X
Ładowanie...

Tanie loty Wietnam

już od 1837 zł
30 cze 07 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Wietnam

Bilety lotnicze Polska Wietnam

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
19 paź (pią)
Air China
Ho Chi Minh City
30 paź (wto)
Air China
Warszawa
11 sty (pią)
Air China
Ho Chi Minh City
27 sty (nie)
Air China
Warszawa
14 sty (pon)
Air China
Ho Chi Minh City
24 sty (czw)
Air China
Warszawa
14 sty (pon)
Air China
Ho Chi Minh City
27 sty (nie)
Air China
Warszawa
14 sty (pon)
Air China
Ho Chi Minh City
29 sty (wto)
Air China
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Wietnam

Przewodnik po lotach Wietnam

Tanie loty do Wietnamu

Wszystkim osobom planującym lot do Wietnamu polecamy zaznajomić się z najistotniejszymi wiadomościami, które w znaczny sposób ułatwią i podpowiedzą, jak zorganizować udaną podróż w daleki ląd.

Ukształtowanie terenu w Wietnamie jest bardzo różnorodne. Są tutaj masywy górskie, wyżyny oraz niziny. Kraj ten posiada także parę stref klimatycznych dzięki swej dużej rozciągłości południkowej. Dzieli się także pod tym i kulturowym względem na Wietnam Północny i Południowy, różniąc się między sobą między innymi językiem, kulturą, obyczajami oraz kuchnią. W zależności od regionu kraj obfituje w różnego rodzaju atrakcje turystyczne jakimi są miasta i ich zabytki, wspaniała przyroda oraz piękne plaże. Wietnam to wspaniały wielonarodowościowy kraj dla miłośników podróży, po dalekich zakątkach świata, pełych ciekawej historii, obyczajów i ludzi.

Państwo dzieli się na 8 regionów, które podzielone są na 58 prowincji. W Wietnamie znajduje się także 5 miast wydzielonych kontrolowanych centralnie. Największe miasta to: Ho Chi Ming (dawniej Sajgon), Hanoi, Hai Phong, Da Nang, Hajfong, Nha Trang, Quy Nhon i Hue. Graniczą z trzema państwami: Kambodżą, Laos i Chinami. Linia brzegowa Wietnamu wynosi 2200 km, najdłuższa rzeka to Rzeka Czerwona, najwyższy szczyt to Phan Xi Păng o wysokości 3143 m n.p.m.

 

Do Wietnamu linie lotnicze oferują loty z następujących miast Polski:

 

Wietnam – tanie loty

Organizując sam swoją wymarzoną podróż do Wietnamu możesz przeznaczyć odpowiednią ilość czasu i pieniędzy na zwiedzany przez siebie zakątek państwa. Niewątpliwą zaletą samodzielnego lotu do Wietnamu jest duża swoboda zwiedzania lub wypoczynku, a nawet odwiedzania innych państw (pamiętaj o wizach). Jeśli chcesz wykupić tanie loty do Wietnamu musisz to zrobić nawet z półrocznym wyprzedzeniem! Najtańszy i najbardziej dostępny jest lot do Hanoi i Ho Chi Minh. Dobrze również zawczasu wyszukać dogodny hotel w okazyjnej cenie. Loty do Wietnamu oraz promocyjne oferty hotelowe dostępne są na stronach tanich linii lotniczych.

Z Polski do Indonezji nie ma bezpośrednich lotów. Dostępne są wygodne połączenia oferowane przez linie lotnicze Aerofłot, Air France i Lufthansa.

 

Tanie loty do Wietnamu - linie lotnicze:

 

Lotniska w Wietnamie

 

 • Port lotniczy Tân Sơn Nhất to lotnisko położone 7 km od centrum Ho Chi Minh. Jest największym lotniskiem w Wietnami obsługującym ponad 16 milionów pasażerów rocznie. Jest głównym węzłem linii lotniczych Vietnam Airlines. Obsługuje parę europejskich linii lotniczych, między innymi: Aeorosvit, Aerofłot, Air France i Lufthansa.
 • Port lotniczy Nôi Bài to lotnisko położone 45 km od Hanoi. Jest drugim pod względem wielkości lotniskiem w Wietnamie obsługującym rocznie ponad 16 milionów pasażerów rocznie. Jest głównym węzłem linii lotniczych Vietnam Airlines. Obsługuje linie lotnicze Aerofłot.
 • Port lotniczy Da Nang to lotnisko położone 3km od centrum Da Nang. Rocznie obsługuje ponad 3 miliony pasażerów.

 

Z Wietnamu dolecisz też do:


Tanie loty do Wietnamu – atrakcje i miejsca warte zobaczenia

Wietnam to bardzo barwny kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dla jednych może być to luksusowa podróż życia, inni wybiorą opcję ekonomiczną z wypoczynkiem na plaży, a ci których ciągle nosi będą zwiedzać wszystko co przyjdzie im na myśl, objeżdżając kraj z góry na dół. To pełne kontrastów państwo jest niezwykle urokliwym miejscem, szczególnie na obrzeżach miast, w osadach i na wsiach. Miasta są zatłoczone i panuje w nich gwar oraz wieczny chaos. Ale to także część piękna Wietnamu! Niewątpliwym plusem wyprawy będzie jej strona kulinarna, pełna nowych, egzotycznych smaków Azji. Wielu przed wyprawą do Wietnamu rozważa, które z miast zwiedzić, Hanoi czy Ho Chi Minh? Oba są różne i oba warto zobaczyć! Warto zapoznać się z poniższym opisem najciekawszych wietnamskich miejsc.

