X
Ładowanie...

Tanie loty Amsterdam Jaipur

już od 130 zł
28 sty 04 lut Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Indie

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Indie
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Koczin
05 lut (wto)
IndiGo
Lot bezpośredni
Thiruvananthapuram
09 lut (sob)
IndiGo
Lot bezpośredni
Bombaj
12 lut (wto)
Lot bezpośredni
Goa
10 mar (nie)
Lot bezpośredni
Bombaj
11 lut (pon)
Lot bezpośredni
Goa
12 mar (wto)
Lot bezpośredni
Bombaj
11 lut (pon)
Lot bezpośredni
Goa
13 mar (śro)
Lot bezpośredni
Bombaj
12 lut (wto)
Lot bezpośredni
Goa
12 mar (wto)
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Amsterdam Jaipur

Przewodnik po lotach Amsterdam Jaipur

Zaginięcie bagażu rejestrowanego z winy przewoźnika - wskazówki dla podróżującego

Codziennie gubi się setki sztuk bagażu. Jeżeli w trakcie Twojego lotu Amsterdam - Jaipur, Twój bagaż rejestrowany nie pojawi się na taśmie, natychmiast przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Jaipur lub w Amsterdam. Najważniejsze ustalenia związane z bagażem określa art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i rozporządzenie PE 889/202. Wskazane wyżej akty prawne mówią o tym, że organizator lotu ponosi odpowiedzialność za uszkodzenia torby  tylko pod warunkiem, że zniszczenie nastąpiło na pokładzie samolotu lub w czasie załadunku przez obsługę lotniska oraz że podróżny ma prawo do starania się o rekompensatę za swoją zgubę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa podróżującego

Należy zacząć od poinformowania o zgubie i uzyskania dokumentu PIR (Property Irregularity Report), czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on podstawą do roszczeń oraz otrzymania odszkodowania od organizatora lotu. Aby otrzymać PIR, pokazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który dostaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd walizki z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego znalezienie. Zaleca się dołączyć zdjęcie bagażu jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Zazwyczaj już podczas sporządzania PIR dowiadujemy się, co się stało z bagażem i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Amsterdam - Jaipur. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres miejsca, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Znaczna część przewoźników przywiezie nam zgubę pod wskazany adres. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaoferuje nam odszkodowanie za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia walizki nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o fundusze  na zakupienie tych rzeczy samodzielnie. Jeśli torba się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany turysta  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki co robić dalej.

Jak ochronić się przed zaginięciem torby na lotnisku?

Zanim polecisz do Amsterdam - Jaipur zapoznaj się z zasadami przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu rejestrowanego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych lekarstw. Najlepszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od przewoźnika za zagubiony bagaż jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia przed wyjazdem.