X
Ładowanie...

Tanie loty na Ukrainę

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
05 paź 12 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Ukraina

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Ukraina

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Ukraina

Przewodnik po lotach Ukraina

Tanie loty Ukraina

Jeżeli chodzi o połączenia lotnicze na Ukrainę z Polski, podróżni mają możliwość udania się bezpośrednio do następujących ukraińskich miast - Iwano-Frankowsk, Kijów, Lwów, Winnica i Zaporoże. Tanie loty na Ukrainę obsługują prawie wszystkie międzynarodowe lotniska w Polsce, także jest w czym wybierać.

Loty na Ukrainę w przypadku wyżej wymienionych kierunków obsługują linie lotnicze Wizz Air, LOT, Ukraine International Airlines, Belavia czy Aeroflot. Duża część tych lotów to loty bezpośrednie, które zajmują raptem 1 godzinę. 

 

Tanie loty Ukraina - informacje

Połączenia lotnicze na Ukrainę z Polski zwykle nie są obarczone zaporowymi cenami biletów. Na Ukrainę polecieć można za około 300 – 400 lub nawet taniej, wszystko z zależności od tego z jak dużym wyprzedzeniem loty na Ukrainę zostaną zarezerwowane. Najlepiej zrobić to jak najwcześniej, wtedy jest największa szansa, by „upolować” tanie loty na Ukrainę.

 

Tanie loty Ukraina - Lotniska

Dwa najważniejsze porty lotnicze na Ukrainie to:

Lotnisko Kijów Boryspol (KBP): ten międzynarodowy port lotniczy jest największym i najważniejszym lotniskiem na Ukrainie. Jest to lotnisko najpopularniejsze wśród podróżnych i obsługuje zarówno loty międzynarodowe, jak i krajowe. Jest portem docelowym głównie dla tradycyjnych linii lotniczych oraz zaledwie kilku tanich przewoźników,
Lotnisko Lwów (LWO): jest to stosunkowo małe lotnisko, które usytuowane jest w odległości 6 km od centrum miasta. Obsługuje głównie mniejsze linie lotnicze na trasach międzynarodowych oraz krajowych. Na potrzeby EURO 2012 lotnisko zostało nieco przebudowane i unowocześnione.

Dojazd na lotniska na Ukrainie

Lotnisko Kijów Boryspol: port lotniczy jest doskonale skomunikowany z centrum Kijowa. Najszybszym rozwiązaniem będzie metro, lecz autobusy nie są takim złym rozwiązaniem, zważając na to, że oferują również połączenia nie tylko z Kijowem, ale także z innymi większymi miastami na Ukrainie.
Lotnisko Lwów: na lotnisko można bez problemu dostać się ze wszystkich dzielnic w mieście. Takie połączenia oferują trolejbusy, autobusy lub taksówki. Jeżeli chodzi o te ostatnie, warto umówić się z kierowcą na konkretną kwotę przed rozpoczęciem podróży. Autobusy i trolejbusy kursują z dużą częstotliwością.

Tanie loty Ukraina - połączenia lotnicze

Poniżej przedstawiamy liste polskich miast, z których można kupić tanie loty na Ukrainę:

Tanie loty Bydgoszcz Ukraina
Tanie loty Gdańsk Ukraina
Tanie loty Kraków Ukraina
Tanie loty Katowice Ukraina
Tanie loty Łódź Ukraina
Tanie loty Lublin Ukraina
Tanie loty Olsztyn Ukraina
Tanie loty Poznań Ukraina
Tanie loty Rzeszów Ukraina
Tanie loty Szczecin Ukraina
Tanie loty Warszawa Ukraina
Tanie loty Wrocław Ukraina

 

Tanie loty Ukraina - linie lotnicze

Poniżej przedstawiamy listę linii lotniczych, które oferują tanie loty na Ukrainę:

Tanie loty Air France Ukraina
Tanie loty Ryanair Ukraina
Tanie loty KLM Ukraina
Tanie loty Lufthansa Ukraina
Tanie loty LOT Ukraina
Tanie loty Belavia Ukraina
Tanie loty Austrian Airlines Ukraina
Tanie loty Ukraine Intl Airlines Ukraina
Tanie loty Brussels Airlines Ukraina
Tanie loty Air Baltic Ukraina
Tanie loty WizzAir Ukraina
Tanie loty Aeroflot Ukraina

