X
Ładowanie...

Tanie loty do Wrocławia

LANGM_JS_LP_PRICE_FROM LANGM_JS_LP_NO_PRICE

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Wrocław

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Wrocław

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Wrocław

Przewodnik po lotach Wrocław

Tanie loty do Wrocławia - czy to się opłaca?

Tanie loty Warszawa Wrocław

Bilety lotnicze do Wrocławia w najlepszych cenach znajdziesz na FRU.PL! Loty krajowe stanowią ciekawą i ekonomiczną alternatywę dla podróży bardziej przyziemnych - autobusem lub pociągiem. Niech Cię nie powstrzymują korki czy opóźnienia pociągów. Samolot praktycznie zawsze wygrywa z naziemnymi połączeniami dzięki tanim biletom lotniczym oraz szybkości. Nawet uwzględniając czas odprawy na lotnisku i dojazdów, bardziej opłaca się lecieć do Wrocławia. Np. lot z Warszawy do Wrocławia zajmuje tylko 55minut. Oszczędzaj czas i pieniądze, ponieważ do Wrocławia latają tanie linie lotnicze Ryanair i Wizz Air, ceny biletów lotniczych spadły i zaczynają się już od 18 zł! Takiej okazji nie można przegapić.

Jeżeli szukasz tanich lotów do Wrocławia z zagranicy - mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość - Wrocław jest świetnie skomunikowany z najważniejszymi lotniskami Wielkiej Brytanii, z Paryżem oraz innymi miastami Francji, z włoskim Mediolanem czy kurortami wakacyjnymi. Do Wrocławia dolecisz z niemal każdego zakątka Europy:

Tanie loty Bydgoszcz Wrocław
Tanie loty Gdańsk Wrocław
Tanie loty Kraków Wrocław
Tanie loty Katowice Wrocław
Tanie loty Łódź Wrocław
Tanie loty Lublin Wrocław
Tanie loty Poznań Wrocław
Tanie loty Radom Wrocław
Tanie loty Rzeszów Wrocław
Tanie loty Olsztyn Wrocław
Tanie loty Szczecin Wrocław
Tanie loty Warszawa Wrocław

 

Tanie bilety do Wrocławia - jak szukać promocji?

Tanie bilety lotnicze do Wrocławia można dostać nawet z niedużym wyprzedzeniem w przypadku lotów z Polski. Połączenia międzynarodowe najlepiej rezerwować 3 miesiące przed podróżą, bo wtedy są najtańsze. Jednak jeżeli już teraz wiesz, że polecisz do Wrocławia, nie czekaj na jeszcze tańsze połączenia i zarezerwuj bilety, zanim uprzedzą Cię inni. Żeby zaoszczędzić na podróży do Wrocławia, rezerwuj w pakiecie lot i hotel. I jedno, i drugie, zabukujesz na FRU.PL. Jeżeli chcesz dostawać najszybciej informacje o promocjach lotów do Wrocławia, zapisz się do newslettera i na Alarm Cenowy !

Tanie loty do Wrocławia - linie lotnicze

Na trasie z Warszawy do Wrocławia latają linie lotnicze:

Tanie loty AirFrance Wrocław
Tanie loty Eurowings Wrocław
Tanie loty Ryanair Wrocław
Tanie loty Lufthansa Wrocław
Tanie loty LOT Wrocław
Tanie loty SAS Wrocław
Tanie loty Sprint Air Wrocław
Tanie loty WizzAir Wrocław

 

Tanie loty do Wrocławia - lotnisko

Wrocławskie lotnisko znajduje się na jednym z osiedli – Strachowicach, oddalone jest ono o 10 km na zachód od centrum miasta. Port lotniczy znajduje się blisko obwodnicy Wrocławia, czyli S8, nie daleko jest jeszcze do drogi krajowej nr 8 oraz autostrady A4.
Terminal
Terminal portu lotniczego posiada wszelkie udogodnienia, a więc jest tu możliwość odprawy Fast Track, włączając w to Executive Lounge. Dodatkowo są tutaj rozmaite sklepy i restauracje. Do użytku pasażerów są również wypożyczalnie samochodów. Warto również wspomnieć, że lotnisko to otrzymało od pasażerów nagrodę Najbardziej Przyjaznego Lotniska w Polsce.
Parking
Przy wrocławskim lotnisku znajdziemy parking na ponad 2000 miejsc parkingowych. Posiada on specjalnie wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych. Znajduje się tu również bezpłatna strefa Kiss&Fly.
Dojazd
Na lotnisku kursują 2 linie autobusów miejskich – nr 106 i 206, dojazd autobusem trwa około 40-50 minut. Pierwszy z nich kursuje za dnia, a drugi nocą na trasie lotnisko-dworzec PKP. Poza autobusami miejskimi na lotnisko dojeżdża jeszcze WRO Airport Express, którym dojazd na lotnisko trwa około 30 minut, a bilet kosztuje 10 zł.

