X
Ładowanie...

Tanie loty Warszawa

LANGM_JS_LP_PRICE_FROM LANGM_JS_LP_NO_PRICE

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Loty Warszawa

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Warszawa

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Warszawa

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Warszawa

Przewodnik po lotach Warszawa

Loty Warszawa

Jeżeli chodzi o loty Warszawa posiada największe w Polsce lotnisko, stąd też obsługuje najwięcej pasażerów oraz przewoźników lotniczych. Loty do Warszawy możliwe są z wielu miast Polski: Zielona Góra, Gdańsk, Szczecin, Wrocław, Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Poznań, Rzeszów. Z większości tych miejsc loty do Warszawy możliwe są za pośrednictwem linii lotniczej LOT – Gdańsk obsługuje dodatkowo EuroLot, natomiast z Zielonej Góry do Warszawy dolecieć można linią Sprint Air. Jeżeli chodzi o loty Warszawa to także takie miasto skąd polecieć można niemal w każde miejsce na świecie.

 

Loty do Warszawy

Decydując się na podróż do polskiej stolicy każdego z podróżnych interesują tanie bilety lotnicze do Warszawy. Warto śledzić oferty poszczególnych przewoźników lotniczych, ponieważ rezerwując bilet z większym wyprzedzeniem lub korzystając z promocji można zdobyć naprawdę tanie bilety lotnicze do Warszawy. Z racji tego, że między miastami polskimi nie kursują w zasadzie żadni tani przewoźnicy lotniczy, loty do Warszawy mogą być dość drogie. Natomiast jeżeli w planach są loty do Warszawy przykładowo z któregoś z europejskich miast, bilet można kupić nierzadko w bardzo atrakcyjnej cenie.

 

Warszawa lotnisko

W okolicach Warszawy znajdują się dwa lotniska: Warszawa – Okęcie oraz Warszawa – Modlin. Wybierając tańszych przewoźników lotniczych i tym samym kupując tanie bilety lotnicze do Warszawy, można być prawie pewnym, że lotniskiem docelowym będzie Warszawa – Modlin. To właśnie to lotnisko obsługuje w większości tanie linie lotnicze. Lotnisko Warszaw – Okęcie obsługuje loty do Warszawy niemal z każdego zakątka świata i są to najczęściej tradycyjni przewoźnicy.

 

Dojazd z i na lotnisko

Obydwa lotniska są doskonale skomunikowane z centrum Warszawy. Lotnisko Okęcie położone jest około 8 km od centrum miasta, więc dojazd tam zajmuje dosłownie chwilę. Warszawa – Modlin umiejscowione jest ponad 40 km od miasta, lecz komunikacja autobusowa funkcjonuje bardzo dobrze. Taksówki są dość drogim rozwiązaniem, szczególnie te, które stoją bezpośrednio przy terminalu. Jeżeli rzeczywiście korzystać z taksówki, by dojechać z lotniska do centrum Warszawy, najlepiej wybrać te, które stoją na postojach po wyjściu z lotniska.

 

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Rezerwując tanie bilety lotnicze do Warszawy warto wiedzieć, jakie zabytki trzeba koniecznie zobaczyć oraz jakie atrakcje czekają turystów w stolicy Polski:

 

  • Zamek Królewski – jest to najczęściej odwiedzane przez turystów miejsce w Warszawie. Naprzeciwko znajduje się Wieża Zygmuntowska. W zamku znajduje się muzeum oraz spora kolekcja dzieł wielkich mistrzów takich jak Canaletto czy Rembrandt,
  • Łazienki Królewskie – piękny kompleks pałacowo – ogrodowy. Doskonałe miejsce do zwiedzania oraz na leniwe spacery wśród zieleni,
  • Cmentarz na Powązkach – zabytkowy cmentarz, gdzie pochowani są politycy zasłużeni dla Polski, pisarze, myśliciele, artyści, lekarze czy duchowni. Na cmentarzu znajduje się także Aleja Zasłużonych,
  • Pałac Prezydencki – pałac wznosi się przy Krakowskim Przedmieściu, jest siedzibą Prezydenta RP,
  • Pałac Kultury i Nauki – ogromny budynek wznoszący się w centrum Warszawy jest już symbolem tego miasta. Po wjechaniu na górę budowli, podziwiać można panoramę miasta.

 

Jak poruszać się po Warszawie?

Warszawa to miasto, które jest zatłoczone właściwie o każdej porze dnia i nocy. W stolicy Polski działa na razie tylko jedna linia metra od stacji Kabaty do Młocin (liczy sobie 21 stacji). Sieć tramwajowa oraz autobusowa (zarówno miejskich jak i podmiejskich) jest doskonale rozwinięta – bez większego problemu można dojechać w każdą część miasta. Turystów z pewnością zainteresują linie turystyczne: 180 i 100. Linia 180 prowadzi od Cmentarza Powązkowskiego do Wilanowa poprzez Trakt Królewski. Linia 100 odjeżdża z Palcu Zamkowego i przez około 90 minut obwożą zainteresowanych po najciekawszych zakątkach Warszawy. Przemieszczanie się po Warszawie samochodem jest dość niewygodne ze względu na korki oraz bardzo duży ruch spowodowany także obecnością wielu tramwajów oraz autobusów, które mają pierwszeństwo przejazdu. Warto mieć na uwadze to, że przy wypożyczeniu samochodu konieczne jest posiadanie karty kredytowej.

 

Ceny w Warszawie

Warszawa to najdroższe miasto w Polsce. Często także można spotkać się z opinią, że to także jedno z najdroższych miast w Europie. Warszawa pełna jest znakomitych restauracji sław, które codziennie obecne są w mediach. Chcąc więc udać się do lepszej knajpki, należy mieć na uwadze również wyższe koszty. Również np. piwo w pubie jest w Warszawie droższe niż w innych dużych miastach Polski. Warszawa to także miasto pełne najznakomitszych i najdroższych sklepów. Swoje butiki mają tutaj znani polscy projektanci i nie tylko. Miasto pełne jest także rozmaitych centrów handlowych, kin czy teatrów. Polska stolica to miasto, które oferuje wiele atrakcji o każdej porze dnia i nocy, więc spędzając czas w Warszawie turyści z pewnością będą to miło wspominać.

 

Z Warszawy polecisz także do: