można odnieść wrażenie, że znajduje się ono w Grecji, nic bardziej mylnego. Warto się tam udać, chociażby tylko do którejś z nadmorskich kawiarni, by wypić świeżą kawę i nacieszyć się widokami portu, zatoki i morza.
Ruiny Sufetuli
Położone nieopodal Subajtili, starożytne ruiny rzymskiego miasta. Są to najlepiej zachowane ruiny w całej Tunezji. Znajdą tam Państwo pozostałości po łaźniach rzymskich, łuk cesarza Antoninusa Piusa, a także kapitol.
Kairuan
To duchowa stolica Tunezji, jest jednym z czterech świętych miast islamu. Wielki Meczet (inaczej Meczet Sidi Okba), który przez islamistów jest zaliczany do najważniejszych miejsc kultu. W mieście znajduje się ponad 100 meczetów, w tym słynne Meczety Cyrulika i Trzech Drzwi. Poza meczetami można tu zwiedzać m.in. Baseny Aghlabidów czy Muzeum Dywanów, z produkcji których zresztą słynie miasto.
Matmata
Jest to miejscowość, w której domy zostały wydrążone w skałach, znajduje się w górach Dżabal Matmata. Berberowie, którzy zamieszkiwali te tereny, poza domostwami utworzyli tu jeszcze spichlerze, w których przechowywano jedzenie. Miejscowość jest obecne niezamieszkana, znajduje się tu Muzeum Berberów oraz hotel w którym, co ciekawe kręcono część ujęć do filmu Gwiezdne Wojny.
Sahara
Pozostając w klimatach filmów, tunezyjska część Sahary przyciągnęła wielu filmowców. Począwszy, od Gwiezdnych Wojen kręcono tu m.in. Indianę Jones'a czy Żywot Briana. Pustynia ma bowiem do zaoferowania więcej niż sam piasek. Znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych miejsc, zarówno pod względem widoków, jak i atrakcji typu pustynne safari.
Thugga
Stanowisko archeologiczne, które znajduje się na liście UNESCO. Na jej terenie znajdują się ruiny, a do najważniejszych zalicza się mauzoleum Atebana. Są tutaj również ruiny domów mieszkalnych, starożytne inskrypcje, ruiny teatru i kapitolu.
Muzeum w El Djem
Najważniejszą atrakcją tego miejsca jest rzymskie koloseum. Jest ono największym tego typu miejscem w Północnej Afryce, dodatkowo jest na tyle imponujące, że służyło jako arena walk w filmie „Gladiator”. Znajduje się tu również muzeum, w którym znajdziemy ślady rzymskiej kultury sięgające aż do starożytności.
Płaskowyż Jugurty
Pomimo niewielkiej wysokości (1271 m. n.p.m.), zdobycie tej góry nie jest takie proste. Szlak wiodący na górę jest wyryty w skale, a momentami bardzo stromy, tak więc nie dajcie się Państwo zwieść. Będąc tam, można udać się również do Algierii, ponieważ płaskowyż znajduje się na granicy z tym państwem.
Port El Kantaoui
Jest to bardzo lubiana dzielnica Susy. Port ten oddalony jest o 10 kilometrów od centrum miasta i stanowi ekskluzywny dystrykt miasta. To tutaj znajdują się najdroższe restauracje i sklepy, a także słynne pola golfowe i przystanie dla jachtów.

 

Tanie loty do Tunezji - wizy

Jeżeli szukasz tanich lotów do Tunezji na wakacje czy wycieczkę, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - przy pobycie turystycznym do 90 dni wizy są Ci niepotrzebne. Trzeba wylegitymować się paszportem ważnym jeszcze 3 miesiące ponad planowaną datę wylotu z Tunezji.

