X
Ładowanie...

Tanie loty do Wielkiej Brytanii

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Wielka Brytania

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Wielka Brytania

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Wielka Brytania

Przewodnik po lotach Wielka Brytania

Tanie loty do Wielkiej Brytanii

Planując podróż do Wielkiej Brytanii na własną rękę, możemy zobaczyć wiele pięknych zakątków tego ogromnego państwa, także tych, które rzadko kiedy odwiedzane są przez zorganizowane wycieczki. Przed wyborem terminu uwzględnijcie odpowiednią porę na wylot, wykupcie swój lot i postarajcie się o rezerwację hotelu. Loty do Wielkiej Brytanii są dużo tańsze przy rezerwacji z paromiesięcznym wyprzedzeniem, choć istnieją także przeceny biletów kilka dni przed odlotem.

Bez przesiadki z Polski do Wielkiej Brytanii oferują przewoźnicy wielu linii lotniczych między innymi: Polskie Linie Lotnicze LOT, British Airways, Ryanair, Wizz Air, EasyJet.

Z przesiadkami dolecisz także liniami lotniczymi: KLM, Air France, Lufthansa, SAS, Swiss, Norwegian, Finnar, Austrian Airlines, Aeroflot czy Alitalia.

Ceny biletów lotniczych do Wielkiej Brytanii zaczynają się już od 59 zł.

 

Tanie loty do Wielkiej Brytanii - największe lotniska

Dzięki ogromnej ilości portów lotniczych i wielkiej flocie samolotów, jaką dysponuje Wielka Brytania, możliwe są z niej loty po całym świecie. Z Wielkiej Brytanii (przede wszystkim z Londynu) możemy dolecieć niemalże w każdy zakątek świata. Bilety lotnicze Wielka Brytania oferuje w konkurencyjnych cenach, porównując do naszego kraju – szczególnie jeśli jest to lot z Wielkiej Brytanii do miejsc znacznie oddalonych od Europy.

 

Tanie loty do Wielkiej Brytanii - porty lotnicze:

 

Port lotniczy Londyn-Heathrow (LOT – Warszawa Chopin)
Port lotniczy Londyn-Gatwick (easyJet – Kraków)
Port lotniczy Londyn-Stansted (Ryanair – Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa-Modlin, Wrocław)
Port lotniczy Londyn-Luton (Ryanair – Rzeszów, Wizz Air – Gdańsk, Katowice, Lublin (grudzień 2012), Łódź, Poznań, Warszawa – Chopin, Warszawa-Modlin, Wrocław)
Port lotniczy Birmingham (Ryanair - loty z: Gdańska, Katowic, Krakowa i Rzeszowa)
Port lotniczy Bristol (Ryanair – Gdańska, Katowice, Łódź, Poznań, Rzeszów, Warszawa - Modlin, Wrocław)
Port lotniczy Robin Hood Doncaster Sheffield (Wizz Air – Gdańsk, Katowice, Poznań, Warszawa-Modlin, Wrocław)
Port lotniczy East Midlands (Ryanair – Kraków, Rzeszów, Łódź, Wrocław)
Port lotniczy Leeds/Bradford (Ryanair – Gdańsk, Kraków)
Port lotniczy Liverpool-John Lennon (Ryanair – Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa- Modlin, Wrocław, Wizz Air – Gdańsk, Warszawa-Modlin)
Manchester Airport (Ryanair – Katowice, Rzeszów)

 

Do Wielkiej Brytanii linie lotnicze oferują loty z następujących miast Polski:

Tanie loty Bydgoszcz Wielka Brytania
Tanie loty Gdańsk Wielka Brytania
Tanie loty Zielona Góra Wielka Brytania
Tanie loty Kraków Wielka Brytania
Tanie loty Katowice Wielka Brytania
Tanie loty Łódź Wielka Brytania
Tanie loty Lublin Wielka Brytania
Tanie loty Poznań Wielka Brytania
Tanie loty Rzeszów Wielka Brytania
Tanie loty Olsztyn Wielka Brytania
Tanie loty Szczecin Wielka Brytania
Tanie loty Warszawa Wielka Brytania
Tanie loty Wrocław Wielka Brytania

 

 

Szkockie porty lotnicze:

 

Port lotniczy Aberdeen
Port lotniczy Edynburg (easyJet – Kraków, Ryanair – Gdańsk, Kraków)
Port lotniczy Glasgow
Port lotniczy Glasgow-Prestwick (Ryanair – Bydgoszcz, Warszawa - Modlin, Wrocław, Wizz Air – Gdańsk, Warszawa-Modlin)

 

Tanie loty do Wielkiej Brytanii - linie lotnicze:

Tanie loty Aegean Air Wielka Brytania
Tanie loty Air France Wielka Brytania
Tanie loty Air Baltic Wielka Brytania
Tanie loty Norwegian Wielka Brytania
Tanie loty Aer Lingus Wielka Brytania
Tanie loty Eurowings Wielka Brytania
Tanie loty Ryanair Wielka Brytania
Tanie loty KLM Wielka Brytania
Tanie loty LOT Wielka Brytania
Tanie loty Swiss Wielka Brytania
Tanie loty Austrian Airlines Wielka Brytania
Tanie loty Ukraine Intl Airlines Wielka Brytania
Tanie loty SAS Wielka Brytania
Tanie loty Brussels Airlines Wielka Brytania
Tanie loty EasyJet Wielka Brytania
Tanie loty Vueling Airlines Wielka Brytania
Tanie loty WizzAir Wielka Brytania

 

 

Tanie loty do Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania ma niezwykle dużo atrakcji do zaoferowania: zamki, strzeliste katedry, urocze wioski, ponadczasowe krajobrazy i bogatą historię. Wizyta tam jest prawie jak podróż w czasie. Przez ponad 5000 lat historii wiele wydarzeń zapisało się na kartach tego kraju. W Wielkiej Brytanii można spacerować po neolitycznym kamiennym kręgu, stanąć na szczycie wzgórza z epoki żelaza, odwiedzić rzymską łaźnię, podziwiać średniowieczną katedrę, a także obserwować widok z wieżowca XXI wieku.

Podstawowe informacje

Wielka Brytania jest dziesiątym najczęściej odwiedzanym krajem na świecie i czwartym najczęściej odwiedzanym krajem w Europie. Blokady spowodowane pandemią COVID-19 znacznie zmniejszyły liczbę odwiedzających w 2020 r. I 2021 r. W marcu 2021 r. Rząd ogłosił „fundusz powitalny” w wysokości 56 mln funtów, aby pomóc samorządom i firmom w nadmorskich miejscowościach przygotować się na bezpieczne powitanie turystów.

Wiza

Anglia jest połączona z Francją tunelem pod kanałem La Manche, natomiast Irlandia Północna ma granicę lądową z Republiką Irlandii. Wielka Brytania nie jest członkiem Unii Europejskiej ani Schengen, co oznacza, że podróż z krajów UE wiąże się z systematycznymi kontrolami paszportów/dowodów osobistych na granicach.

Porty lotnicze i komunikacja w Wielkiej Brytanii

Sieci kolejowe w Wielkiej Brytanii są dobrze zorganizowane i obsługiwane są przez wielu prywatnych operatorów. Są jednak dosyć drogie - zwłaszcza jeśli nie są rezerwowane z dużym wyprzedzeniem.

Można skorzystać również z autokarów, korzystając na przykład z wygodnych przejazdów National Express. Są tańsze, ale wolniejsze niż pociągi. Wynajem samochodów oraz paliwo są również drogie, chociaż samodzielna jazda to jedyny sposób na dotarcie do niektórych odległych obszarów. Na niektóre odległe wyspy można dotrzeć promem lub helikopterem.

