X
Ładowanie...

Tanie loty do Wiednia

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
25 kwi 02 maj Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Wiedeń

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Wiedeń

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Wiedeń

Przewodnik po lotach Wiedeń

Tanie loty do Wiednia

Przy planowaniu wycieczki do tak popularnego miasta, jakim jest Wiedeń, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych czynników, które wpłyną na komfort naszego wypoczynku. W zależności od naszych możliwości finansowych oraz tego, jak wiele chcemy zwiedzić, na naszą podróż do stolicy Austrii zarezerwować należy od 5 do nawet 10 dni. Ci, którzy wybierają się tam na dłuższy wypoczynek,  na pewno nie będą zawiedzeni. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Bilety lotnicze do Wiednia kupimy już za 78 zł.

 

Tanie loty do Wiednia - linie lotnicze:

Tanie loty Air France Wiedeń
Tanie loty Air Baltic Wiedeń
Tanie loty Eurowings Wiedeń
Tanie loty Ryanair Wiedeń
Tanie loty Adria Airways Wiedeń
Tanie loty KLM Wiedeń
Tanie loty Luxair Wiedeń
Tanie loty Lufthansa Wiedeń
Tanie loty LOT Wiedeń
Tanie loty Swiss Wiedeń
Tanie loty Austrian Airlines Wiedeń
Tanie loty Croatia Airlines Wiedeń
Tanie loty Ukraine Intl Airlines Wiedeń
Tanie loty SAS Wiedeń
Tanie loty Brussels Airlines Wiedeń
Tanie loty Vueling Airlines Wiedeń
Tanie loty WizzAir Wiedeń

 

 

Przelot Warszawa – Wiedeń

Ze względu, iż stolica Austrii nie należy do najtańszych miast, warto zaoszczędzić trochę pieniędzy na przelocie. Jak kupować tanie bilety do Wiednia? Są na to dwa sposoby, pierwszy to lot do Wiednia Last minute, czyli dokładniej mówiąc zakup biletu na ostatnią chwilę. Zdarzają się bowiem świetne promocje, podczas których trwania można kupić bilet za symboliczną kwotę. To jednak dość ryzykowne rozwiązanie, jeśli nasz urlop planujemy z większym wyprzedzeniem. Loty do Wiednia najbezpieczniej jednak jest rezerwować z wyprzedzeniem. Kupując bilet parę miesięcy wcześniej, także mamy szansę na tanie loty do Wiednia.

Sezon turystyczny a pora roku

 Dość istotnym czynnikiem jest także pora roku, jaką wybieramy na naszą wycieczkę. Najwięcej turystów przyjeżdża do Wiednia od lipca do końca sierpnia w tak zwanym turnusie wakacyjnym. Wtedy jest także najładniejsza pogoda. Jednak, gdy chcemy uniknąć kolejek, jakie ustawiają się do muzeów czy galerii, warto wybrać się tam przed lub po szczycie turystycznym (czerwiec, wrzesień). Temperatury są na wtedy na tyle przyjemnie, że pozwolą nam w pełni cieszyć się urlopem.

Po zaplanowaniu taniego lotu do Wiednia powinniśmy pomyśleć o rezerwacji hotelu. Można to zrobić za pośrednictwem stron internetowych. Wiedeń ma dobrze rozbudowaną bazę hotelową, dostępną do rezerwacji także online. Podczas wcześniejszych rezerwacji lub rezerwacji poza sezonem możemy trafić na zniżki. Kolejny ważnym krokiem jest zakup solidnego przewodnika bądź zapoznanie się z najważniejszymi punktami miasta, także dzięki stronom internetowym. Taka wiedza jest nam bardzo przydatna, ponieważ wielu podróżujących dzieli się z innymi najistotniejszymi wiadomościami, dotyczącymi głównie zabytków i atrakcji w mieście, noclegów, przejazdów, restauracji, a także cen.

