X
Ładowanie...

Tanie loty do Wietnamu

LANGM_JS_LP_PRICE_FROM LANGM_JS_LP_NO_PRICE

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Wietnam

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Wietnam

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Wietnam

Przewodnik po lotach Wietnam

Tanie loty do Wietnamu

Wszystkim osobom planującym lot do Wietnamu polecamy zaznajomić się z najistotniejszymi wiadomościami, które w znaczny sposób ułatwią i podpowiedzą, jak zorganizować udaną podróż w daleki ląd.

Ukształtowanie terenu w Wietnamie jest bardzo różnorodne. Są tutaj masywy górskie, wyżyny oraz niziny. Kraj ten posiada także parę stref klimatycznych dzięki swej dużej rozciągłości południkowej. Dzieli się także pod tym i kulturowym względem na Wietnam Północny i Południowy, różniąc się między sobą między innymi językiem, kulturą, obyczajami oraz kuchnią. W zależności od regionu kraj obfituje w różnego rodzaju atrakcje, turystyczne jakimi są miasta i ich zabytki, wspaniała przyroda oraz piękne plaże. Wietnam to wspaniały wielonarodowościowy kraj dla miłośników podróży, po dalekich zakątkach świata, pełnych ciekawej historii, obyczajów i ludzi.

Państwo dzieli się na 8 regionów, które podzielone są na 58 prowincji. W Wietnamie znajduje się także 5 miast wydzielonych kontrolowanych centralnie. Największe miasta to: Ho Chi Ming (dawniej Sajgon), Hanoi, Hai Phong, Da Nang, Hajfong, Nha Trang, Quy Nhon i Hue. Graniczą z trzema państwami: Kambodżą, Laos i Chinami. Linia brzegowa Wietnamu wynosi 2200 km, najdłuższa rzeka to Rzeka Czerwona, najwyższy szczyt to Phan Xi Păng o wysokości 3143 m n.p.m.

 

Do Wietnamu linie lotnicze oferują loty z następujących miast Polski:

Tanie loty Gdańsk Wietnam
Tanie loty Kraków Wietnam
Tanie loty Katowice Wietnam
Tanie loty Warszawa Wietnam
Tanie loty Wrocław Wietnam

 

 

Wietnam – tanie loty

Organizując sam swoją wymarzoną podróż do Wietnamu, możesz przeznaczyć odpowiednią ilość czasu i pieniędzy na zwiedzany przez siebie zakątek państwa. Niewątpliwą zaletą samodzielnego lotu do Wietnamu jest duża swoboda zwiedzania lub wypoczynku, a nawet odwiedzania innych państw (pamiętaj o wizach). Jeśli chcesz wykupić tanie loty do Wietnamu, musisz to zrobić nawet z półrocznym wyprzedzeniem! Najtańszy i najbardziej dostępny jest lot do Hanoi i Ho Chi Minh. Dobrze również zawczasu wyszukać dogodny hotel w okazyjnej cenie. Loty do Wietnamu oraz promocyjne oferty hotelowe dostępne są na stronach tanich linii lotniczych.

Z Polski do Indonezji nie ma bezpośrednich lotów. Dostępne są wygodne połączenia oferowane przez linie lotnicze Aerofłot, Air France i Lufthansa.

 

Tanie loty do Wietnamu - linie lotnicze:

Tanie loty Jet Airways Wietnam
Tanie loty Air France Wietnam
Tanie loty Air China Wietnam
Tanie loty Cathay Pacific Wietnam
Tanie loty China Southern Airlines Wietnam
Tanie loty Emirates Wietnam
Tanie loty Etihad Airways Wietnam
Tanie loty KLM Wietnam
Tanie loty LOT Wietnam
Tanie loty Swiss Wietnam
Tanie loty QATAR AIRWAYS Wietnam
Tanie loty Singapore Airlines Wietnam
Tanie loty Turkish Airlines Wietnam
Tanie loty Vietnam Airlines Wietnam

 

Lotniska w Wietnamie

 

