X
Ładowanie...

Tanie loty Alicante Palermo

już od 324 zł
29 cze 06 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Palermo

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Palermo
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Piza
10 wrz (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Palermo
18 wrz (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Wrocław
08 lis (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Palermo
15 lis (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Wrocław
11 lip (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Palermo
14 lip (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Piza
11 wrz (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Palermo
17 wrz (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
19 wrz (śro)
Ryanair
Palermo
25 wrz (wto)
Meridiana S.p.a
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Alicante Palermo

Przewodnik po lotach Alicante Palermo

Zniszczenie bagażu podczas lotu Alicante - Palermo

Lecisz samolotem i na lotnisku okazuje się, że bagaż został zniszczony? Poniżej prezentujemy kilka istotnych informacji , co trzeba zrobić, aby rozwiązać zaistniałą niekomfortową sytuację.

Prawa i obowiązki przewoźnika w kwestii dbania o walizki turystów- to warto wiedzieć!

Najważniejsze kwestie związane z bagażem reguluje art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i rozporządzenie PE 889/2002. Wspomniane akty prawne mówią o tym, że przewoźnik bierze odpowiedzialność za szkody walizki  wyłącznie pod warunkiem, że uszkodzenie nastąpiło na pokładzie samolotu lub w czasie załadunku przez obsługę lotniska oraz, że turysta ma prawo do starania się o rekompensatę za swoją stratę.W sytuacji gdy bagaż jest rejestrowany organizator lotu jest odpowiedzialny nawet jeśli nie jest winny szkody.Gdy bagaż nie jest rejestrowany turysta musi udowodnić, że doszło do zniszczenia z winy linii lotniczych.

Zniszczenie torby w trakcie lotu do Alicante - Palermo- wskazówki dla pasażera

Zanim udasz się w wymarzoną podróż do Alicante - Palermo warto zapoznać się z regulaminem zgłaszania reklamacji do danego przewoźnika, ponieważ regulują dokładnie sposób postępowania. Gdy zauważysz, że Twój bagaż został uszkodzony podczas transportu, zgłoś to zdarzenie bezzwłocznie po przybyciu na lotnisko docelowe w biurze linii lotniczych lub u agenta linii. Przy pomocy pracownika, na lotnisku powinno się uzupełnić  protokół PIR (Property Irregularity Report), czyli protokół niezgodności bagażowej, w którym określamy przybliżoną datę zakupu zniszczonych elementów bagażu, ich cenę oraz kwotę odszkodowania. Zgłoszenie reklamacyjne możesz także przesłać do 7 dni od zaistniałej sytuacji ale należy pamiętać, że liczy się data stempla pocztowego. Warto też dołączyć zdjęcie uszkodzonego bagażu w celu uwiarygodnienia straty. Skutecznym sposobem na zabezpieczenie się przed stratami wynikającymi  ze zniszczenia bagażu przez przewoźnika jest wykupienie konkretnej polisy ubezpieczeniowej przed wyjazdem.