Loty krajowe z różnymi liniami lotniczymi łączą główne miasta. Większość dużych miast ma lotniska, z których wiele oferuje loty międzynarodowe do Europy i poza nią. Najważniejsze lotniska to Londyn Heathrow (LHR), Londyn Gatwick (LGW) i Manchester (MAN). Wszystkie trzy mają wiele terminali i są wspólnie obsługiwane przez szeroką gamę linii lotniczych.

 • Heathrow – Heathrow jest głównym węzłem komunikacyjnym Wielkiej Brytanii, obsługującym bezpośrednie loty ze wszystkich kontynentów i głównych lądów oprócz Antarktydy. Jest to również jedno z najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie, więc zostaw dużo czasu na odprawę i przemieszczanie się po lotnisku!
 • Gatwick – Gatwick ma nieco mniejszą liczbę miejsc docelowych niż Heathrow. Odbywają się tu głównie loty krótkodystansowe z Europy, Bliskiego Wschodu, czy Afryki Północnej.
 • Manchester – Manchester jest największym portem lotniczym poza Londynem, oferującym wiele międzynarodowych destynacji. Jest to szczególnie przydatne podczas podróży do północnej części Wielkiej Brytanii. Wszystkie trzy oferują połączenia z lotami krajowymi do regionalnych miejsc docelowych.

Atrakcje Anglii

 • Kornwalia –  Szlak turystyczny South West Coast Path wzdłuż linii brzegowej, Land's End, Wyspy Scilly, przepiękne kornwalijskie ogrody, między innymi Ogrody Trebah oraz Ogród Botaniczny – Zaginione Ogrody Heliganu. Porty Mevagissey i Mousehole, najpiękniejszy Brytyjski kurort nadmorski St Ives, a także St Michael's Mount – wyspa pływowa.
 • Park Narodowy Dartmoor – znajduje się na Półwyspie Kornwalijskim. Utworzono tu park ze względu na liczne granitowe wzniesienia i bardzo dużą ilość wrzosowisk i torfowisk. Występuje tu bardzo dużo płazów, gadów oraz ssaków.
 • Bath – w którym warto zwiedzić rzymskie łaźnie, opactwo, Most Pulteney oraz ogród angielski Prior Park Landscape Garden.
 • Londyn – stolica Wielkiej Brytanii. Największe miasto znane z wielu wspaniałych budowli, zabytków, a także muzeów. Będąc w Londynie, nie można przegapić zwiedzania Tower of London, Most Tower Bridge, Big Ben, Katedry Św. Pawła, Pałac Buckingham, Greenwich, a także ogrody (Kew Gardens), muzea (koniecznie Natural History Museum i Science Museum) oraz galerie.
 • Windsor Castle – Położony około godziny na zachód od Londynu Zamek Windsor jest często nazywany największym i najstarszym zamieszkałym zamkiem na świecie. Jest to jedna z oficjalnych rezydencji królowej Elżbiety II, która spędza na zamku wiele weekendów w ciągu roku. Najwcześniejsze zachowane budynki w Windsorze pochodzą z czasów panowania Henryka II, który wstąpił na tron w 1154 roku. Można zwiedzać dużą część zamku, w tym wspaniałe apartamenty i kaplicę św. Jerzego.
 • Oxford – miasto uniwersyteckie o pięknej zabytkowej zabudowie. Wznoszą się tutaj pokaźne budynki uniwersyteckie, kościoły i zamek.
 • Canterbury  – w mieście znajduje się siedziba Kościoła Anglii. Obiekt ten znajduje się na światowej liście UNESCO, wybudowano go w stylu perpendykularnym. W Canterbury można znaleźć też najstarszy zachowany kościół parafialny pod wezwaniem św. Marcina, powstały około VI w. i ruiny wczesnośredniowiecznego opactwa, które zostało później zniszczone.
 • Cambridge – małe uniwersyteckie miasteczko pełne perełek angielskiej architektury, w tym najbardziej pokaźny King's College.
 • Stonehenge – Stonehenge, niedaleko na północ od historycznego miasta Salisbury, jest najbardziej znanym prehistorycznym zabytkiem w Europie. Jest bardzo popularny, więc zależy pamiętać, aby kupić bilet, żeby zagwarantować sobie wejście. Nie wiadomo, do jakiego celu służyło Stonehenge, ale wielu uczonych uważa, że pomnik był używany jako centrum ceremonialne lub religijne. Kolejny obiekt wpisany na listę UNESCO.
 • Birmingham – z rozbudowanym systemem kanałów, których łączna długość przekracza długość kanałów weneckich. Liczne kościoły i muzea, w tym muzeum J.R.R. Tolkiena.
 • Manchester – z przepiękną katedrą, ratuszem i zabudową w stylach gregoriańskim i wiktoriańskim.
 • Liverpool – ze słynnymi budynkami Pier Head. Na uwagę zasługuje tu także Katedra i Uniwersytet.
 • York – słynie z jednej z największych katedr gotyckich w Europie Północnej. Warto będąc w mieście udać się do Miasta Wikingów i licznych muzeów.
 • Lake District z Parkiem Narodowym Lake District – &Kraina Jezior, położona w północno-zachodniej Anglii w hrabstwie Cumbria, jest największym parkiem narodowym w kraju. Główną atrakcją są jeziora i wzgórza wyrzeźbione przez erozję lodowcową. Jest to główne miejsce w Anglii do uprawiania turystyki pieszej i wspinaczki. Każdego roku park odwiedza około 14 milionów turystów krajowych i zagranicznych.

