X
Ładowanie...

Tanie loty Waszyngton

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
28 lut 06 mar Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Waszyngton

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Waszyngton

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Waszyngton

Przewodnik po lotach Waszyngton

Tanie loty do Waszyngtonu

Zobacz miejsce, w którym zapadają decyzje, zmieniające cały świat. Znajdź tanie loty do Waszyngtonu i przeżyj swoją amerykańską przygodę.

Tanie loty do Waszyngtonu

Zastanwaiasz się, ile czasu potrzebujesz na zwiedzenie Waszyngtonu, stolicy USA? Warto na to poświęcić nawet tydzień, chociaż na najważniejsze atrakcje powinny wystarczyć 3 dni. Potem możesz ruszyć w dalszą podróż po USA. Planując podróż do Stanów Zjednoczonych, weź pod uwagę kilka czynników:

 • Wcześniejsza rezerwacja lotu do Waszyngtonu

  Tanie bilety do Waszyngtonu rezerwuj z dużym wyprzedzeniem. Kiedy najlepiej zacząć polowanie na loty do Waszyngtonu? Najlepiej zrobić to nawet pół roku przed planowaną podróżą! Wtedy szansa na tani bilet jest największa, a cena najbardziej atrakcyjna. Dlaczego warto wyszukać wcześniej połączenia na tej trasie? Ponieważ są to loty międzykontynentalne i ceny biletów są zazwyczaj dość wysokie. Problemem może być jednak wiza, której wyrobienie wiele osób odkłada na później - jednak pracownicy ambasady zalecają przynajmniej 3-miesięczne wyprzedzenie względem daty podróży. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wyrobić wizę jeszcze wcześniej. Osoby, które kupiły wcześniej bilet w polskich liniach lotniczych LOT, a nie uzyskały wizy otrzymują za niego zwrot pieniędzy.

 • Wiza do Waszyngtonu

  Lot do Waszyngtonu jest możliwy jedynie z ważną wizą amerykańską. Możesz ją uzyskać w konsulacie w Warszawie lub w Krakowie. Przeciętny czas oczekiwania na wizę to 3 tygodnie, ale procedurę powinno się rozpocząć nawet 3 miesiące przed wylotem. Koszt wniosku wizowego to 640 zł.

Po załatwieniu powyższych, kluczowych spraw warto znaleźć dla siebie odpowiedni hotel. Duża baza turystyczna Waszyngtonu ułatwia tę sprawę. Pomocą służa także agenci FRU.PL, którzy mogą zorganizować Ci nocleg w praktycznie każdym miejscu - a już na pewno w Waszyngtonie.

Tanie loty do Waszyngtonu - miejsca wylotu

Do Waszyngtonu linie lotnicze oferują loty z następujących miast Polski:

Tanie loty do Waszyngtonu - linie lotnicze:

Tanie loty do Waszyngtonu - Lotniska w Waszyngtonie

Port lotniczy Waszyngton-Dulles

Lotnisko położone 41 km na zachód od Waszyngtonu. Posiada dwa terminale: główny i pomocniczy, które podzieloną są na hale. Na lotnisku Waszyngton-Dulles obsługiwane są linie lotnicze: Air Lingus, Aerofłot, Air France, Austrian Airlines, British Airways, Delta, Iberia, KLM, Lufthansa, LOT.

Dojazd do miasta jest bardzo dobry:

Dojazd do centrum zapewnia głównie transport autobusowy oraz taksówki. Autobusy Washington Flyer Coach kursują co 30 minut do stacji Metro West Falls Church Station, czas przejazdu to około 20 -30 min, koszt $10. Autobus oznaczone linią 5A kursują do stacji metra L'Enfant Plaza. Poza autobusami, które dowożą pasażerów do metra można także wziąć taksówkę, przejazd którą do centrum Waszyngtonu kosztuje około 50 dolarów. Na lotnisku można również wypożyczyć samochód.

Port lotniczy Waszyngton-Reagan-National

Lotnisko położone 5 km od Waszyngtonu, jest jego najbliżej usytuowany lotniskiem. Lotnisko posiada trzy terminale: A, B oraz C. Na lotnisku Waszyngton-Reagan-National przyjmowane są loty następujących przewoźników: Air France, Air Canada, Aerofłot, Alitalia, United Airlines.

Dojazd do miasta jest bardzo dobry:

Kolej: linia niebieska i żółta z zewnętrznej platformy terminalu B i C, bilety są do nabycia w automatach biletowych. Metrobusy: w weekendowe poranki w godzinach 5:50 – 8.00 przed ruszeniem kolei do centrum można dojechać specjalnym metrobusem, który odjeżdża z terminalu B. Dostępne są także taksówki, a także oferowane darmowe transfery hotelowe.

Port lotniczy Baltimore/Waszyngton

Lotnisko położone w Stanie Maryland 52 km na północny wchód od Waszyngtonu. Posiada cztery hale przylotowe A, B, C oraz D. Na lotnisku przyjmowane są loty między innymi: Air France, Alitalia, Air Canada, British Airways, Lufthansa, Turkish Airlines.