  • Port lotniczy Tân Sơn Nhất to lotnisko położone 7 km od centrum Ho Chi Minh. Jest największym lotniskiem w Wietnami obsługującym ponad 16 milionów pasażerów rocznie. Jest głównym węzłem linii lotniczych Vietnam Airlines. Obsługuje parę europejskich linii lotniczych, między innymi: Aeorosvit, Aerofłot, Air France i Lufthansa.
  • Port lotniczy Nôi Bài to lotnisko położone 45 km od Hanoi. Jest drugim pod względem wielkości lotniskiem w Wietnamie obsługującym rocznie ponad 16 milionów pasażerów rocznie. Jest głównym węzłem linii lotniczych Vietnam Airlines. Obsługuje linie lotnicze Aerofłot.
  • Port lotniczy Da Nang to lotnisko położone 3 km od centrum Da Nang. Rocznie obsługuje ponad 3 miliony pasażerów.

 

Z Wietnamu dolecisz też do:

Tanie loty Ankara
Tanie loty Ateny
Tanie loty Belgrad
Tanie loty Berlin
Tanie loty Bruksela
Tanie loty Budapeszt
Tanie loty Erywań
Tanie loty Granada
Tanie loty Londyn
Tanie loty Liverpool
Tanie loty Minorka
Tanie loty Ponta Delgada
Tanie loty Poona
Tanie loty Marrakesz
Tanie loty Sogndal
Tanie loty Salzburg
Tanie loty Tainan
Tanie loty Wenecja
Tanie loty Werona
Tanie loty Zurych

 


Tanie loty do Wietnamu – miasta warte zobaczenia

Wietnam to bardzo barwny kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dla jednych może być to luksusowa podróż życia, inni wybiorą opcję ekonomiczną z wypoczynkiem na plaży, a ci których ciągle nosi, będą zwiedzać wszystko co przyjdzie im na myśl, objeżdżając kraj z góry na dół. To pełne kontrastów państwo jest niezwykle urokliwym miejscem, szczególnie na obrzeżach miast, w osadach i na wsiach. Miasta są zatłoczone i panuje w nich gwar oraz wieczny chaos. Ale to także część piękna Wietnamu! Niewątpliwym plusem wyprawy będzie jej strona kulinarna, pełna nowych, egzotycznych smaków Azji. Wielu przed wyprawą do Wietnamu rozważa, które z miast zwiedzić, Hanoi czy Ho Chi Minh? Oba są różne i oba warto zobaczyć! Warto zapoznać się z poniższym opisem najciekawszych wietnamskich miejsc.

 

