X
Ładowanie...

Tanie loty Accra Nikozja

już od 1027 zł
03 lip 10 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Nikozja

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Nikozja
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Berlin
10 lut (pon)
Pegasus Airline
Nikozja
14 lut (pią)
Pegasus Airline
Berlin
10 lut (pon)
Pegasus Airline
Nikozja
15 lut (sob)
Pegasus Airline
Berlin
10 lut (pon)
Pegasus Airline
Nikozja
17 lut (pon)
Pegasus Airline
Berlin
10 lut (pon)
Pegasus Airline
Nikozja
18 lut (wto)
Pegasus Airline
Berlin
06 lut (czw)
Pegasus Airline
Nikozja
14 lut (pią)
Pegasus Airline
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Accra Nikozja

Przewodnik po lotach Accra Nikozja

Zagubienie bagażu odprawianego z winy linii lotniczych - wskazówki dla pasażera

Każdego dnia giną setki sztuk bagażu. Jeżeli w czasie Twojego lotu Accra - Ercan, Twój bagaż odprawiany nie pojawi się na taśmie, niezwłocznie udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Ercan lub w Accra. Najważniejsze kwestie związane z bagażem określa konwencja montrealska i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wskazane wyżej akty prawne mówią o tym, że organizator lotu ponosi odpowiedzialność za uszkodzenia walizki  tylko pod warunkiem, że uszkodzenie miało miejsce na pokładzie samolotu albo w czasie dowozu przez załogę oraz że turysta ma prawo do starania się o rekompensatę za swoją zgubę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa turysty

Należy zacząć od poinformowania o zgubie i wypełnienia dokumentu Property Irregularity Report, czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on głównym dokumentem do roszczeń oraz uzyskania odszkodowania od linii lotniczych. Aby zdobyć PIR, okazujemy swój dokument tożsamości, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który dostaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd walizki z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego znalezienie. Warto dołożyć zdjęcie torby jeśli takie posiadamy. Często już podczas sporządzania PIR dowiadujemy się, co się stało z walizką i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Accra - Ercan. Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres miejsca, w którym planujemy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Większość linii lotniczych dostarczy nam zagubiony bagaż pod wskazany adres. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaproponuje nam rekompensatę za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia bagażu nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o pieniądze  na zakup tych rzeczy na własną rękę. Jeśli walizka się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany podróżny  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje co robić dalej.

Jak uchronić się przed zagubieniem torby na lotnisku?

Zanim polecisz do Accra - Ercan zapoznaj się z zasadami przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu rejestrowanego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych lekarstw. Najlepszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od linii lotniczych za zagubiony bagaż jest zakup konkretnego ubezpieczenia przed lotem.

Nie znalazłeś niczego godnego uwagi? Spróbuj na chybił trafił znaleźć tanie loty w naszym serwisie:

Tanie loty Isafjordur Aarau

Tanie loty Per Pristina

Tanie loty Linkoping Hengelo

Tanie loty Flen Hultsfred

Tanie loty Zermatt Carrollton

Tanie loty Linkoping Inisheer

Tanie loty Siros Bourgas

Tanie loty Peschiei Reykjavik

Tanie loty Wetzikon Oulu

Tanie loty Air Canada Georgetown

Tanie loty Langenthal Chania