 

Atrakcje Szkocji

 • Edynburg – to z kolei stolica Szkocji, tu również znajdą Państwo mnóstwo galerii i muzeów. Poza tym należy zobaczyć Pałac Holyrood, Zamek w Edynburgu i The Royal Mile.
 • Glasgow – jest to kulturalna stolica Szkocji, pod tym względem jest też stolicą północy Wielkiej Brytanii. Znajduje się tu imponująca liczba galerii sztuki i muzeów, a najważniejsze z nich to Kelvingrove, The Riverside czy House For an Art.
 • Opactwo w Melrose  – a dokładniej rzecz biorąc, są to ruiny średniowiecznego opactwa. Ważnym faktem jest to, że jest ono zachowane w dobrym stanie.
 • Góry Kaledońskie – pasmo górskie o długości 300 km. Znajdą tu Państwo liczne doliny rzeczne, jeziora, a nawet fiordy. Często panuje tu mgła, ale to tylko nadaje tym górom klimatu, który dodatkowo nakręca fakt, że mieszka tu bardzo mało ludzi, więc jest tu pusto.
 • Zamek Dunrobin – znajduje się w małej miejscowości Golspie. Zamek ten służy od dawna jako siedziba książąt Sutherland i tak jest po dzisiejszy dzień. Można jednak zwiedzać jego większą, starszą część.
 • Grey Mare's Tail  – jeden z najwspanialszych szkockich wodospadów, ma on wysokość 60 m. Otoczony jest on doliną erozyjną, tutejsze widoki zapierają dech w piersiach.
 • Inverness – z pięknym zamkiem szekspirowskiego Makbeta. Miasto jest świetną bazą wypadową na wycieczkę nad jezioro Loch Ness.
 • Ben Nevis – najwyższa góra Szkocji oraz całych Wysp Brytyjskich. Jego wysokość to 1344 m n.p.m. Góra ta zaliczana jest do Korony Europy.

 

Atrakcje Walii

 • Caernarfon – walijskie miasto portowe, główną jego atrakcją jest zamek Edwarda I. Został on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Llandudno – piękna nadmorska miejscowość wypoczynkowa i słynny kurort znany na całych Wyspach Brytyjskich. Co do atrakcji turystycznych znajdą tu Państwo kopalnię miedzi i zabytkową linię tramwajową.
 • Wrexham – ważny ośrodek przemysłowy Walii. Znajdą tu Państwo kilka atrakcji takich jak – Akwedukt Pontcysyllte, Erddig Hall i kościół St Giles.