Hanoi to stolica Wietnamu, a zarazem ekonomiczne i kulturalne centrum kraju. Znajduje się w nim wiele interesujących muzeów obrazujących doskonale historię państwa. Ponadto posiada wiele pięknych zabytków oraz Stare Miasto o wielkości 100 ha. W Hanoi warto zwiedzić: Pagodę na Jednej Kolumnie, Świątynie Literatury, Cesarską Cytadelę oraz przespacerować się nad Jezioro Zwróconego Miecza.
Ho Chi Minh to niesamowite, wielkie i zatłoczone miasto z zabudowaniami kolonialnymi. Symbolem jest Wieża Zegarowa oraz targ Ben Thanh. Warto przejechać się po dystryktach, szczególnie po Dystrykcie Chinatown, a także odwiedzić Muzeum Śladów Wojny oraz Muzeum Miasta Ho Chi Minh. Tutejszym sercem jest Plac Lam Son popularny wśród mieszkańców, jak i turystów. Hue to miasto tętniące artyzmem, pełne wietnamskiej sztuki. Warto odwiedzić ogromny kompleks budynków w skład którego wchodzi: Pałac Cesarski, Brama Hien Nhan, Zakazane Miasto, świątynie i muzea oraz przepłynąć 10 km Rzeką Perfumową, aż do jej ujścia w Morzu. Dziesięć kilometrów od miasta leża dzikie plaże, a których skosztować można wyśmienitych i bardzo tanich owoców morza.
Hoi An to przepiękne i bardzo klimatyczne miasteczko portowe, które w całości wpisane jest do rejestru zabytków światowego dziedzictwa UNESCO. Jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast. Pełne jest przytulnych knajpek i herbaciarni, sklepików z pamiątkami. Na ulicach można kupić wiele rękodzieł.
My Son to miasto rozpościerające się na ruinach świętego miasta. Niestety większość świątyń, które niegdyś się tam znajdowały, zostały zniszczone w trakcie trwania wojny.
Sapa to niewielkie miasto usytuowane wysoko w górach, które cieszy się turystyczną popularnością ze względu na niesamowite widoki na tarasy ryżowe.
Zatoka Ha Long to przepiękne, bajeczne miejsce i jedna z największych atrakcji turystycznych Wietnamu. W zatoce jest ponad 2000 wapienno-łupkowych skał wystających nad taflę wody, tworzących niesamowite kształty, groty i wyspy, co razem daje niepowtarzalny malowniczy krajobraz.
Delta Mekongu to region często odwiedzany przez turystów. Tu ląd jest poprzecinany i usiany kanałami wodnymi i jeziorami tworząc malowniczą mozaikę. Uprawia się tutaj głównie ryż i rybołówstwo. Miasto unosi się jak gdyby na wodzie, choć część budynków stoi na brzegach. W tym miejscu obowiązuje transport wodny! Całe miasto robi niesamowite wrażenie.
Archipelag Con Dao to 15 rajskich wysp i wysepek stanowiących Park Narodowy, charakteryzujących się nienaruszoną przyrodą. W tych rejonach można śmiało nurkować!

 

Tanie loty do Wietnamu – atrakcje warte zobaczenia

Thien mu

To najwyższa pagoda w całym Wietnamie (pagoda to w buddyźmie rodzaj wierzy w której przychowywane są relikwie), uchodzi są symbol poprzednich rządów w tym kraju. Znajdziecie ją Państwo w Hue, zaraz obok rzeki Perfumowej.
Jezioro Hoan Kiem
Położone w zabytkowym centrum Hanoi. Jest bardzo popularnym punktem miasta i jednym z ulubionych punktów wypoczynkowych mieszkańców Hanoi. Nazwa jezioro znaczy „jezioro zwróconego miecza”, która pochodzi od jednej z legend. W okolicy jeziora znajduje kilka mostów i wysepka.
Mui Ne
To miejsce znane jest głównie dzięki atrakcjom wodnym, wieje tam porywisty wiatr, a co za tym idzie uprawianie windsurfingu i kitesurfingu jest tam wyjątkowo popularne. Znajdziecie tu Państwo również osławione wydmy piaskowe, które w szczególności nocą wyglądają imponująco.
Delta Mekongu
Ujście największej rzeki Wietnamu, powinno być jednym z najważniejszych punktów wycieczek. Teren jest podporządkowany pod wodę, życie mieszkających tu ludzi toczy się na niej. Szkoły czy kościoły często unoszą się na wodzie, targowiska na których odbywa się handel prosto z łodzi, to raczej rzadki widok. Transport lądowy nie ma tutaj zbyt dużego sensu.
Tunele Cu Chi
Rozległa sieć podziemnych tuneli, oddalony o 40 km od Sajgonu. Tunele te były używane przez partyzantów, w trakcie Wojny Wietnamskiej. Prosimy się nie obawiać, wycieczki są możliwe tylko w bezpiecznych częściach tunelu.
Park narodowy Phong Nha-Ke Bang
Raj na ziemi dla grotołazów, ale nie tylko, każdy może przeżyc tam niesamowitą przygodę. W tym parku narodowym istnieje sieć jaskiń, których są setki, a niektóre z nich są na tyle wielkie że z łatwością można by w nich pomieścić kilku piętrowy blok mieszkalny.
My Son
Jakieś 1500 lat temu, Hindusi zaczęli tworzyć dziesiątki świątyń w całym okolicy Duy Phu. Kilka z nich zachowało się do dzisiaj, zostały one nazwane My Son. Prawie wszystkie z nich są w stanie ruiny, ale może to i lepiej bo nadają temu miejscu niesamowity klimat. Wędrówka w czasie zapewniona.
Cytadela Cesarska
Znajdująca się w Hanoi cytadela, powstała w XVIII w. i pełniła funkcję domu dla dynastii Nguyen. Pośród tego miejsca znajduje się purpurowe Zakazane Miasto, czyli teren przeznaczony dawniej wyłącznie dla rodziny królewskiej. W tym miejscu można nauczyć się wiele na temat historii Wietnamu.
Świątynia Cao Dai
Prawdopodobnie najważniejsza z wietnamskich świątyń, w której odbywają się obrzędy religijne. Co ciekawe turyści mogą obserwować, a nawet brać udział w tych ceremoniach. Dodatkowo cała świątynia jest przyozdobiona wspaniałym muralami, a na terenie ośrodka znajdują się także rezydencje czy budynki urzędowe.
Hang Nga's Guesthouse
Zwany także szalonym domem (Crazy House in Da Lat), jest atrakcją turystyczną, a także domem mieszkalnym. Wizualnie przypomina on drzewo, wszystko jest tu zrobione w takim stylu nawet schody, a został on zaprojektowany na wzór prac Gaudiego.