 

Tanie loty Ukraina - Najważniejsze miasta

Kijów – największe miasto, a zarazem stolica Ukrainy urzeka turystów swoim pięknem oraz licznymi cerkwiami, które wkomponowane są w zatłoczone miasto. Zwiedzając Kijów, można tak zaplanować trasę, by zobaczyć zabytki, które zaliczane są do Siedmiu Cudów Ukrainy - wpisane zostały na listę zabytków UNESCO. W Kijowie często odbywają się dość kontrowersyjne festiwale, na przykład takie, które poruszają aktualne problemu kraju, jak łamanie praw człowieka.
Lwów – miasto to uważane jest za najważniejsze w zachodniej części Ukrainy. W architekturze tego miasta można doszukać się śladów burzliwej historii, jaka dotyczy tego miasta. Lwów to w zasadzie niekończące się zabytki oraz niezwykła atmosfera miasta, którą budują jego mieszkańcy, a także zawsze obecni tu obcokrajowcy. Lwów to także znaczący ośrodek naukowy.
Charków – jest to miasto, które stanowi dość znaczący na Ukrainie ośrodek przemysłowy oraz kulturalno – naukowy. Ponadto jest ważnym węzłem komunikacyjnym: lotniczym, drogowym i kolejowym. Charków charakteryzuje się również dość interesującą architekturą: większość budowli w mieście jest monumentalna.

 

Tanie loty Ukraina - Atrakcje i zabytki

Cmentarz Orląt Lwowskich we Lwowie – jest to miejsce bardzo ważne dla Polaków, spoczywają tu osoby zasłużone podczas wojny, a także wiele polskich osobistości, np. pisarze czy artyści,
Odessa – miasto portowe na Ukrainie, a także znany kurort, który już od wielu, wielu lat przyciąga osoby pragnące podreperować swoje samopoczucie w licznych sanatoriach i uzdrowiskach,
Aleja Chreszczatyk w Kijowie – na tej ulicy, która ma swój początek na Rynku Besarabskim, dochodząc do Placu Niepodległości, można podziwiać najznakomitsze zabytki, takie jak Filharmonia Narodowa czy Poczta Główna, które reprezentują lata 50. XX wieku. Jest to również jedna z najsłynniejszych ulic na całym świecie,
Cerkwie w Kijowie – tych znaleźć można w Kijowie bardzo dużo i nic dziwnego, ponieważ miasto to uchodzi za najstarszy ośrodek religijny w całej Europie,
Bukowina – to region dla miłośników przyrody. Na tym terenie, który leży pomiędzy Karpatami i Dniestrem, można obserwować dość duże zróżnicowanie etniczne, co może okazać się bardzo ciekawym doświadczeniem.

 

Tanie loty Ukraina - Kuchnia

W każdej ukraińskiej kuchni królują przede wszystkim ziemniaki, kasze oraz wszelkie potrawy mączne. Do niemal każdego dania jada się chleb, niestety już coraz rzadziej pieczony w domach. Mieszkańcy Ukrainy bardzo lubią zupy i podobnie, jak większość Polaków, nie wyobraża sobie obiadu bez talerza przepysznej zupy. Najbardziej znaną ukraińską zupą jest oczywiście barszcz ukraiński podawany z konkretną ilością kwaśnej śmietany. Bardzo popularnym daniem są również pierogi, zwane warenyky. Jeżeli chodzi o nadzienia i farsze – są niemal identyczne jak w Polsce. Ukraińcy bardzo lubią mięso, szczególnie wołowinę, ale inne rodzaje mięsa są jedzone równie chętnie. Tradycyjna kuchnia ukraińska obfituje także w ryby, lecz obecnie nie cieszą się na Ukrainie takim uznaniem jak mięso. Napojem, który idealnie gasi pragnienie, oraz pasuje do większości ukraińskich potraw jest kwas chlebowy. Czasem podaje się go z różnymi dodatkami takimi jak jagody, sok z brzozy czy mięta. Na Ukrainie można również spróbować rozmaitych win, piw oraz wódek.