Tanie loty do Tunezji - bezpieczeństwo

Tunezja w ostatnich latach przeszła wiele przemian i konfliktów od dyktatury do wojny domowej. Dlatego przed wylotem sprawdź aktualne ostrzeżenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

<p>Tunezja to miejsce w którym bardzo mocno czuć piętno historii. Znajdują się tu pozostałości wielu kultur najbardziej widoczne są wpływy – rzymu, greckiej i punicji. Postaramy się Państwu przedstawić 10, naszym zdaniem, najbardziej istotnych atrakcji jakie można zobaczyć w tym Północno-Afrykańskim kraju. Kolejność jest oczywiście przypadkowa.<br>

<b>Muzeum Bardo</b><br>

Jest to jedna z najlepszych atrakcji turystycznych w Tunezji. Muzeum archeologiczne w Bardau oferuje zwiedzającymi, niektóre zabytki sięgają czasów prehistorycznych. Główne zbiory stanowią tutaj rzymskie mozaiki. Znajdą tu Państwo również obiekty związane z kulturą grecką i punicką w tym kamienne sarkofagi i rzeźby.<br>

<b>Sidi Bu Said</b><br>

Czyli artystyczna dzielnica Tunisu. Miejsce znane z niesamowitych widoków, pięknej architektury i spokoju. Oglądając zdjęcia z tego miejsca można odnieść wrażenie, że znajduje się ono w Grecji, nic bardziej mylnego. Warto się tam udać chociażby tylko do którejś z nadmorskich kawiarni, by wypić świeżą kawę i nacieszyć się widokami portu, zatoki i morza.<br>

<b>Ruiny Sufetuli</b><br>

Położone nieopodal Subajtili, starożytne ruiny rzymskiego miasta. Są to najlepiej zachowane ruiny w całej Tunezji. Znajdą tam Państwo pozostałości po łaźniach rzymskich, łuk cesarza Antoninusa Piusa, a także kapitol.<br>

<b>Kairuan</b><br>

To duchowa stolica Tunezji, jest jednym z czterech świętych miast islamu. Wielki Meczet (inaczej Meczet Sidi Okba), który przez islamistów jest zaliczany do najważniejszych miejsc kultu. W mieście znajduje się ponad 100 meczetów, w tym słynne Meczety Cyrulika i Trzech Drzwi. Poza meczetami można tu zwiedzać m.in. Baseny Aghlabidów czy Muzeum Dywanów, z produkcji których zresztą słynie miasto. <br>

<b>Matmata</b><br>

Jest to miejscowość w której domy zostały wydrążone w skałach, znajduje się w górach Dżabal Matmata. Berberowie którzy zamieszkiwali te tereny, poza domostwami utworzyli tu jeszcze spichlerze, w których przechowywano jedzenie. Miejscowość jest obecne niezamieszkana, znajduje się tu Muzeum Berberów oraz hotel w którym, co ciekawe kręcono część ujęć do filmu Gwiezdne Wojny.<br>

<b>Sahara</b><br>

Pozostając w klimatach filmów, tunezyjska część Sahary przyciągnęła wielu filmowców. Począwszy od Gwiezdnych Wojen kręcono tu m.in. Indianę Jones'a czy Żywot Briana. Pustynia ma bowiem do zaoferowania więcej niż sam piasek. Znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych miejsc, zarówno pod względem widoków jak i atrakcji typu pustynne safari.<br>

<b>Thugga</b><br>

Stanowisko archeologiczne, które znajduje się na liście UNESCO. Na jej terenie znajdują się ruiny, a do najważniejszych zalicza się mauzoleum Atebana. Są tutaj również ruiny domów mieszkalnych, starożytne inskrypcje, ruiny teatru i kapitolu.<br>

<b>Muzeum w El Djem</b><br>

Najważniejszą atrakcją tego miejsca jest rzymskie koloseum. Jest ono największym tego typu miejscem w Północnej Afryce, dodatkowo jest na tyle imponujące, że służyło jako arena walk w filmie „Gladiator”. Znajduje się tu również muzeum, w którym znajdziemy ślady rzymskiej kultury sięgające aż do starożytności.<br>

<b>Płaskowyż Jugurty</b><br>

Pomimo niewielkiej wysokości (1271 m. n.p.m.), zdobycie tej góry nie jest takie proste. Szlak wiodący na górę jest wyryty w skale, a momentami bardzo stromy, tak więc nie dajcie się Państwo zwieść. Będąc tam można udać się również do Algierii, bowiem płaskowyż znajduje się na granicy z tym państwem.<br>

<b>Port El Kantaoui</b><br>

Jest to bardzo lubiana dzielnica Susy. Port ten oddalony jest o 10 kilomterów od centrum miasta i stanowi ekskluzywny dystrykt miasta. To tutaj znajdują się najdroższe restauracje i sklepy, a także słynne pola golfowe i przystanie dla jachtów.</p>