 

Kuchnia wietnamska

Kuchnia wietnamska, jako reprezentantka kuchnii orientu, zasadniczo nie różni się bardzo od kuchni chińskiej czy tajskiej. Dania tej kuchnii są mocno oparte na przyprawach i warzywach, używa się tu dużo sosu rybnego, sojowego i pasty z krewetek. Z przypraw najważniejsze to trawa cytrynowa, imbir, mięta, chilli, limonka i tajska bazylia. Standardem jest tu oczywiście ryż, podawany z rybami czy mięsem. Kuchnia wietnamska, ze względu na użytą w niej ilości warzyw i owoców oraz fakt że przygotowując potrawy używa się minimalnych ilości oleju, uchodzi za jedną z najzdrowszych kuchni na świecie. Tradycją jest podawanie potraw w wielu miskach, osobno znajdziemy ryż, osobno mięso i osobno sałatki. Jeśli lubią Państwo zupy, to praktycznie każda z nich jest podawana z, jakże popularnym na dalekim wschodzie noodlami.

 

Tanie loty do Wietnamu - przydatne informacje

 

Wiza do Wietnamu

Planujący podróż do Wietnamu muszą pamiętać o obowiązku wyrobienia wizy. Okres oczekiwania na wizę turystyczną wynosi 1 dzień przy podróży do 14 dni, powyżej 15 dni czas oczekiwania może wydłużyć się do 7 dni roboczych. Warunki do posiadania wizy to: paszport ważny przez okres co najmniej 6 miesięcy, fotografia formatu paszportowego, potwierdzenie rezerwacji biletu lotniczego i podanie dokładnych dat pobytu. Na terenie Wietnamu nie można przebywać poza datami podanymi w konsulacie. Ceny wiz: do 14 dni – 180 zł, 30 dni – 200 zł, 3 miesiące – 500 zł.


Szczepienia ochronne

Przed wylotem do Wietnamu powinniśmy zaszczepić się przeciwko WZW A i B (wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B) oraz BTP (błonica, tężec, polio), dodatkowo zalecane jest szczepienie na dur brzuszny. Szczepienia należy zacząć najpóźniej 6 tygodni przed wylotem w dwóch dawkach. Na miejscu należy zaopatrzyć się w środki odstraszające komary, które mogą roznosić malarię, ponieważ polskie specyfiki są za słabe na tamtejsze odmiany. W Polsce natomiast można zakupić silne środki przeciwko biegunce, które często ratują nas od zmarnowanego urlopu.

