gs
X
Ładowanie...

Tanie loty Wiedeń

już od 178 zł
26 sie 02 wrz Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Wiedeń

Bilety lotnicze Polska Wiedeń

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
24 wrz (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Wiedeń
01 paź (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
24 wrz (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Wiedeń
03 paź (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
26 wrz (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Wiedeń
01 paź (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
26 wrz (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Wiedeń
03 paź (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
09 sty (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Wiedeń
13 sty (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Wiedeń

Przewodnik po lotach Wiedeń

Tanie loty do Wiednia

Przy planowaniu wycieczki do tak popularnego miasta jakim jest Wiedeń powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych czynników, które wpłyną na komfort naszego wypoczynku. W zależności od naszych możliwości finansowych oraz tego jak wiele chcemy zwiedzić, na naszą podróż do stolicy Austrii zarezerwować należy od 5 do nawet 10 dni. Ci, którzy wybierają się tam na dłuższy wypoczynek na pewno nie będą zawiedzeni. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Bilety lotnicze do Wiednia kupimy już za 78 zł.

 

Tanie loty do Wiednia - linie lotnicze:

 

 • Przelot Warszawa – Wiedeń

  Ze względu, iż stolica Austrii nie należy do najtańszych miast, warto zaoszczędzić trochę pieniędzy na przelocie. Jak kupować tanie bilety? Są na to dwa sposoby, pierwszy to lot do Wiednia Last minute, czyli dokładniej mówiąc zakup biletu na ostatnią chwilę. Zdarzają się bowiem świetne promocje, podczas których trwania można kupić bilet za symboliczną kwotę. To jednak dość ryzykowne rozwiązanie jeśli nasz urlop planujemy z większym wyprzedzeniem. Loty do Wiednia najbezpieczniej jednak jest rezerwować z wyprzedzeniem. Kupując bilet parę miesięcy wcześniej także mamy szansę na tanie loty do Wiednia.

 •  

 • Sezon turystyczny a pora roku

  Dość istotnym czynnikiem jest także pora roku jaką wybieramy na naszą wycieczkę. Najwięcej turystów przyjeżdża do Wiednia od lipca do końca sierpnia w tak zwanym turnusie wakacyjnym. Wtedy jest także najładniejsza pogoda. Jednak, gdy chcemy uniknąć kolejek jakie ustawiają się do muzeów czy galerii, warto wybrać się tam przed lub po szczycie turystycznym (czerwiec, wrzesień). Temperatury są na wtedy na tyle przyjemnie, że pozwolą nam w pełni cieszyć się urlopem.

Po zaplanowaniu lotu do Wiednia powinniśmy pomyśleć o rezerwacji hotelu. Można to zrobić za pośrednictwem stron internetowych. Wiedeń ma dobrze rozbudowaną bazę hotelową, dostępną do rezerwacji także online. Podczas wcześniejszych rezerwacji lub rezerwacji poza sezonem możemy trafić na zniżki. Kolejny ważnym krokiem jest zakup solidnego przewodnika, bądź zapoznanie się z najważniejszymi punktami miasta, także dzięki stronom internetowym. Taka wiedza jest nam bardzo przydatna, ponieważ wielu podróżujących dzieli się z innymi najistotniejszymi wiadomościami, dotyczącymi głównie zabytków i atrakcji w mieście, noclegów, przejazdów, restauracji, a także cen.

 

Do Wiednia linie lotnicze oferują loty z następujących miast Polski:

 

Tanie loty do Wiednia - lotnisko w Wiedniu

Port Lotniczy w Wiedniu leży 18 km na południowy wschód od centrum miasta. W ciągu roku obsługuje ponad 20 milionów pasażerów i jest najbardziej ruchliwym lotniskiem w Austrii. Do centrum miasta w wygodny sposób dotrzeć możemy komunikacją publiczną:

 • Autobusy: Linia Vienna Aiport Line kursują na trzech trasach i dowożą pasażerów do stacji kolejowych, Czas przejazdu autobusów to 20-30 minut, a koszt przejazdu każdego z nich to €8. Trasy autobusowe:
  • Airport–Vienna Morzinplatz/Schwedenplatz,
  • Airport–Vienna Meidling–Westbahnhof,
  • Airport–Vienna Kaisermühlen–Kagran.
 • Pociąg:
  • Linia City Airport Train kursuje do Wien Mitte/Landstrasse, czas przejazdu: 16 min, koszt: €12.
  • Szybka kolej miejska S7 kursuje do Wien Mitte/Landstrasse, czas przejazdu : 26 min, koszt €4.
 • Taksówka:

  Przed terminalem znajduje się postój taksówek i Vanów (minibusów dla większej ilości osób), ceny podyktowane są ilością osób oraz wielkością zamawianego auta (od €30 do €60).

Największy ruch na lotnisku generują przewoźnicy linii lotniczych: Austrian Airlines oraz NIKI. Bezpośrednio z Polski można dolecieć Polskimi Liniami Lotniczymi LOT oraz Austrian Airlines.

 

Tanie loty do Wiednia - Co warto zwiedzić w Wiedniu?