Dojazd do Waszyngtonu:

Koleją: pociągami MRAC można dojechać do Waszyngtonu za $6. Autobusem linii B30 MTA do stacji metra Greenbelt w Waszyngtonie, koszt biletu to około $2. Taksówka do Waszyngtonu to koszt około $90.

Tanie loty do Waszyngtonu - zwiedzanie

Stolica Stanów Zjednoczonych oferuje wiele ciekawych miejsc do zobaczenia, a większość z nich znajduje się w odległości spaceru od siebie. Słynne budowle, parki oraz niezliczona ilość muzeów, z których wiele jest bezpłatnych to tylko część z atrakcji. To miasto dla ludzi lubiących historię Ameryki i historię świata. Co polecamy zwiedzić w czasie pobytu w Waszyngtonie?

Tanie loty do Waszyngtonu - atrakcje

Mauzoleum Abrahama Lincolna
 • Biały Dom, który od prawie 200 lat jest siedzibą prezydentów Stanów Zjednoczonych.
 • Kapitol położony na wzgórzu kapitolińskim pełniący funkcję Kongresu Stanów Zjednoczonych.
 • Instytut Smithsona będący największym kompleksem muzeów na świecie, w którym między innymi znajdują się takie muzea jak: Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie, Narodowe Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej, Narodowe Muzeum Sztuki Afrykańskiej, Narodowe Muzeum Historii Amerykańskiej oraz Narodowe Muzeum Indian Amerykańskich.
 • Park Narodowy National Mall to obszar chroniony znajdujący się w centrum Waszyngtonu. Znajduję się tu najwyższy obelisk Washington Monument o wysokości 169 metrów, z którego można podziwiać panoramę miasta. Znajdują się tu także muzea Instytutu Smithsona. Stoją tu liczne pomniki np. Pomnik Ofiar Wojny w Wietnamie, Pomnik Jeffersona, a także Lincolna.
 • Biblioteka Kongresu to największa biblioteka na świecie. Jej zbiory szacuje się na ponad 95 milionów woluminów. Posiada także ogromy zbiór mikrofilmów i dyskietek.
 • Siedziba Federalnego Biura Śledczego (FBI), w której turyści mogą dowiedzieć się o wrogach Ameryki. Atrakcjami jakie zapewnia biuro FBI jest pokaz strzelania z broni automatycznej, techniki zbierania odcisków palców, a także metody walki z przestępczością.
 • Narodowa Galeria Sztuki w Waszyngtonie oraz wiele innych.
 • Liczne muzea i galerie.: National Museum of Natural History, Mazuzoleum Abrahama Lincolna czy National Air and Space Museum oraz National Museum of American History.
 • W dzielnicy Georgetown możemy udać się na zakupy i odpocząć jedząc lunch, są tu liczne sklepy, restauracje, a wszystko to umila kolonialna architektura.

Tanie loty do Waszyngtonu - Jak najlepiej poruszać się po mieście?

Waszyngton to dość miasto. Komunikacja naziemna jest utrudniona, szczególnie w godzinach szczytu. Dlatego zwiedzającym miasto, najprościej jest poruszać się metrem. Matrorail czyli waszyngtońskie metro jest drugim co do wielkości systemem komunikacji podziemnej w Stanach Zjednoczonych. Poruszanie się nim jest naprawdę bardzo szybkie i wygodne. Jako bilety w użyciu są karty Pre-Paid Smart Trip, których używać możena także we wszystkich autobusach i metrobusach. My jednak polecamy także spacery. Waszyngtończycy bardzo często zamiast podwózki samochodzem, wybierają spacer np. do pracy.

Tanie loty do Waszyngtonu - Klimat i pogoda

Waszyngton leży w stresie wilgotnego klimatu subtropikalnego z czterema wyraźnymi porami roku, łagodniejszymi niż te w Polsce. Wiosna jest mniej kapryśna z mała ilością opadów. To samo tyczy się jesieni, która ma dość łagodny przebieg. Zimą występują opady śniegu. Latem temperatury są dość wysokie, dochodzące do 30 °C z występującymi opadami, a nawet burzami. Kiedy zatem najlepiej udać się do tego ogromnego miasta przesiąkniętego historią? Dla lubiących powiew gorącego wakacyjnego powietrza proponujemy oczywiście lato, ale najchętniej miasto odwiedzane jest wiosną, podczas Festiwalu Kwitnących Wiśni. Może na tę porę roku upolować bilety lotnicze do Waszyngtonu? Właśnie wtedy stolica Stanów Zjednoczonych wygląda najpiękniej!

Sprawdź także: bilety lotnicze do USA, tanie loty do Chicago, bilety lotnicze do Nowego Jorku, Los Angeles, bilety lotnicze do Las Vegas