 

Tanie loty do Wietnamu - pogoda

Wietnam podzielony jest klimatycznie na dwie strefy: zwrotnikową i równikową. Dzieje się tak za sprawą dużego rozciągnięcia południkowego państwa. W część północnej kraju panuje klimat zwrotnikowy. Wyróżniamy tam 4 pory roku. Latem temperatury dochodzą do niemalże 40 °C przy prawie 100% wilgotności powietrza. Zimą temperatury oscylują w okolicach 12 °C, dlatego największa ilość turystów przylatuje do Wietnamu wiosną bądź jesienią. Południowa część Wietnamu cechuje się klimatem równikowym. Tutaj rozróżniamy dwie pory roku: suchą i deszczową. Sucha od grudnia do maja i deszczowa od czerwca do listopada. Temperatury są wysokie, a ich roczna średnia waha się pomiędzy 25 – 28 °C. Cechą wspólna wietnamskiego klimatu jest duża wilgotność i sezonowe wiatry. Kiedy najlepiej udać się w wymarzoną podróż po Wietnamie? Jeśli chcecie zjechać cały kraj, to optymalnymi miesiącami będą kwiecień i maj.

Tanie loty do Wietnamu - lotniska wylotu

Poniżej przedstawiamy Państwu kluczowe informacje na temat lotnisk wylotu z Polski do Wietnamu.

Kraków

Port lotniczy mieści się w miejscowości Balice i jest oddalony o 11 km na zachód od centrum Krakowa. Pod względem ilości odprawionych pasażerów, jest to drugi port lotniczny w Polsce. Poza standardowymi lotami easyJetu, obsługiwane są tu też loty easyJet Switzerland do Szwajcarii. Lotnisko oferuje różnego rodzaju usługi w tym m.in. gastronomiczne, bagażowe, finansowe czy VIP. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie przez władze lotniska programu lojalnościowego dla swoich pasażerów.
Parking
Lotnisko posiada parking podzielony na strefy, w tym parking wielopoziomowy, liczba miejsc parkingowych wynosi 1155. Cena parkingu jest uzależniona od długości postoju, za tygodniowy postój trzeba będzie zapłacić około 200 zł. Można jest rezerwacja miejsca online.
Dojazd
Połączenie samochodem jest najłtawiejsze, wystarczyć jechać obwodnicą Krakowa (E77). Z Krakowa można dojechać autobusami dziennymi 208 i 252, oraz linią nocną 902. Jeśli dojeżdżacie Państwo spoza miasta można skorzystać z usług firm Neobus i Leo Express. Można jeszcze skorzystać z usług Kolei Małopolskich, które dojeżdżają na lotnisko z Krakowa Głównego i Wieliczki.

Warszawa

Okęcie - port lotniczy

Położony jest na jednej z dzielnicy Warszawy i oddalony zaledwie o 8 km od centrum miasta. Lotnisko to jest największe, jeśli chodzi o ruch pasażerski w Polsce. Ten port lotniczy posiada wszelkie udogodnienia typu – Fast Track, Executive Lounge, VIP Line, wypożyczalnie samochodów, stanowisko do foliowania bagażu, a także jest wyposażone w defibrylatory przewidzane dla nagłych przypadków.
Parking
Lotnisko posiada wielopoziomy parking podzielony na różne strefy. Opłata za postój od 11 do 15 dni wyniesie 270 zł. Jeśli regularnie korzystasz z parkingu przy lotnisku, możesz wyrobić kartę abonamentową.
Dojazd
Na lotnisko możemy dojechać na kilka sposobów, najłatwiej będzie oczywiście dojechać samochodem, dojazd jest świetnie oznakowany, a przedostanie się przez miasto, nie będzie stanowić problemu. Jeśli jednak nie mamy możliwości podróży samochodem, to możemy skorzystać z dojazdu środkami komunikacji publicznej, na lotnisko dojeżdzają autobusy miejskie linii – 175, 188, 148, 331 oraz N32, a także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S2 i S3 oraz Koleje Mazowieckie.