 

 • Ratusz to przepiękna budowla w stylu neogotyckim, w którym obecnie mieście się Rada Miejska Wiednia. Przed budynkiem znajduje się duży plac, który przyozdobiony jest posągami znanych miastu osobistości. W budowli dominują dwie wieże, z których jedna zwieńczona jest posągiem Rathausmann.
 • Kolumna Morowa Trójcy Przenajświętszej to niesamowity obelisk w stylu barokowym. Została wzniesiona za sprawą cesarza Leopolda I na pamiątkę ocalenia miasta od epidemii dżumy. Bardzo zdobna kolumna wznosząca się na 7,5 metra wysokości przedstawia Anioły, amorki i chmury jako symbole zwycięstwa nad zarazą.
 • Parlament to XIX-wieczny budynek wzorowany na styl architektury greckiej. Budynek składa się z centralnej części wraz z ośmioma korynckimi kolumnami oraz dwóch skrzydeł budynku. Charakter budowli zaakcentowany jest monumentalną fontanną przedstawiającą Pallas Ateną z czterema nimfami symbolizującymi cztery główne rzeki cesarstwa austriackiego.
 • Stadtpark to park miejski w centrum Wiednia z charakterystyczną dla miasta złotą rzeźbą Johanna Straussa.
 • Wiedeński Prater to ogromne wesołe miasteczko i centrum rozrywki. Zajmuje on olbrzymią powierzchnie aż 1700 ha i jest najstarszym parkiem rozrywki na świecie. Oprócz wesołego miasteczka w którym najstarsza i najbardziej znaną karuzelą jest pokaźny diabelski młyn jest wiele restauracji, kafejek i ogródków piwnych. Na terenie Prateru mieszczą się także obiekty sportowe takiej jak korty tenisowe, baseny i ścieżki rowerowe.
 • Katedra św. Szczepana to niezaprzeczalny symbol Wiednia. Katedra posiada 4 wieże, z których najwyższa wznosi się na wysokość ponad 136 metrów. Na wieżach zawieszone są 22 dzwony – w tym najsławniejszy z nich: Pummerin. W katedrze znajduje się wiele dzieł sztuki gotyckiej oraz barokowej takich jak Ołtarz z Wiener Neustadt, grobowiec Fryderyka, kazalnica oraz barokowe ołtarze, w tym główny z obrazem przedstawiającym męczeńską śmierć św. Szczepana. W podziemiach Świątyni umiejscowione są groby książąt austriackich. Od południowej strony kościoła można wspiąć się po 343 stopniach na szczyt wieży, z której roztacza się wspaniały widok na miasto.
 • Kościół św. Karola Boromeusza to jedna z najpiękniejszych barokowych budowli europejskich.
 • Kościół Wotywny to przepiękny kościół zbudowany w stylu gotyckim. Znajduje się on przy głównym bulwarze miasta.

 

Tanie loty do Wiednia - pałace i muzea w Wiedniu

Wiedeń słynie także w wielu wspaniałych pałaców, muzeów oraz galerii:

 • Pałac Schönbrunn to olbrzymia posiadłość należąca do cesarzowej Marii Teresy. Pałac otoczony jest przepięknym parkiem, którego teren wznosi się nad budynek, aż do punktu widokowego na którym znajduje się Glorietta. Właśnie z niej podziwiać można panoramę miasta.
 • Belweder – barokowy pałac Eugeniusza Sabaudzkiego jest uznany za jeden z najpiękniejszych kompleksów pałacowo – parkowych Europy. Składa się z dwóch budynków: Belwederu Górnego i Belwederu Dolnego. W pałacu można podziwiać ogromną kolekcję dzieł sztuki. Ogród jest zaprojektowany Dominique'a Girarda i jest on najstarszą częścią owego kompleksu. Ze wzgórza parkowego rozciąga się przepiękny widok na Wiedeń.
 • Pałac Hofburg to kompleks rezydencjonalny w stylu barokowo – klasycystycznym. Poza częścią mieszkalną w której zamieszkiwali władcy austriaccy można tu zwiedzić wiele muzeów Muzeum Etnograficzne, Galeria Albertina, Muzeum Historii Sztuki oraz Muzeum Efezu, a także apartamenty austriackiej cesarzowej Sissi.
 • Dzielnica Muzeów obejmuje powierzchnie 60 000 m² dzięki czemu jest jednym największych tego typu kompleksów na świecie. Stanowi miejsce wydarzeń kulturalnych, a rocznie odwiedzany jest przez ponad 3 miliony turystów. Kompleks obejmuje między innymi Muzeum sztuki Leopold Museum, Muzeum Sztuki Współczesnej w Wiedniu, Kunsthalle Wien, Tanzquartier, Centrum Architektury i Muzeum dla dzieci ZOOM.
 • Galeria Albertina to miejsce, w którym znajduje się jedna z największych na świecie kolekcji grafik.
 • Muzeum Historii Sztuk ze zbiorem malarstwa europejskiego to jedna z największych galerii na świecie.
 • Teatr Zamkowy z XVIII wieku to najpiękniejszy i najbardziej prestiżowy teatr w Austrii.

Warto wybrać się do stolicy Austrii. Wiedeń to wyjątkowo piękne miasto, które kryje w sobie wiele zabytków, muzeów, parków oraz miejsc spotkań kulturalnych. Wygodnym i bardzo popularnym sposobem zwiedzania miasta jest skorzystanie w przewozu turystycznego autobusem hop-on/hop-off. Można pokusić się także o przejażdżkę dorożką, rejs promem albo aktywne zwiedzanie miasta na rowerze. Każdy może dopasować formę do swoich potrzeb i możliwości, życzymy zatem miłego zwiedzania i odpoczynku!