 

Tanie bilety lotnicze do Wrocławia - zwiedzanie

Nie da się ukryć, że dla większości ludzi Wrocław kojarzy się z mostami, nic w tym dziwnego bowiem w mieście jest ich aż ponad 100. Chcemy przedstawić Państwu listę, naszym zdaniem, najciekawszych atrakcji i miejsc do zwiedzania we Wrocławiu. Kolejność występowania jest przypadkowa.
Most Tumski
Ten most jest osławiony dzięki spotkaniom zakochanych osób. Tu właśnie tutaj zakochane w sobie pary zawieszają kłódki, jako symbol wiecznej miłości, wrzucając przy tym kluczyki do Odry. Przy wejściu na most znajdują się pomniki św. Jadwigi i św. Jana Chrzciciela, a samo most łączy ze sobą Wyspę Piasek i Ostrów Tumski, który jest najstarszą częścią miasta.
Hydropolis
Wodne życie jest bardzo istotnym aspektem Wrocławia, poza miastami znajdą Państwu tutaj Hydropolis, które jest centrum wiedzy o wodzie. W Hydropolis można poznać historię głębin i teorię na temat pochodzenia wody. Znajduje się tu odtworzona kopia batyskafu Trieste, który to zanurkował na dno rowu Mariańskiego, można do niego wejść.
Panorama Racławicka
Ten jeden z najsłynniejszych obrazów jest dostępny do obejrzenia w Muzeum Sztuki. Panoramę, która ma wymiary 15 x 114 metrów, tworzyło aż 9 artystów. Praca nad dziełem zajęła im ponad rok. Historia, jaką przedstawia, to bitwa pod Racławicami, czyli jedna z bitem Insurekcji Kościuszkowskiej.
Katedra św. Marii Magdaleny
Katedra ta funduje nam dwie atrakcje w 1 miejscu. Po pierwsze zobaczymy tutaj jedną z najstarszych i najbardziej imponujących świątyń we Wrocławiu, kościół powstał w XIII w., a po drugie w wieku XV dobudowano mu dwie wieże, które łączy arkada, na wysokości 52 metrów, zwana „mostkiem pokutnic”. Obydwa punkty stanowią ciekawe atrakcje miasta, a widok z mostka jest niesamowity.
Polinka
Przejazd kolejką linową przez centrum miasta? Tak, to możliwe we Wrocławiu. Przejazd od Wybrzeża Wyspiańskiego do ul. Na Grobli trwa lekko ponad 2 minuty. Dzięki kolejce mogą Państwo podziwiać Odrę z wysokości 7 metrów. Do innych atrakcji, jakie możemy podziwiać z góry, należą – Most Grunwaldzki, Ostrów Tumski czy dom na wodzie.
Muzeum Narodowe
Domeną tego muzeum jest malarstwo i rzeźba. W budynku głównym znajdą Państwo 5 wystaw stałych, a najwcześniejsza pochodzi z XII w., są tu wystawy poświęcone sztuce średniowiecznej, sztuce śląskiej, europejskiej i polskiej, aż do XX w.
Rynek
Czyli serce Wrocławia, które zdaje się nigdy nie zasypiać. Znajdą tu Państwo m.in. budynek ratusza, który jest zabytkiem architektury renesansowej. Wewnątrz gmachu znajduje się Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Rynek jest otoczony kamienicami mieszczańskimi.
Pałac Królewski
Inaczej zwany zamkiem królów pruskich, od XVIII w. pełnił funkcję wrocławskiej rezydencji dla królów z dynastii Hohenzollernów. Aktualnie znajduje się w nim Muzeum Miejskie Wrocławia i Muzeum Sztuki Medalikarskiej. Poza muzeami można tu podziwiać apartamenty królewskie lub udać się na spacer po ogrodach.
Sky Tower
Punkt widokowy znajdujący się w wieżowcu Sky Tower. Widoki z 49. piętra, zapierają dech w piersiach. Polecamy zobaczenie ich zarówno za dnia, jak i wieczorem.