 

Do Wiednia linie lotnicze oferują loty z następujących miast Polski:

Tanie loty Gdańsk Wiedeń
Tanie loty Kraków Wiedeń
Tanie loty Katowice Wiedeń
Tanie loty Lublin Wiedeń
Tanie loty Poznań Wiedeń
Tanie loty Rzeszów Wiedeń
Tanie loty Szczecin Wiedeń
Tanie loty Warszawa Wiedeń
Tanie loty Wrocław Wiedeń

 

Tanie loty do Wiednia - lotnisko w Wiedniu

Port Lotniczy w Wiedniu leży 18 km na południowy wschód od centrum miasta. W ciągu roku obsługuje ponad 20 milionów pasażerów i jest najbardziej ruchliwym lotniskiem w Austrii. Do centrum miasta w wygodny sposób dotrzeć możemy komunikacją publiczną:

 • Autobusy: Linia Vienna Aiport Line kursują na trzech trasach i dowożą pasażerów do stacji kolejowych, Czas przejazdu autobusów to 20-30 minut, a koszt przejazdu każdego z nich to €8. Trasy autobusowe:
  • Airport–Vienna Morzinplatz/Schwedenplatz,
  • Airport–Vienna Meidling–Westbahnhof,
  • Airport–Vienna Kaisermühlen–Kagran.
 • Pociąg:
  • Linia City Airport Train kursuje do Wien Mitte/Landstrasse, czas przejazdu: 16 min, koszt: €12.
  • Szybka kolej miejska S7 kursuje do Wien Mitte/Landstrasse, czas przejazdu: 26 min, koszt €4.
 • Taksówka:

  Przed terminalem znajduje się postój taksówek i Vanów (minibusów dla większej ilości osób), ceny podyktowane są ilością osób oraz wielkością zamawianego auta (od €30 do €60).

Największy ruch na lotnisku generują przewoźnicy linii lotniczych: Austrian Airlines oraz NIKI.

 

Tanie loty do Wiednia - Co warto zwiedzić w Wiedniu?


Ratusz to przepiękna budowla w stylu neogotyckim, w którym obecnie mieście się Rada Miejska Wiednia. Przed budynkiem znajduje się duży plac, który przyozdobiony jest posągami znanych miastu osobistości. W budowli dominują dwie wieże, z których jedna zwieńczona jest posągiem Rathausmann.
Kolumna Morowa Trójcy Przenajświętszej to niesamowity obelisk w stylu barokowym. Została wzniesiona za sprawą cesarza Leopolda I na pamiątkę ocalenia miasta od epidemii dżumy. Bardzo zdobna kolumna wznosząca się na 7,5 metra wysokości przedstawia Anioły, amorki i chmury jako symbole zwycięstwa nad zarazą.
Parlament to XIX-wieczny budynek wzorowany na styl architektury greckiej. Budynek składa się z centralnej części wraz z ośmioma korynckimi kolumnami oraz dwóch skrzydeł budynku. Charakter budowli zaakcentowany jest monumentalną fontanną przedstawiającą Pallas Ateną z czterema nimfami symbolizującymi cztery główne rzeki cesarstwa austriackiego.
Stadtpark to park miejski w centrum Wiednia z charakterystyczną dla miasta złotą rzeźbą Johanna Straussa.
Wiedeński Prater to ogromne wesołe miasteczko i centrum rozrywki. Zajmuje on olbrzymią powierzchnię aż 1700 ha i jest najstarszym parkiem rozrywki na świecie. Oprócz wesołego miasteczka, w którym najstarsza i najbardziej znaną karuzelą jest pokaźny diabelski młyn, jest wiele restauracji, kafejek i ogródków piwnych. Na terenie Prateru mieszczą się także obiekty sportowe takiej jak korty tenisowe, baseny i ścieżki rowerowe.
Katedra św. Szczepana to niezaprzeczalny symbol Wiednia. Katedra posiada 4 wieże, z których najwyższa wznosi się na wysokość ponad 136 metrów. Na wieżach zawieszone są 22 dzwony – w tym najsławniejszy z nich: Pummerin. W katedrze znajduje się wiele dzieł sztuki gotyckiej oraz barokowej takich jak Ołtarz z Wiener Neustadt, grobowiec Fryderyka, kazalnica oraz barokowe ołtarze, w tym główny z obrazem przedstawiającym męczeńską śmierć św. Szczepana. W podziemiach Świątyni umiejscowione są groby książąt austriackich. Od południowej strony kościoła można wspiąć się po 343 stopniach na szczyt wieży, z której roztacza się wspaniały widok na miasto.
Kościół św. Karola Boromeusza to jedna z najpiękniejszych barokowych budowli europejskich.
Kościół Wotywny to przepiękny kościół zbudowany w stylu gotyckim. Znajduje się on przy głównym bulwarze miasta.