Prócz wielu wspaniałych zabytków, pięknych krajobrazów, ogrodów, a także tworów natury turyści odwiedzający Wielką Brytanię mogą tu zaznać wielu innych atrakcji turystycznych. Wielka Brytania to łączący wiele narodowości, kultur, ale także celebrujący swoje obyczaje. Można tu poznać prawdziwy peryferyjny folklor, a także zasmakować w szaleństwie i luksusie największych miast. Wiele osób będących w Wielkiej Brytanii robi spore zakupy ubrań i kosmetyków, ponieważ dostępne są na wyprzedażach w bardzo niskich cenach.

 

Klimat Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii panuje łagodny klimat wilgotno-umiarkowany, który jest dodatkowo moderowany przez prąd północnoatlantycki i bliskość morza. Ciepłe, wilgotne lata i łagodne zimy zapewniają przyjemne temperatury. Mimo to pogoda w Wielkiej Brytanii może być zmienna, a warunki są często wietrzne i mokre. Brytyjski deszcz jest znany na całym świecie, ale w praktyce rzadko pada dłużej niż dwie lub trzy godziny, a często niektóre części kraju pozostają suche przez wiele tygodni, zwłaszcza na wschodzie. Bardziej powszechne jest pochmurne lub częściowo zachmurzone niebo.

Ponieważ Wielka Brytania rozciąga się na prawie tysiąc kilometrów, temperatury mogą się znacznie różnić między północą a południem. Szkocja i północno-zachodnia Anglia (zwłaszcza Kraina Jezior) są często deszczowe i zimne. W górach północnej Szkocji zimą można spodziewać się obfitych opadów śniegu. Północny wschód i Midlands są również chłodne, choć z mniejszymi opadami deszczu. Południowo-wschodnia i wschodnia Anglia są na ogół ciepłe i suche, a południowo-zachodnie ciepłe, ale często wilgotne.

Kiedy najlepiej odwiedzić Wielką Brytanię?

Lato (koniec czerwca-wrzesień) przynosi najcieplejszą pogodę i najmniej deszczu - choć chmury mogą pojawić się w każdej chwili. W okresie wakacji są największe tłumy, a noclegi w większości wykupione. Podróżuj od końca maja do połowy lipca lub zdecyduj się na wrzesień, a powinno być luźniej. Wiosna (marzec-maj) przynosi kwiaty i deszcze, a jesień (koniec września-listopad) to piękne czerwono-złote liście drzew i przyjemne słońce. Zima jest zazwyczaj mroźna i wilgotna.

Geografia Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania szczyci się zadziwiającą różnorodnością krajobrazów: wrzosowiska, góry, doliny, jeziora, lasy, pola, doliny i niekończące się kilometry skalistego wybrzeża. Znajduje się tam również 15 parków narodowych, liczne rezerwaty przyrody i niezliczone punkty widokowe.