 

 • Hanoi to stolica Wietnamu, a zarazem ekonomiczne i kulturalne centrum kraju. Znajduje się w nim wiele interesujących muzeów obrazujących doskonale historię państwa. Ponad to posiada wiele pięknych zabytków oraz Stare Miasto o wielkości 100 ha. W Hanoi warto zwiedzić: Pagodę na Jednej Kolumnie, Świątynie Literatury, Cesarską Cytadelę oraz przespacerować się nad Jezioro Zwróconego Miecza.
 • Ho Chi Minh to niesamowite, wielkie i zatłoczone miasto z zabudowaniami kolonialnymi. Symbolem jest Wieża Zegarowa oraz targ Ben Thanh. Warto przejechać się po dystryktach, szczególnie po Dystrykcie Chinatown, a także odwiedzić Muzeum Śladów Wojny oraz Muzeum Miasta Ho Chi Minh. Tutejszym sercem jest Plac Lam Son popularny wśród mieszkańców jak i turystów.
 • Hue to miasto tętniące artyzmem, pełne wietnamskiej sztuki. Warto odwiedzić ogromny kompleks budynków w skład, którego wchodzi: Pałac Cesarski, Brama Hien Nhan, Zakazane Miasto, świątynie i muzea oraz przepłynąć 10 km Rzeką Perfumową, aż do jej ujścia w Morzu. Dziesięć kilometrów od miasta leża dzikie plaże, a których skosztować można wyśmienitych i bardzo tanich owoców morza.
 • Hoi An to przepiękne i bardzo klimatyczne miasteczko portowe, które w całości wpisane jest do rejestru zabytków światowego dziedzictwa UNESCO. Jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast. Pełne jest przytulnych knajpek i herbaciarni, sklepików z pamiątkami. Na ulicach można kupić wiele rękodzieł.
 • My Son to miasto rozpościerające się na ruinach świętego miasta. Niestety większość świątyń, które niegdyś się tam znajdowały zostały zniszczone w trakcie trwania wojny.
 • Sapa to niewielkie miasto usytuowane wysoko w górach, które cieszy się turystyczną popularnością ze względu na niesamowite widoki na tarasy ryżowe.
 • Zatoka Ha Long to przepiękne, bajeczne miejsce i jedna z największych atrakcji turystycznych Wietnamu. W zatoce jest ponad 2000 wapienno - łupkowych skał wystających nad taflę wody, tworzących niesamowite kształty, groty i wyspy, co razem daje niepowtarzalny malowniczy krajobraz.
 • Delta Mekongu to region często odwiedzany przez turystów. Tu ląd jest poprzecinany i usiany kanałami wodnymi i jeziorami tworząc malowniczą mozaikę. Uprawia się tutaj głównie ryż i rybołówstwo. Miasto unosi się jak gdyby na wodzie choć część budynków stoi na brzegach. W tym miejscu obowiązuje transport wodny! Całe miasto robi niesamowite wrażenie.
 • Archipelag Con Dao to 15 rajskich wysp i wysepek stanowiących Park Narodowy, charakteryzujących się nienaruszoną przyrodą. W tych rejonach można śmiało nurkować!

 

Tanie loty do Wietnamu - przydatne informacje

 

 • Wiza do Wietnamu

  Planujący podróż do Wietnamu muszą pamiętać o obowiązku wyrobienia wizy. Okres oczekiwania na wizę turystyczną wynosi 1 dzień przy podróży do 14 dni, powyżej 15 dni czas oczekiwania może wydłużyć się do 7 dni roboczych. Warunki do posiadania wizy to: paszport ważny przez okres co najmniej 6 miesięcy, fotografia formatu paszportowego, potwierdzenie rezerwacji biletu lotniczego i podanie dokładnych dat pobytu. Na terenie Wietnamu nie można przebywać poza datami podanymi w konsulacie. Ceny wiz: do 14 dni – 180 zł, 30 dni – 200 zł, 3 miesiące – 500 zł.

 • Szczepienia ochronne

  Przed wylotem do Wietnamu powinniśmy zaszczepić się przeciwko WZW A i B (wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B) oraz BTP (błonica, tężec, polio), dodatkowo zalecane jest szczepienie na dur brzuszny. Szczepienia należy zacząć najpóźniej 6 tygodni przed wylotem w dwóch dawkach. Na miejscu należy zaopatrzyć się w środki odstraszające komary, które mogą roznosić malarię, ponieważ polskie specyfiki są za słabe na tamtejsze odmiany. W Polsce natomiast można zakupić silne środki przeciwko biegunce, które często ratują nas od zmarnowanego urlopu.

 

Tanie loty do Wietnamu - pogoda

Wietnam podzielony jest klimatycznie na dwie strefy: zwrotnikową i równikową. Dzieje się tak za sprawą dużego rozciągnięcia południkowego państwa. W część północnej kraju panuje klimat zwrotnikowy. Wyróżniamy tam 4 pory roku. Latem temperatury dochodzą do niemalże 40 °C przy prawie 100% wilgotności powietrza. Zimą temperatury oscylują w okolicach 12 °C, dlatego największa ilość turystów przylatuje do Wietnamu wiosną bądź jesienią. Południowa część Wietnamu cechuje się klimatem równikowym. Tutaj rozróżniamy dwie pory roku: suchą i deszczową. Sucha od grudnia do maja i deszczowa od czerwca do listopada. Temperatury są wysokie, a ich roczna średnia waha się pomiędzy 25 – 28 °C. Cechą wspólna wietnamskiego klimatu jest duża wilgotność i sezonowe wiatry. Kiedy najlepiej udać się w wymarzoną podróż po Wietnamie? Jeśli chcecie zjechać cały kraj to optymalnymi miesiącami będą kwiecień i maj. Miłej podróży!