 

Tanie loty do Wiednia - pałace i muzea w Wiedniu

Wiedeń słynie także w wielu wspaniałych pałaców, muzeów oraz galerii:

Pałac Schönbrunn to olbrzymia posiadłość należąca do cesarzowej Marii Teresy. Pałac otoczony jest przepięknym parkiem, którego teren wznosi się nad budynek, aż do punktu widokowego, na którym znajduje się Glorietta. Właśnie z niej podziwiać można panoramę miasta.
Belweder – barokowy pałac Eugeniusza Sabaudzkiego jest uznany za jeden z najpiękniejszych kompleksów pałacowo – parkowych Europy. Składa się z dwóch budynków: Belwederu Górnego i Belwederu Dolnego. W pałacu można podziwiać ogromną kolekcję dzieł sztuki. Ogród jest zaprojektowany Dominique'a Girarda i jest on najstarszą częścią owego kompleksu. Ze wzgórza parkowego rozciąga się przepiękny widok na Wiedeń.
Pałac Hofburg to kompleks rezydencjonalny w stylu barokowo – klasycystycznym. Poza częścią mieszkalną, w której zamieszkiwali władcy austriaccy można tu zwiedzić wiele muzeów Muzeum Etnograficzne, Galeria Albertina, Muzeum Historii Sztuki oraz Muzeum Efezu, a także apartamenty austriackiej cesarzowej Sissi.
Dzielnica Muzeów obejmuje powierzchnie 60 000 m², dzięki czemu jest jednym największych tego typu kompleksów na świecie. Stanowi miejsce wydarzeń kulturalnych, a rocznie odwiedzany jest przez ponad 3 miliony turystów. Kompleks obejmuje między innymi Muzeum sztuki Leopold Museum, Muzeum Sztuki Współczesnej w Wiedniu, Kunsthalle Wien, Tanzquartier, Centrum Architektury i Muzeum dla dzieci ZOOM.
Galeria Albertina to miejsce, w którym znajduje się jedna z największych na świecie kolekcji grafik.
Muzeum Historii Sztuk ze zbiorem malarstwa europejskiego to jedna z największych galerii na świecie.
Teatr Zamkowy z XVIII wieku to najpiękniejszy i najbardziej prestiżowy teatr w Austrii.

Warto wybrać się do stolicy Austrii. Wiedeń to wyjątkowo piękne miasto, które kryje w sobie wiele zabytków, muzeów, parków oraz miejsc spotkań kulturalnych. Wygodnym i bardzo popularnym sposobem zwiedzania miasta jest skorzystanie z przewozu turystycznego autobusem hop-on/hop-off. Można pokusić się także o przejażdżkę dorożką, rejs promem albo aktywne zwiedzanie miasta na rowerze. Każdy może dopasować formę do swoich potrzeb i możliwości, życzymy zatem miłego zwiedzania i odpoczynku!

 

Sprawdź także: Tanie loty Wiedeń Berlin | tanie loty do Wiednia z Barcelona | Tanie loty do Wiednia z Anglii | Tanie loty Hamburg Wiedeń | Tanie loty Wiedeń Rzym | Tanie loty Wiedeń Stambuł