Historia miasta

Początki historii stolicy Dolnego Śląska, zaczynamy od połowy X wieku, kiedy to Śląsk trafił pod rządy Czechów, wraz z niewielką osadą na skrzyżowaniu Odry i wielu mniejszych rzek. To właśnie wtedy otrzymał on swoją nazwę, od imienia ostatniego czeskiego księcia Wratysława. Jeszcze pod koniec X wieku Wrocław znalazł się w obrębie ziem polskich. W czasach rozbicia dzielnicowego Wrocław trafił pod władanie Piastów Śląskich, wszystkie znajdujące się wokół niego osady zaczęły powoli jednoczyć się z grodem. W XIII w. Wrocław podupadł w trakcie najazdów mongolskich, a miasto zostało do pewnego stopnia zniszczone. W trakcie jego odbudowy miasto znalazło się pod dużym wpływem Niemców. Po śmierci Henryka Piastowskiego w 1335 r. Wrocław i jego okoliczne osady trafił pod panowanie Czechów, ale ich panowanie trwało niespełna 200 lat, bowiem w roku 1526 po śmierci Ludwika Jagiellończyka, cały Śląsk przeszedł pod panowanie Habsburgów. Od tego czasu Wrocław zaczął mocno rozrastać się zarówno pod względem szkolnictwa, jak i kulturowym. Pierwszą dużą zmianą było to, że większość mieszkańców miasta przeszła na protestantyzm, innym ważnym wydarzeniem XVI w. było wykonanie przekopu Bartoszowicko-Szczytnickiego, który pozwolił by Odra zmieniła swój bieg, tym samym docierając do samego miasta. Niestety niedługo później okolice miasta ucierpiały na skutek wojny trzydziestoletniej, nawet mimo tego, że żadna ze stron nie została przyjęta w mieście. W roku 1702 założono tutaj kolegium jezuickie, które to z czasem przekształciło się w Uniwersytet Wrocławski, a data ta została oficjalnie przyjęta jako rok powstania szkoły. Kiedy Śląsk został przejęty przez Prusy, miasto straciło wiele ze swoich praw, stał się za to jednym z miast-rezydencji dla pruskiego władcy Fryderyka II. Niestety kilkadziesiąt lat później, na skutek wojen napoleońskich, do miasta dostała się armia francuska, przed tym jednak musieli oni miasto zdobyć, co wiązało się z ostrzałem z armat i okopaniem się przed murami miejskimi. Oblężenie miasta trwało miesiąc i działo się na przełomie lat 1806-1807. Likwidacja fortyfikacji miejskich, która rozpoczęła się od razu, przyniosła miastu korzyści w formie szybkiego rozwoju urbanistycznego. Wiek XIX i XX do roku 1933, można uznać za czasy świetne jako lata rozwoju miasta, między innymi rozbudowano sieć kanałów, rozwinęła się architektura modernistyczna, a biskupstwo urosło do rangi arcybiskupstwa. Jednak w roku 1933, do władzy doszli naziści, co sprawiło, że na Śląsku rozpoczęto proces deslawizacji, który widać po dziś dzień – zmieniono nazwy miejscowości i ulic na niemieckie. W tym roku miało też miejsce kilka przykrych incydentów jak palenie książek na placu Wolności czy egzekucja prezydenta wrocławskiej policji. Przed rozpoczęciem II Wojny Światowej, we Wrocławiu koncentrowały się oddziały Wehrmachtu, a do momentu oblężenia miasta przez Rosjan, miasto nie ucierpiało aż tak bardzo – doszło do kilku niewielkich bombardowań, a także miał tu miejsce zamach bombowy. Kapitulacja Wrocławia przez Niemców została dokonana 6 maja 1945, na 2 dni przed oficjalnym końcem II Wojny Światowej.