X
Ładowanie...

Tanie loty Amsterdam Nowosybirsk

już od 512 zł
29 wrz 06 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Rosja

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Rosja
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Moskwa
30 lis (sob)
Lot bezpośredni
Ekaterinburg
08 gru (nie)
Lot bezpośredni
Moskwa
30 lis (sob)
Lot bezpośredni
Ekaterinburg
09 gru (pon)
Lot bezpośredni
Moskwa
30 lis (sob)
Lot bezpośredni
Ekaterinburg
10 gru (wto)
Lot bezpośredni
Moskwa
01 gru (nie)
Lot bezpośredni
Ekaterinburg
08 gru (nie)
Lot bezpośredni
Moskwa
01 gru (nie)
Lot bezpośredni
Ekaterinburg
09 gru (pon)
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Amsterdam Nowosybirsk

Przewodnik po lotach Amsterdam Nowosybirsk

Zaginięcie bagażu odprawianego z winy linii lotniczych - wskazówki dla turysty

Codziennie giną setki sztuk bagażu. Jeśli w trakcie Twojego lotu Amsterdam - Nowosibirsk, Twój bagaż rejestrowany nie pojawi się na taśmie, natychmiast przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Nowosibirsk lub w Amsterdam. Najistotniejsze kwestie bagażowe reguluje konwencja montrealska i rozporządzenie PE 889/202. Wskazane wyżej dokumenty mówią o tym, że przewoźnik ponosi odpowiedzialność za szkody bagażu  wyłącznie pod warunkiem, że uszkodzenie nastąpiło na pokładzie samolotu lub podczas dowozu przez obsługę lotniska oraz że pasażer ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie za swoją stratę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa turysty

Należy zacząć od zgłoszenia zguby i wypełnienia dokumentu PIR (Property Irregularity Report), czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on głównym dokumentem do roszczeń oraz uzyskania rekompensaty od organizatora lotu. Aby otrzymać PIR, okazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który dostaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd walizki z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego identyfikację. Warto dołączyć zdjęcie walizki jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Zazwyczaj już w trakcie uzupełniania PIR dostajemy informację, co się stało z walizką i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w Amsterdam - Nowosibirsk. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres miejsca, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Większość linii lotniczych przywiezie nam zagubiony bagaż we wskazane miejsce. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaoferuje nam rekompensatę za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia walizki nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o pieniądze  na zakupienie tych rzeczy samodzielnie. Jeśli bagaż się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany pasażer  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje jak postępować dalej.

Jak ochronić się przed zagubieniem torby na lotnisku?

Zanim polecisz do Amsterdam - Nowosibirsk zapoznaj się z zasadami linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu odprawianego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych lekarstw. Najlepszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od przewoźnika za zagubiony bagaż jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia przed lotem.