Jedzenie w Wielkiej Brytanii

 • Full English Breakfast - To jedno z najpopularniejszych dań pochodzących z Wielkiej Brytanii. To śniadanie zazwyczaj obejmuje: bekon, kiełbaski, jajka, fasolkę po bretońsku, tosty, pieczarki, pomidory, placki ziemniaczane i kaszanki.
 • Fish and Chips - To danie, którego musisz spróbować podczas pobytu w Wielkiej Brytanii. Bez względu na to, gdzie jesteś, znajdziesz pyszny talerz ryby z frytkami. Najlepszym miejscem do jedzenia ryb z frytkami jest z pewnością tuż nad morzem (tylko uważaj tylko na mewy!).
 • Bangers and Mash - To tradycyjne danie, znane również jako kiełbaski i zacieru, składa się z kiełbas i purée ziemniaczanego i często towarzyszy mu groszek i sos. To danie można zwykle znaleźć w menu większości pubów w całym kraju.
 • Shepherd’s Pie/Cottage Pie - Te dwie potrawy są bardzo podobne; jedyną różnicą jest wybór mięsa użytego w potrawie; w Shepherd’s Pie używa się jagnięciny, podczas gdy w Cottage Pie używana jest wołowina. Pozostałe składniki to warzywa np. marchewki, pomidory, cebula oraz ziemniaki. Większość Brytyjczyków uważa, że Shepherd's Pie najlepiej jest jeść w domu z rodziną i tak naprawdę danie to nie jest często podawane w restauracjach. Polecamy jednak spróbować imponującego Shepherd’s Pie w Ivy w Londynie.
 • Beef Wellington - Wołowina Wellington to filet ze steku obtoczony w paszteciku, a następnie zawijany w ciasto. Uważa się, że podstawą wołowiny Wellington było francuskie danie filet de bœuf en croûte (filet z wołowiny w cieście).
 • Eton Mess - Idealny przysmak w letni dzień! Eton Mess to deser z bezą, różnymi jagodami i śmietaną. Danie zostało po raz pierwszy podane w Eton College pod koniec XIX wieku na szkolnych meczach krykieta i jest obecnie popularne w całej Wielkiej Brytanii.
 • Afternoon Tea - Ciasteczko i herbatką - co może być lepszego? Brytyjczycy znani są z popołudniowej herbaty codziennie o 17:00. Nie ma lepszego miejsca na celebrowanie tej tradycji niż Wielka Brytania.

Ważne numery telefonu i adresy

Przed wyjazdem warto zapisać sobie kontakt do poniższych instytucji:

 • Ambasada RP w Londynie, przy 47 Portland Place, Londyn W1B 1JH, numer telefonu +44 207 2913 520, adres e-mail: londyn@msz.gov.pl
 • Konsulat Generalny RP w Edynburgu, przy 2 Kinnear Road, EH3 5PE Edinburgh, numer telefonu +44 131 5520301, adres e-mail: edinburgh@msz.gov.pl
 • nsulat Generalny RP w Belfaście, przy 67 Malone Road, BT9 6SB , Belfast, numer telefonu +44 28 96209500, adres e-mail: belfast.kg.sekretariat@msz.gov.pl
 • Konsulat Generalny RP w Manchesterze, przy Manchester One, 51 Portland Street, M1 3LD Manchester, numer telefonu +44 161 245 4130, adres e-mail: manchester@msz.gov.pl

Numery alarmowe: 999 – służy do zgłaszania nagłych przypadków, które wymagają natychmiastowej interwencji służb lub numer 101 – kiedy potrzebujemy zgłosić przestępstwo typu kradzież czy zniszczenie mienia.

Ciekawostki

 • W Wielkiej Brytanii znajduje się 31 miejsc dziedzictwa kulturowego UNESCO.
 • Golf został wymyślony w Szkocji i uważany jest sport narodowy. Uważa się, że golf powstał w 1457 roku. Stał się tak rozpowszechniony, że Jakub II zakazał go, ponieważ przeszkadzał w ćwiczeniach wojskowych.
 • Szekspir dodał około trzech tysięcy słów do języka angielskiego.
 • Uniwersytet Oksfordzki to najstarsza uczelnia w Wielkiej Brytanii. Do 1877 r. Wykładowcom nie wolno było się żenić.
 • Zabicie łabędzia jest nielegalne w Wielkiej Brytanii i może skutkować grzywną w wysokości 5000 funtów lub 6-miesięcznym wyrokiem.
 • Królowa Elżbieta jest najdłużej panującą królową na świecie.
 • Londyn ma ponad 8 milionów mieszkańców, którzy porozumiewają się różnymi językami. Szacuje się, że w mieście mówi się ponad 300 językami.
 • Nie ma ani jednego punktu w Wielkiej Brytanii, który byłby dalej niż 120 km od linii brzegowej.

Najpopularniejsze polskie lotniska

Do polskich lotnisk, które oferują największą ilość lotów do Wielkiej Brytanii, należą – Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa (podzielona na lotnisko Okęcie i Modlin) oraz Wrocław. Poniżej przedstawiamy w skrócie te lotniska.