Wrocław

Port lotniczy

Wrocławskie lotnisko znajduje się na jednym z osiedli – Strachowicach, oddalone jest ono o 10 km na zachód od centrum miasta. Port lotniczy znajduje się blisko obwodnicy Wrocławia, czyli S8, nie daleko jest jeszcze do drogi krajowej nr 8 oraz autostrady A4.
Terminal
Terminal portu lotniczego posiada wszelkie udogodnienia, a więc jest tu możliwość odprawy Fast Track, włączając w to Executive Lounge. Dodatkowo są tutaj rozmaite sklepy i restauracje. Do użytku pasażerów są również wypożyczalnie samochodów. Warto również wspomnieć, że lotnisko to otrzymało od pasażerów nagrodę Najbardziej Przyjaznego Lotniska w Polsce.
Parking
Przy wrocławskim lotnisku znajdziemy parking na ponad 2000 miejsc parkingowych. Posiada on specjalnie wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych. Znajduje się tu również bezpłatna strefa Kiss&Fly.
Dojazd środkami komunikacji miejskiej
Na lotnisku kursują 2 linie autobusów miejskich – nr 106 i 206. Pierwszy z nich kursuje za dnia, a drugi nocą na trasie lotnisko-dworzec PKP. Poza autobusami miejskimi na lotnisko dojeżdża jeszcze WRO Airport Express.

Katowice

Port lotniczy

Ten międzynarodowy port lotniczy, znajduje się w miejscowości Pyrzowice, oddalonej o 30 km o centrum Katowic. Jest on głównym portem województwa śląskiego. Pod względem ruchu pasażerskiego jest to 4. port lotniczy w Polsce. Lotnisko posiada wszelkie istotne udogodnienia, w tym sklepy, restauracje, Fast Track i Business Lounge.
Parking
Lotnisko przy Pyrzowicach posiada kilka stref parkingowych, znajdą tu Państwo również parking premium – położony najbliżej jednego z terminali i oferujący część miejsc zadaszonych. Parking nr 3 jest całodobowo strzeżony. Istnieje możliwość rezerwacji miejsc parkingowych online (najpóźniej 12 godzin przed przyjazdem). Pobyt na parkingu nr 2 od 5 do 7 dni to koszt 69 zł. Łącznie znajduje się tutaj ponad 3900 miejsc parkingowych.
Dojazd
Na lotnisko poza dojazdem własnym samochodem, łatwo jest się dostać za pomocą autobusów bądź autokarów. Autobusy linii miejskiej z Bytomia nr 85 i 53, z Mierzęcic nr 17 i z Katowic Linia Airport Bus. Autobusy „Linia Lotnisko”, które kursują z i do centrum Katowic. Usługi świadczą tu również prywatni przewoźnicy – Matuszek (Kraków – Pyrzowice), P-Air Pyrzowice Express (z Krakowa i Częstochowy), Leo Express (z Ostrawy).

Gdańsk

Gdański lotnisko położone jest w dzielnicy Matarnia i oddalone od centrum miasta o 10 km. Pod względem ilości odprawianych rocznie pasażerów, jest to 3. w kolejności lotnisko w Polsce. Dojazd do lotniska jest ułatwiony za sprawą jego niedalekiego położenia względem obwodnicy trójmiasta, czyli drogi E28.
Terminal
Terminal gdańskiego lotniska jest nowoczesny, posiada on możliwość odprawy Fast Track, a co za tym idzie, znajduje się tu również Executive Lounge. Na lotnisku znajduje się również spora ilość restauracji oraz kawiarni i sklepów. Dla wygody pasażerów istnieje również możliwość wypożyczenia samochodu.
Parking
Parking przy lotnisku podzielony jest na kilka stref. Każda strefa ma inny cennik opłat za parkowanie. Oczywiście każda ze stref ma wydzielone miejsca dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowym atutem parkingu jest strefa Kiss&Fly, czyli dojazd pod wejście do terminala, który jest darmowy przez kilka minut.
Dojazd środkami komunikacji miejskiej
Istnieje kilka możliwości dojazdu na lotnisko. Autobusami komunikacji miejskiej - nr 110, 122, 210 i N3, a także koleją SKM. Również prywatni przewoźnicy świadczą tutaj usługi minibusami.