X
Ładowanie...

Tanie loty Alghero Budapeszt

już od 96 zł
23 lut 02 mar Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Budapeszt

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Budapeszt
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Berlin
30 kwi (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Budapeszt
02 maj (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
28 kwi (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Budapeszt
02 maj (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
04 maj (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Budapeszt
07 maj (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
04 maj (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Budapeszt
08 maj (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
04 maj (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Budapeszt
10 maj (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Alghero Budapeszt

Przewodnik po lotach Alghero Budapeszt

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla pasażerów?

Planujesz podróż samolotem do Alghero - Budapeszt ale boisz się turbulencji? Zanim zrezygnujesz z zakupu biletu na lot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,w trakcie których samolot wpada w drgania, delikatnie zniża się. Turbulencji nie trzeba się obawiać,  ponieważ w łagodnej wersji zdarzają się praktycznie na każdym przelocie i jest to zupełnie naturalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wymienia się kilka przyczyn powstawania turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, przede wszystkim w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr nagle zmienia kierunek lub prędkość. Zazwyczaj ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich siły. Ogólnie występują ich trzy typy, a mianowicie turbulencje o niskiej sile, podczas których maszyna opada maksymalnie do jedenego metra i praktycznie są niezauważalne przez pasażerów , średnie turbulencje, podczas których samolot opada o kilka metrów, a turyści mocno je odczuwają. Ostatnim typem są turbulencje o wysokiej sile, podczas których maszyna gwałtownie zniża się około 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym typem turbulencji a zarazem najbardziej niebezpiecznym dla podróżujących jest CAT , czyli turbulencja w przejrzystym powietrzu, trudna do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby nieprzyjemności związane z turbulencjami nie zepsuły wspomnień z podróży  Alghero - Budapeszt?

Chcesz lecieć samolotem do Alghero - , ale obawiasz się turbulencji, dlatego w trakcie rezerwacji lotu Alghero - Budapeszt sam wybierz miejscówki w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych sugerują, że wszelkie gwałtowne ruchy samolotu będą najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się przy skrzydłach. Najważniejszą rzeczą, jaką należy znać, to mieć zapięte pasy przez całą podróż.