Katowice

Ten międzynarodowy port lotniczy, znajduje się w miejscowości Pyrzowice, oddalonej o 30 km o centrum Katowic. Jest on głównym portem województwa śląskiego. Pod względem ruchu pasażerskiego jest to 4. port lotniczy w Polsce. Lotnisko posiada wszelkie istotne udogodnienia, w tym sklepy, restauracje, Fast Track i Business Lounge.
Parking
Lotnisko przy Pyrzowicach posiada kilka stref parkingowych, znajdą tu Państwo również parking premium – położony najbliżej jednego z terminali i oferujący część miejsc zadaszonych. Parking nr 3 jest całodobowo strzeżony. Istnieje możliwość rezerwacji miejsc parkingowych online (najpóźniej 12 godzin przed przyjazdem). Pobyt na parkingu nr 2 od 5 do 7 dni to koszt 69 zł. Łącznie znajduje się tutaj ponad 3900 miejsc parkingowych.
Dojazd
Na lotnisko poza dojazdem własnym samochodem, łatwo jest się dostać za pomocą autobusów, bądź autokarów. Autobusy linii miejskiej z Bytomia nr 85 i 53, z Mierzęcic nr 17 i z Katowic Linia Airport Bus. Autobusy „Linia Lotnisko”, które kursują z i do centrum Katowic. Usługi świadczą tu również prywatni przewoźnicy – Matuszek (Kraków – Pyrzowice), P-Air Pyrzowice Express (z Krakowa i Częstochowy), Leo Express (z Ostrawy).

Kraków

Port lotniczy mieści się w miejscowości Balice i jest oddalony o 11 km na zachód od centrum Krakowa. Pod względem ilości odprawionych pasażerów, jest to drugi port lotniczy w Polsce. Poza standardowymi lotami easyJetu obsługiwane są tu też loty easyJet Switzerland do Szwajcarii. Lotnisko oferuje różnego rodzaju usługi w tym m.in. gastronomiczne, bagażowe, finansowe czy VIP. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie przez władze lotniska programu lojalnościowego dla swoich pasażerów.
Parking
Lotnisko posiada parking podzielony na strefy, w tym parking wielopoziomowy, liczba miejsc parkingowych wynosi 1155. Cena parkingu jest uzależniona od długości postoju, za tygodniowy postój trzeba będzie zapłacić około 200 zł. Można jest rezerwacja miejsca online.
Dojazd
Połączenie samochodem jest najłatwiejsze, wystarczy jechać obwodnicą Krakowa (E77). Z Krakowa można dojechać autobusami dziennymi 208 i 252 oraz linią nocną 902. Jeśli dojeżdżacie Państwo spoza miasta, można skorzystać z usług firm Neobus i Leo Express. Można jeszcze skorzystać z usług Kolei Małopolskich, które dojeżdżają na lotnisko z Krakowa Głównego i Wieliczki.

Poznań

Poznański port lotniczy Ławica, oddalony jest o 7 km na zachód centrum miasta. Dokładniej rzecz biorąc, lotnisko to znajduje się na jednym z poznańskich osiedli – Ławica. Port ten jest aktualnie na 7. miejscu pod względem ruchu pasażerskiego. Pomimo niższego miejsca w rankingu ruchu pasażerskiego, ten port lotniczy posiada wszystkie najważniejsze udogodnienia. Poza standardami typu kantory, wypożyczalnie samochodów, sklepy i restaurację, jest tu obsługa VIP, Fast Track, a także usługa assistance dla osób niepełnosprawnych.
Parking
Parking na lotnisku w Poznaniu podzielony jest na 5. stref. Są tu m.in. strefa krótkiego i długiego postoju. Strefa parkowania jest położona bezpośrednio przy terminalu, tak więc nie trzeba się martwić o transfer. Parking jest przystosowany do osób niepełnosprawnych. Ceny za parking długoterminowy – 7 dni, zaczynają się od 89 zł. Mogą Państwu skorzystać z usługi darmowego parkingu do 10 minut, jako Kiss&Fly. Zaleca się wcześniejszą rezerwację miejsca parkingowe przez internet.
Dojazd
Lotnisko położone jest w pobliżu autostrady A2/E30, która łączy Poznań z Berlinem. W pobliżu znajdują się jeszcze drogi nr 92, 307 i S11, także dojazd samochodem będzie bardzo wygodny. Z innych form transportu, najlepiej skorzystać z komunikacji miejskiej, autobusy odjeżdżają bezpośrednio spod terminali pasażerskich i jadą do centrum miasta. Są to autobusy nr 59, 242 i 48 (przystanek tego ostatniego jest oddalony o 200 m od terminala). Przejazd autobusem zajmie około 30 minut. Bilety ZTM można kupić w biletomatach na lotnisku lub w autobusie.

