X
Ładowanie...

Tanie loty Alicante Memmingen

już od 69 zł
05 gru 12 gru Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Niemcy

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Niemcy
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Katowice
26 gru (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kolonia
05 sty (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Katowice
30 lis (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Dortmund
02 gru (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Gdańsk
02 gru (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Hamburg
09 gru (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Katowice
02 gru (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Dortmund
04 gru (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Gdańsk
02 gru (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Hamburg
11 gru (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Alicante Memmingen

Przewodnik po lotach Alicante Memmingen

Zniszczenie bagażu w trakcie lotu Alicante - Memmingen

Lecisz samolotem i na lotnisku okazało się, że bagaż został zniszczony? Poniżej przedstawiamy kilka ważnych informacji , co należy zrobić, aby rozwiązać zaistniałą trudną sytuację.

Prawa i obowiązki przewoźnika w kwestii zadbania o bagaż pasażerów- to warto wiedzieć!

Najważniejsze kwestie związane z polityką bagażową określa art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i rozporządzenie PE 889/2002. Wspomniane dokumenty mówią o tym, że organizator lotu bierze odpowiedzialność za uszkodzenia walizki  wyłącznie pod warunkiem, że zniszczenie nastąpiło na pokładzie samolotu lub w czasie dowozu przez załogę oraz, że pasażer ma prawo do ubiegania się o rekompensatę za swoją stratę.W przypadku gdy bagaż jest rejestrowany przewoźnik jest odpowiedzialny nawet jeśli nie jest sprawcą uszkodzenia.Gdy bagaż nie jest rejestrowany turysta musi udowodnić, że doszło do szkody z winy przewoźnika.

Uszkodzenie walizki w podróży do Alicante - Memmingen- wskazówki dla pasażera

Zanim polecisz w wymarzoną podróż do Alicante - Memmingen warto zapoznać się z regulaminem zgłaszania reklamacji do danego przewoźnika, ponieważ regulują szczegółowo sposób postępowania. Gdy zauważysz, że Twój bagaż został uszkodzony podczas transportu, zgłoś to zdarzenie natychmiast po przylocie na lotnisko docelowe w biurze przewoźnika lub u agenta linii. Z pomocą obsługi, na lotnisku powinno się wypełnić  protokół PIR (Property Irregularity Report), czyli protokół niezgodności mienia, w którym określamy przybliżoną datę zakupu uszkodzonych elementów bagażu, ich cenę oraz kwotę odszkodowania. Zgłoszenie reklamacyjne możesz także wysłać do 7 dni od zdarzenia ale należy pamiętać, że ważna jest data stempla pocztowego. Warto też dołączyć zdjęcie uszkodzonego bagażu w celu uwiarygodnienia szkody. Najlepszym sposobem na uchronienie się przed stratami wynikającymi  ze zniszczenia torby przez przewoźnika jest wykupienie konkretnej polisy ubezpieczeniowej przed wyjazdem.