Warszawa-Okęcie

Położony jest na jednej z dzielnicy Warszawy i oddalony zaledwie o 8 km od centrum miasta. Lotnisko to jest największe, jeśli chodzi o ruch pasażerski w Polsce. Ten port lotniczy posiada wszelkie udogodnienia typu – Fast Track, Executive Lounge, VIP Line, wypożyczalnie samochodów, stanowisko do foliowania bagażu, a także jest wyposażone w defibrylatory przewidziane dla nagłych przypadków.
Parking
Lotnisko posiada wielopoziomy parking podzielony na różne strefy. Opłata za postój od 11 do 15 dni wyniesie 270 zł. Jeśli regularnie korzystasz z parkingu przy lotnisku, możesz wyrobić kartę abonamentową.
Dojazd
Na lotnisko możemy dojechać na kilka sposobów, najłatwiej będzie oczywiście dojechać samochodem, dojazd jest świetnie oznakowany, a przedostanie się przez miasto, nie będzie stanowić problemu. Jeśli jednak nie mamy możliwości podróży samochodem, to możemy skorzystać z dojazdu środkami komunikacji publicznej, na lotnisko dojeżdzają autobusy miejskie linii – 175, 188, 148, 331 oraz N32, a także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S2 i S3 oraz Koleje Mazowieckie.


Warszawa-Modlin

Lotnisko w Modlinie to główna baza wypadowa dla pasażerów linii Ryanair. Port lotniczy znajduje się w miejscowości Nowy Dwór Mazowiecki, oddalonej o 35 km od granic ścisłego centrum Warszawy. Port ten jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, oddany do użytku w 2012 roku. Na lotnisku znajdziemy niezbędne punkty usługowe typu restauracje, sklepy, wypożyczalnie samochodów, jest również możliwość obsługi Fast Track.
Parking
Parking lotniska został podzielony na kilka stref, w zależności od tego na ile czasu potrzebujemy zaparkować samochód. Liczba miejsc parkingowych wynosi 1300. Parkowanie 13-15 dni w strefie parkingu długoterminowego to koszt około 105 zł.
Dojazd
Dojazd samochodem najlepiej jest pokonać drogą ekspresową S7, która znajduje się w pobliżu lotniska. Kolejną możliwością dojazdu jest specjalny autobus Modlinbus, który wyjeżdża z centrum Warszawy. Do Modlina dojedziemy także pociągiem – TLK, EIC i Koleje Mazowieckie. Pociągi zatrzymują się na stacji kolejowej Modlin, skąd kursują autobusy Kolei Mazowieckich, które podwożą pasażerów pod same drzwi lotniska.

Wrocław

Wrocławskie lotnisko znajduje się na jednym z osiedli – Strachowicach, oddalone jest ono o 10 km na zachód od centrum miasta. Port lotniczy znajduje się blisko obwodnicy Wrocławia, czyli S8, nie daleko jest jeszcze do drogi krajowej nr 8 oraz autostrady A4.

Odwiedź również: Tanie loty do LondynuTanie loty do Manachster | Bilety lotnicze do Birmingham | Loty do Edynburga | Gatwick | Tanie loty do Liverpoolu | Loty do Belfastu